Guest

Cosmin Olaroiu

719 posts in this topic

articol_01_1106282300.jpg

Name: Aurelian Cosmin Olaroiu

Date of birth: 10.06.1969

Place of birth: Bucuresti

Dupa cum toata lumea stie dupa plecarea lui Protasov noul antrenor al Stelei este Cosmin Olaroiu! Comentarii aici!

Spre ca Oli sa ne aduca 23-ul si macar o semifinala de Cupa UEFA. Si sa se ridice la nivelul predecesorilor sai Walter si Oleg.

ii urez Bafta la Steaua...

si sper sa faca cat mai mult bine pentru echipa...

si sa incerce sa castige cupa africii pentru Jiji... :lol:

Oli nu schimba nimic

Gigi Becali a dezvaluit faptul ca noul tehnician al gruparii din Ghencea nu va modifica stilul de joc pe care il are in acest moment echipa. Olaroiu a confirmat acest lucru care este insa valabil doar daca exista si rezultate. Antrenorul a precizat ca, in nici un caz, Steaua nu va juca defensiv.

Noul tehnician al Stelei, Cosmin Olaroiu, a facut deplasarea la Berlin separat de echipa. Cum Oleg Protasov a fost antrenorul Stelei pina la terminarea meciului cu Hertha, conducerea gruparii din Ghencea a dorit sa evite ca in avion sa ia loc ambii tehnicieni pentru a nu bulversa jucatorii. Oli a venit in Germania pe cont propriu, cazandu-se in acelasi hotel cu ziaristii. A asteptat relaxat sa treaca partida cu Hertha pentru a-si putea intra cu adevarat in noul rol.

Cunoscut ca un tehnician care este foarte atent cu toate detaliile, Olaroiu a asistat si la antrenamentul oficial dinaintea meciului, dupa care la jocul cu Hertha a luat loc in spatele finantatorului Gigi Becali, cu care s-a intretinut tot timpul. Magnatul din Pipera a fost primul care a tinut sa precizeze faptul ca Oli nu va schimba nimic din stilul echipei.

"Steaua face spectacol in acest moment si asa va fi si cu Olaroiu. S-a spus ca el o sa inchida jocul si o sa jucam foarte defensiv din momentul in care Protasov ii va lasa locul. Nu este asa. Am vorbit cu el si mi-a spus ca nu are de gind sa faca modificari in tactica echipei. Vom evolua la fel de ofensiv", a spus Gigi Becali. Finantatorul a dorit, astfel, sa inlature toate zvonurile care au inceput sa circule ca Oli va impune echipei o tactica apropiata de cea a lui Zenga.

"Faptul ca eu sunt admiratorul fotbalului italian a dat impresia ca voi face catenaccio la Steaua. Nu e cazul. Sigur ca la echipele la care am fost, am jucat de multe ori defensiv. A fost in functie de jucatorii care i-am avut la dispozitie. Nu voi schimba nimic la echipa atita vreme cit vor exista rezultate", a completat Oli.

Prieten cu fanii

Cosmin Olaroiu are o relatie foarte buna cu suporterii Stelei, fiind un tehnician care a simtit multa vreme lipsa acestora, in perioada cind antrena la FC National. La Berlin, Oli a petrecut mult timp alaturi de Gica Mustata, liderul galeriei steliste. "Olaroiu a fost printre cei mai iubiti antrenori in Ghencea. In primul mandat am suferit alaturi de el, dar n-am avut ce face", a precizat Mustata.

Dialog cu Florentin Dumitru

Dupa antrenamentul oficial de la Berlin dinaintea partidei cu Hertha, Cosmin Olaroiu a coborit din tribuna pentru a intra pe teren. Oli s-a dus direct la Florentin Dumitru pe care l-a strins in brate, discutind cu acesta citeva minute. Gibonul este unul dintre putinii fotbalisti de la Steaua care l-au prins pe antrenor si in primul sau mandat la Steaua.

