Daniel-Ionut

Liga II

129 posts in this topic

Meci bun facut de pustii de la Steaua 2,da din pacate au pierdut,au luat goluri foarte usor.

Nenorocitii vad ca au inceput sa vanda meciuri. E bine, mai castiga si ne-a Gigi ceva bani.

Steaua II - FC Snagov 4-2 si o noua dovada ca nu am vorbit prostii cand am zis ca echipa a aruncat meciuri.

Ultimele meciuri pierdute de Steaua II au fost pierdute intentionat pentru a-l aduce inapoi pe leo Strizu. E mare pacat. Bumbescu a facut treaba cu tinerii astia, i-a promovat, a adus in prim plan copii de 16-17 ani si a avut rezultate. Din pacate, nu are pile unde trebuie. Pacat!

Acum ca a revenit sclavul Strizu, e destul de clar ca echipa a doua va deveni locul unde vor juca fotbalistii care nu prind prima echipa.

Ar mai fi de adaugat ca Albu e intr-o super forma si ca la Snagov a jucat si fostul fundas al Stelei II, Ionut Mihai!

Edited by Adrian

@Adriane : si Bumbescu la fel ca Leo Strizu sunt 2 lingatori ai lui Gigi ! Stiu asta dintr-o sursa sigura :) Nu il mai compatimi pe Bumbescu...

Edit : Daca nu ar fi fost asa , ar fi plecat o data cu Piturca , el l-a adus in Ghencea...

Edited by bogdinho'

Stiu ca tie-ti place sa te bagi in subiecte despre care nu ai habar dar, macar o data in viata, asculta-mi sfatul: TACI DRACULUI DIN GURA DACA NU STII DESPRE CE VORBESTI!!!

Cand l-ai vazut tu pe Bumbescu sa ii dea limbi lui Gigi? Vorbesti ca sa nu taci. A facut vreodata Bumbescu ce a facut Lacatus?

Bumbescu nici nu a pupat fund de cioban si a tras si mult pentru copiii aia. Sau poate vrei sa caut si eu interviul in care mai ca nu se ruga ca sa nu desfiinteze ciobanul satelitul si sa poata juca copiii aia undeva?

Un antrenor ca Bumbescu sa tot ai la copii si juniori. Astia iti produc echipe.

Deja la Steaua II au aparut 5-6 nume noi, tineri sub 18 ani, care joaca la cel putin acelasi nivel la care jucau si baietii care au plecat la Urziceni. Asta doar datorita lui Bumbescu.

Si ca sa stii si tu, Bumbescu a facut treaba la Chiajna. Desi l-a adus Piturca, nu l-a adus pe pile si prostii, l-a adus pentru a face treaba buna si cu copiii Stelei. Lucru pe care Bumbescu l-a facut. Trebuia sa plece? De ce? Ca are responsabilitate fata de Piturca? Ok. Corect.

Dar fata de copiii pe care i-a antrenat nu are responsabilitate?

Aia cu "stiu din sursa sigura" sa i-o spui cui ii pasa. Ca mie nu imi pasa si, in fata mea, tu nu ai credibilitate. M-am convins eu cum sta treaba cu sursele tale sigure din discutiile avute pana acum.

In final:

@Adriane : si Bumbescu la fel ca Leo Strziu sunt 2 lingatori ai lui Gigi ! Stiu asta dintr-o sursa sigura smile.gif Nu il mai compatimi pe Bumbescu...

Edit : Daca nu ar fi fost asa , ar fi plecat o data cu Piturca , el l-a adus in Ghencea...

Corecteaza textul si rescrie-l, sa vedem daca a doua oara reusesti sa il postezi fara greseli. Desi sunt destul de sigur ca habar nu ai ce ai gresit.

p.s. Eu nu l-am compatimit pe Bumbescu. Nu am de ce sa il compatimesc. Eu i-am compatimit pe copiii de la Steaua II. Ei vor avea de suferit prin inlaturarea lui.

Am gresit numele lui Strizu , dar e bine ca l-am scris gresit , asa merita !

Altceva , intreaba si tu baietii din AISS ce-i poate pielea lui Bumbescu si mai vorbim :)

Asa e, ai gresit doar numele lui Strizu. Bravo! Punem asta acolo langa sursele tale credibile.

Bine , asa sa faci...:)

Sunt curios cati baieti din AISS cunosti tu personal. Probabil nu la fel de multi ca mine. Dar, pana la urma, tu esti mai special. Ca din textul ala de mai sus, ai gresit doar numele lui Strizu. Culmea e ca tu esti la facultate. Asta desi nu stii sa faci acordul intre subiect si predicat.

Cand vin oameni ca tine, care nu stiu nici sa scrie corect, si vorbesc despre alti oameni care chiar fac ceva, e foarte amuzant.

