Virgil

Novak Martinović

124 posts in this topic

thumb_18_martinovic_2010.jpg

Nume complet: Novak MartinoviÇ

Data nasterii: 31 ianuarie 1985

Locul nasterii: Serbia

Înaltime: 186 cm

Greutate: 84 kg

Numar pe tricou: 18

"In afara de faptul ca e unul dintre cei mai buni fundasi pe postul lui, participa si la finalizare, a marcat multe goluri pentru noi si are si un caracter bun!". Marin Condescu, presedinte Pandurii Tg Jiu.

Noul fundas central al Stelei se afla la pregatiri in Austria, cu intreg lotul pe care Victor Piturca se va baza in editia 2010/2011 a campionatului romanesc.

Bine ai venit, Novak MartinoviÇ! Добродошао!

Edited by Dragoshel

Piti chiar incepe sa se miste promitator.Si e bine ca vin jucatori pe posturile pe care avem probleme serioase. Si vin multi. Datorita multitudinii de jucatori, se vede clar ca echipa se afla in perioada de testare,insa deocamdata nu a venit nici un jucator cu adevarat mare! Devine evident ca becalii nu s-a tinut de cuvant cand vine vorba de banii alocati transferurilor.Daca nu cumva Piturca face ceva gen Dan Petrescu la Unirea,fapt plauzibil avand in vedere ca amandoi sunt severi,stricti si seriosi,nu putem face fata nici sezonul viitor franarilor si celor de la Vaslui,care au adus un antrenor ULUITOR!

Poate apuca si el sa joace un amical si sa se antreneze normal.

Edited by ebonyc

Fundasul sirb de 25 de ani al Stelei, Novak Martinovici, a declarat că fostul libero Miodrag Belodedici a fost modelul sau.

"Pentru mine transferul la Steaua este un pas important in cariera mea. Toata lumea din Serbia a auzit de Steaua si acest lucru ma face sa ma simt si mai onorat", a explicat Martinovici.

Apoi a continuat: "Cunosc bine istoria echipei din Ghencea si imi aduc aminte cu placere de fotbalistul Miodrag Belodedici. Pentru mine, Belodedici a fost un model si mi-as dori sa-i calc pe urme, dar este imposibil".

"Sezonul acesta trebuie sa castigam campionatul si sa readucem fanii la stadion. Astept sa debutez la noua mea echipa pentru ca am avut o mica problema medicala si am ratat cele doua meciuri amicale de pana acum. Liverpool este echipa mea preferata din lume", a incheiat el.

gesepe

Pentru multi este imposibil.

ca sa fiu trestia contra

cand eram mic imi doream din tot sufletul sa ajung fotbalist, imi imaginam cum o sa joc eu la Steaua si cum cu mine in teren o sa invingem pe ciori, javre cu cel putin 5,6 goluri diferenta, toata viata ma imaginam jucand doar la Steaua si la nicio alta echipa. Acum trecand peste partea de vise copilaresti de 14 ani, oare daca as fi ajuns fotbalist la vreo echipa de semi-amatori din danemarca, as fi spus ca acel club este unul f mare, ca reprezinta idealul carierei mele, sau as fi spus ca x jucator e modelul meu de urmat in cariera?

Singurul lucru bun la baiatul asta este ca are 25 de ani si ca poate cu nitica mustruluiala de la tata Piti sa fie un fel de Petre Marin reloaded, un fundas bunicel de varsta potrivita ca sa faca 2,3 sezoane la pretentiile Stelei.

Eu de ceva vreme am 2 obsesii, 1 este legata de faptul ca dupa demiterea lui Oli din 2007 Steaua a avut constant printre cele mai numeroase loturi din tara, mereu transferam cel putin 10-15 jucatori, in pauza specifica. Al doua obsesie este legata de numarul tot mai mare de straini, parca ar fi lege ca aproape jumate din lot sa fie straini, doar niste fitosi cu pretentii de vede si nimic mai mult, si din cand in cand cate un sex-simbol gen toja, Carlos, Dayro.

Pare de bun simt baiatul,sa-l vedem ce joaca,la Pandurii nu l-am remarcat...

Pare sa aiba un joc aerian bun,si-n ofensiva dar si in defensiva,unde am remarcat ca nu faulteaza in duelul pentru minge.Iese cu balonul la picior,trimite pase bune la distanta.

Sa vedem ! :thumbsup:

Edited by blindica

Multumim, Kuzman! Multumim, Blindica!

Acu' zi drept, cate gafe ati trecut cu vederea? :rolleyes:

Edited by Lari

In clipuri apar numai reusitele :D,dar vad ca este foarte motivat impotriva CFR-ului.

Daca-i facem lui Banel un clip cu 4-5 goluri il ia direct Real. Sa asteptam sa vedem ce joaca si apoi sa ne dam cu parerea.

Edited by ebonyc

Normal,daca si cu parca,dar vorbim de un fundas aici.Fa-mi 2 astfel de montaje cu Jelev,te rog frumos.Cu cate goluri a dat,cum degaja el maiastru.Martinovic are acoperire in filmuletele acestea.La ce simt al portii are,ar putea fi un nou Goian,la fel de bine cum ar putea sa fie si o noua dezamagire.

La ce simt al portii are,ar putea fi un nou Goian,la fel de bine cum ar putea sa fie si o noua dezamagire.

Sa speram ca va fi prima varianta! :) Dar pentru asta trebuie sa joace,ramane de vazut daca va prinde primul "11"...

Ne pisam pe toate montajele. La treaba, tati, acolo il vedem.

Daca ma chinui, iti fac un montaj cu Banel, de zici ca e mai ceva ca Zidane

Pare un baiat muncitor si serios,da sincer deocamdata il vad ca rezerva.

Sa dea Dumnezeu sa joace asa de bn toti fundasii nostri incat sa nu stie nea Piti pe cine sa bage in teren....si nu numai fundasii!

Forza Steaua! :wub:

alta "petarda"

au trecut 3 luni , tot la categoria "petarda" il incadrezi?

mie mi se pare ca se aseamana cu Radoi, in ceea ce priveste combativitatea.

alta "petarda"

martinoviciradoi.jpg

Nu e cazul; am vrut sa subliniez ca un jucator poate confirma daca i se da putin timp.

In ce fel a confirmat Martinovici?

Ca s-a luat la bataie?

Sa fim seriosi, omul asta e un jucator in media campionatului nostru de doi lei,nimic mai mult!

Cine mai era calm in momentul acela ? campioni mondiali si europeni se iau la bataie din frustrare,dar pai Martinovic?

Joaca bine omul,nu e nici nesimtit,nici clubber.Filmuletele de mai sus despre el,chiar il caracterizeaza.

Edited by blindica

Baiat serios, muncitor, dedicat, agresiv. Mie unul a inceput sa-mi placa jocul lui. Chiar si fundas dreapta a jucat bine. Adica si-a facut treaba de fundas si a si ajutat ofensiva. Desi nu pare un jucator iesit din comun reuseste sa-si faca treaba foarte bine pe postul jucat. As mentiona ca da in minge si dribbleaza mai bine ca Banel... desi nu asta ar fi misiunea lui pe teren.

Srecna nova godina. U sledecoj 2011 zelimnam osvajanje titulei kupa rumunije

La multi ani. In 2011 imi doresc sa luam titlul si cupa Romaniei

Novak Martinovici