Guest

Cosmin Olaroiu

719 posts in this topic

Nu-mi place deloc situatia in care s-a ajuns referitor la suporteri. Peste tot pe unde intru numai certuri intre stelisti cu referire la Olaroiu. Sa plece, sa nu plece, sa ramana, sa nu ramana. Asta este subiectul principal.

Are si Oli vina lui, au si jucatorii vina lor, are si conducerea echipei vina ei, au si suporterii vina lor. Toti sunt si suntem de vina.

Dar haideti sa lasam sa se incheie acest campionat si apoi sa tragem linie si sa vedem care sunt principalii vinovati. Ca daca ar fi schimbat acum Oli si la finalul campionatului am fi pe 5 in clasament si eliminati din Cupa Romaniei cu un alt antrenor, a cui ar fi vina?

oare tribunele si/sau peluzele au strigatscandat vreodata numele lui Oli? eu unul nu-mi aduc aminte sa se fi intamplat vreodata. asta ar trebui sa dea de gandit.

Ca daca ar fi schimbat acum Oli si la finalul campionatului am fi pe 5 in clasament si eliminati din Cupa Romaniei cu un alt antrenor, a cui ar fi vina?

Evident ca a lui Oli. pentru ca nu a plecat mai devreme...

evident ca am vazut meciul javrelor aseara, caci sperantele noastre se leaga, de la o vreme, de pasii gresiti ai contracandidatelor.

si am vazut o echipa Jiul Petrosani, condusa de un anume Marian Tudorache (cred ca asta e numele lui), pe care eu sincer l-as aduce la Steaua acum. In locul lui Olaroiu. Ce echipa are Jiul si cum a jucat cu Dinamo, si ce jucatori avem noi si cum ne chinuim sa construim o faza...

DISPERARE? RESEMNARE? UNDE-O FI TREZIREA?

HAI Steaua!

Steaua lu' Oli

Fara aportul multor jucatori de baza, Oli duce Steaua in Grupele Champions League pentru prima oara dupa 10 ani! Oli nu mai avea experienta in Champions League si la fel si echipa, cu exceptia lui O. Petre. In campionat se face trecerea de la 16 echipe la 18, iar in tur se joaca 19 etape.

.

Fara reflexele lui Carlos si suturile lui Badea la meciul cu Standard la Bucuresti, unde era Olaroiu acum? Unde isi doresc aproape toti suporterii Stelei sa fie el acum, adica in alta parte...

@ mountytoma

de aia au fost adusi si platiti si Carlos si Badea. unul sa aiba reflexe si altul sa dea goluri. ca altfel juca Olaroiu in locul lor.

si apropo, vad ca voi sunteti de acord sa vina un presedinte care acu' aproape 20 de ani fugea de Steaua ca de dracu' impreuna cu un fost fotbalist fara nicio performanta pe banca tehnica muncita de el, dar mereu recomandat de performantele din teren.

sincer, cat de antipatic mi-e MM si cat de plictisitor poate fi uneori Olaroiu - ii prefer pe astia doi in locul mafiei lui Ioan Becali. ne ajunge un Becali. si asta e mult. chiar trebuie sa ne luam tot neamul???

@ G.H.O.S.T.

in privinta lui Gica Popescu si a lui giovani Becali uite ca suntem perfect de acord. ar fi cea mai mare prostie sa vina Popescu sau giovani! si daca vine doar Popescu e ca si cand ar veni giovani. cred ca atunci Borcea ar fi cel mai fericit!

Nu mai posta aiurea. Nu a plecat! Gaseai aceasta informatie oriunde, inclusiv pe forum.

Chiar nu inteleg... Cine poate fi atat de orb incat sa spuna ca echipa joaca bine sau ca are un antrenor valoros? Chiar nu vede nimeni ca Olaroiu duce echipa de rapa?

De la conducatorii Stelei, care ar trebui sa ia atitudine, aud numai ca il tinem pe Olaroiu forever, ca avem incredere in el si chestii de genu... De ce?

