Virgil

Iasmin Latovlevici

93 posts in this topic

s_14_latovlevici_2013.jpg

Nume complet: Iasmin Latovlevici

Data nasterii: 11 mai 1986

Locul nasterii: Moldova Noua

Inaltimea: 175 cm

Greutatea: 77 kg

Numar pe tricou: 14

Fundasul in varsta de 24 de ani care a evoluat in returul sezonului trecut la Gloria Bistrita, sub forma de imprumut, a semnat un contract pe 5 ani cu Steaua si maine va ajunge in cantonamentul de la Walchsee.

Latovlevici este transferul cu numarul 11 pentru Steaua, de cand Victor Piturca a acceptat functia de manager general. Dupa Iordan Todorov, Dorel Stoica, Mihai Radut, Alex Pacurar, Razvan Stanca, Novak Martinovici, Florin Gardos, Cosmin Matei, Octavian Abrudan si Geraldo Alves.

Bine ai venit Iasmin Latovlevici!

Edited by Virgil

Inca nu e nimic oficial si sper sa nu fie. Cat timp a stat la Timisoara nu a aratat nimic. A fost un jucator obisnuit care nu a reusis sa se faca evidentiat mai deloc nicaieri.

De ce l-o fi dat Timisoara,daca e asa bun?...Sper sa nu ne dea teapa Poli ca si in cazul altor jucatori pe care i-am luat de la ei...

Cand ai in lot pe Emeghara plus alti 2 fundasi stanga tineri si talentati, Filip si Tosca, si tu il iei pe latovlevici, necunoscutul de la Timisoara, ori esti geniu ori esti prost. Doar timpul va decide care din cele doua variante e corecta. Eu cred, totusi, ca a doua. Latovlevici a fost adus pentru ca Filip sa aibe rezerva la Steaua II. Ca, daca nu era adus asta, Tosca era titular la Steaua II si Filip juca la prima echipa.

Cand ai in lot pe Emeghara plus alti 2 fundasi stanga tineri si talentati, Filip si Tosca, si tu il iei pe latovlevici, necunoscutul de la Timisoara, ori esti geniu ori esti prost. Doar timpul va decide care din cele doua variante e corecta. Eu cred, totusi, ca a doua. Latovlevici a fost adus pentru ca Filip sa aibe rezerva la Steaua II. Ca, daca nu era adus asta, Tosca era titular la Steaua II si Filip juca la prima echipa.

Si eu cred ca din cei care au venit, multi vor ingrosa randurile la echipa a doua. Oricum, va fi concurenta mare pe anumite posturi din echipa si ma gandesc aici la fundasii centrali si la mijlocasi.

Edited by Virgil

e roman?

Tinand cont ca e nascut in Romania, are nationalitate romana. Presupun, dupa nume, ca are origini sarbesti

Da.. nascut in acelasi loc cu Belodedici. Acum am vazut.

Latovlevici.jpg

Nume complet: Iasmin Latovlevici

Data nasterii: 11 mai 1986

Inaltimea: 175 cm

Greutatea: 77 kg

Fundasul in varsta de 24 de ani care a evoluat in returul sezonului trecut la Gloria Bistrita, sub forma de imprumut, a semnat un contract pe 5 ani cu Steaua si maine va ajunge in cantonamentul de la Walchsee.

Latovlevici este transferul cu numarul 11 pentru Steaua, de cand Victor Piturca a acceptat functia de manager general. Dupa Iordan Todorov, Dorel Stoica, Mihai Radut, Alex Pacurar, Razvan Stanca, Novak Martinovici, Florin Gardos, Cosmin Matei, Octavian Abrudan si Geraldo Alves.

Bine ai venit Iasmin Latovlevici!

E trist cum arata la 24 de ani.Nu mi se pare un transfer prea bun.Mi se pare ca unele transferuri au fost facute ca sa fie...

Fundasul stelist Iasmin Latovlevici a afirmat că a venit la formatia roș-albastră cu speranta că va fi titular si va lua titlul.

"Sunt fericit ca am ajuns la Steaua. Am venit aici plin de sperante ca sezonul acesta vom cuceri titlul", a declarat Latovlevici pentru site-ul clubului din Bulevardul Ghencea.

"Am facut deja primul antrenament la Steaua si am facut cunostinta cu noii mei colegi. Voi munci mult si imi voi astepta sansa", a continuat el.

Fotbalistul in virstă de 24 de ani va evolua urmatoarele 5 sezoane in Ghencea, iar in schimbul sau, roș-albastrii au platit Politehnicii Timisoara 500.000 de euro.

Latovlevici a fost imprumutat sezonul trecut de Poli Timisoara la Gloria Bistrita.

În returul trecut, Iasmin Latovlevici a jucat 12 meciuri pentru Gloria Bistrita, reusind o pasă de gol si fiind mereu folosit ca fundaș stinga.

gesepe

Si totusi, nu e cam mult juma' de milion pe asta ?

@Roby

Tinand cont de traditia pe care o avem in ultimii ani cu transferurile de la Fulgerul Timisoara e cam mult. Pana acum, ne-am luat o gramada de tepe de la Iancu the Hut

a trecut cam mult de cand nu ne-am mai intarit cu jucatori de la Timisioara cred, trebuia sa luam inca o valoare de acolo

N-ar fi de mirare daca ar sta si asta mai mult accidentat.

