Guest

Cosmin Olaroiu

719 posts in this topic

Terminati mah cu prostiile , Oli a venit la Steaua sa reinventeze fotbalul. In cativa ani ceea ce a jucat Steaua cu Arges se va numi stilul olinaccio care este o implementare a stilului italian ala infect peste un stil britanic al jocului fara orizont(da mingea sus si fugi)

Va garantez ca in trei patru ani cu stilul asta vom avea rezultate mari poate chiar vom inscrie gol.

Ceea ce imi pare rau e ca nu a venit sa explice mai pe larg acest stil de a juca suporterilor care au rabdat ploaia si frigul considerand probabil aceste schimbari tactice ca pe niste secrete profesionale pe care nu le poate divulga. Si Cappelo si Erikson chiar si Raichard au vazut faze din joc si sunt curiosi sa stie ce cum a schimbat Oli simtindu-se deja amenitati in ierarhia primilor antrenori din Europa.

Poate ca Becali ar trebui sa i mareasca salariul lui Oli sa nu il ia draq Chelsea

Poate cel mai enervant lucru la el e faptul ca refuza sa isi asume vina, ba e ghinionist, ba vremea e de vina, ba stadionul, ba jucatorii...mai mult..dupa ce ca nu rupt gura targului cu jocurile prestate mai da si declaratii pline de aroganta fata de suporteri, au ajuns toti mourinho deh...

si inca ceva, nu inteleg de unde si pana unde are atata credit un antrenor second-hand, de unde atata sustinere?! si din partea lui Jiji si din partea lui Stoica,Radoi care a spus ca e cel mai bun antrenor pe care l-a avut...e un mister pentru mine...

"Olăroiu: "Este cel mai important meci al carierei mele de antrenor"

Antrenorul Cosmin Olăroiu a afirmat, înainte de plecarea spre Sevilla, că meciul retur din optimile de finală ale Cupei UEFA cu Betis reprezintă cel mai important meci din cariera sa de antrenor.

"Este cel mai important meci al carierei mele de antrenor pentru că ar însemna o performanţă pentru mine şi pentru toţi jucătorii de la Steaua. Nu am de ce să am emoţii", a spus Olăroiu.

Cosmin Olăroiu a precizat că speră ca foştii componenţi ai Stelei din sezonul 1986, când aceasta a câştigat Cupa Campionilor Europeni chiar la Sevilla, care au făcut deplasarea alături de echipă să îi poarte noroc. "Pe jucătorii mei îi va motiva prezenţa lor şi este şi o responsabilitate mai mare pentru că la Sevilla s-a câştiga cel mai important trofeu din istoria fotbalului românesc", a afirmat Olăroiu.

Preşedintele FC Steaua, Marius Lăcătuş, a declarat că nu are emoţii că va reveni la Sevilla. "Nu am motive ca să am emoţii. Au trecut 20 de ani. Poate dacă mergeam imediat după joc era cu totul altceva", a spus Lăcătuş.

Întrebat dacă se poate face o paralelă între cele două generaţii ale Stelei, cea din 1986 şi cea actuală, Lăcătuş a răspuns iritat: "Nu mai puneţi această întrebare. Este deja un subiect tabu. Aşa cum nu se face o paralelă între Hagi şi Dobrin sau Pele şi Maradona, aşa nu se poate face nici între Steaua 86 şi Steaua 2006".

La Sevilla au făcut deplasarea şi foştii componenţi ai echipei Steaua, câştigătoare a Cupei Campionilor Europeni în 1986, după o finală cu FC Barcelona disputată pe stadionul rivalei lui Betis, FC Sevilla, "Monjuic". Aceştia sunt Emerich Ienei, Helmuth Duckadam, Lucian Bălan, Ştefan Iovan, Adrian Bumbescu, Mihail Majearu, Ilie Bărbulescu, Constantin Pistol, Marin Radu II şi Marius Lăcătuş.

Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, s-a salutat cu foştii şi actualii componenţi ai echipei strigând către aceştia: "Trăiască Sevilla. Batem cu 2-1".

Partida retur dintre Betis Sevilla şi Steaua Bucureşti, din optimile Cupe UEFA, se va disputa joi, de la ora 22.30, pe stadionul Ruiz de Lopera. La Bucureşti, în prima manşă, scorul a fost 0-0. "

Sursa: Prosport

Pana la urma din cele 3 meciuri in care Steaua n-a marcat n-a contat decat cel cu Arges pentru ca n-am castigat, insa cu Heerenveen eram deja calificati iar cu Betis am batut in deplasare cu 3-0, asa ca lui Olaroiu nu i se poate reprosa pana acum decat ca n-a castigat cu pitestenii, pentru ca in Cupa UEFA a iesit bine. Trebuie sa intelegem ca in cupele europene se joaca tur-retur. In concluzie, nemultumirile la adresa lui Olaroiu pana acum nu-si mai au rostul. Rezultate negative vor mai fi (sa speram cat mai putine) dar trebuie sa invatam si noi cum sa ne comportam dupa astfel de meciuri si sa nu mai facem o ditamai tragedie si sa dam verdicte pe termen lung. Acum echipa are nevoie de sprijinul suporterilor si sa le acordam incredere deplina pentru ca au demonstrat inca o data ca sunt capabili de o performanta minunata si extraordinara.

A gandit-o Oli si mi-a placut ce a jucat Steaua si sper ca sa- si mentina echipa acest joc. Am zis nu stiu cat de antrenor este Oli da e un tip destept si poate cu timpul va deveni mare, creste si el o data cu echipa asta care are un potential mare.

nu e prea bun . mai ales ca e defensiv.cel putin mie nu imi place cum antreneaza.dece nu e acum Protasov sau Walter Zenga

OLIII...lasa-i sa joace,nu mai da atatea indicatii tactice,lasa-i pe Bostina si Banel sa joace.In meciul cu Betis(tur)i-ai pus sa obtina lovituri libere si cornere,ca poate poate da Goian cu capu...numai asa poate Steaua inscrie?asa am ajuns,sa rezolve Goian meciurile?

Mai sunt si alte variante de joc sa stii.

Eu iti propun sa nu mai dai indicatii de la mijloc in sus.(sunt sigur ca si daca scapa singuri spre poarta asteapta sa fie faultati,poate da Goian)...am glumit aici,dar nici adevarul nu-i departe

pai du-te tu mai Mirel Radoi si adu-i inpoi si pe Zenga si pe Oleg...

si pe tine sa te puna Jiji in locul lui MM

ar fii tare sa fiu MM dar sa nu am mintea lui.siii.nu am zis ca ii auduc eu dar a fost mai bine cu el.si daca nu ma insel sar putea sa vine znga la Steaua pt ca am auzit ca i-ar placea sase intoarca.dar cine stie... :evil: :evil: :evil:

Bai baieti, terminati cu prostiile! Echipa joaca! Dar are ghinion! Haideti sa sustinem echipa in continuare si sa avem incredere in baieti! Urmeaza meciuri foarte importante!!!

pai du-te tu mai Mirel Radoi si adu-i inpoi si pe Zenga si pe Oleg...

si pe tine sa te puna Jiji in locul lui MM

bai frate,da tu pe toti vrei sa-i angajezi la club,ca si mie mi-ai propus sa intru in locul lui Dica(castig eu cat Dica?).Ori tu est Gigi?

mai asculta in p mea si parerile altora.si daca vrei sa stii cred ca tu plangi mai mult dupa Zenga sau Protasov decat"Mirel.Radoi"

bah frate dc erai tu mai destept erai tu la Steaua si luai tu UCL...

de unde stii tu ca pling dupa Oleg?

habar n-aveti de fotbal si va bagati in seama cu japca...marii tacticieni ai Romaniei...