Doar tu stii sa scrii corect , am uitat ceva , tu le stii pe toate ! Nu ma pot compara cu tine si nici nu o fac...

Te-am pupat...CIAO :)

Mi-e ca retrogradam in Liga a 3a :(

@Adriane : si Bumbescu la fel ca Leo Strizu sunt 2 lingatori ai lui Gigi ! Stiu asta dintr-o sursa sigura :) Nu il mai compatimi pe Bumbescu...

:chair: Corect( gramatical/logic ,ca moral, mai da-te undeva cand dai asa vorbe usoare despre cineva de la 7 mai) ar fi asa: "si Bumbescu,la fel ca Strizu, este un lingau,...(de lingator nu am auzit, poate ai auzit tu)".

"la fel ca Strizu" este o constructie auxiliara, nu formeaza impreuna cu "Bumbescu" un substantiv propriu multiplu si astfel nu cere folosirea verbului la plural!

:banned:

De echipa ce se mai aude?

Edited by David

eu nu cred ca cineva intelege de ce exista aceasta echipa a doua,fiindca nu a produs niciun jucator pentru echipa mare...

hai sa facem socoteala la cati jucatori de la tineret sau echipa a doua de acum , au jucat la prima echipa , asta insemnand din ´90 incoace....eu va spun ca este dezastru...

@cristy1110

Eti o hahalera mizerabila care nu intelege rolul profund pe care il are in club Leo Strizu. :punk:

Divizionarele secunde UTA (seria I) si Viitorul Constanta (seria a II-a) se află printre cluburile care nu au voie să promoveze timp de trei sezoane intr-o ligă superioara ca urmare a aplicarii prevederilor articolului 5 bis din ROAF, aprobat, joi, de Comitetul de Urgență al FRF, informeaza FRF.ro.

FRF sustine că in urma aplicarii articolului respectiv, cluburile care au efectuat operatiuni juridice incepand cu anul 2008 intră sub incidenta prevederilor regulamentare, neavand dreptul de promovare intr-o categorie competitională superioară pentru o perioadă de trei ani din momentul afilierii clubului respectiv la FRF.

UTA ocupa după disputarea turului Ligii a II-a, seria I, locul cinci, cu 24 de puncte, la patru puncte de ultima pozitie promovabila ocupată de Petrolul Ploiesti.

Viitorul Constanta se află pe locul cinci, cu 24 de puncte, la 10 puncte de Sageata Navodari, ocupanta pozitiei secunde in seria a II-a a Ligii a II-a.

Cluburile care nu au voie să promoveze timp de trei ani sunt:

SC FC UTA SA - afiliat in 2010

SC FC Silvania SA - afiliat in 2008

SC FC Viitorul Constanta SA - afiliat in 2009

FCM Onesti - afiliat in 2010

SC FC Voluntari SA - afiliat in 2010

AS CS Buftea - afiliat in 2010

CS Balotesti - afiliat in 2010

FC Chindia Targoviste - afiliat in 2010

AFC Filipestii de Padure - afiliat in 2010

SC FC Drobeta SA - afiliat in 2010

SC Sport Club FC Piatra Olt SA - afiliat in 2010

FC Hunedoara - afiliat in 2010

CS FC Maramureș Universitar Baia Mare - afiliat in 2010

CS FCM Alexandria - afiliat in 2009

CS Sportul Visina Nouă - afiliat in 2009

CS Argesul Mihailesti 2009 - afiliat in 2009

AFC Odorheiul Secuiesc - afiliat in 2009

CS Minerul Motru 2008 - afiliat in 2009

FCM Avantul Reghin - afiliat in 2009

Sport Club Municipal - Petrotub Roman - afiliat in 2009

CSM Pascani - afiliat in 2009

"Cluburile care consideră că operatiunile juridice efectuate nu au fost determinate de scopul obtinerii unui drept de participare in competitiile organizate de FRF prin eludarea principiului meritului sportiv se pot adresa organismelor jurisdictionale prevazute in Alin. 4 al art. 5 bis din Regulamentul de Organizare a Activitățiii Fotbalistice", se mai arată pe site-ul oficial al FRF.

Comitetul de Urgență al FRF a introdus un nou articol in ROAF, prin care se interzic schimbarea sediului unui club, schimbarea denumirii sau cesiunea de actiuni intre diferite grupari, divizarea sau comasarea unui club, schimbarea actionariatului in vederea promovarii sau obtinerii licentei.