Pentru ca a avut norocul sa ne califice in Ch.L. dupa 10 ani? Din asta rezulta ca Olaroiu e atat de valoros incat nu ne putem dispensa de el?

Pacat ca asta este opinia conducatorilor... Cel putin aveam impresia ca MM chiar stie fotbal... Sper sa se trezeasca totusi cineva, pana Olaroiu nu reuseste sa distruga de tot o echipa cu un potential remarcabil.

Chiar nu vede nimeni ca Olaroiu duce echipa de rapa?

da, chiar nu vede nimeni. :D

"Steaua nu a mai avut un parcurs atât de slab în meciurile din deplasare, 7 partide consecutive fără victorie, din 2003, când în perioada 7 mai-5 octombrie roş-albaştrii au înregistrat 6 egaluri şi o înfrângere.

07.05.2003, FC Naţional – Steaua 0-0

18.05.2003, Farul – Steaua 2-1

28.05.2003, Oţelul – Steaua 1-1

17.08.2003, Rapid – Steaua 1-1

31.08.2003, Petrolul – Steaua 1-1

19.09.2003, Apulum Alba Iulia – Steaua 0-0

05.10.2003, FC Argeş – Steaua 0-0"

Sursa : onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fot...i-in-Liga-1.htm)

Pentru 10 puncte. dragi colegi de forum, ia sa vedem cine antrena Steaua in 2003, cand am avut o serie asemanatoare cu cea de acum ... si ce parere are lumea despre acel antrenor azi ?

Adaugat ulterior, dupa 1-1 cu Farul.

Ok, deci sub conducerea inspirata a maretului, superbului, incredibilului Cosmin Olaroiu, antrenor cu DVD-uri, Steaua a ajuns pe 3, la vreo 16, posibil 19, ca nu mai stiu nici cate sunt, puncte de lider. Iar maine probabil vom pierde si locul 3.

Ce credeti ... oare ....

1) Vom reusi sa ne mentinem pe locul 4, in fata superputerilor Gloria si Timisoara ?

2) Vom castiga si noi vreun meci in deplasare sezonul asta ?

3) Vor pleca vreodata Olaroiu, Coman, Ov. Petre de la echipa ?

4) Ce caseta compromitatoare cu Oli are Nicolita de e titular meci de meci desi nu joaca ABSOLUT NIMIC ?

5) Daca Oli ramane la echipa si ne fixam la anul' ca obiectiv evitarea retrogradarii, reusim ?

1.nu

2.nu

3.nu..sau poate..peste 5 ani

4.probabil ala cu Betis

5.nu

:?

Chiar nu inteleg de ce 11-Pele de start nu arata cam asa:

GK - Andrey

DR - Nesu (Eu cred ca merge reprofilat)

DC - Goian

DC - Radoi

DL - Ghionea(Merge reprofilat)

MR - Bostina

MC - Elton

MC - Cristocea

ML - Croitoru

ST - Thereau

ST - Badea

Rezerve:

GK - Lungu

DR - Stancu

DC - Baciu

ML - Ochirosii

MR - Banel

MC - Paraschiv

ST - Iacob

ST - (Sa dea credit unui pusti de la tineret)

De ce nu incearca si el un altceva decat clasicul 4-4-2 ?

Chiar il urasc mai mult decat la inceput pe tovarashu Oli!

Sa nu exageram.

1. L-ai ales pe Nesu in detrimentul lui Petre Marin. Mutare neinspirata. In plus, Nesu nu s-ar descurca pe dreapta.

2. Ghionea nu are viteza necesara pentru a evolua fundas lateral.

3. Nu poti juca in zona centrala cu Elton si Cristocea pentru ca ambii sunt destul de fragili. Ai nevoie de un mijlocas defensiv in echipa.

@Sisu20

Momentan Nesu nu se descurca nici pe postul lui... d-apoi sa fie reprofilat ...

cel mai bun 11

Andrey

p.Marin Goian Ghionea nesu

Bostina Radoi Elton Nicolita

Thereau Dica

din pacate nu-l putem alinia din cauza accidentarilor. Ar mai fi o problema tb sa-l convinga Oli pe Gigi sa joace cu Radoi la mijloc daca vrea joc ofensiv ca daca nu e Radoi tb sa fie 2 la inchidere...

