Virgil

Iasmin Latovlevici

93 posts in this topic

Latovlevici mai are pe cineva pe acelasi post?In caz ca se accidenteaza?

Emeghara poate juca si pe stanga si pe dreapta.

Eu unul chiar as incerca sa il pun pe Emeghara pe stanga si Bonfim pe dreapta, iar pe Latovlevici l-as pune mijlocas stanga, in locul lui cr tanase, papagalul lui peste!

Cel mai bun transfer reusit de Piturca,el si cu Radut mi se par cei mai buni.Timisoara a pierdut un jucator foarte bun,in sfarsit o afacere buna facut de oier cu Timisoara,ca restu' aproape numai tepe :finger:

Gardos,Latovlevici si Radut sunt poate cei mai buni jucatori veniti in Ghencea in ultimii 5 ani...afacere buna facuta de "Piturca"...nu de cioban...daca ar fi negociat ciobanul ashtia 3 nu ar mai fi ajuns niciodata in Ghencea...sunt sigur...e bn insa ca ii avem in curtea noastra si arata chiar daca sunt foarte tineri ca au valoare... :steag_sah_mic:

Latovelvici ar trebui sa fie in nationala...dupa Rat , el este cel mai bun fundas stanga roman...dar ce sa faci cu "baiatul lu` tata" X(X(...asta e...va veni si vremea lui...bravo Lato...tine-o tot asa...

Edited by bogdinho_AISS

Sper ca suporterii sa fie alaturi de noi in noul an, pentru ca avem mare nevoie de ei. Un sincer la multi ani si multa sanatate, iar 2011 sa va aduca numai lucruri bune

Iasmin Latovlevici

Fundasul Stelei va trebui să se opereze la rinichi. Cel mai probabil se va opera in strainatate, pentru că durata de recuperare va fi mai scurta dar oricum va absenta două luni si va rata inceputul partii a doua a campionatului.

Pacat.Sper sa se recupereze cat mai repede.

Doctorii Stelei au descoperit la timp afectiunea fundasului stinga, altfel, acesta ar fi putut să-și incheie cariera la doar 24 de ani.

Iasmin Latovlevici asteaptă să plece saptamina viitoare in strainatate pentru a se opera la rinichi. Fotbalistul adus in vară de la Timisoara se află momentan la Bucuresti, unde face doar antrenamente usoare la sala

Primul diagnostic a fost gresit

Lato s-a nascut cu un rinichi mai jos decit altul, iar dacă această afectiune nu ar fi fost descoperită la timp, viata i-ar fi fost pusă in pericol. După mai multe investigatii la Spitalul Militar, staff-ul medical din Ghencea a decis să-l oprească de la antrenamente pe jucator. Motivul? Rinichii i s-au umflat din cauza faptului că fotbalistul nu mai putea elimina urina si durerile au devenit insuportabile. Problema lui Iasmin a fost cu atit mai gravă cu cit el a fost diagnosticat gresit după un control la Timisoara, unde doctorii i-au dat de inteles că ar avea o piatră la rinichi.

Pericolul iminent

O dată cu avansarea investigatilor, medicul Radu Paligora a realizat că problema este mult mai grava Astfel, dacă ar fi continuat să se antreneze si ar fi fost lovit in zona afectata chiar si de o minge, "Lato" risca să-și piardă un rinichi. Alti doi fotbalisti celebri au avut de suferit din cauza unor afectiuni asemanatoare: Eric Cantona si Sinisa Mihajlovici.

Are astm si poartă ochelari

Problemele cu rinichii nu sunt singurele de care suferă Latovlevici. Fundasului i s-a descoperit la virsta de 7 ani un astm, boală de care s-a vindecat ulterior, chiar dacă initial doctorii ii recomandaseră să se lase de fotbal. Cind nu joaca Iasmin poartă o pereche de ochelari in genul celor pe care francezul Lilian Thuram ii purta pe cind juca la Juventus.

Va absenta două luni

După ce se va opera in strainatate, Latovlevici va fi nevoit să ia o pauză de cel putin două luni. El va rata cu siguranță reluarea campionatului, programată pe 25 februarie, si, in functie de gradul de recuperare, si mai multe etape ale returului.

