Guest

Cosmin Olaroiu

719 posts in this topic

Daca treceam de Sevilla si pierdeam cu Shaktar, Vaslui si Farul ce se mai intampla?! :roll:

baga frate pe Croitoru in locul lui Lovin,nu vezi ca nu joaca nimic?Ajunge un inchizator.

Bravo nea Oli !! Ai reusit un nou record. Dupa ce ai distrus echipa asa cum parca nici macar Piti nu reusise, azi am pierdut, umilitor, contra javrelor. Dupa 18 ani.

Dar desigur, Oli nu are de gand sa demisioneze. El nu e de vina. Niciodata, pentru nimic. De vina sunt arbitrii, adversarii care n-au dormit pe teren, comisiile, suporterii, ungurii, evreii, martienii si lorzii Shit.

Nu zic ca nu mai sunt si altii de vina, dar azi s-a depasit orice masura. Pleaca odata nulitate [...] ! Pleca dracului ! Ce vrei, sa vina suporterii peste tine sa te arunce afara cu forta ?

Acum nici eu nu prea ma mai pot abtine, dar Oli distruge echipa. Ce dracu cautam cu jucatori ca Lovin, Bostina in primul 11 intr-un meci cu Dinamo? Cand mai ales avem pe banca Croitoru, Ochirosii sau Cristocea.

Ma enerveaza gandul ca etapa viitoare iara o sa-l vad pe Gigel Coman titular,pe Ochirosii rezerva si Croitoru facand tusa.

Domnule Olaroiu, FC National si Jiul Petrosani va asteapta cu bratele largi deschise.

Adios amigos !!!

Cand s-a referit la echipa ideala a Stelei l-a pomenit si pe Gigel Coman in primul 11!Olaroiule,esti nul!Un antrenor care are jucatori ca Cristocea,Ochirosii si Croitoru pe banca,dar prefera sa joace cu Lovin sau Bostina,nu poate fi decat ori idiot,ori nesimtit!Rabdarea mea a luat sfarsit,nu mai esti in gratiile mele nici daca ar fi sa termini pe locul doi!Adio,lasa-ne,nu fii... :oops:

Am remarcat si eu acea "scapare" cu Gigel Coman in echipa ideala. Si Stancu era pe acolo parca. :roll:

Bravo nea Oli !! Ai reusit un nou record. Dupa ce ai distrus echipa asa cum parca nici macar Piti nu reusise, azi am pierdut, umilitor, contra javrelor. Dupa 18 ani.

Dar desigur, Oli nu are de gand sa demisioneze. El nu e de vina. Niciodata, pentru nimic. De vina sunt arbitrii, adversarii care n-au dormit pe teren, comisiile, suporterii, ungurii, evreii, martienii si lorzii Shit.

Nu zic ca nu mai sunt si altii de vina, dar azi s-a depasit orice masura. Pleaca odata nulitate [...] ! Pleca dracului ! Ce vrei, sa vina suporterii peste tine sa te arunce afara cu forta ?

:)

Inca o palma grea data aprigilor sustinatori ai lui Olaroiu... Ma intreb cat mai trebuie sa indure suporterii stelisti cu nulitatea asta pe banca...

Eu unul m-am saturat de jocul cu 2 mijlocasi la inchidere: Lovin si Paraschiv...urat

Iacob trebuie sa fie titular... nu inteleg de ce nu e...

Nicolita fundas ca avem mijlocasi mai buni pe partea aia: Croitoru, Oprita poate chiar Elton.

Bostina OUT!

In rest Oli Oli, lasa ne du-te la Poli!

DEMISIA!

Oricare antrenor ar fi reusit sa faca ceva cu echipa .. Oli a reusit doar sa o distruga .. pacat de munca lui Protasov si a lui Zenga...

Iacob trebuie sa fie titular... nu inteleg de ce nu e...

In acest moment Iacob nu are cum sa emita pretentii la postul de titular. Cel putin deocamdata... De cand a revenit, se observa la el o stare de nervozitate. In plus, cade la orice contact, cerand prea usor fault-uri si penalty-uri.

