Maye

Liga Campionilor, Editia 2010-2011

Liga Campionilor, editia 2010-2011   104 members have voted

1. 1. Cine crezi ca va Castiga Liga Campionilor in acest sezon?

• AC Milan
      3
    • Internazionale Milano
      3
    • Bayern Munchen
      4
    • Real Madrid
      14
    • Barcelona
      60
    • Manchester United
      12
    • Chelsea
      3
    • Alta (specifica)
      5

Please sign in or register to vote in this poll.

665 posts in this topic

Si eu tot cu Sahtior tin. Nu sunt nici dinamovist, nici ziarist, nici pupincurist de-al lui luce, nici dinamovist de pe fcsteaua.ro. De ce tin cu Sahtior? Pentru ca sunt satul pana peste cap de "marele" lionel messsi.

Exact la asta ma referam! Fanii Realului au razboaie cu Barcelona. Fanii Stelei au razboaiele cu Lucescu!

Daca intamplator te-ar intreba un strain in timp ce te-ai afla in afara granitelor tarii cu ce echipa tii sunt foarte convins ca raspunsul ar fi Real Madrid. E valabil si pentru Daniel Ionut.

Ura ta pentru Barcelona este mult mai mare decat scarba pe care o purtam noi pentru Lucescu cel Batran.

Te rog sa ma ierti daca iti spun adevarul. Sper sa nu derapezi cu raspunsurile si sa-mi dai replica pe masura valorii tale (fara nicio urma de ironie ti-o spun). Bafta!

PS Uite de ce imi vine mie sa vomit : http://blogsport.gsp.ro/decebal/2011/03/18...ea-Lucescu-voi/

....

Din acest motiv trebuie să-l pretuim pe Mircea Lucescu. Știu. Barcelona e prea bună pentru Lucescu, dar Lucescu pentru noi e mai bun si mai de preț de două ori decit Barcelona. Asa va fi.

Edited by vlad

Nu, intamplator nu tin cu Real Madrid, sau mai bine zis nu mai tin de cand cu Mourinho si ronald0.

Hai sa-ti spun acum cum vad eu problema. Nu ma intereseaza de Lucescu, nici de ala mic nici de ala mare. Nu-mi pasa daca (,) castiga trofee, nu-mi pasa daca pierde. Ii numim pe altii frustrati ca tin cu echipele straine care joaca impotriva Stelei, dar ceea ce facem noi cum se numeste? Din nou, nu va zic sa tineti cu Sahtior pentru ca e antrenata de Lucescu, pentru ca nici eu nu o fac.

Si uite, ca sa fie mai simplu sa poti intelegi, nu tin cu Sahtior, tin cu echipa care joaca impotriva Barcelonei. Putea sa fie Schalke, Inter, Chelsea, Manchester, Tottenham, Real, dar printr-o ironie a sortii s-a intamplat sa fie Sahtior.

Nu, intamplator nu tin cu Real Madrid, sau mai bine zis nu mai tin de cand cu Mourinho si ronald0.

Hai sa-ti spun acum cum vad eu problema. Nu ma intereseaza de Lucescu, nici de ala mic nici de ala mare. Nu-mi pasa daca (,) castiga trofee, nu-mi pasa daca pierde. Ii numim pe altii frustrati ca tin cu echipele straine care joaca impotriva Stelei, dar ceea ce facem noi cum se numeste? Din nou, nu va zic sa tineti cu Sahtior pentru ca e antrenata de Lucescu, pentru ca nici eu nu o fac.

Ok,am inteles.

Presupunem ca ii elimina Sahtior pe Barcelona , iti imaginezi ca Ceasescu era mic copil pe langa Lucescu! Rapsozii Ioanitoaia, Tolontan, Decebal Radulescu samd ,vor spune ca performanta lui Nea Mircea este peste ceea ce a realizat Steaua in '86. Atunci drumul era mai scurt pana la finala,acum sunt echipe mult mai valoroase, blabla.... Imi este groaza de ce se va intampla. Pentru ei antrenorul all-time este Lucescu chiar daca a fost ales Ienei.

Edited by vlad

Eu nu tin cu Minerul Donetk din doua motive:

1. Bircea Mucescu, cel mai frustrat antrenor rroman si

2. Niciodata nu voi putea simpatiza echipa dintr-o tara care detine teritorii romanesti pentru simplul motiv ca in 1940 Romanii nu au vrut comunism.

Sper ca acesti mancatori de ceapa sa fie adusi cu picioarele pe pamant de Barca!

Ma doare-n pepene de Lucescu si familia sa, dar daca Sahtior trece de Barcelona si ajunge pana-n semifinala e normal ca el sa fie cel mai mare antrenor roman al tuturor timpurilor. Nici nu se poate compara o semifinala de Champions League cu o finala castigata acum 25 de ani.

Pe langa ca e diferenta de joc acum sunt echipe mult mai bune in aceasta competitie. Si la acestea se mai adauga si Cupa UEFA si alte cateva titluri.

E o parere pur obiectiva.

