Virgil

International - Steaua 0-2 (0-1)

95 posts in this topic

Sambata, 22 mai, de la orele 16:30, la Pitesti, pe stadionul "Nicolae Dobrin",

International - Steaua, in ultima etapa a campionatului 2009/2010.

Transmis de DigiSport TV.

Un meci intre doua echipe lipsite de griji.

Echipa argesana a acumulat 36 de puncte si si-a asigurat continuitatea in Liga 1 si in editia urmatoare.

Steaua, dupa cum stim, nu mai poate pierde locul 5, care-i asigura participarea in cea de a doua competitie valorica a UEFA, Liga Europa.

Singura ei problema ramane Gigi Becali, care nu mai este dorit de ceva mai mult timp in Ghencea. Creditorul se incapataneaza insa sa ramana. Problema lui.

Pronostic International - Steaua: x.

Edited by Virgil

Stadion

In sezonul 2009-2010 al Ligii I, FC International Curtea de Arges va sustine meciurile de pe teren propriu la Mioveni. Ion Lazar a concesionat stadionul din Curtea de Arges pentru 25 de ani si a inceput in 2008 lucrarile la modernizarea acestuia.

sursa: http://www.fcinternational.ro/istoric

Atentie, alb-rosii! :D

IMG_3799_thumb.jpg

Edited by Virgil

@Virgil

In tur au jucat la Mioveni si in retur au jucat la Pitesti meciurile de acasa.

@Virgil

In tur au jucat la Mioveni si in retur au jucat la Pitesti meciurile de acasa.

Se va juca pe Nicolae Dobrin, stadionul lui FC Arges

o sa va tin la curent daca apar modificari

Vineri 21 mai, de la orele 20:30, stadion nespecificat,

asa o fi? peste tot am gasit sambata la cinci...

Informatia am gasit-o pe site-ul oficial www.steauafc.ro

In ce priveste stadionul, pe site-ul www.FRF-CCA.ro scrie ca meciul se va disputa pe stadionul Tineretului-Ștrand, din Pitesti.

Nu stiu daca stadionul din strand este omologat pentru jocurile de prima Liga.

Edited by Virgil

Si eu stiam ca meciul,de altfel ca intreaga etapa,e sambata...

asa o fi? peste tot am gasit sambata la cinci...

Informatia ca meciul s-ar disputa de la 20:30, am gasit-o pe site-ul oficial www.steauafc.ro

In ce priveste stadionul, pe site-ul www.FRF-CCA.ro scrie ca meciul se va disputa pe stadionul Tineretului-Ștrand, din Pitesti.

Nu stiu daca stadionul din strand este omologat pentru jocurile de prima Liga.

Si eu stiam ca meciul,de altfel ca intreaga etapa,e sambata...

Asa ar fi normal sa se joace ultimele 3 etape ale campionatelor in Romania. Toate in aceeasi zi si de la aceeasi ora.

Asa ar fi normal sa se joace ultimele 3 etape ale campionatelor in Romania. Toate in aceeasi zi si de la aceeasi ora.

Da,dar la noi ce e normal? ;) ..Cred ca la noi barem meciurile din ultimele doua etape ar trebui jucate la aceeasi ora,in aceeasi zi...

Cat priveste meciul,n-ar fi exclus sa ne-o furam de la International...Desi Jiji iar spera la locul doi... :D

Sambata la ora 17:00 se joaca toate meciurile ultimei etape,iar meciul nostru se o sa aibe loc la Pitesti(stadionul Nicolae Dobrin).

Edited by Virgil

Nu, normal ar fi ca in tot campionatul sa nu se insire etapa de vineri pana luni-marti, iar o mare parte din meciuri sa se joace sambata sau duminica de la aceeasi ora de fiecare data(16-18). Si doar meciurile mai importante sa se joace separat, spre seara(19-21).

Cum e in Anglia, Spania, Germania, Italia, Franta, adica mai peste tot.

Sambata la ora 17:00 se joaca toate meciurile ultimei etape,iar meciul nostru se o sa aibe loc la Pitesti(stadionul Nicolae Dobrin).

Poate ne dai si sursa.

:D Luam 3 pct si cu asta basta direct in EL cap de serie

Poate ne dai si sursa.

[site din caracatita Gazetei Sporturilor]

LPF anunta ca toate meciurile etapei a 34-a se vor disputa sambata 22 mai, incepand cu orele 16:30.

Semneaza,

SECRETAR GENERAL,......................DIR. DEPART. COMPETITII,

Valentin Alexandru.....................Mircea Cezar IONESCU

Edited by Virgil

Antrenorul echipei International Curtea de Arges, Ionut Badea, va avea cinci jucatori absenti la meciul cu Steaua Bucuresti, din etapa a XXXIV-a, ultima a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Portarul Marius Popa si mijlocasul Cosmin Bacila sunt suspendati pentru cumulul de cartonase galbene, dupa ce au fost avertizati in partida cu CFR Cluj.

Fundasul Doru Pintili are o leziune fibrilara pentru care medicul i-a recomandat trei saptamâni de repaus total, iar mijlocasul Nasser Menassel se va opera in aceste zile de menisc, in Franta.

Ivorianul Emanuel Kone a plecat la echipa nationala, care se afla in pregatire pentru turneul final al Cupei Mondiale din Africa de Sud.

Cat bulan.

Deținătorii drepturilor TV pentru transmisiunile Ligii 1 speră să-l convingă pe Dumitru Dragomir să accepte programarea meciurilor din ultima etapă la ore diferite.

Motivația celor de la RCS-Antena1 este că multe dintre jocuri nu au aproape nicio miză in condițiile in care campioana și ocupanta locului secund sînt deja hotărîte, la fel și trei din patru retrogradate. Mize majore ar fi la intîlnirile disputate de Rapid și de Dinamo, pentru Europa League, și partidele pe care le dispută Universitatea Craiova, Pandurii și Poli Iași.

Propunerea televiziunilor este ca doar aceste meciuri să se joace in paralel, iar celelalte să fie programate in așa fel incît să poată fi transmise la televizor și altfel decît alternativ.

Sa ma pis pe ei, ba! Iar ma trezesc ca e la un 3 dupa-amiaza, vinerea, de tre' sa ma dau lovit la munca, sa ajung. Si in graba. Ma pis pe ei, clar.

Edited by Stanici

Campionat

22 Mai 2010

16:30

International - FC Steaua

Tineretului

sursa : steauafc.ro

Cine mai intelege/stie ... :thumbdown:

Edited by Andrei-Cristian

Ce jucatori lipsesc simbată

Ovidiu Petre - suspendat

Artiom Karamian - suspendat

Banel Nicoliță - accidentat

Janos Szekely - accidentat

Pawel Golanski - accidentat

Mihaiță Plesan - neconvocat

Pantelis Kapetanos - plecat la lot

Cum ar putea arata Steaua

Tatarusanu - Emeghara, Parpas, Jelev, P. Marin - Tanase, E. Baciu, Toja, Arm. Karamian - Surdu, B. Stancu

Exact 11-le cu care am batut Craiova.

Pantelis Kapetanos - plecat la lot

s-ar putea sa ai o surpriza !