La fel cadea si inainte de accidentare, in plus, acum pare MAI lent.

Oradene, numai jucind isi revine nu stand pe banca, iar Olaroiu e o cirpa.... ciobanu face echipa si schimbarile.

Ai dreptate, dar in acest moment nu ne permitem sa il rebagam in forma pe Victoras. Avem nevoie de puncte ca de aer si nu putem face experimente. Probabil ca va intra de regula de prin minutul 65-70, si in cazul in care da un gol ar putea sa se descatuseze.

Revine arzatoarea problema a satelitului. Daca am avea si noi o echipa in Liga a doua, am putea sa rulam acolo unii jucatori, asa cum face Dinamo. Dar din pacate la noi exista un dezinteres total din acest punct de vedere.

Stiam de un satelit prin a treia Liga. Se mai aude ceva de el?

Da, se zbate in mediocritate in Liga a treia...momentan este pe locul 10 cu 32 de puncte, la 20 de puncte de liderul....Dinamo II.

Mai bine ziceai ca nu stii. :lol:

Da, se zbate in mediocritate in Liga a treia...momentan este pe locul 10 cu 32 de puncte, la 20 de puncte de liderul....Dinamo II.

Aproape ca echipa mare :oops::oops::oops:

Absolut fenomenal, am vazut printre interminabilele stiri despre dansul lui Borcea si aberatiile lui nesimtoiu si ceea ce crede absolut orice rezerva, titular, actionar, prieten, nepot, copil si bunic despre "marea" victorie dinamovista, o URMA de barbatie la antrenorul nostru! In loc sa se planga ca o fetita, cum face de obicei a RECUNOSCUT CA E VINOVAT! Deasemenea, capitanul nostru a aratat din nou ca are caracter, asumandu-si greseala de la golul 4 si incercand sa ia poate prea multa vina asupra lui zicand ca "imi asum in intregime rezultatul". Dar hai sa revenim la iubitul, fantasticul Oli.

Prima problema mi se pare alcatuirea primului 11. Nu zic ca nu am avut o situatie de tot rahatul. Suspendati, accidentati, tot tacamul.

In aparare, deci, sa zicem ca chiar poate fi scuzat ca nu avea ce altceva sa bage. Baciu insa este clar sub valoarea Stelei, chiar ca rezerva. Sincer, eu l-as fi tinut pe Panait (care joaca meci de meci titular la echipa sa de club fundas central si joaca foarte bine) si l-as fi dat pe petarda de Baciu, care oricand a intrat intr-un meci s-a nenorocit meciul ala, sau incerca sa faca penalty pentru adversari (mai tine minte cineva meciul de pe Lia cu CFR Cluj?). Pe benzi, este JALE....JALE MARE!!! si nu de azi, de ieri. Din IARNA! Din decembrie-ianuarie, ca sa nu zic si mai devreme. Banel nu are ce cauta ca fundas! Stiu, nu are tehnica iar centrarile lui sunt uneori mediocre, insa postul sau este MIJLOCAS DREAPTA. El este obisnuit sa AJUTE fundasul de pe partea sa si sa ajute si in ofensiva, si poate face asta, datorita singurei lui calitati mari, capacitatea la efort. Luandu-l de pe postul lui si punandu-l fundas dreapta cand aveai 2 fundasi laterali DE MESERIE pe banca (Nesu-care dadea semne de revenire buna- si Saban-care inca cred ca poate arata mult mai multe, daca i s-ar da sansa) mi se pare CURATA SINUCIDERE! Adica, unul dintre putinele locuri unde nu a avut prob de efectiv la acest meci, Oli si-a dat singur in cap si si-a creeat singur o problema si acolo! INCREDIBIL! Celalalt fundas, Petre Marin, a fost mai mereu in centru, dubland balbele lui Baciu, deci cred ca putem spune cu totii ca apararea a fost vraiste, si din cauza gafelor dar si din cauza lipsei de inspiratie a antrenorului.

