Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Victor Piturca

36 posts in this topic

asta trebuia sa fie articol de prima pagina.

pacat ca nu e in trend.

Abia acum am vazut acest post.

Nu l-am postat pe prima pagina, pentru ca am fost acuzati ca suntem lipsiti de demnitate daca publicam chestii din Adevarul, dupa fazele de dupa meciul de la Bucuresti cu Ujpest.

NIMENI din AISS sau de la acest site nu publica articole pentru ca sunt ori nu in trend!

cel mai bun transfer al Stelei pana acum.auziti l-am transferat si pe voiculet asa ca deschideti topic pentru el fularsteaua2fular-campionii

.... Victor Piturca, unul dintre cei mai in voga antrenori romani, daca nu cumva singurul, ...

Profesionalismul sau, seriozitatea sa, corectitudinea, inteligenta, autoritatea sa, ....

Victor Piturca, este singurul antrenor care il poate face pe Gigi sa-si bage mintile in cap, sa stea in banca lui. Singurul care va vorbi va fi in mod cert Piti, si o va face asa cum stie el mai bine. Mai mult cu faptele.

1.Ce a facut Piturca in ultimii 6 ani de este "In voga"? Atentie la cuvinte!

2. Singurul antrenor? Sa fim seriosi!

3.CORECTITUDINEA? Sa fim mai seriosi!

4.Nici Piti nu o sa-l "domesticeasca" pe Gigi.Sa avem rabdare!

Ii doresc succes si sper sa ia toate cupele posibile cu Steaua...dar sincer nu prea cred ca o sa se intimple lucrul acesta.

Nu avem nici mari talente in lot si nici banii sa cumparam astfel de talente asa ca o sa ne balacim prin campionatul intern cu putin noroc il cistigam dar afara..o sa cadem din nou pe nas!

Doamne cit asi vrea sa n-am dreptate!

Edited by dmb

În discutiile cu MApN-ul, antrenorul Stelei le-a solicitat generalilor să nu mai ofere stadionul Unirii Urziceni si pentru meciurile din Europa League.

Victor Piturcă nu mai vrea să impartă stadionul cu Unirea, asa cum s-a intimplat in sezonul trecut, cind gruparea ialomiteană a disputat in Ghencea toate jocurile din Europa. Antrenorul de 54 de ani a fost chiar foarte transant atunci cind, alaturi de Viorel Paunescu, a participat la discutiile cu reprezentantii Ministerului Apararii Nationale, cel care administrează arena.

"OK, Urziceni joacă aici cu Zenit, dar atit. Nu mai vreau să evolueze tot pe Ghencea si in Europa League deoarece o să incepem si noi să jucam si in Liga 1, si in Europa si nu vreau să se strice gazonul", a fost doleanta lui Piti, acceptată atunci verbal de generalii din MApN.

În contractul nou pe care Steaua l-a facut insă cu ministerul nu este prevazut că Unirea nu are acces pe stadion, astfel că ramine ca MApN-ul să decidă dacă ialomitenii vor mai fi sau nu primiti in Ghencea. Prima ocazie va fi returul cu Hajduk Split, din play-off-ul Europa League, programat pe 26 august, zi in care roș-albastrii vor evolua la Zurich. După doar 3 zile, Banel si compania au programat pe arena proprie derby-ul cu Poli Timisoara.

Va cîștiga Bucsaru pe linie politica

În ciuda faptului că Piturcă le-a cerut celor din MApN să nu mai ofere stadionul Unirii Urziceni, s-ar putea ca echipa ialomiteană să beneficieze in continuare de arenă in baza relatiilor pe care le are Dumitru Bucsaru. Finantatorul Unirii e foarte apropiat de PDL, partidul care guvernează in acest moment si care poate ordona MApN-ului să lase echipa lui Levy să joace tot acolo.

Au schimbat gazonul

Cerinta lui Piturcă vine după ce Steaua si-a inlocuit intreaga suprafață de joc in pauza de vara Noul antrenor a fost cel care a insistat ca gazonul să fie schimbat tocmai pentru a avea la dispozitie un teren impecabil.

Meciuri in Ghencea in luna august

14 august Steaua - Victoria Branesti

19 august Steaua - Grasshopper Zurich

29 august Steaua - Poli Timisoara

13 e numarul maxim de meciuri pe care Steaua le poate disputa pină la finalul anului pe Ghencea: 9 in Liga 1 si 4 dacă se califică in Europa League.

250.000 de euro e chiria anuală pe care Steaua o achită MApN-ului pentru intreg complexul din Ghencea.

gsp

afara cu ei frate... daca stam sa o luam logic, gazonul s'a schimbat pe bani clubului nostru, nu pe banii mapn'ului... iar o eventuala chirie platita de Urziceni pentru utilizarea stadionului, intra in conturile mapn'ului, noi nu ne alegem cu nimic, decat cu un gazon uzat !

Edited by AG

Ce bine imi pare, palarevedere!!!

