Guest

Cosmin Olaroiu

719 posts in this topic

succes, Oli, in noul mandat la Steaua!!!

Va avea nevoie. La cat de slab jucam, sper sa nu retrogradam.

Va avea nevoie. La cat de slab jucam, sper sa nu retrogradam.

Ok,stiu...o sa spuneti sa sunt cretina daca inca mai cred asta...dar totusi vorbim despre Steaua!! nu despre o echipa care tocmai a ajuns in Liga a doua...nu avem cum sa retrogradam...si,de ce mereu cand o echipa joaca mai prost si are cateva probleme,toata vina cade pe umerii antrenorului...?!?!Chiar daca Oli pleca,si venea un antrenor mai bun..(bine,bine..stiu ca ziceti ca nu exista antrenor mai prost...:(),nu cred ca s-ar fi schimbat mare lucru,pentru ca tot si-ar fi bagat Jiji nasu' in ce face echipa...important e sa fim alaturi de echipa si sa o sustinem indiferent de ce se intampla...asta inseamna un suporter adevarat,din punctul meu de vedere...

HAI STEAUAAA!!!

@forever_with_steaua

Esti complet pe langa... In tota lumea asta in momentul in care echipa nu merge este schimbat antrenorul... Spune-mi tu ce astepti? Sa ajungem o echipa de pluton (ceea ce si suntem in momentul de fata) ?

Si draguto, cum nu avem cum sa retrogradam? Te-ai uitat pe clasamentul returului? Stii cate puncte a scos Steaua din ultimele 6-7 meciuri?

Nu stiu de ce am senzatia ca aceasta prelungire de contract pentru acest antrenor a fost raspunsul lui Becali,impotriva mesajelor fanilor Stelei din meciu de aseara.

E o rusine daca acest individ a ajuns sa continue la Steaua . Urmeaza 3 sezoane de seceta !

Este strigator la cer!!!

Stiam ca Becali e prost, dar nu ma asteptam sa fie si cretin si debil mintal!

Cum sa obligi fanii Stelei la inca trei ani de suferinta?

Jos cu Oli, antrenorul care nu stie fotbal!!!

Este strigator la cer ce s-a intamplat, este incredibil ce face acest personaj, Gigi Becali..si totusi..astazi in presa a aparut un articol conform caruia Becali ar fi trebuit sa-i dea lui Olaroiu 500 000 de euro in cazul in care il demite. Daca acest contract a fost semnat si modificat astfel incat clauza in pricina sa dispara, poate va avea posibilitatea sa-l demita fara sa-i plateasca vreun ban.

Aceasta este cea mai plauzibila expplicatie pe care o gasesc, pentru ca astfel mi-e imposibil sa-mi dau seama cum se merge in continuare pe mana unui om ce ne-a distrus.

Mare e gradina ta, Doamne ! Si ce mic e gardu' !

Daca era asa, tu crezi ca Olaroiu e chiar atat de prost? Nesimtit da, strain de ce inseamna fotbal da, dar n-ai tu grija ca nu e chiar atat de prost. Probabil clauza e acum de 1 mil.

Probabil mai este ceva la mijloc,ceva ce doar ei 2 stiu.Becali e un om laudaros care mereu a sustinut tare ca banii nu sunt o problema pentru el,deci nu vad de ce clauza lui Olaroiu ar fi o un "stop" in rezilierea contractului pentru el.

Astazi circula o varianta,cum ca Olaroiu va colabora de la anul cu Hagi,Meme urmand sa isi faca bagajele,aceasta fiind de fapt cauza prelungiri contractului "domnului Loc 3-4".

Te contrazic. Pe langa faptul ca e nesimtit, e chiar foarte prost, nu doar prost. Apele sunt mai mult decat tulburi in Ghencea, lumea e din ce in ce mai nemultumita, suflarea stelista e revoltata, oamenii s-au saturat de figura sa parsiva pe banca Stelei. In situatia de fata n-o sa poata sa-si exercite meseria, chiar la nivelul lui de amator experimentat. Nu e genul de antrenor care sa se descurce sub presiune si va fi un esec total aceasta hotarare a sa. Baiatul asta se face ca nu vede, ca n-aude, ca nu simte..valul de critici care il inununda cu fiecare clipa scursa in postura de principal al Stelei. Norocul lui e ca meciurile de acasa vor fi jucate cu portile inchise, cel putin in urmatoarele 2 etape, dar la urmatorul meci cu spectatori pe Ghencea va fi hulit, atat el cat si Becali, la scena deschisa.

N-o sa mai reziste mult. Se imbata cu apa rece crezand ca va ajunge salvatorul echipei, dupa ce ne-a ingropat, alaturi de amicul patron.

Probabil ca mai degraba isi va da demisia MM Stoica, dand dovada de o urma de caracter si bun simt.

@I Need Money

Cu tandemul Olaroiu-Hagi in 2-3 ani vom asista la derby-ul inedit in divizia C, Steaua I - Steaua II.