Trecand la mijloc, observam din nou cum Oli o da cu bata'n balta. Dar, de data asta si mai rau. Daca la centrul apararii poti sa spui ca domne' n-a avut cu cine, la mijloc a facut niste alegeri halucinant de gresite! Cum poti, cand ai meci ACASA contra marii rivale, si cand ai pretentii de joc OFENSIV, da bagi 2, da DOI MIJLOCASI CU PROFIL DEFENSIV in primul 11, intr-o linie de 3! Dupa cum am vazut destule posturi pe topicul meciului, si aveau dreptate, Lovin a fost ZERO BARAT in acest meci. Adica nul, degeaba, mai bine il elimina. "Inchizatorul" din aceasta partida a fost din pacate o paluga petarda care habar n-avea pe ce lume e, si care a fost absolut praf in faza defensiva, "iesind in evidenta" doar prin cateva suturi anemice, de fetita, slabe si in Lobont. Cum Bostina s-a plimbat din nou pe teren si mai mult l-a incurcat pe Elton(s-a vazut clar diferenta dintre "tehnica" romaneasca si cea braziliana), si a fost si el foarte slab, singurul care s-a mai zbatut a fost Paraschiv, care sincer ar fi mers mult mai bine pus el ca singurul inchizator, cu Lovin pe banca. Insa Oli si-a dat cu firma-n cap din nou. De parca nu l-ar avea pe Para de 2 ani la echipa si n-ar sti ca el este un inimos, care alearga mult si face deposedari, insa este varza la constructie. Unde l-a pus deci pe Para? Exact....LA CONSTRUCTIE! Cu Lovin inchizator inexistent si Bostina pieton, Para a trebuit sa faca ceea ce nu-i place si nu stie. Sa incearca sa construiasca, sau macar sa filtreze baloanele spre fata, spre Elton. Ceea ce din pacate, repet, nu stie sa faca. Au rezultat o gramada de pase laterale si inapoi, care l-au facut sa para un jucator mult mai prost decat este. Deci, 2 mijlocasi cu PROFIL DEFENSIV, in locul unui Ochirosii care a aratat o foame imensa de joc si de gol cu CRApid sau in locul unui Croitoru sau Cristocea, jucatori tehnici, care stiu ce sa faca cu mingea sa o dea macar IN FATA, nu in lateral sa se oftice Elton sa o ia el de la mijloc sa dribleze tot terenu de dinamovisti pt ca mijlocul a fost impotent. Din nou, pun si eu intrebarea care o pune toata lumea. Oli DE CE NU IL FOLOSESTI PE Croitoru?! Ti-a fost adus un jucator ambitios, tanar, tehnic, care este si suflet pentru Steaua (sa nu uitam ca a avut sanse sa mearga la javvre, unde in mod sigur ar fi fost jucat, dar a spus ca este stelist si a venit aici) iar tu l-ai tratat ca un gunoi, la fel cum ai facut si cu Panait. Nu m-as mira daca pleaca si el inapoi la Vaslui sa puna umarul la ce incearca ei acolo la o cupa europeana.

In atac, a fost mult mai simplu. A iesit bine din simplul motiv ca alea erau variantele, si nu erau altele. Se vede de la o posta ca Elton este jucatorul ideal de pus in spatele varfurilor, la cum poate sa elimine adversarii, sa creeze spatii si sa creeze situatii de gol. Thereau si Badea sunt cei mai in forma acum, deci ei joaca in fata. Deocamdata. Sa speram ca Cyril nu a patit nimic iremediabil, atata ne-ar mai trebui si indisponibilitati in atac.