Potrivit site-ului FRF, articolul 5 bis, "Integritatea competitiilor, Principiile de promovare si retrogradare", care a intrat deja in vigoare, prevede, printre altele, urmatoarele:

"(...) 3. Modificarea formei juridice sau a structurii unui club pentru a facilita calificarea pe merit sportiv sau/și primirea unei licente pentru campionatul unei ligi nationale, in detrimentul integrității sportive a unei competitii, este interzisa Aceasta include, de exemplu: schimbarea sediului, schimbarea denumirii sau cesiunea de actiuni intre diferite cluburi, precum si divizarea sau comasarea unui club, schimbarea actionariatului. (...) 5. Pentru incalcarea dispozitiilor Alin. 3, cluburile respective vor fi sanctionate cu interzicerea dreptului de promovare intr-o categorie superioară pentru 3 ani competitionali".

Constatarea abaterilor de la principiile de promovare si retrogradare, precum si solutionarea eventualelor litigii sunt de competenta Comisiei de Disciplină a FRF, iar hotararea acesteia va putea fi atacată cu recurs la Comisia de Recurs a FRF.

Sursa: Mediafax

Mie nu-mi pare rau atat de UTA (ce istorie au!), de Viitorul Constanta (go, Gica, go!), cat de CS Sportul Visina Noua ca au un nume super ca lumea :king:

LIVE TEXT!

Steaua II - CS Otopeni

Steaua II: C. Lungu - Lica Stegaru (cpt), E. Baciu, Vatajelu -Bejan, Onofras Al. Lazar, C. Matei, Maicon, Vaduvă

Rezerve: Cojocaru, Batfoi, Vl.Rusu, M. Ștefan, Lupes Nastasie, M. Albu

Antrenor: Liță Dumitru

â–șmin 3: Penalty pentru Steaua II! Tanase il faultează in careu pe Maicon, arbitrul dictează usor lovitura de la 11 metri, insă brazilianul venit de la Volyn Lutsk trimite balonul in bara

â–șmin 23: 0 -1. Fl. Manea execută imparabil o lovitură liberă de la 25 de metri, mingea trimisă de acesta s-a dus direct in vinclu, lasand-ul fară replică pe portarul Cezar

â–șmin 25: 1-1. Lazar centrează de pe partea dreaptă in careu la coltul lung, Onofraș plonjează si aduce egalarea.

â–șmin 36: 1-2. Fl. Manea sutează de la 16 m, mingea este deviată de un fundaș stelist si intră in poarta lui Lungu.

Edited by Daniel-Ionut

Ce post da meciurile din Liga 2? vreun site de pe care pot vedea meciurile?

nu cred ca ai unde sa le vezi, nu mai fac rating pentru posturile de TV , deci nu ai unde sa le vezi :)

UTA depunctata! :console:

Formatia aradeană a fost penalizată cu 12 puncte de FRF, ca urmare a unei decizii a FIFA ce ii impune echipei să achite 230.000 de euro, restanță catre gruparile sirbe Modrica si Skela in "Cazul Vasiljevici"!

Oficialii echipei sustin insă că nu au nici o legatură cu vechea societate care l-a transferat pe fundasul Nikola Vasiljevici in urmă cu trei ani, intrucit au trecut pe o altă structură in acest sezon. "Am si depus recurs la FIFA. Nu ne facem griji. Vom primi punctele inapoi", a spus presedintele aradenilor, Givanni Catanzaritti.

Edited by Daniel-Ionut

UTA depunctata! :console:

Formatia aradeană a fost penalizată cu 12 puncte de FRF, ca urmare a unei decizii a FIFA ce ii impune echipei să achite 230.000 de euro, restanță catre gruparile sirbe Modrica si Skela in "Cazul Vasiljevici"!

Oficialii echipei sustin insă că nu au nici o legatură cu vechea societate care l-a transferat pe fundasul Nikola Vasiljevici in urmă cu trei ani, intrucit au trecut pe o altă structură in acest sezon. "Am si depus recurs la FIFA. Nu ne facem griji. Vom primi punctele inapoi", a spus presedintele aradenilor, Givanni Catanzaritti.

Oare ce s-o fi intamplat cu datoriile alea ale Stelei pe care Jiji le-a fentat infiintand o noua societate? A fost pus cineva sa le plateasca?

Edited by ebonyc

Steaua II a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Juventus Bucuresti.

Stegaru, clientul meu, a dat-o iar in bara. A fost din nou cel mai slab de pe teren si a comis un penalty(aparat de Lungu) si era sa isi dea si un autogol.

E incredibil cum aceasta petarda a ajuns capitan la Steaua II. INCREDIBIL.

Baga-mi-as ****-n toti rahatii care tin jucatori pe pile la Steaua.

Cezar Lungu a avut pe langa un penalty scos si alte interventii care au salvat echipa. Acest baiat ar trebui sa primeasca o sansa si in Liga 1. Nu cred ca s-ar face de rusine mai mult ca Tatarusanu. Ba indraznesc sa zic ca ar fi chiar mai bun.