Ma doare-n pepene de Lucescu si familia sa, dar daca Sahtior trece de Barcelona si ajunge pana-n semifinala e normal ca el sa fie cel mai mare antrenor roman al tuturor timpurilor. Nici nu se poate compara o semifinala de Champions League cu o finala castigata acum 25 de ani.

Pe langa ca e diferenta de joc acum sunt echipe mult mai bune in aceasta competitie. Si la acestea se mai adauga si Cupa UEFA si alte cateva titluri.

E o parere pur obiectiva.

Vrei sa spui ca e o parere pur subiectiva, nu? Nu de alta, dar in cazul in care este parere obiectiva, noi astialalti, care avem exclusiv pareri pur subiective, ar trebui sa incetam sa mai scriem pe acilea.

Pe de alta parte, oricum obiectiv vorbind, scriind si gandind, Lircea Muceascu este cel mai mare antrenor european. Pentru simplul motiv ca era antrenorul lui Dinamo Bucuresti, care a invins Steaua in finala Cupei Romaniei pe vremuri cu 6-4!

Iar castigarea Supercupei Europei cu Galatasaray este o performanta mult mai mare decat castigarea dublei manse cu Barcelona, care, tot obiectiv fiind, n-are cum sa se intample decat daca, de exemplu, se prabuseste avionul cu catalanii pe langa Donetk, lucru extrem de posibil in tarile sovietice, asa cum obiectiv au simtit-o, pe pielea lor, cei din conducerea Poloniei!

Oare ''pasiunea'' aceasta subita pentru Barcelona nu s-a nascut ca urmare a ''lipsurilor'' morale provocate de marile performante ale madrilenilor ,atat in Cupa Campionilor Europeni,cat si in Champions League?

Asta in Spania ( cunoscuta fiind rivalitatea intre Catalunya si restul tarii ),sau in Romania ( probabil din motive mai ''simple'',ca ''are culorile ca Steaua'').

Chiar Gary Lineker a spus ieri ca Barcelona mai are de jucat pana sa ramana cu adevarat in legenda. Si Lineker asta,e de-al lor.

Au mai fost echipe cu 2-3 ani de dominatie la nivel inalt,nu va tine o vesnicie acest ''tiki-taka''.Toate meciurile din sferturi ''se joaca''.

Oare ''pasiunea'' aceasta subita pentru Barcelona nu s-a nascut ca urmare a ''lipsurilor'' morale provocate de marile performante ale madrilenilor ,atat in Cupa Campionilor Europeni,cat si in Champions League?

Asta in Spania ( cunoscuta fiind rivalitatea intre Catalunya si restul tarii ),sau in Romania ( probabil din motive mai ''simple'',ca ''are culorile ca Steaua'').

Chiar Gary Lineker a spus ieri ca Barcelona mai are de jucat pana sa ramana cu adevarat in legenda. Si Lineker asta,e de-al lor.

Au mai fost echipe cu 2-3 ani de dominatie la nivel inalt,nu va tine o vesnicie acest ''tiki-taka''.Toate meciurile din sferturi ''se joaca''.

@Blindica ,

Eu unul n-am inteles nimic din ce ai spus. Poti fii putin mai precis?

Cum adica Lineker este unul de-al lor? Si Stefan Nanu sau Badoi au jucat la Steaua. Daca un dinamovist vine si spune:" A zis Nanu ca Steaua din '86 era praf ,nu am zis eu a zis-o ala care este unul de-al vostru!" trebuie sa-l credem pe cuvant?

Edited by vlad

Steaua 86-89 a fost cea mai tare echipa din Europa acelor ani. O spune si jocul si performantele. Cei care au antrenat acea echipa merita sa fie cei mai mari antrenori din toate timpurile.

Pisti Kovacs a castigat 2 trofee CCE.

Nu poti sa compari o echipa care a castigat finala CCE pe terenul unui adversar care in acel moment era considerat, cel putin teoretic, superior din toate punctele de vedere(a se vedea chiar si diferenta dintre primele lor in finala) cu o echipa care a castigat UEFA dupa investitii de sute de milioane de euro.

Edited by MoWeed

Steaua 86-89 a fost cea mai tare echipa din Europa acelor ani. O spune si jocul si performantele. Cei care au antrenat acea echipa merita sa fie cei mai mari antrenori din toate timpurile.

Nu poti sa compari o echipa care a castigat finala CCE pe terenul unui adversar care in acel moment era considerat, cel putin teoretic, superior din toate punctele de vedere(a se vedea chiar si diferenta dintre primele lor in finala) cu o echipa care a castigat UEFA dupa investitii de sute de milioane de euro.

Ai pus punctul pe "i".Este o diferenta intre situatia de atunci si cea de azi.Iar cei mai mici, pot sa urmareasca oricand (macar) partida Stelei cu Anderlecht, din 1986.O data, de doua ori, de zece...