Cosmin Olaroiu: "Juventus si Chelsea sunt cele mai bune echipe din lume in acest moment. Ca ele as vrea sa joace Steaua"

Mirel Radoi: "Oli este antrenorul meu preferat dintre cei cu care am lucrat eu pina acum la Steaua. Are un stil de lucru pe gustul meu"

Gigi Becali: "De acum, faptul ca Olaroiu a devenit noul antrenor al Stelei este oficial. El va sti sa lucreze cu echipa, deja s-a acomodat"

Sursa: SPT.ro

Daca Oli schimba primul 11,e cel mai prost antrenor!!!Avem un prim 11 ideal,avem nevoie de vreo 2-3 jucatori d aceiasi valoare ca titularii,dar care sa ocupe banca d rezerve!Ai urez succes lui Oli,dar macar 1 din 2:ori campionatu,ori Cupa UEFA,ca dak nu ZBOARA ! :twisted:

Nu sunt de acord cu venirea sa insa asta nu inseamna ca nu o sa il sustin alaturi de echipa si ca il respect pentru simplul fapt ca e stelist.Sper doar sa nu ne dezamageasca si sa continue cu brio munca lui Zenga si a lui Protasov.

Vom trai si vom vedea ce e cu Oli. Oricum alta alternativa nu am avut... parca Dan Petrescu s-ar fi apropiat asa ca gandire. Oli va trebui sa ne treaca de Herenveen si in 'groapa' sa scoata ceva frumos :D, altfel sta degeana pana la vara

de heerenveen trecem si fara antrenor dupa discutiile vazute pe forum :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cred ca ar trebui laudat sau criticat dupa realizarile sau nerealizarile sale...

Are multe de tras Oli... greu e sa mentii ceva care merge si nu e facut de tine... :? :? :?

Un mare atuu al sau este ca e agreat de jucatori.Daca jucatorii au incredere in tine e imposibil sa nu ai rezultate,iar acum Oli o sa beneficieze de intregul suport al conducerii administrative.

:evil: Multa bafta sa aiba!!!Si sa fie mai bun decat Protasov sau Zenga!!Daca o sa aiba acelasi stil ca si Protasov o sa ajungem departe la cum se joaca in Ghencea!!MULTA BAFTA si sper sa sarbatorim TITLUL 23 alaturi de Oli! :twisted:

Si sa fie mai bun decat Protasov sau Zenga!!

Eu ii urez sa fie mai bun decat Ienei !

Cam greu sa ajunga de talia lui Jenei.De fapt imposibil.Pentru ca Jenei a jucat la Steaua,a fost international roman jucand la Steaua,a antrenat ani in sir Steaua.A castigat Cupa Campionilor si a mai jucat o finala si o semifinala fiind antrenor la Steaua.A fost in nenumarate randuri antrenorul echipei nationale a Romaniei.

Nu mai vorbesc despre campionatele si cupele castigate.

Jenei e unic in Romania.

E imposibil pentru Oli sa aiba asemenea palmares.

Dar macar sa dea Dumnezeu sa castige campionatul si sa intre in grupele CL.

Important e sa-si depaseasca propriile realizari.Pe urma mai vedem.

ieri a fost ziua mea, si cu ocazia asta Olaroiu mia facut cel mai frumos cadou: pastrarea lui Oprita.

BRAVO Oli

Un singur lucru nu am inteles la Oli in aceasta perioada de timp care a prefatat plecarea lui Oleg: De ce nu a discutat si cu Protasov probleme legate de echipa multumindu-se doar sa priveasca? oare un antrenor vede mai multe la Steaua decat noi ca suporteri? Si daca DA, atunci de ce joaca Steaua bine numai intr-o singura formula pentru ca asta vedem toti? Sper ca Oli sa poata rezolva problema lui Oleg si sper ca, chiar daca nu a vb. cu el sa isi dea seama ca asta e problema noastra. Nu avem formule de joc ci doar o formula foarte buna...

sunt sigur ca a discutat cu Oleg multe...

ai dreptate...trebuie sa avem si noi mai multe forumle...

Sper ca plecarea lui Oleg sa fie de bun augur pt Steaua si echipa sa joace cu Oli cel putin la fel de bine cum a facut-o cu Protasov...trebuie sa avem incredere in Oli si sa-l sustinem ca pe oricare antrenor ce va veni la Steaua...