Daniel-Ionut

Liga II

129 posts in this topic

In loc sa-l fi promovat pe Lungu,mai bine am dat 1,5 milioane pe Tatarusanu...

In loc sa-l fi promovat pe Lungu,mai bine am dat 1,5 milioane pe Tatarusanu...

De ce spui asta ? Tatarusanu a dovedit ca are valoare de Steaua.Dupa parerea mea , este cel mai bun portar din Liga 1 si al Stelei din ultimii ani.

Cezar Lungu are si el valoare , insa deocamdata nu se poate,mai ales acum cand Ciprian e si cpt.

Tatarusanu a ajuns atat titular cat si capitan doar dupa interventiile ciobanului. Asta spune multe despre valoarea lui. Golurile 1 si 3 luate de la Brasov spun si mai multe.

N-am spus ca n-o fi bun Tatarusanu,ca n-are valoare...Ci daca-l aveam pe Lungu,un portar care promitea mult,de ce-am mai dat atatia bani pe un altul?Si facea ne-a Jiji economie!

Merita si Lungu o sansa-doua la echipa mare.Nu zic,poate nu e mai bun ca Tatarusanu,dar sa vedem si noi asta...Oricum,eu din ce l-am vazut,nu mi se pare ca ar fi mai slab.Parerea mea...

Cum spune si Adrian,si Jiji i-a facut cale libera lui Tatarusanu.Pe Zapata l-a indepartat,nu m-ar mira ca tot el sa fi decis ca Lungu sa nu primeasca sanse la prima echipa...

Maicon si-a aratat valoarea in etapa aceasta a diviziei secunde, in egalul scos de Steaua II cu dunarea galati.

Baiatul a inscris o data si a mai avut cateva faze bune, la una fiind faultat in careu dar arbitrul neacordand penalty.

Dupa ce etapa trecuta a ratat un penalty, acum a dat gol. Baiatul demonstreaza ca are ambitie, ca s-a adaptat si si-a facut, zic eu, destul de repede simtita prezenta.

Asta e un lucru normal, avand in vedere ca a fost cel mai scump transfer din Liga secunda.

Aflat la al treilea meci pe banca tehnică a echipei secunde a Stelei, Liță Dumitru incă nu a reusit să obtină prima victorie. Tehnicianul a izbucnit la finalul partidei de astazi, incheiate la egalitate (2-2), cu Dunarea Galati

"A fost un meci destul de greu. Dunarea Galati este o echipă omogena cu fotbalisti foarte buni. Au venit azi să joace la victorie cu noi. Meciul s-a incheiat cu un scor de egalitate, desi noi am terminat partida in genunchi" si-a inceput Liță Dumitru declaratia.

"Cind am venit la Steaua II in iarnă eram entuziasmat, mă gindeam că voi avea sansa să promovez fotbalisti la echipa mare, insă sunt foarte putini care să merite. Unii au terminat benzina in minutul 70! Unii jucatori pe care ii am la dispozitie sunt limitati, nu au valoare. Altii se multumesc cu putin si nu vor ajunge niciodată fotbalisti adevarati. sunt doar cîțiva cu adevarat talentati, precum Bejan, Nastasie, Albu sau Lazar. Ar mai fi Vaduva, dar dacă baiatul acesta nu intelege că fară efort si sacrificii nu ajunge nicaieri, va fi bun doar pentru fotbal in sala Acelasi lucru il pot spune si despre Cosmin Matei: e nevoie de muncă! Oricum, ajucat mai bine decit data trecuta

Maicon e un jucator foarte bun, poate ajuta echipa mare. Sorinaccio a fost azi la meci si l-a vazut, el va decide cind va fi pregatit pentru prima echipa Eu insă pot spune că acest atacant, chiar dacă nu stie decit portugheza si rusa, stie foarte bine limbajul fotbalului, si de aceea se intelege destul de bine pe teren cu coechipierii.

Eugen Baciu ne ajuta insă nu stiu dacă ar mai putea evolua cu succes la prima echipa Cat deste Emeghara... Îmi pare rau să o spun, dar am pierdut două puncte din cauza sa. A fost foarte slab in repriza secunda S-a straduit, dar a fost depășit de adversarul direct.

Mie mi se pare că cei care au ales jucatorii de la acest club incă de la nivel de copii s-au pacalit. sunt multi jucatori fară valoare. Eu aș renunta la multi dintre ei care nu au nicio legatură cu fotbalul si aș creste niste copii. De exemplu portarul Macelaru, pai cum să vii tu de la pregatiri cu prima echipă si să scapi mingea din mina Mai bine titularizez un pusti de 16 ani, care poate să invete" a declarat, mihnit, fosta glorie a Stelei.

CF BRĂ‚ILA - Steaua II 3-0

Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iasi); Asistenti: Joszef Peter (Sfantu Gheorghe) si Ciprian Iovu (Botosani)

â–șMin.70 3-0 Necoară transformă un penalty după un fault asupra lui N'digwe

â–șMin.31 2-0 Petrescu a reluat cu capul sub transversala de la 5 metri centrarea venita de pe partea stanga de la Moise

â–șMin. 12 Reluare cu capul Rusu din 6 m, scoate Gavrilaș incredibil de sub bară

â–șMin. 5 1-0 Centrare după partea stanga a lui Necoară si Henry reia cu capul din 4 metri

â–șCF Braila: Gavrilaș - Bosoi, Ciortea, Ignat, Necoară - Panzaru (cpt), Boghitoi, Moise, Costache - Petrescu, Henry

Rezerve: A. Ilie - Olenic, Tarek, N'digwe, M. Gheorghe, I. Alexandru, Pungă

Antrenor: Daniel Timofte

â–șSteaua II: Macelaru - Emeghara, Stegaru (cpt), Lupes Faye, Filip, Lazar, Baciu, Onofras Rusu, Batfoi

Rezerve: Vasiliu - Vatajelu, Puscas Lica I. Dumitru, Vaduva, M. Stefan

Antrenor: Ion Dumitru

Edited by Daniel-Ionut

Aceasta este prima victorie a brailenilor (19 etape).