Jocul prestat de Steaua la acea vreme(dpdv tehnico-tactic, al vitezei etc.) era asemanator cu ceea ce vedem la Barca astazi.Numai ca noi nu aveam straini, banii nu erau cei de azi, din UCL, situatia din tara era cum era, insa talentul jucatorilor era magnific, cat si dorinta de victorie.

Si prestatia aceea incantatoare, a Stelei, se datora unor fotbalisti mai in varsta decat sunt Xavi si Iniesta.

La fel cred si eu.

Cand am amintit de Xavi si Iniesta, i-am comparat cu mijlocasii fabulosi ai Stelei din acea perioada, Tudorel si Loti.

In ceea ce priveste remunerarea catalanilor in acea finala(Sevilla), din ce imi amintesc, prima lor era de 35.000 $/jucator, o suma foarte mare pentru acele vremuri.Cu atat mai pretioasa a fost performanta noastra in C.C.E.!

@Blindica ,

Eu unul n-am inteles nimic din ce ai spus. Poti fii putin mai precis?

Cum adica Lineker este unul de-al lor? Si Stefan Nanu sau Badoi au jucat la Steaua. Daca un dinamovist vine si spune:" A zis Nanu ca Steaua din '86 era praf ,nu am zis eu a zis-o ala care este unul de-al vostru!" trebuie sa-l credem pe cuvant?

Ok,Nanu si Badoi au jucat la Steaua,dar nu sunt ''emblematici'' pentru aceasta echipa. Lineker a jucat pentru Everton,Tottenham si Barcelona,unde s-a remarcat prin zeci de goluri ( la propriu ). Este ''de-al lor'' prin valoare,prin istorie si,cu toate acestea nu s-a lasat dus de valul euforic pro-''tiki-taka'' si a admis ca Barcelona mai are de castigat pana sa intre cu adevarat in legenda. Facusem comentariul acela ca reactie la faptul ca nu are rost sa fie pusa la indoiala dorinta unora de a simpatiza cu Real Madrid,atata timp cat a simpatiza cu Barcelona datorita performantelor recente este o actiune la fel de fragila dpdv moral. Nu stiu daca nu cumva ne-am abatut de la subiectul ''Champions League''...

Si uite, ca sa fie mai simplu sa poti intelegi, nu tin cu Sahtior, tin cu echipa care joaca impotriva Barcelonei. Putea sa fie Schalke, Inter, Chelsea, Manchester, Tottenham, Real, dar printr-o ironie a sortii s-a intamplat sa fie Sahtior.

Invidia baiete.Asta se numeste ce simti tu pentru Barca. ;) Nu e vina lui Messi ca e prea bun.Nu e vina nimanui ca echipa asta a Barcei este una intre cele mai mari din istorie.Asta e.Taiati-va o vena sau cate vreti voi.

Facusem comentariul acela ca reactie la faptul ca nu are rost sa fie pusa la indoiala dorinta unora de a simpatiza cu Real Madrid,atata timp cat a simpatiza cu Barcelona datorita performantelor recente este o actiune la fel de fragila dpdv moral. Nu stiu daca nu cumva ne-am abatut de la subiectul ''Champions League''...

Dragule,dar eu simpatizez cu Barcelona de cand ma stiu. Crezi ca am avut o ura dusa la extrem pe Real cand domina autoritar forbalul spaniol si european? N-am avut niciodata reactii de acest gen. Am recunoscut intotdeauana superioritatea Realului cand a fost cazul.

Urmaream Barcelona pe cand avea jucatori ca Romario,Rivaldo,Figo,fratii de Boer,Koeman,Stoichkov,Luis Enrique,Gica Popescu,Hagi,Nadal,Kluivert,Guardiola sau Litmanen. Si aveam deja 16 ani cand se intampla acest lucru.

Numai bine.

Edited by vlad

La pauza,in Liga,unde mai vezi si ceva fotbal,Real-Tottenham 1-0 si Inter-Schalke 2-2 !

LE : lui Chivu-i place rosu!iar a fost eliminat!!!

Edited by red&blue_boy

FT Inter Milan [2 - 5] Schalke

Chivu,eliminat si in Champions League,nu-i problema,are timp sa se menajeze :))

A avut si Chivu onoarea sa-l scape pe Raul din marcaj !!

Edited by blindica

Incredibila victoria lui Schalke !!!

Real-Tottenham 4-0 . Nu cred ca se mai pune problema calificarii .

2 eliminari in 4 zile. Ai zice ca l-au ajuns pacatele pe Chivu dupa ce s-a dat accidentat pentru nationala.

Schalke si Real sunt deja calificate

Acum am vazut rezumatul.Chivu a fost praf,tot in urma lui Raul era !

Chelsea - United

Restul nu mai conteaza...

Sa vina Sahtiorul in semifnaleee :shifty:

Ti-e frica de inca o umilinta atat de tare incat preferi Mucescu in senifinale?

M*** SHAKTAR ASTAZI!

HAI Barcelona! chiar daca nu-mi place Barcelona, as da orice sa il vad pe mucescu mort cu un 9-0.

absolut superb, minutu 2 si 1-0. :D:D:D::D

Edited by Kellerman