Guest

Cosmin Olaroiu

719 posts in this topic

La Steaua trebuie un antrenor strain ca sa nu favorizeze nici un jucator.

bafta Oli.

La Steaua trebuie Lacatus !

MA BUCUR ca am scapat de aceasta carpa! A fost cel mai mare nesimtit care a antrenat vreodata Steaua. Sper sa nu-l mai vad vreodata in Ghencea.

Bine ca am scapat de acest caracter infect. Sper sa nu mai calce vreodata prin Ghencea. Nu a fost regretat de suporteri si acest lucru ar trebui sa ii dea de gandit, mai ales in conditiile in care, cel putin pe hartie, a avut rezultate.

Garantez ca nu ramane mai mult de 6 luni la arabi(cel putin nu la actuala echipa). Sper sa ne faca un ultim bine: sa ii ia cu el pe Gigel Coman si Lovin.

Cosmin Olaroiu a fost un antrenor foarte bun... si trebuie sa recunoasca toti stelistii lucrul asta! :tongue:

Steaua e o echipa valoroasa si trebuie sa recunoasteti lucrul asta!

Forza Steaua!

Hagi a spus dupã meciul cu Zaglebie cã n-a trimis nici un om sã vadã jocul lui BATE cu Hafnafordur. Mã întreb dacã Olãroiu fãcea la fel. Nu cred.

Cel puțin fațã de Breton, care a luat un campionat și o supercupã în 5 ani, Olãroiu le-a luat într-un an si jumatate. Eu o sã-l respect tot timpul pe Oli.

Eu o sã-l respect tot timpul pe Oli.

Eu nu. Este unul din responsabilii a ceea ce este Steaua acum.

Pentru sclavi niciun respect!

Eu o sã-l respect tot timpul pe Oli.

Eu nu am respect fata de sclavi!...

Si nici fata de cei care au respect fata de sclavi!...

"Gigi Becali a povestit ca a urmarit marti meciul Real Madrid - Steaua si a ramas impresionat de cat de bine juca Steaua pe vremea lui Olaroiu."

Bai TVSportu'! Dati bre si meciul tur, sau alea din campionat cu Vaslui, UTA, Farul sau Bistrita si poate si ala de Cupa cu Timisoara. Lista e lunga, puteti da de fapt tot returul daca va permite spatiul de emisie!

Mai fratilor... avand in vedere faptul ca si acum cu Hagi, tot fazele fixe sunt cele importante, Olaroiu era un SUPER-antrenor... pai la el macar vedeam goluri... chiar daca au fost atatea meciuri proaste, acum cu Hagi toate sunt proaste(exceptie cel cu Ceahlaul, cand echipa si-a creat ocazii multe)... daca vrem performanta, ne trebuie un singur lucru: ANTENOR STRAIN, nu unul care isi aduce copiii de suflet, si care nu tine jucatorii in teren pe pile (ma bucur ca Hagi asta incearca, dar nu poate)!

Oli n-a fost iubit cand a luat campionatul, cu atat mai putin daca-l va inlocui pe Hagi... sa vedem daca e dispus sa accepte "alune" din partea Stelistilor!

Nu se va intoarce Olaroiu, asta e clar... pai sa renunte el la banii arabilor? Niciodata... a spus asta in caz ca va fi demis (lucru foarte probabil) sa fie acoperit... daca scandalu se oprea duminica seara as fi zis ca Hagi poate ramane... dar acum sunt sigur ca dupa meciul de miercuri va demisiona... trebuie sa fim alaturi de el!

Olaroiu are probleme la Al-Hilal!

Olaroiu are probleme in Arabia Saudita. Datorita pretentiilor exagerate ale oficialilor de la Al-Hilal, lui Olaroiu ii vine greu sa se acomodeze.

Stilul impus de Oli nu este pe placul arabilor, care prefera un fotbal-spectacol, in stilul brazilian. Seicii de la Al-Hilal sunt renumiti pentru usurinta cu care schimba antrenorii cand ceva nu iese pe placul lor. Cu toate ca are un contract de 1,7 milioane de euro, Olaroiu este in pericol, deoarece pentru seici banii nu conteaza.

Gigi Becali ar putea fi cel care va profita de pe urma aceste situatii. Conform Prosport, Becali si Oli ar fi avut deva o discutie privint revenirea acestuia din urma la echipa, insa totul depinde de cum se termina scandalul dintre nas si fin.