"Abia astept să mă operez pentru că vreau să revin cit mai repede. sunt putin nelinistit, doar e vorba despre o operatie!" - Iasmin Latovlevici, fundaș Steaua

400.000 de euro a platit Steaua la inceputul sezonului pentru a-l aduce pe Latovlevici de la Timisoara

gsp

Insanatosire grabnica Lato! Esti cel mai bun fundas lateral din tara.

Fundasul Stelei Iasmin Latovlevici a inceput de astazi antrenamentele dupa ce in urma cu trei saptamani a fost operat din cauza unei colici renale.

Jucatorul nostru a inceput sedintele de pregatire in sala de forta alaturi de preparatorul fizic Horea Codorean , iar peste o saptamana este asteptat sa inceapa alergarile usoare.

Latovlevici e piesa ca fundas de banda , aseara a jucat perfect. Viteza , forta , tehnic , sut , centrari bune ( ar vrea Banel ) , chiar daca vine dupa a accidentare la rinichi.

Daca o tine tot asa va ajunge departe.

Edited by bogdinho'

Si mie imi place de sarb... sper sa isi vada de treaba si sa ajunga acolo unde ii este locul.

ba adevarul este ca a facut si Mourinho oferta de 100 de mil euroi pt el, ca cica numai vrea S.Ramos sa stea face figuri, si cica l-au ofertat pe asta =))

Printre foarte putinii fotbalisti din actualul lot al Stelei.Ar mai fi Dica,Geraldo si Gardos.Foarte putini.

Astia sunt singurii fotbalisti de la Steaua actuala...

Latovlevici e piesa ca fundas de banda , aseara a jucat perfect. Viteza , forta , tehnic , sut , centrari bune ( ar vrea Banel ) , chiar daca vine dupa a accidentare la rinichi.

Daca o tine tot asa va ajunge departe.

Cum suna.

E bunicel Lato, dar Brandan in opinia mea este peste el. De fapt, Brandan cred ca este unul dintre putinii jucatori in jurul caruia echipa trebuie facuta. Ii mai pot include aici pe Gardos si Tanase (doar daca se va lasa de beut, dame de inima rosie si clube).

=))ba daca si tanase e fotbalist..... sa fim seriosi..... doar practica aceasta profesie, din punctul meu de vedere noi nu prea avem fotbalisti in tara asta.

pai astia la varsta lor nu stiu sa loveasca mingea cum trebuie, nu stiu sa faca o preluare, si voi ii numiti fotbalisti? nu-i de mirare ca suntem unde suntem cu fotbalul asta

Edited by Mihail_86

Latovlevici este jucatorul cu cele mai mari sanse de a ajunge un mare fotbalist. din pacate pentru el, a plecat Piturca. daca ramanea Piturca, nu numai ca Steaua ar fi castigat campionatul asta, dar Latovlevici cred ca se pregatea de un transfer in Italia sau Spania acum, poate chiar Anglia. parerea mea, desigur

E bunicel Lato, dar Brandan in opinia mea este peste el. De fapt, Brandan cred ca este unul dintre putinii jucatori in jurul caruia echipa trebuie facuta..

Eu nu stiu ce vezi tu asa bun la lentoarea de Brandan. A facut si el niste meciuri bune la mijloc , felicitari , dar sa fie peste Latovlevici ? Deja aberezi...

Latovlevici jucat la nationala , chiar la debut impotriva Braziliei , foarte , foarte bine . O sa ii ia locul lui Rat cat de curand.

Ce sa fac cu betivul si lentul de Brandan ? Sa imi pun mana in cap de fiecare data cand e depasit ca in gara de Torje ? Mai bine nu.

Edited by bogdinho'

1. Vorbeste-mi respectuos, nu te mai caca pe tine.

2. Pana sa ajunga Latovlevici la aportul lui Brandan mai este cale lunga. Argentinianul este un jucator polivalent care poate juca atat la mijloc in stanga sau in centru, cat si fundas de banda. Asta una. Brandan are in palmares cateva meciuri de Champions League si un titlu de campion cu Urziceni.

3. Nu-mi raspunde.