Virgil

International - Steaua 0-2 (0-1)

95 posts in this topic

Sa ne vedem cat mai multi pe stadion. Mie o sa-mi ia bilet cativa prieteni din Pitesti. Sunt multi stelisti in oras, iar toti pe care ii stiu sunt antigigi de mult timp (ani de zile)

:steag_cruce_invers:

Cum adica daca mai are rost? Dimpotriva, ii facem pe plac daca nu venim si il lasam cu tiganii din provincie.

Ia mai usor cu remarcile gen tiganii din provincie. Ca nici buCURestiu vostru nu e nu stiu ce. Ia dute in Crangasi si vezi ce ii pe acolo. O avea ciobanu` fani maslinii la Buzau dar asta nu insemana sa generalizam.

La fel si cu "ungurii in Transilvania".

Ia mai usor cu remarcile gen tiganii din provincie. Ca nici buCURestiu vostru nu e nu stiu ce. Ia dute in Crangasi si vezi ce ii pe acolo. O avea ciobanu` fani maslinii la Buzau dar asta nu insemana sa generalizam.

Ia-o tu mai usor cu fazele astea. Tiagni sunt peste tot, si in Bucuresti si in provincie. Avand in vedere ca se joaca in provincie, nu e cazul sa il lasam cu tiganii din provincie. Daca se juca in Bucuresti, nu il lasam cu tigani sii ghertoii din Bucuresti. Asa ca nu mai sari ca mimoza cu jigniri la adresa capitalei, ca nu iti sta bine.

Edited by Stanici

buCURestiu vostru

Controleaza'te... zici ca esti CFR'ist timisorean sau oltean cand spui asa ceva :thumbdown:

o zic sa mergem cat mai multi, lipsa de prezenta inseamna pt cioban un castig si dovada de slabiciune din partea noastra

dar de bilete nu zice nimeni cum facem rost

Esti tigan si te simti copile?Eu nu m-am simtit si sa fiu al dracului de nu sunt si eu provincial.

Se referea numai la tiganii din provincie nu si la ceilalti minunati locuitori ai provinciei din care tu nu faci parte.

Esti cam agitat asa pentru cei 14 ani pe care ii ai.

o zic sa mergem cat mai multi, lipsa de prezenta inseamna pt cioban un castig si dovada de slabiciune din partea noastra

dar de bilete nu zice nimeni cum facem rost

Cred ca se vor gasi si la fata locului, la stadion.

Cum adica daca mai are rost? Dimpotriva, ii facem pe plac daca nu venim si il lasam cu tiganii din provincie.

Asta e o exprimare nefericita care poate fi inteleasa gresit de anumite persoane.

Eram sigur ca vor iesi discutii pentru ce am zis. :) Pe cine duce capul stie la ce m-am referit. M-am referit strict la becalistii care il aclama pe cioban, vezi cazul Buzau. Vlad Bogdan, chiar nu stiu de ce te-ai simtit. Ai dreptate in ceea ce spui, despre tiganii din Bucuresti, insa nu trebuia sa pocesti numele orasului. Numai bine.

Bilete se vor gasi la intrare in peluza rezervata Stelei.

Posibil intrare generala: 1 Leu, Peluza Steaua: 5 sau 15 ron.

Nici nu se pune problema ca in peluza rezervata Stelei sa vina sustinatori ai ciobanului.

De fiecare data peluza a fost arhiplina. Sa speram ca si de data aceasta o sa fie la fel.

:finger: Jiji VINDE PLEACA...

Castiga FC Fecali si ia 2-3 jucatori de la International ca transferuri de vara. :))

Orice ar fi, Fc Steaua nu trebuie sa termine pe locul 3, cat mai jos, cu atat mai bine.

Luam si noi titlu ala ?

fular-campionii

Campionii Romaniei suntem noi ,buei !

Ii batem si p-astia si nimic nu ne va mai sta in cale,pana la "finalul sezonului"...aa,e ultima etapa ? Nu conteaza,se retrage "Urziceanca" si accedem in UCL...Fantastic.Imi inchipui deja ce euforie va fi din nou pe strazi,o bucurie imensa a suporterilor multumiti de rezultatele si performanta clubului lor drag,patronat de-un om asa de bun,dar neinteles...

P.S.:Hai Curtea de Arges ( a se citi,HAI Armata !)

Orice ar fi, Fc Steaua nu trebuie sa termine pe locul 3, cat mai jos, cu atat mai bine.

Nu o sa prindem locul trei,nu-i batem pe astia...M-ai inteles,pac-pac!!! :D

pe ce program e transmis? are cineva link de sopcast varog?

gata e pe digisport ... da dusem mai devreme si era pulishoara cu Brasov si eram confuz :)

Minutul 62, International - Steaua 0-2.

Au marcat: Stancu, min.20 din lovitura libera si Surdu in min 52.

La Timisoara in acelasi minut, Timisoara-Brasov 1-2!

Edited by Virgil

Iata toate rezultatele inainte de finalurile de meci:

Ceahlăul 2-4 CFR Cluj, final

Se joaca,

Poli Iași 1-1 Urziceni

Craiova 2-0 Oțelul

FC Vaslui 2-0 Dinamo

Timișoara 1-2 FC Brașov

Rapid 2-1 Bistrița

Alba Iulia 0-1 Pandurii

Internațional 0-2 Steaua

Astra 0-0 Gaz Metan

Clasament

1. Cluj, 69

1.Urziceni, 64

3. Vaslu, 62

4.Steaua, 62

5.Timisoara, 59

6. Dinamo 53

7. Rapid 52

Edited by Virgil

77', Tatarusanu apara un penalty batut de Stoianov.

Rezultat final, 0-2.

:drunk: bun si locul 4 la ce echipa am avut ne vedem cu toti in Ghencea sezonul viitor....pana atunci :beer2: