Virgil

Florin Gardos

85 posts in this topic

Gardos ar fi bine sa isi incerce sansa la o alta echipa. ma uitam la el azi la meciul cu sportul, ii era frica si de umbra lui, nu a dat decat pase inapoi sau in lateral...

daca nu vrea sa se lase distrus de Behaila, ar rebuie sa se desparta cat mai repede de echipa maimutei de la loja

Intradevar e pacat sa se piarda asa un jucator...care in momentul asta este doar o umbra a jucatorului ce debuta sub comanda lui V. Piturca. Oricum va reintra in primul 11 la meciul cu Otelul si poate se va impune

O dovada in plus ca jucatorii buni se strica la Steaua lui becali.

Intradevar e pacat sa se piarda asa un jucator...care in momentul asta este doar o umbra a jucatorului ce debuta sub comanda lui V. Piturca. Oricum va reintra in primul 11 la meciul cu Otelul si poate se va impune

ar trebui sa fie mai mult incurajati tinerii de genul asta care sunt promitatori.

in schimb se prefera sa se joace cu geraldo care are 30 de ani si 300 de mii salariu. poate intr-adevar, e mai bun geralda acum, dar in 2 ani, e cu totul altceva.

ar trebui sa fie mai mult incurajati tinerii de genul asta care sunt promitatori.

in schimb se prefera sa se joace cu geraldo care are 30 de ani si 300 de mii salariu. poate intr-adevar, e mai bun geralda acum, dar in 2 ani, e cu totul altceva.

Un jucator care se stinsese sezonul trecut. Insa Reghekamp , a reusit sa il readuca la o forma buna , adica intre el si Szukala nu prea mai vad diferente , poate doar la capitolul experienta si lovituri de cap e mai bun neamtzul.

Insa , fata de acel an in care a fost laudat , lui Gardos parca i-a crescut "ceafa" , a devenit si el bun la jocul aerian.

Mircea Govor, fost presedinte la Olimpia Satu-Mare pină in 2006, sustine că nici pină acum nu si-a primit banii pe transferul lui Gardoș la Steaua: "Eu l-am crescut de la 15 ani, la Somes Voiau să-l dea la o formatie de judet Eu i-am spus să-l bage inapoi in echipa Mai sunt jucatori tineri, unii talentati, dar la Liga a 3-a nu se pot manifesta cum trebuie! Jucatorii au plecat de la echipa eu nu mai vad nici un ban".

Gardoș a venit la Steaua de la Chiajna in 2010.

imi place baiatu ...mai trebuie un pic lucrat cu el si isi revine

Recent transferat la FC Southampton, Florin Gardos va purta numarul 5 pe tricou.

10590578_846659338680621_5215683136378079591_n.png

Edited by Virgil

Tricou de titular ! :steagro:

Care ati vazut ieri interviul pentru "The Saints", e de apreciat cat de bine vorbeste engleza, fata de alte tufe pe care le-am mai exportat.

Bafta Florine !

Deci chiar a fost transferat pana la urma. Ma asteptam sa pice transferul iarasi "pe ultima suta de metri" (pentru veterani, va amintiti de cele 10.000 de transferuri ratate de Goian, un jucator similar).

Cazul lui Gardos poate fi trecut in manualul de management de club in Romania : jucator tanar, promitator adus la Steaua pentru o suma minuscula la 20 si ceva de ani, vandut pentru milioane de euro 4 ani mai tarziu. Daca s-ar reinvesti macar 25% din suma de transfer echipa ar putea fi intarita si mai mult, plus am avea alti jucatori promitatori pentru export (Marc de la Ceahlaul sau Muth de la Gaz Metan).