@stelist_4_ever90

Tot o branza e... Radoi e mijlocas DEFENSIV...

primul 11

Andrey

sabban,Goian,Ghionea,Petre Marin

Croitoru,Radoi,Elton,Cristocea

Thereau,Badea

Olaroiu daca are bun simt sa-si dea demisia ca e cel mai slab antrenor din istoria Stelei

FORZA Steaua-Romania SUNTEM NOI

@Gooooooolsteaua

Ma mir ca nu l-ai pus si pe Dica in primul 11...

Tu gandesti inainte sa scrii? Ghionea si P. Marin sunt accidentati...

Sa nu exageram.  

1. L-ai ales pe Nesu in detrimentul lui Petre Marin. Mutare neinspirata. In plus, Nesu nu s-ar descurca pe dreapta.

2. Ghionea nu are viteza necesara pentru a evolua fundas lateral.  

3. Nu poti juca in zona centrala cu Elton si Cristocea pentru ca ambii sunt destul de fragili. Ai nevoie de un mijlocas defensiv in echipa.

Am pus acel 11 in vederea accidentatzilor&suspendatzilor ...

la punctul 3 ai mare dreptate ... (Ovidiu Pentre&Paraschiv ar trebii rotitzi) daca altfel nu poate sa existe determinarea!

Nu inteleg de ce nu il introduce si pe Croitoru!

Oricum e prost strateg omu` ... am citit articolu asta ---> http://www.fcsteaua.ro/index/section/artic...es/article/3601 si mi'a ramas in cap ... foarte mare dreptate a avut baiatu` respectiv!

Fara reflexele lui Carlos si suturile lui Badea la meciul cu Standard la Bucuresti, unde era Olaroiu acum? Unde isi doresc aproape toti suporterii Stelei sa fie el acum, adica in alta parte...

Fara reflexele lui Duckadam nu am fi castigat CCE.

Fara golurile lui Cristea din meciul cu Valencia nu am fi ajuns in optimi.

etc

etc

etc

Olaroiu ar fi trebuit sa joace fara portar in meciul ala ca sa arate daca are sau nu valoare? Sau fara Badea?

Probabil ca Oli va pleca de la Steaua, e greu de crezut ca poate sa revina...

Imi pare rau ca nu am vazut ce poate sa faca Oli cu echipa completa, pt ca nu a avut niciodata echipa completa.

Am dominat clar la Oradea, am dominat la Vaslui si am dominat la Constanta si totusi am castigat doar 2 puncte. Am vazut National - CFR si CFR - Pandurii, meciuri pe care CFR le-a castigat, desi National a avut ocazii mai mari si cu Pandurii au avut un meci echilibrat pana in min 80 (sau dracu stie ce minut) cand clujenii au dat un gol. Daca am fi jucat noi asa cu National si Pandurii nu am fi luat probabil nici un punct!

Afara cu Oli pt ca n-are bulan ca altii!!!

La Oradea ne-au anulat doua goluri, iar la Vaslui am jucat in 10, dar cel eliminat ar fi trebuit sa fie Nesu care oricum freca menta pe teren!

Afara cu Oli pt ca-l fura arbitrii!!!

Jucatorii par sa fie intr-o stare prelungita de oboseala si e numai vina lu' Oli! Dracu l-a pus sa aiba parcursul European de anul trecut! Cu cine sa joci 55 de meciuri intr-un an??? Cu juma de echipa la Bologna, un sfert in recuperare dupa accidentari si restul in lipsa de forma? Cu romanasii nostri care pana acum un an jucau maxim 30-35?

Performanta are un pret si pretul ala trebuie sa-l plateasca Oli!!! Afara cu Oli!!!

