Ronnie

Viitorul Capitan

Viitorul capitan   119 members have voted

1. 1. Cine ai vrea sa fie noul capitan al Stelei?

• Bogdan Stancu
      34
    • Banel Nicolita
      9
    • Pantelis Kapetanos
      26
    • Juan Toja
      0
    • Janos Szekely
      41
    • Cristian Tanase
      1
    • Altul [specifica pe forum]
      8

Please sign in or register to vote in this poll.

90 posts in this topic

Dupa plecarile lui Petre Marin si Ovidiu Petre, Steaua a ramas practic fara un jucator care sa poarte banderola de capitan. Avand in vedere ca in aceasta vara ne-am despartit de foarte multi jucatori au ramas doar cativa care ar merita aceasta banderola.

Cine crezi ca merita sa fie noul capitan al Stelei?

Din punctul meu de vedere Bogdan Stancu ar merita sa fie noul capitan al Stelei. E singurul jucator care poate deveni o certitudine pentru fotbalul romanesc.

Decat tiganul zburator,il prefer de 1000 de ori mai mult pe Bogdan Stancu,un jucator care pana acum si-a facut datoria la Steaua,nu a fost implicat in scandaluri etc. etc.

Kapetanos cred ca ar trebui scos din poll,a fost pus pe lista de transferuri.

Eu unul Kapetanos as vrea in caz ca va ramane la Steaua...

Stancu sau Szekely. cat timp nu e Nicolita sunt fericit oricum.

Din punctul meu de vedere,nici unul nu prea merita sa fie capitan...Daca Pantelis v-a fi dat,atunci l-as prefera pe Szekely.

Stancu e prea tanar sa fie capitan. Nu-l vad sa fie impunator si sa conduca echipa din teren. Trebuie un jucator mai experimentat. Daca va ramane la echipa, l-as prefera pe Kapetanos. Daca nu, Emeghara mi se pare o alta solutie potrivita.

Dar am o banuiala ca Piti il va pune pe Dorel fiindca e cel mai batran din lot.

Eu l-am votat pe Kapitanos, chiar daca e strain are 2 mari atuuri, nu se indoieste nimeni de calitatile sale

2: e cel mai cumpatat dintre toti, nu are iesiri nervoase, gesturi prostesti, sa conteste deciziile arbitrului

ca minusuri pot fi:

-necunoasterea limbii romane

-faptul ca nu este titular constant

-e destul de lent si uneori iese din joc

-fiind atacant, este destul de departe de joc si nu poate coordona echipa asa cum o face un mijlocas, fundas.

Am votat Bogdan Stancu. Dupa parerea mea este singurul talent real din lot. Repet, talent, nu jucator muncitor. De muncitori nu avem nevoie ca e fotbal nu santier.

Janos Szekely [ 8 ] ** [34.78%]

bai baieti.. cu cetatenie sau fara, asta tot bozgor ramane.. ce dracu ..

Hai ca ai zis-o... :huh:

Dintre cei de aici, Kapetanos. Dar, daca as fi eu antrenor, l-as pune pe Zapata. E un jucator inteligent, bun si e conducator.

Teoretic, capitanii de echipa se aleg dintre jucatorii mai influenti sau dintre jucatorii cei mai buni. Banel nu face parte din nici o categorie deci nu are cum sa fie capitan. Stancu nu are personalitate.

Foarte grosolan din partea ta. Sa iti fie rusine!

O iau ca pe o gluma nereusita :)

Nu are rost sa reiau iar discutia aia cu "Boloni ,Jenei sunt tot maghiari si au facut cinste acestui club"

L-am votat pe Szekely,nu pentru ca e maghiar( :D ),ci pentru ca se pare ca are "papagal" destul de bun,(mi-am amintit de faza cand nu a vrut sa mearga la Timisoara -s-a tinut tare,nu stiu cati jucatori din lot ar fi facut la fel),si cred ca ar putea sa tina bine vestiarul(a facut fata si criticilor lui Gigi,precum si concurentei muncitorului Banel).

Kapetanos nu vorbeste limba noastra,Stancu e ca o fata mare cand da interviuri,probabil ca asa ar fi si in fata a 20 si ceva de colegi (ca fotbalist este preferatul meu nr 1 din actualul lot,bine ca nu e la fel de rusinos in fata portii).

Nu-i frumos.Parca asta conteaza...

Eu l-am votat pe Kapitanos, chiar daca e strain are 2 mari atuuri, nu se indoieste nimeni de calitatile sale

2: e cel mai cumpatat dintre toti, nu are iesiri nervoase, gesturi prostesti, sa conteste deciziile arbitrului

Aici te contrazic. Kapetanos a luat cateva cartonase rosii aiurea de cand este la Steaua. Nu e chiar un jucator linistit pe gazon. :)

Am votat Kapetanos; nu ca ar conta cu ceva.

Oricum, daca Nicolita ajunge capitan, inseamna ca batem un nou record de lipsa de profesionalism

Ovidiu Petre. E de departe cel mai matur.

Ovidiu Petre. E de departe cel mai matur.

Da,dar din ce am inteles,mai mult ca sigur va pleca de la Steaua...Ca si Zapata,care iar era o solutie buna pentru a fi capitan...

"Da,o sa fie transferat pe post de....capitan de echipa la Steaua.Unul din cei mai vechi la acest club,experienta cat 7-8 jucatori la un loc,sustinere neconditionata din partea conducerii si talent cu carul.Ce mai,intruneste toate conditiile!

Un singur lucru nu inteleg,de ce Becali nu construieste un teren special pentru protejatul lui,unul de 300m lungime si 200m latime?

Asa are si el loc sa se desfasoare si toate centrarile lui vor ateriza in teren."

Asta am spus cu ceva timp in urma despre Banel,in gluma bineinteles,insa s-ar putea ca gluma sa devina realitate.

Degeaba ne dam noi cu parerea si votam,caci tot "stralucitii" vor hotara!