Nu stiu cum dar acum cand avem multe meciuri si am avansat pana in semifinala UEFA riscam sa ratam campionatul din cauza lotului redus . O echipa ca Steaua ar trebui sa dispuna de un lot de cel putin 22 de jucatori de aceiasi valoare , poate ii spune cineva si lui Gigi ca mai avem nevoie sa intarim lotul ...

habar n-aveti de fotbal si va bagati in seama cu japca...marii tacticieni ai Romaniei...

stii ceva...nu ii mai critica pe altii..stai in banca ta...i-a gandestete tu...cand jucam mai bine...cand era Walter Zenga.....cand era Oleg Protasov....sau Cosmin Olaroiu...???????sii.tu de unde stii ca habar nu avem fotbal..?

baiatule asta e topicul dedicat lui Oli si aici ne putem da si noi cu parerea despre ce joaca echipa cu el pe banca.Iar daca tu esti fan Oli e treaba ta,eu unu nici nu sunt pentru el si nici impotriva lui(deocamdata)dar mi se pare normal sa spun si eu unde cred ca a gresit.

Cat despre cine se baga in seama cu japca cred ca tu esti ala.Ce ar fi sa-ti atac si eu fiecare parere a ta indiferent ca-i buna sau proasta?dar din nefericire vad ca nu prea ai pareri decat despre partenerii de discutii,ca despre echipa nimic.

Daca ai chef de cearta dute la caini pe forum si baga-te in seama.

pai daca ati ajuns sa-l criticati pe Oli si cand Steaua bate cu 3-0 pe Betis sevilla at inseamna ca v-ati uitat la alt meci...

@ AGRESSIVO 000+0...normal ca-l sustin pe Oli...pentru ca e antrenorul Stelei...

decit da vorbesc degeaba mai bine tac...

deocamdata nu l-am criticat pe Oli ci doar am spus unde cred ca greseste,si atat.Iar daca tu il sustii doar pt ca e antrenor la Steaua sustine-l e treaba ta,dar daca nu va avea performante tot asa il vei mai sustinte doar pt ca antreneaza Steaua?

Cred ca la fel ai procedat si cu Piturca de nu ne-a lasat 5 ani in pace.

Iar ca o parere personala(ti-am mai spus da vad ca nu vrei sa intelegi),deocamdata nu vreau sa plece pt ca a avut putine jocuri in care sa demonstreze ceva,dar asta nu inseamna ca sunt multumit de jocul echipei,prestat pana acum.

000+0 e coeficientul tau de inteligenta?

000+0 e coeficientul tau de inteligenta?

ai vrea tu sa ai jumatate din coeficientul meu de inteligenta...

in alta ordine de idei...inteleg atitudinea voastra...si de acum in colo "NO COMMENT"

n-are rost sa polemizam degeaba...

mi-ai raspuns ironic,ti-am raspuns la fel.

e bine ca totusi ai invatat sa ne respecti parerile asa cum si noi ti le-am respectat

Eu va respect parerile ca doar sintem intr-o tara democratica si fiecare are dreptul sa spuna ce vrea...

Dar m-a deranjat oarecum ca "lumea" e nemultumita dupa ce Oli si Steaua fac spectacol la sevilla...

E clar ca fundasii laterali nu mai urca asa cum faceau pe vremea lui Protasov,iar in faza defensiva mijlocasii de banda au rol de fundasi laterali,sa fim seriosi,in Italia nu se joaca asa,uitati-va la Adrian Mutu care joaca acum mijlocas dreapta,la orice atac advers nu vine pana la coltul terenului propriu

Oli..ne-ai dat o palma tuturor in stil de mare campion,Bravo...ne scoatem palaria in fata ta...esti mare...!!!!

Joaca tu un meci la 3 zile si dupa aia lamenteaza-te ! Nu ca Olaroiu nu ar fi gresit !