Habar nu aveti daca suma aia de 500.000 de euro e oficiala, prosport spune ceva de genu "roș-albastrii vor plati 300.000 de euro in contul gruparii de pe Bega". Pe de alta parte lasati-l in mama lui sa joace cateva meciuri si dupa aia sariti pe el, nu stiu daca ati evitat sa criticati vreun transfer al Stelei din aceasta perioada desi sunt 11 la numar.

a trecut cam mult de cand nu ne-am mai intarit cu jucatori de la Timisioara cred, trebuia sa luam inca o valoare de acolo

Banel tot de acolo a venit si in ziua de azi este capitanul echipei; Emeghara a fost cumparat de la Timisoara, chiar daca a fost foarte mult timp accidentat in timpul in care a jucat a demonstrat ca este un fundas f bun; Ovidiu Petre transferat de la Timisoara a facut 4 sezoane bune in Ghencea si a fost vandut pe o suma destul de buna.

Edited by Khalid

gesepe

Si totusi, nu e cam mult juma' de milion pe asta ?

Care 250 de mii?

Cica s-au dat 600.000.

Banel tot de acolo a venit si in ziua de azi este capitanul echipei; Emeghara a fost cumparat de la Timisoara, chiar daca a fost foarte mult timp accidentat in timpul in care a jucat a demonstrat ca este un fundas f bun; Ovidiu Petre transferat de la Timisoara a facut 4 sezoane bune in Ghencea si a fost vandut pe o suma destul de buna.

La faza cu Banel m-ai dat gata, faptul ca a ajuns capitanul echipei spune tot nu? hai sa fim seriosi, cred ca e printre ultimi din echipa care merita aceasta distinctie ... daca e cel mai vechi la echipa, nu inseamna ca are ce-i trebuie unui capitan

Eme e un fundas bun, insa a stat prea mult timp accidentat, din cate se pare s-au dat pe el 1.200.000 poate mai mult, deci pana acum ar fi pe minus afacerea asta

Ovidiu Petre a fost vandut acum pe 1.500.000 bun, dar pe cat crezi ca a venit? cam tot pe atat deci mare afacere nu au facut cu el, a jucat 4 ani ce e drept insa, a fost destul de mult timp accidentat, mai pune si salariul in balanta si vezi ca nu a fost tocmai o afacere pentru club

Sa nu uitam de Plesan, de care ai uitat sa spui, pe care s-au dat tot asa peste 1.000.000 si nu l-au putut da acum nici pe cateva sute de mii

Latovlevici, ca sa revenim la subiect, cred ca nu va fi mai mult decat un jucator de umplutura la echipa, o sa ne convingem de asta dupa cateva meciuri, daca era bun nu-l arunca Timisoara asta e sigur

Banel e cel mai prost jucator care a purtat banderola echipei in intreaga ei istorie de 63 de ani. Cand o sa invete sa centreze, lucru esential pentru un mijlocas lateral, atunci poate ca o sa-l numesc fobalist, nu impostor.

Emeghara a stat mai mult accidentat.

Ovidiu Petre a stat mai mult accidentat.

Plesan a stat mai mult accidentat.

Dar, de departe, cel mai bun transfer de la Timisoara este cel a lui Gigel Coman

Edited by MoWeed

Sa nu-l uitam pe Stelian Stancu.

Da ? Pai si noi de unde l-am mai luat si p-ala ? :))

Sau era liber de contract parca. Tin minte ca nu-l vroia Copos ca nu are masa musculara si l-am luat noi. :))

Edited by RobYnho

Ca jucator, nu e chiar rau, insa din consideratiile pe care le-a aratat Adrian, odata, nu cred ca este fasta aducerea lui.

A doua oara, tine de caracterul lui. Este total nereprezentativ pentru ceea ce revendica vestul ca valori: civilizatie si toate alea.

Ca sa o spun simplu, e un cocalar si jumatate. Rar am vazut un taran mai mare ca el. Imi aduce aminte de Torje, alt mandru exponent al mult-clamatei superioritati vestice, sau de I.Tames, care e un monument de imbecilitate.

Retineti: nu e prost, in sensul in care era Claudiu Raducanu, ci intr-un sens mult mai rau. Acum, daca asta o sa aiba relevanta asupra perioadei de la noi, ramane de vazut. Cat timp marja de miscare o sa fie nula, adica pe tot mandatul lui Piturca, atunci nu o sa aiba nicio relevanta. O sa gandeasca Piti pentru el.

Ca jucator, repet, nu e rau.

Edited by Moskopole

La faza cu Banel m-ai dat gata, faptul ca a ajuns capitanul echipei spune tot nu? hai sa fim seriosi, cred ca e printre ultimi din echipa care merita aceasta distinctie ... daca e cel mai vechi la echipa, nu inseamna ca are ce-i trebuie unui capitan

Hai mai oameni buni, chiar asa, chiar ultimul? Dupa parerea mea e singurul in momentul de fata care trebuie sa fie capitan in sezonul ce urmeaza. Pai Nicolita netalentat asa cum e el joaca cu sufletul si alearga de nebun indiferent de rezultat, decat sa vad ingamfati care nu alearga cand suntem condusi cu 1-0 mai bine il vad pe Banel dandu-si sufletul pe teren.