Trebuie sa il aiba Oli la mana pe Becali cu ceva, ca altfel nu imi explic... in mod sigur e ceva intre ei de tine Jiji cu dintii de el!

Si eu inclin sa cred ca e ceva intre cei doi(Oli si Jiji). Astazi,la semnarea noului contract,Jiji a spus ca singura clauza pusa de el este ca Oli sa nu-si poata da demisia. E atipic pentru un club care se vrea profesionist sa ii prelungeasca contractul unui antrenor care tocmai a distrus ultima farama de sperante de redresare a echipei! Ori Jiji e un geniu si se va demonstra ca Oli e un antrenor stralucit, iar noi suntem cu totii prosti; ori Oli il are cu ceva la mana pe Jiji, iar contractul asta face parte din stingerea vreunui conflict stiut doar de cei doi. In a doua varianta se poate ca Jiji sa fie de fapt de vina pentru refuzul de a face transferuri in momente cand aveam mare nevoie de jucatori! Iar cum Jiji nu poate sa accepte ca presa sa afle din gura lui Oli ca el si cu MM au cerut o gramada de jucatori, dar Jiji a refuzat, au facut acest compromis, din care toti sa iasa basma curata.

din care toti sa iasa basma curata.

Mai putin echipa. Si suporterii...

Parca i-a pasat vreodata "marelui conducator" sau "marelui antrenor" de prostii astia de suporteri ....

V-am avertizat de la inceput, acest pseudo-antrenor trage cu dintii sa ramana la Steaua . Nu-l intereseaza binele Stelei , ci doar binele lui .

TREBUIESC LUATE MASURI .

EL IMPREUNA CU MEMEUL NU MAI AU CE CAUTA LA Steaua . AM AJUNS DE RASUL CAINILOR.

Am inteles, de ce toti jucatori declara ca esti cel mai bun antrenor, dar si de ce nu avem(aveti,de fapt)rezultate.

Pai daca ei sunt morti, nu au rezistenta, iti dai seama ce antrenamente faci cu ei? Pana acum ceva vreme,traiam cu impresia ca Dica e cel mai slab la capitolul rezistenta, dar dupa ce va reveni(fara antrenament), cred ca va fi cel mai bine pregatit.

ESTI "RASUL" LOR.

Alearga-i, nu vezi ce lenesi antrenezi?

Unde-i pressing-ul din era Protasov?

Unde-i rezistenta lui Nicolita?

Cred ca nu reusesti sa-l domini nici pe Ochirosii, esti fraierul lor, crezi prietenia cu ei te va scoate ?

Croitoru,cand va juca la constructie(fiind jucator de creatie)?

cat mai ai de gand,sa-i dai numai sarcini defensive?

SE STIE,ca intri si tu ca toti ceilalti pe acest forum.TINE CONT SI DE PARERILE NOASTRE.(oricum stim mai mult fotbal decat Gigi,de indicatiile lui cum de asculti si le pui in practica?)

Olaroiu pentru mine e un om fara principii, e sluga lu' Becali, toata echipa i-o face Becali... el ii impune pe cine sa foloseasca la Steaua!

La Steaua toti sunt slugile lui BEEERBECALI, cred ca de aia a plecat si MM!!!

Olaroiu mi-a demonstrat inca o data ca este un om lipsit de caracter. Un antrenor incapabil si un caracter infect... acesta este Olaroiu.

Olaroiu s-a transformat in presul lui Gigi (ca si Argaseala) desi are cele mai mari performante la Steaua cred ca nici un suporter nu s-ar supara daca ar pleca (impreuna cu G.Coman, Ov Petre)... si dupa cum vorbeste iti dai seama cat este de servil lui Gigi. Daca ar avea demnitate ar pleca cel tarziu in vara pentrui ca oricum Gigi face primul 11 la Steaua si oamenii lui MM nu mai au loc pentru ca Gigi le stie pe toate si vrea fotbalist de 1,90 cm cu forta viteza si tehnica adica imposibilul. Olaroiu nu isi mai aminteste ca in meciurile cu Arges si Dinamo Elton a facut tot jocul si il prefera pe Lovin - petarda anului despre care Lita Dumitru a zis ca nu ar avea loc nici la echipa lui de divizia C.

Ah ce ma oftic ca "Javrele" au cel de al 18-le titlu de campioana cand puteam noi sa il avem pe al 24-lea.....Dar nu avem antrenor si finantator bun... Eu, ca un alt antrenor in locul lui Olaroiu as vrea sa vina Ioan Andone. Singurul lucru bun din ultima perioada este ca l-au adus pe Raducioiu.

Ramane inca trei ani la Steaua sper sa fie mai bun decat Protasov ,Zenga si Ienei la un loc!!! steag1

forzateaua steagcruce2 fularultras steagro steagsahmic steagsimplu spre cl

Rog moderatorii sa schimbe topicul din "Cosmin Olaroiu-antrenor" in "Cosmin Olaroiu", pentru ca omul acesta doar cu numele este antrenor. De fapt este omul care sta la margine si tipa sau face bilute cand echipa lui este condusa.