Acum, vreau sa insist un pic asupra altui fapt de care este DATOR un antrenor. SCHIMBARILE. Oli este PRAF SI PULBERE la schimbari! Am vazut, in 2 ani de cand ne antreneaza, cred ca 2-3 meciuri in care a facut schimbari inspirate. Acum s-a prins si GG, si a inceput SA II SUFLE! Intreb si eu ca tot omul, DE CE NU A AVUT REACTIE la 0-1, 0-2?!?! Cand se vedea ca Lovin este nulul absolut, Banel este orice numai fundas nu, iar Bostina a plecat din nou la plimbare pe gazon. In meciul cu Otelul din cupa, vazand ce petarda a fost Nesu atunci, l-a inlocuit in min 30!!! Acum, 3 goluri in...30 de minute au fost -incluzandu-l si pe cel anulat aiurea?! si NICI O REACTIE! Incredibil!!! Mai degraba PENIBIL! Si sunt greseli si probleme care exista de LUNI INTREGI, nu doar de la meciul cu dinam0. Sirul interminabil de egaluri in deplasare il tineti minte? Si interminabilele scuze cu ghinionul, arbitrii, adversarii care n-au dormit pe teren, comisiile, suporterii, ungurii, evreii, martienii si lorzii Shit. Olaroiu trebuie sa demonstreze ca merita sa fie antrenor la aceasta echipa, si ca nu a distrus tot ce au creeat predecesorii sai. Daca este macar jumatate antrenorul care se crede el, trebuie sa ne aduca locul 2. La vara, mai vedem noi, sper sa scapam de toti "frizerii" gen Lovin, Coman, etc de la echipa. Dar acum, Olaroiu trebuie sa ia acest lot, decimat cum e, si sa castige cu el TOATE meciurile, IN SPECIAL cele cu CFR Cluj si Bistrita! Aici ne jucam ultima carte pentru CL...FORZA Steaua!

@Hassan

Oli a inceput bine cu Baciu si Marin titular. De unde vroiai el sa stie ca cei doi vor face un meci prost? Si in plus, inafara de Baciu pe cine vroiai sa bage in aparare? Pe Iacob? Pe Ochirosii? Era singura solutie. Petre Marin a fcaut un meci excelent in Jiulesti, si era normal sa fie titularizat cu Dinamo. Pe dreapta, nu as crede ca Saban ar fi facut mai multe ca Nicolita. La mijloc a gresit, clar. Bostina si Lovin nu au ce cauta la Steaua. Au fost varza. Iar pe banca ii tineam pe Ochirosii, Croitoru sau Cristocea.

Cristiano, daca citesti un pic mai cu atentie, am si zis ca in aparare nu poate fi acuzat, pentru ca nu avea pe cine sa bage, mai ales in centru. Am zis ca Baciu nu este de Steaua, insa am si recunoscut acolo ca nu aveam cu cine, in centru cel putin. Pe lateral nu am contestat niciodata pe P.Marin, mi se pare cel mai bun fundas lateral de care dispunem. Doar ca mi se parea mult mult mai inspirat o formula cu fundasi laterali de meserie (Marin si Saban) in loc de Nicolita fundas lateral, pentru ca, esti de acord cu mine cred, Banel pur si simplu nu stie meseria de fundas. Chiar daca prezenta lui Baciu nu putea fi evitata, din cauza accidentarilor, punerea lui Banel ca fundas lateral cand ai 3 fundasi laterali apti mi se pare in continuare o greseala din partea lui Oli.

Pai normal, nu poti sa-l transformi pe Nicolita din mijlas, care urca mult in atac, fundas. Si sa-l pui si intr-un meci cu Dinamo. Daca era cu Poli Iasi sau Pandurii, mai ziceam, dar asa nu era timpul sa riste Oli.

Daca e adevarat ca si Croitoru e pe "lista neagra",si daca tin cont ca e pe aceasta lista din cauza fixistului asta de Oli,atunci mi-e clar ca lumina zilei ca Jiji nu intentioneaza sa-l schimbe pe Oli,ceea ce e foarte grav!Pai e logic,nu?Daca ar avea cea mai mica intentie sa o faca,Croitoru nu era pe lista neagra,ci se astepta ca Oli sa plece,dupa care era pus pe lista doar daca noul antrenor nu-l dorea in echipa! :cry: :cry: :cry: Mama masii de treaba,cred ca asta chiar e pe viata la Steaua! :oops: