Sign in to follow this  
Followers 0
TURKU

Farul Constanta - Steaua II

12 posts in this topic

Sambata 5 iunie ora 11,preturi bilete peluze+tribuna 2(B)-5 ron,tribuna 1(A)-10 ron,meciul probabil va fi in direct pe sport.ro www.sport.ro

Pai vezi ma ca e Farul - Steaua II :)

Iar meciul nu va fi televizat, deoarece la aceeasi ora se disputa meciuri mult mai importante precum Petrolul - Chiajna / Sportul - Buzau / U - Otopeni :P

Edited by Daniel-Ionut

greseala mea,m-am grabit cand am deschis topicul,oricum meciul nu are nici o miza de asta nu e televizat,oricum sper sa fiu un meci bun cu 2-3goluri minim,poate da Gol Ninu(Farul/ex-Steaua) posibil sa ploua la ora meciului,dar e posibil sa nu fie programata Farul sa joace acest meci avand o datorie de 25000 Euro la 8 jucatorii.are termen de plata maine.

Edited by TURKU

Farul Constanta - Steaua II Bucuresti 2-1

Era de asteptat...

meci echilibrat spectatorii in jur de 100,vreme foarte caniculara la ora meciului au fost peste +33grade,bine ca au fost pauze pentru a bea apa jucatorii.frumusel meciul cu faze destule de bune,centralul cam prostut,tusierul din drepta habar nu avea ce e ala fotbal:))la puscarie.Respect celor cativa jucatorii de la Steaua II care au venit la gard sa mai stea de vorba cu suporterii.

Cel mai mult m-a dezamagit fundasul dreapta, Mustata. Ambele goluri au venit de pe partea lui, si a fost depasit constant, pe parcursul meciului de Mansour si Mendy, iar Matei l-a ridiculizat de-a binelea! Nici nu stie sa stea in teren macar! Pe faza ofensiva a aratat disponibilitate, dar nu are o calitate care sa-l remarce in mod deosebit. Matel, de la Farul, este cu doua clase peste el.

Fundasii centrali, Stegaru si Muzac au aceleasi deficiente, lipsa de viteza individual, si necoordonare, in cuplu, Farul avand, prin Fatai, cel putin 8 patrunderi, prin lansari in spatele lor, chiar daca nu in pozitii perpendiculare, toate. Oricum, este mult prea mult! Au fost protejati de imprecizia adversarilor. Pe mingiile lungi, nu stau rau, dar nuci nu exceleaza. In orice caez, nu le vad absolut nicio perspectiva de a juca la prima echipa.

Lupu, fundasul stanga, a mai miscat ceva. Lasam la o parte golul, a dominat partea stanga, chiar in absenta unui fizic deosebit. Are vana, dar nici lui nu-i vad acel "ceva".

La mijloc, centralul Bejan, slab. Pe os si atat! Iar celalalt central, Lazar, e un fel de Plesan aspirant. Are ceva calitate, dar are multe momente defazate. Cel din dreapta, Andrei, s-a implicat in joc, dar pe stanga, Farul a avut un trio de forta, si e posibil ca impresia despre el sa fie deformata. N-a facut nimic. Cel de pe stanga, Albu, a mai miscat ceva, vivace, tehnic, a corespuns.

In fata, Simion e jucator de prima Liga, dar in niciun caz de Steaua. Are calitati, trebuie neaparat sa fie imprumutat pentru a vedea mai clar care ii sunt perspectivele, intr-un mediu deshis, nu familiar, ca la Steaua.

Vaduva... fute, dar nu produce.

A mai intrat Batfoi, la pauza, in locul lui Andrei. Nu inteleg de ce este folosit mijlocas lateral (ba pe stanga, ba pe dreapta) Are calitati fizice bune, si ceva tehnica, dar impresia mea e ca, in mod evident, nu are explozie. In conditiile astea, doar un simt deosebit al golului sa-l ridice la nivelul primei echipe. Dra cum e folosit mijlocas...

Cuncluzia: pentru ceea ce se spera, adica sa propuna solutii (nu variante) pentru echipa mare, imi pare rau, dar din ceea ce am vazut eu, e tristete mare!

E posibil sa ma insel, dar am vazut intre 2004-2008, peste 30-40 de meciuri ale lui Dinamo II(era la indemana - sambata dimineata, ce vreti... :) ). E diferenta mare intre noi si aia., sa stiti! Si nu in favoarea noastra! Nu va luati dupa clasament. Echipa a II-a(si toate echipele de juniori, dealtfel). trebuie sa produca jucatori, nu rezultate.

Sunteti prea duri. Meciul nu are relevanta. S-au salvat de la retrogradare, de la anul poate joaca altundeva, prime de joc n-au - astea imi spuneau inca de saptamana trecuta un lucru: in ultimele doua meciuri baietii cu siguranta nu mai pun osul.

se auzea dupa meci ca doar 1200 ron i-au baietii pe luna plus ca au restante la salarii.

Ba, cam are relevanta! Nu in sens de rezultat, eu nici nu am precizat scorul, pentru ca nu ma intereseaza! Si nici nu am facut consideratii despre echipa, pentru ca nici echipa nu ma intereseaza.

Pe mine ma intereseaza jucatorii! In conditiile in care intalneau o echipa vai mama ei, si Hagi isi anuntase prezenta, trebuiau sa manance pamantul, sa arate ceva. Repet, am vazut in jur de 50 de meciuri ale celor de la Dinamo II, intre 2004-2008, pentru ca eram aproape de stadion, si erau ore convenabile, dar intre noi si aia, e diferenta mare!

Puteau sa ia 5-0 de la Farul si nu ma interesa. Dupa cum, la fel de bine, puteau sa bata cu 5-0, iarasi nu ma interesa!

Pe mine ma intereseaza sa vad jucatori de perspectiva!

Ma intereseaza sa am speranta!

Cred ca e relevant, daca am plecat fara nicio speranta, de la meci! Poate ma insel, dar asta am simtit eu!

Hagi nici nu a fost la meci s-a dus la Ovidiu la echipa lui care juca acasa la ora 18 in Liga 3.A fost prezent si Gica Popescu.

Edited by TURKU

Da ma, stiu ca nu a fost, nici nu am zis asta. Am zis ca era asteptat. Vezi ca tu, am observat si in alte ocazii, citesti asa, la suprafata, iti sar vreo doua cuvinte in ochi, si nu mai stai sa citesti tot postul, te apuci si comentezi aiurea.

Sign in to follow this  
Followers 0