Unirea - Hajduk se va juca la Urziceni, n-au astia ce sa caute in Ghencea!

si-a dat demisia...nai frate ce sa faci cu kkt-u de Jiji.

ce putin a durat... era de asteptat ca la un moment cercopitecul din loja va da cu bata-n balta...ar fi fost prea frumos sa nu o faca...

vinde, pleaca, mori!!!!!!!!

UPDATE 12:55 Suporterii au devenit destul de colerici si fortele de ordine le-au permis, in sfarsit, accesul in interiorul stadionului. Acestia au fost invitati in sala de conferinte, unde, de la ora 13:00 vor discuta cu Piturcă

UPDATE 12:45 La ora 13:00 Piturcă le va explica fanilor care au fost motivele care au dus la ruptura de Steaua.

UPDATE 12:20Aproximativ 100 de fani sunt in acest moment la portile stadionului Steaua si strigă importiva patronului. Acestia promit o adevarată Revolutie după plecarea lui Piturca

UPDATE 12:15 Fanii au aflat, probabil, decizia lui Piturcă si discută cu jandarmii despre posibilitatea de a patrunde in incinta arenei pentru a sta de vorbă cu tehnicianul.

UPDATE 12:09 Victor Piturcă a demisionat! Înainte de a discuta cu fanii, Piti si colaboratorii sai, Eugen Neagoe, Gabi Boldici si Ovidiu Costesin i-au anuntat pe Banel&co că nu vor mai continua in Ghencea. Este foarte probabil ca in orele urmatoare si ceilalti oameni adusi de fostul selectioner să procedeze la fel.

După antrenamentul echipei din această dimineață, staff-ul lui Piturcă si-a luat "la revedere" de la jucatori, care nu au putut să il induplece pe tehnician să se razgandeasca

UPDATE 11: 56AISS speră ca lucrurile să revină pe fagasul normal. Purtatorul de cuvant al organizatiei a declarat că asteaptă cu sufletul la gură să discute cu Piturcă pentru a afla care au fost motivele care l-au determinat pe tehnician să nu insotească echipa la Brasov.

"Momentan, asteptam. Nimic nu este sigur si tot ce stim este legat de speculatiile si de declaratiile actualului creditor, de care ne putem lipsi. Nu ne-ar multumi ca tot ce a aparut să fie adevarat, dar ar trebui să stam in expectativa Noi speram că Victor Piturcă să se intoarca pentru că proiectul pe care el l-a inceptut este unul benefic pentru Steaua. Nu ne bucură faptul că s-a intamplat ce am spus noi cu cateva zile in urmă in acel comunicat; dealtfel nici nu era greu de anticipat ce o să se intample. Totusi, să speram că lucrurile vor intra pe fagasul normal", a spus Nicolau pentru sptFM.

UPDATE 11:46Victor Piturcă si Eugen Neagoe au ajuns in acest moment la stadion si urmează să poarte o discutie cu ultrasii.

--------------------------------------------------------------------------------

Fanii Stelei fierb după ultimele două zile. Totul parea să fi reintrat pe fagasul normal după multi ani, insă "proiectul Piturcă" este la un pas să devină istorie.

Fostul selectioner se va intalni astazi cu suporterii la stadion si doar acestia par a fi capabili să il determine să nu renunte. Gigi Becali nu poate si, din ultimele declaratii, nici nu vrea. Pentru moment, la stadionul din bulevardul Ghencea s-au strans 10-20 de ultrasi care asteaptă cu nerabdare discutia cu antrenorul. Dacă Piturcă nu revine, va urma Revolutia, anunță acestia.

"Este vorba de garantii de 20.000.000 de euro, asta e suma. 5 milioane bani gheață si un teren care valorează cam 15 milioane. Să tac pe banii mei, pai fac cancer la limbă dacă nu vorbesc. Am fost eu prost că am intrat in jocul lui Piturca Nu mă mai interesează nimic, nu ingenunchez in fata lui. 'La revedere', pleaca aduc un antrenor de 10.000 de euro si cu asta basta", a fost declaratia socantă a patronului.

Totusi, Eugen Neagoe, tehnicianul Stelei si unul dintre cei mai apropiati oameni din anturajul lui Piti speră ca totul să se rezolve amiabil.

"Sper ca munca pe care am inceput-o noi să continue la Steaua, iar Steaua să ajungă să ia campionatul si să ajungă in primavara europeana Era o atmosferă foarte bună in vestiar, pe langă echipa totul era normal, dar s-a distrus acum două zile", a declarat Neagoe, după incheierea meciului.

prosport

ce putin a durat... era de asteptat ca la un moment cercopitecul din loja va da cu bata-n balta...ar fi fost prea frumos sa nu o faca...

vinde, pleaca, mori!!!!!!!!

Mda, mi-a revenit in cap refrenul ala cu "Toata lumea stieeee ... Tot ce faci, sa te faci remarcat ..."

De aici:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0