Un ANTRENOR de Steaua presupune sa ai o tactica care sa vizeze golul(scuzati cacofonia), sa incerci macar sa joci spectaculos si sa poti schimba tactica din mers daca vezi ca nu curge jocul in favoarea ta.

Eu nu stiu ce a facut Olaroiu la Steaua, si este aici de 1 an si jumatate parca. Nici nu mai stiu, mi se pare o eternitate de cand a venit omul asta, fiecare meci este aproape o tortura, ne chinuim cu echipele mici si rivalii ne bat la noi acasa.

Am mai spus-o de cinspe' ori, jocul nostru sta pe sistemul sa nu primim gol. Apararea de fier Goian si Ghionea s-a calit mai ales in era super-ofensivului Protasov, o alta ironie a sortii. In era defensivului Oli, apararea e subreda si nu neaparat din lipsa jucatorilor, ci a faptului ca nu au rezerve si se stiu titulari, iar cand te aperi 70% din meci, chiar cu cei mai buni aparatori tot iei gol.

Cum spunea d-l Ienei, daca vrei sa faci egal in deplasare, de exemplu, trebuie sa stai mai mult in jumatatea adversarului si daca vrei sa bati trebuie sa-l presezi mereu. Ori noi mereu jucam la contra-atac, si orice tampit isi da seama ca daca joci contra-atac, trebuie sa te lasi atacat, si daca iese un gol la un atac al adversarului incepe panica... din modulul de contra-atac trebuie sa atacam pozitional, lucru la care suntem catastrofali din era Oli. Cel mai bun meci al nostru, cel de la Kiev este un exemplu de joc italian, cu aparare solida, contra-atacuri si goluri din faza fixe. Gol Ghionea din corner, gol Vali Badea dupa un aut si recentrare, gol Dica din lovitura libera si gol Dica dupa contratac perfect.

Un meci ca si cel de la Kiev iese odata la 10 ani, eu unul prefer mai multe meciuri bune unul dupa altul decat unul extraordinar la 100 ani.

Asta a fost greseala lui, a scos din circuit la Steaua atacul pozitional. Trebuia sa-l incerce indiferent de jucatorii pe care-i avea la dispozitie. Doar in era lui puteam sa vad un jucator de creatie ca si Croitoru pus sa dubleze la Banel in loc sa mearga spre atac.

Tot lotul Stelei este facut pentru atacuri pozitionale si posesia mingii, cu cine sa ataci rapid, cu Dica? Cu Iacob? Cu "javra Oprita"? Sigurii jucatori cat de cat rapizi in lotul Stelei sunt Banel, Vasilica, Ochirosii, Badea si Thereau. Si la Vasilica si Badea am semne de intrebare. O speranta mi se pare Croitoru.

Dar ce ma enerveaza cel mai mult la Olaroiu este faptul ca este pres. Ii tine pe Andrey si Elton pe banca doar ca vrea ciobandante. Andrey este un portar peste Cernea si Carlos, dar ce uita lumea este ca e foarte tanar si a jucat vreo 5 meciuri, vine dupa accidentare, iar din alea 5 doua au fost cu Rapid si Dinamo. Ne-am luat de Carlos abia dupa ce ne-a ingropat in nu stiu cate meciuri, iar baiatul asta a fost ingropat de presa si acum si de cioban. Cat despre Elton, este un jucator pe profilul Stelei, chiar daca e firav, protejat de un Radoi sau Ov. Petre, s-ar descurca foarte bine pentru ca este cel mai tehnic jucator pe care l-am vazut in campionatul nostru.

Trei oameni sunt vionavati pentru ce s-a intamplat in acest sezon la Steaua: Jiji, Oli si MM. Dintre acestia cel mai putin vinovat a plecat, iar netrebnicii care au ramas isi fac de cap cu blazonul Stelei. Ciobanul se va trezi la alegeri, dar eu inca sper ca se va plictisi cand lumea nu il va vota catva timp si va ceda echipa. Oare nu exista un om in Romania sa bage 10 milioane macar pe an in cea mai galonata echipa de fotbal din tara? Eu cred ca exista destui care ar vrea sa ia Steaua, dar sa o ia sa facem performanta nu imagine.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Prima repriza din meciul cu FC National a fost o ilustrare perfecta a conceptiei lui Cosmin Turcaloiu despre fotbal. Pardon, am scris fotbal ? Greseala mea.

Dupa un gol marcat cu mult noroc, Steaua a mai incercat ceva vreo 10 minute, apoi ne-am retras. Ne-am lasat dominati si inghesuiti in jumatatea proprie de o echipa 100% retrogradata, care nu a mai castigat de o gramada de vreme. Fundasii au fost de tot rasul, s-a gafat ca in divizia C, ne-a salvat Cernea ....

Este incredibil cum acest pseudo-antrenor, aceasta nulitate, acest incompetent fricos si slugarnic, pupator al fundului lui GG a reusit sa distruga echipa.

Steaua are pretentii de CL, dar ne domina minute in sir echipa de pe penultimul loc. Mai mult de atat nu vad ce s-ar putea spune.