Daniel-Ionut

Liga II

129 posts in this topic

De ce? Pentru ca e nivelul din Liga 1 asa de mare sau pentru ca are jucatori refuzati de Steaua?

Pentru ca a batut azi la Mangalia, in Cupa Romaniei, iar omul este suparat.

Pai bulan-nebulan, vad ca Viitorul si-a menajat ceva jucatori la meciul asta. Abia spre sfarsit au intrat piesele grele. Daca ai urmari mai multe meciuri ale Viitorului ai vedea lucrul asta. Sa nu uitam ca Steaua a iesit din cupa eliminata de Electromagnetica sau Sportul Studentesc. Sper ca Viitorul sa pice fix cu Steaua sa vedem cum sta treaba.

Edited by ebonyc

Viitorul clar promoveaza , pentru a 2a echipa din Seria I se va da lupta...dar cred ca aceasta va fi Iasiul...

Hai Viitorul !

Hai Hagi !

Hai.....Steaua!

In prima repriza, Tulcea - Viitorul 0-1. Gol Rusu din pasa lui Lazar. Cei doi se pare ca au fost cei mai buni oameni de pe teren in prima repriza.

Livetextul de pe siteul Academiei lui Hagi(o super idee - arata respectul pe care echipa il are fata de fani) vorbeste in mare parte doar despre ei doi :D

E bine ca Steaua a dat afara astfel de jucatori.

Bejan, Albu, Ninu si Cristocea sunt si ei titulari.

Pentru Rusu e al patrulea sau al cincilea gol de cand e la Viitorul.

Din pacate, acum se vede ce mizerie a facut becalii cu Steaua II sezonul trecut. Echipa a retrogradat pentru ca a vandut meciuri. Alta explicatie nu poate fi, din moment ce jucatorii ei s-au impus instant titulari si sunt printre cei mai buni de la Viitorul.

Viitorul a facut 2-2 cu Buzaul acasa, revenind dupa ce a fost condus cu 2-0. Ambele goluri au fost inscrise de Vlad Rusu, care e la al cincilea gol in 3 etape si 28 de minute.

Viitorul a inceput meciul cu 6 fosti stelisti in primul 11.

E surprinzator cum tot ce nu e bun de Steaua, e aur pentru altii.

In fine, la inceputul sezonului se vorbea mult despre o anume scula, Nastasie. Era numit urmasul lui Banel, omul care o sa ii faca concurenta.

Banel a plecat de vreo 2 meciuri dar ca mijlocas dreapta eu nu l-am vazut pe Nastasie sa joace. De fapt, nu l-am vazut deloc sa joace.

Unul din cei mai buni juniori din europa sa nu se poata impune la Steaua?

Asta poate insemna doar 2 lucruri:

1. A fost umflat de o presa care voia sa aduca laude si gazdei.

2. Steaua isi bate joc de juniori.

Si care e problema daca am avea?

E o echipa facuta de un stelist pur sange, cu juniori stelisti, mult mai stelisti ca tanase sau Nikolici sau Costea.

E culmea, frate.

Nu le baga de vina tuturor celor care tin cu echipe straine cu care nu au nici o legatura, el insusi fiind un inrait fan al realului, dar daca eu aleg sa laud o echipa din Romania si sa o urmaresc pentru ca acolo joaca Stelisti, deja e un lucru rau.

O noua dovada a ipocriziei care bantuie pe site.

Daniele, mai critica-i pe altii in momentul in care nu o sa faci spume la gura cand cineva zice "**** Real"

Interesant era faptul ca au aparut multi simpatizanti ai Viitorului in ultima vreme, dar ca de obicei, tie iti sare tandara imediat din orice, si pe urma o tii asa cu saptamanile, si tot ca tine trebuie sa fie. Si la Mioveni joaca Dica, Neaga, pe la Petrolul e Rachita, P.Stoica, Oprita... Fl.Dumitru, Trica, Dinita pe la Chiajna... si cu ele tii? Cand o sa isi faca si Petrescu, Belodedici, Balint echipe o sa tii si cu ele?

Nu stiu ce probleme ai tu cu site-ul in ultima vreme dar eu nu o sa intru in polemici cu tine.

Ce legaturi face, felicitari!

Dai dovada de o logica foarte tare. Dar, pana la urma, daca as tine cu ele, care e problema? Din moment ce tu esti cu realul, eu de ce nu as avea voie sa tin cu alte echipe?

Oamenii se uita la viitorul pentru juniorii aia. Si oamenii de aici nu sunt prosti. Si-au dat seama ca aia au valoare si ca li s-a facut o nedreptate, ei meritand sa joace pentru Steaua, nu petarde gen Galamaz.

De tinut nu tin cu Viitorul. Ma doare in cot. Ma bucur, recunosc, daca are succes. Dar asta doar pentru ca acolo e Hagi.

In rest ma uit sa vad ce fac fostii juniori stelisti. Ca ma bucur si daca ii vad pe ei ca au succes. Eu unul nu pot sa uit ca, intr-o perioada in care echipa mare se face de rusine cu rivala de moarte, ei erau singurii care dadeau totul pe teren cand jucau impotriva cainilor si ii mai si bateau.

Si asta desi nu erau platiti, desi erau amenintati cu desfiintarea si altele.

Asta inseamna caracter, barbatie. Asta inseamna si sa fii un fotbalist si un stelist adevarat. Lucru pe care panaramele gen Tanase sau Galamaz nu le vor intelege niciodata.

Realizezi ca lauzi in momentul asta niste cocalari de 2 bani care n-au reusit nimic in viata, fotbalistic vorbind? Si unii au deja 22-23 de ani, nu mai sunt copii. Dupa logica ta orice pusti care joaca la Steaua 2 si nu face pasul la echipa mare este o nerealizata viitoare mare legenda a Stelei.

Culmea, eu vad determinare si realizari la panaramele astea gen Tanase si Galamaz in ultimul timp. Si ei nu au jucat cu Gloria Buzau, ci cu Schalke.

In fine, la inceputul sezonului se vorbea mult despre o anume scula, Nastasie. Era numit urmasul lui Banel, omul care o sa ii faca concurenta.

Banel a plecat de vreo 2 meciuri dar ca mijlocas dreapta eu nu l-am vazut pe Nastasie sa joace. De fapt, nu l-am vazut deloc sa joace.

Unul din cei mai buni juniori din europa sa nu se poata impune la Steaua?

Asta poate insemna doar 2 lucruri:

1. A fost umflat de o presa care voia sa aduca laude si gazdei.

2. Steaua isi bate joc de juniori.

Iar vorbesti prostii si nu te informezi deloc. El a fost accidentat.

cocalar, cocalari s. m. 1. țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. “ intre rromi) țigan de cea mai joasă speță.

Revenind la subiect, Nastasie s-a accidentat pe 5 sau 6 septembrie in meciul de tineret cu Letonia. Pana atunci nu a fost folosit deloc. Perioada de pauza pentru Nastasie e de 20 de zile, hai sa zicem o luna. Deci incepand cu 7 octombrie ar trebui sa fie in teren. Hai sa vedem daca se va intampla asta.

Daniel-Ionut nu cred ca a vrut sa atace, mi s-a parut o pura constatare postul lui. Si da, si eu ii simpatizez, asa cum simpatizam echipa a doua a Stelei care acum s-a transferat la echipa lui Gheorghe Hagi, singurul nebun care ne-a avertizat de prostia lui G. Becali, dar nimeni nu l-a ascultat.

Edited by ebonyc

Daca a fost accidentat, imi pare rau pentru el, dar astept sa il vad. Macar in octombrie.

Eu zic, totusi, ca nu va juca.

Si, dupa logica ta de fier, ronnie, vezi ca si Nastasie e la fel de cocalar ca ceilalti baieti despre care tu zici ca au 22-23 de ani, adica Lazar, Rusu, Onicas, Albu si Bejan, toti nascuti dupa 90. Cum reusesc ei sa aiba 22-23 de ani desi sunt nascuti dupa 90, eu nu stiu. Dar probabil stii tu.

Imi cer scuze ca nu-s atat de maniac ca tine sa stiu pe de rost si datele de nastere ale jucatorilor de la Steaua 2. Si ce, am zis eu ca Nastasie e vreo mare scula de fotbalist? Pana acum nu a fost pupat in fund decat de presa. N-are daca nu ma insel niciun minut jucat in Liga1.

Da ma sunt mari scule, nu te-ai prins...daca Vlad Rusu era acum la Steaua si era laudat de cioban era ultima speta pentru Adita, era un turnator nenorocit in vestiar etc etc...dar el e stelist de mic si asta pentru Adita e stampila de mare fotbalist chiar fara sa fie vazut cum joaca...ce mai conteaza ca si Costea este stelist de mic...Adita stie mai bine cum e. Ce mai conteasza ca Nikolici e in nationala de tineret a tarii sale si este vazut de un fost mare fotbalist drept un talent al estului...e mai bun Rusu ca asa stie Adita...

Edited by stockton

Vad ca frustrarile ii chinuie din nou pe unii de pe aici.

Jocul bun al fostilor stelisti demonstreaza din nou amatorismul celor din conducerea Stelei. Faptul ca eu am spus asta cu voce tare il supara pe redondo la nebunie. La fel si pe pupilul sau. Nu conteaza.

Daca Hagi promoveaza cu acesti tineri, ceea ce eu cred ca se va intampla, va fi o imensa palma data "profesionistilor" de la Steaua. Mai mult, orice performanta pe care o vor realiza acesti tineri, va arata cat de multa mizerie fac aceste personaje la o echipa simbol a Romaniei. Pe scurt, va demonstra ca Steaua II a vandut meciuri in sezonul trecut, lucruri pe care unii dintre noi le stiu deja.

Lucrurile sunt simple pe acest site.

In momentul in care doresti sa vezi daca o mizerie de la Steaua e pe bune, e destul sa o spui cu voce tare.