"Daca demisioneaza Hagi, îl sun pe Oli. La orice ora, lasa banii, arabii, si se întoarce la Steaua", spunea Gigi Becali.

Sursa: Sport.Ro

Banuiam ca are probleme. Sotia chiar mi-a spus la un moment dat...

Cred ca Olaroiu nu e prea iubit la arabi si Jiji vrea sa-l aduca inapoi, de aceea ii face mizeriile astea lui Hagi.

Daca se intoarce cocosatul cred ca innebunesc!

Într-o partidã disputatã astãzi, Al Hilal, actuala echipã a fostului tehnician al Stelei, Cosmin Olãroiu, a învins cu scorul de 5-0 (4-0) pe Al Watani, în prima etapã a campionatului din Arabia Sauditã.

[site din caracatita Gazetei Sporturilor]

Banuiam ca are probleme. Sotia chiar mi-a spus la un moment dat...

Cred ca Olaroiu nu e prea iubit la arabi si Jiji vrea sa-l aduca inapoi, de aceea ii face mizeriile astea lui Hagi.

Daca se intoarce cocosatul cred ca innebunesc!

Sper ca SOTIA ta ti-a spus asta, nu a lui Oli... :biggrin:

Il respect pe Olaroiu. Ganditi-va ca el a facut cea mai mare performanta la Steaua din ultimii ani(o semifinala de Cupa UEFA, titlul cu numarul 23 al Stelei si o calificare dupa 10 ani in grupele Ligii Campionilor).

Cosmin Olaroiu ii raspunde lui Gigi Becali la propunerea de a se intoarce la Steaua:

Draga Gigi,

Desi oferta ta este foarte tentanta, prefer sa castig un milion pe an la arabi decat sa primesc un teren in Pipera in cazul in care castig Liga Campionilor. Plus, nu-mi place cum joaca Nesu si stiu ca ma vei obiga sa-l bag, de asemenea, Radoi cred ca trebuie sa joace la mijloc.

Stiu ca in tot scandalul asta tu trebuie sa castigi un plus de imagine de aceea le poti spune ziaristilor ca sunt de acord sa ma intorc la Steaua, asa pui si tu putina presiune pe Hagi si poate va incepe sa te asculte. (Tre? sa intelegi ca nu vin... stiu ca esti mai redus... nu vin!).

Astea fiind zise, my brother, te salut! Take care of the sheep...

Acum trebuie sa inchei, ma duc sa bat pe umar un seic...

Pupsi mausi!

Oli of Arabia

Sursa: Posta Romana

Echipa sa a batut 5-0 in prima etapa. Oare numai la noi nu putea sa joace ofensiv?

Si inca o curiozitate. Cum de Gigel Coman a ajuns la Cluj si nu la arabi?

Echipa sa a batut 5-0 in prima etapa. Oara numa la noi nu putea sa joaca ofensiv?

Pai joaca ofensiv intrucat jucatorii nu-l inteleg... :biggrin:

Echipa sa a batut 5-0 in prima etapa. Oare numai la noi nu putea sa joace ofensiv?

Si inca o curiozitate. Cum de Gigel Coman a ajuns la Cluj si nu la arabi?

A jucat cu o nou promovata. In Arabia Saudita exista 5 echipe competitive(Al-Hilal, Al-Ittihad, Al-Nasr, Al-Shabab si Al-Ahli) iar restul de 7 lupta aprig pentru evitarea retrogradarii si incaseaza o gramada de goluri.

Oricum, arabii schimba antrenorii precum sosetele, deci antrenorul-carpa nu va ramane prea multa vreme pe acele meleaguri. Sper sa nu il mai vad vreodata in Ghencea!

Aceasta scursura, ca altfel nu-i pot spune, va plati scump cand va veni el de Craciun inapoi in ghena in care s-a nascut... sa-l faci pe Gabi Balint homosexual si pe Hagi taratura... complexat esti tu, Olita!

Antrenorul-marioneta si-a demonstrat din nou caracterul infect. Putea sa castige si Liga Campionilor cu Steaua, pentru jignirile aduse fostelor glorii, acest mizerabil nu merita nici macar sa ii fie rostit numele.