Edited by aristica

Ooo a marcat Henry. Tare sunt curios cine a facut penalty-ul si de langa cine au dat Henry si Petrescu cu capul din 4-5 metrii. Stegaru actor principal la toate trei? Statistica spune ca sunt mari sanse. Oricum sansele la una din ele sunt de 100%. Daca a fost cineva la fata locului sa ne spuna si noua.

PS: Scrisesem precum nepotii nistrii intunecati (pentru cine a apucat sa vada).

Edited by ebonyc

N-au, frate, nici un pic de rusine oamenii de la Steaua II. L-au pus si inca il pun capitan pe acest rahat numit stegaru, un dobitoc de 24 de ani(!!!!) care nu are habar de fotbal.

Asta in timp ce oameni ca Lazar sau Bejan trag echipa dupa ei si nu au decat 20 de ani.

E tinut cacatul ala la echipa pe pile in timp ce jucatori buni ca Ionut Mihai sau Stratila sau Florentin Matei sunt dati afara.

Duminica 3 Aprilie 2011, cu incepere de la ora 12, Steaua II va infrunta echipa Dinamo II, meci contand pentru etapa a 20-a din Liga a II-a.

Biletele pentru aceasta partida se pot achizitiona de la casele de bilete, pretul unui bilet este de 5lei.

Duminica e Steaua II - dinamu II la noi acasa..

la ce ora ?

12 e pe site-ul oficial. Deocamdata.

Strizu e bolnav la cap.

Ma uit la Steaua II - Dinamo II aici: http://www.dolcetv.ro/#TV-live-Dolce-Sport-101

E 0-0, minutul 70.

Vaduva nu a jucat nimic. Pe rand i-a scos pe Lazar si Nastasie, doi jucatori foarte activi, utili. Pe Vaduva nimic.

Repet. Strizu e bolnav la cap!

Si da, diferenta intre cele 2 echipe.

Steaua are jucatori mai buni, dinam0 are antrenor.

La Steaua nu se vede nici o idee de joc, jucatorii fac singuri totul, prin executii individuale.

La dinam0 nu prea vezi astfel de executii(doar stanescu ce mai misca). In schimb se vad trasee, idei de joc, pase printre, jucatori care vin din spate pe spatii libere.

Desi m-as fi asteptat ca Rosu sa debuteze in acest weekend la echipa mare, ca doar s-a vorbit mult despre el, la echipa a doua a intrat de abia in minutul 80, in locul lui Vaduva, in sfarsit.

Si oricum,deja echipa e gazata, nu mai gandeste. Cainii au inceput sa castige teren si preseaza tot mai mult.

Edited by Adrian

Ca fapt divers :

Viitorul Constanta - Dinamo II 3-0. Inca nu e pauza.

Dubla Rusu.

Viitorul: C. Costea - D. Ninu, L. Turcu, Fl. Bejan, I. Larie, M. Albu, Al. Lazar, V. Cristocea (cpt.), A. Chitu, V. Rusu, Benzar,

Rezerve: Bolboașă - N. Hertu, V. Pacuraru, Vajou, Calintaru, V. Simion, Carstocea

Viitorul - dinam0 2 5-1

Dubla Rusu, dubla Simion.

Fostii stelisti au demolat fosta rivala de moarte. Cand cresti in spiritul Stelei, ai boala pe dinam0 si ii umilesti pe unde ii prinzi. Mercenarii din echipa ciobanului nu pot intelege asta.

Bejan, Lazar, Albu, Rusu, Ninu, Cristocea, Simion - 7 fosti stelisti au jucat azi in echipa lui Hagi.

Simion a dat 2 goluri in 10 minute, intrand in minutul 79 pe teren.

Lazar, din nou, foarte bun. Rusu se pare ca a ajuns si el la o echipa unde e folosit cum trebuie. 2 goluri date la primul meci ca titular.

Sper ca Hagi sa reuseasca sa promoveze si sa vedem Viitorul in Liga 1 la anul. Spun asta pentru ca imi doresc foarte mult ca fostii juniori ai Stelei sa ajunga acolo unde merita, adica in prima Liga.

Meciul este acum pe Digi 3

Sper ca Hagi sa reuseasca sa promoveze si sa vedem Viitorul in Liga 1 la anul. Spun asta pentru ca imi doresc foarte mult ca fostii juniori ai Stelei sa ajunga acolo unde merita, adica in prima Liga.

Si eu imi doresc asta.

Si cred ca Viitorul va promova. Au valoare, au entuziasm.

Din pacate n-am putut sa savurez victoria asta, am fost plecat. Se pare ca se misca treaba bine la Viitorul. Si echipa, dar si site-ul se prezinta impecabil: livescore, o galagie de poze, la meciurile netelevizate se pun rezumatele (asa a fost in prima etapa). A inceput o treaba serioasa si nu m-ar surprinde sa promoveze.

Edited by ebonyc

Cat bulan au putut sa aibe astia de la Viitoru,daca promoveaza mai mult de un an nu prind in Liga 1 ....

Edited by !dan