Daca vine redondo si bate din gura, e pe bune. Daca nu, s-ar putea sa nu fie.

La nivel de juniori, Steaua e condusa de incompetenti, nepoti, fini si alte pile. Ceea ce unii incercau sa ascunda schimband in continuu subiecte, nu mai poate fi ignorat acum.

p.s.

A auzit cineva ca tineretul muntenegrului sa fi realizat vreo performanta candva?

Nikolici e cel mai tare intr-o echipa de necunoscuti. Cool!

Edited by Adrian

Ar trebui sa ne fie rusine de ceea ce inseamna juniorat la Steaua...

Nu stiu ce sa spun de Nikolici, am zis ca e ok cand l-am adus, dar n-a impresionat cu ceva pana cum. Bine, nici n-a prea jucat mult.

Un prieten de la Timisoara, mi-a spus ca era printre cei mai slabi de la Poli...

Pai Nikolici a pierdut duelul cu Zagrean la Poli. Iar Zagrean e un baiat cu care am dat eu BAC-ul. Deci asta spune multe despre el. Baiatul care a invatat fotbal la Unirea Alba Iulia l-a tinut pe BANCA pe baiatul pe care unu' il considera cel mai tare din Balcani.

In fine, nu noi suntem expertii. Altii sunt.

Peste cativa ani, ciobanul va face spume la gura si va spune ca nu stiu cine i-a zis ca jucatorii astia de la Steaua II erau prea batrani sau panarame sau etc. Noi cazuri Stratila...

p.s. Nu e prima data cand ciobanasul da afara un golgeter pentru a aduce in locul lui o panarama.

A inceput cu Danciulescu, apo Thereau, Kapetanos, Maicon. Acum, nu stiu eu daca Rusu o sa fie golgeter dar baiatul a inceput bine acest sezon. Al doilea gol marcat de el cu Buzaul a fost superb. O demonstratie perfecta de ceea ce inseamna un varf puternic, de careu. E asemanator in joc cu Kapetanos dar mult mai agil, datorita tineretii.

Sa fiu in locul echipelor mici din campionat sau chiar a granzilor, eu as sta tot timpul cu ochii pe Steaua, sa vad ce da afara. Ceea ce e considerat gunoi in... voiam sa zic Ghencea... bad habit... in Pipera, e aur pentru altii.

Exact, Zagrean i-a luat fata lui Nikolici. Am inteles ca ar cost pe la 1milion, daca Steaua vrea sa-l transfere. Bine ca pe Maicon nu s-au putut da 800 de mii...

N-ar fi fost o mare problema indepartarea multor tineri, ca n-au primit sanse la prima echipa, daca la Steaua ar fi acum jucatori de certa valoare, de mai mare valoare, si iti spui ca oricum n-ar fi avut loc.

Nu spune nimeni ca toti ar fi fost de Steaua, de prima echipa, dar cativa meritau o sansa. Noi-l reprofilam pe Brandan mijlocas central, n-avem atacant de careu in adevaratul sens, dar da-i incolo pe Lazar sau Rusu... Ca sa zic doar de astia doi...

Edited by red&blue_boy

Red-blue...Maicon era fotbalist pentru care puteai plati si 3 milioane...Rusu este de Liga a doua...acolo da goluri, in Liga a doua. Rusu nu e Maicon sau Fl. Matei dupa care merita sa plangem. Maine-poimaine plangem si dupa Litu?

Serios, nu spun ca nu e ceva si de Tatu, dar Maicon mi s-a parut mai bun, mai tehnic. Acum nu stiu daca merita chiar 3 milioane, dar 800 de mii merita, mai ales in conditiile in care la momentul respectiv stateam rau cu privire la atacanti, numeric in primul rand, ca valoric nu stam prea bine nici acum...

Nu stiu ce putea Rusu la prima echipa, dar daca e acum in B asta nu inseamna ca e neaparat e jucator de B. Nu trebuie judecat asa, trebuia sa-l fi vazut la echipa mare, sa ne convingem ca e sau nu ceva de el, la fel si cu altii.

Cum am mai spus, nu inseamna ca neaparat toti de la Steaua 2 ar fi fost buni la prima echipa, dar cati dintre ei au primit o sansa? Si nu ma refer la 2, 3 sau 5 minute jucate.

Doar ca ai pomenit de Florentin Matei si ar trebui sa ne dam seama de "profesionalismul" clubului legat de juniori, de tinerii cu talent...

Mda...S-a terminat turul...asa cum credeam cu totii , cu Viitorul pe primul loc . Raman la parerea ca promoveaza Viitorul si Iasi.

Iasi nu are sanse deloc,poate matematic,da practic nema.Va promova cu siguranta viitura lu Hagi si una dintre Delta Tulcea,Sageata Navodari,Farul Constanta,Callatis Mangalia.

IN CONSTANTA DOAR Farul CONTEAZA.

Edited by TURQOAZ

Mda...S-a terminat turul...asa cum credeam cu totii , cu Viitorul pe primul loc . Raman la parerea ca promoveaza Viitorul si Iasi.