Andone dupa 007 i s-a acordat credit in continuare si sezonul urmator a realizat eventul (2003-2004), dar la Steaua nu exista rabdare si nici nu exista certitudinea ca Oli ar avea valoare si ca ar fi capabil sa realizeze ceva sezoanele urmatoare. Dintr-o echipa modesta a facut vicecampioana Romaniei: National, a realizat la Steaua cele mai mari performante de dupa Revolutie pe plan European. Cea mai mare performanta din istoria Stelei in Cupa UEFA. Cel mai bun an al Stelei de 17 ani... dar nu e de ajuns! Continuitatea trebuie sacrificata in favoarea satisfactiei imediate! Momentul conteaza.

Afara cu Oli!!!

Impreuna doar la bine! La vremuri grele spunem pas!

parcursul bun pe care l-a avut Steaua s-a datorat influentelor antrenorilor dinaintea lui Oli.nu i-a cerut nimeni demisia din cauza arbitrilor.nu e vina lui ca jumatate din echipa a fost accidentata,dar sunt alte probleme:insista cu Gigel Coman si ov Petre,o singura data nu si-a asumat raspunderea doar a cautat scuze de mult uzate.nu este un antrenor de Steaua.pana acum ceva timp l-am sustinut foarte mult,poti sa cauti posturile mele daca te intereseaza,dar nu se mai poate.a distrus Steaua,jucatorii sunt apatici,tensiune,nu se mai joaca nimic,nu-i mai motiveaza nimic...si pot continua

Vad ca unii vad jocuri bune ale Stelei si acolo unde nu este cazul. Se tot vorbeste despre indisponibilitati la nivelul lotului.

Bun...rar am avut lotul complet(desi exista si exceptii). Dar: in conditiile in care UTA, FC Vaslui, Farul(si in general echipele mai mici, fara pretentii) nu prea ne pun probleme in aparare, de ce naiba joci cu doi inchizatori? De ce insisti cu Coman, Stancu si Banel cand ai solutii mai bune pe banca? Scuzele cu norocul si arbitrajul nu tin. Noi nu cream faze de joc. Spunem ca am dominat jocul cand avem 2-3 suturi pe poarta, si combinam in jumatatea noastra intre fundasii centrali si cei laterali, iar in anumite momente aruncam cate o minge lunga spre un Thereau sau Iacob izolati intre 3-4 jucatori adversi. Jocul nostru e anticipabil, liniar si neproductiv. O spun si adversarii.

De ce stare de oboseala vorbesti? Nu au avut acum o pauza prelungita? Thereau, Badea, Saban, Ov. Petre cate meciuri au jucat din cele 55? Radoi ar trebui sa fie odihnit. Banel nu de forma fizica duce lipsa. Ne-am consolat dupa esecul cu Sevilla spunand ca sunt o echipa de neinvins. Uite ca Sahtior e la un pas sa ii elimine dupa ce i-au condus in Spania.

Lui Andone i s-a dat credit dupa 007 spui. Mi se pare ca esti cam naiv. Poate ai uitat cum au "castigat" cainii eventul in sezonul urmator. L-au pastrat pe Ando pentru ca in conditiile in care multe meciuri erau aranjate, Dinamo realiza obiectivul cu orice antrenor de un anumit nivel.

Trebuie inteles un lucru: noi suntem alaturi de Steaua si la bine si la rau. Nu si alaturi de tehnician sau investitor. Ei sunt trecatori....

Gigi Becali

Becali: "Ce sa caute psiholog la mine la echipa? Niciodata-n viata mea!"

Becali va lua masuri impotriva celor de la Peluza Sud

Finantatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, vineri, ca antrenorul Cosmin Olaroiu nu mai este pericol de a fi demis, desi dupa egalul de la Constanta patronul stelist îl avertiza pe tehnician ca mai are trei meciuri la dispozitie pentru a redresa echipa. "Olaroiu nu mai este în pericol. Va câstiga. N-a fost niciodata în pericol. A fost un mesaj la care s-a raspuns, ati vazut ce a zis Mirel Radoi, vor juca si pentru el. Asta a si fost intentia mea, sa le imprim un spirit de solidaritate în jurul lui Olaroiu. Vor juca altceva", a spus Becali.

sursa: prosport

Nu mai este in pericol?! Daca stau sa ma gandesc... A fost vreodata?!