Virgil

Steaua - Universitatea Craiova 2-0 (0-0)

Va da Steaua meciul Craiovei?   117 members have voted

1. 1. Va fi blat in favoarea oltenilor?

• Nu
      46
    • Da
      76

Please sign in or register to vote in this poll.

189 posts in this topic

Judecata lui Alecs e cat se poate de corecta.

Intre timp CFR-ul si-a adjudecat titlul adaugand inca un blat, jocurilor sale subterane. E vorba de meciul impotriva lui International Curtea de Arges, in care jucatorii imprumutati de Cluj argesenilor, au fost coautori la marcarea celor doua goluri ale infamilor de la CFR.

Daca International nu ar fi acceptat blatul, ar fi trebuit sa joace fara Viera si Kone, jucatorii incriminati.

Titlul de campioana de anul acesta nu ar fi trebuit sa fie atribuit niciunei echipe. Sau in caz de forta majora echipei de pe locul 2. In cazul acesta CFR ar trebui sa fie retrogradata.

Judecata lui Alecs e cat se poate de corecta.

Intre timp CFR-ul si-a adjudecat titlul adaugand inca un blat, jocurilor sale subterane. E vorba de meciul impotriva lui International Curtea de Arges, in care jucatorii imprumutati de Cluj argesenilor, au fost coautori la marcarea celor doua goluri ale infamilor de la CFR.

Daca International nu ar fi acceptat blatul, ar fi trebuit sa joace fara Viera si Kone, jucatorii incriminati.

Titlul de campioana de anul acesta nu ar fi trebuit sa fie atribuit niciunei echipe. Sau in caz de forta majora echipei de pe locul 2. In cazul acesta CFR ar trebui sa fie retrogradata.

Virgil, eu cred ca astfel de blaturi se fac fara stirea conducatorilor uneori. Ma refer la meciurile in care cativa dintre jucatorii unei echipe evolueaza inexplicabil de slab. Astea cred ca se fac cu niste intermediari (probabil impresari si alte capuse d`astea), iar jucatorii respectivi sunt platiti "la bucata". Bine, asta nu ii scuza pe conducatorii de la Alba-Iulia ca au permis jucatorilor imprumutati sa joace in meciul direct cu echipa-mama.

@ SuperstaR18

Dupa parerea mea acest lucru e imposibil. Cum sa se faca blaturi impotriva dorintei conducatorilor de a nu se face? La prima greseala flagranta il scoti imediat din teren.

Nu, conducatorii lui International i-au tinut cu buna stiinta in teren.

CFR la acest moment e o echipa slaba. De altfel Paszkani a spus ca va intari echipa cat de curand. Are si cu ce. Cele 15 milioane de euro care vin de la UEFA, nu sunt de colo. Sa traiasca pilele CFR-ului. Din fotbal si din politic.

Bine ca am ajuns sa ne batem capul cu blaturile CFR-ului,in loc sa ne uitam in curtea proprie...

Campionatul de anul asta a fost unul foarte slab,daca aveam o echipa cat de cat decenta il castigam la pas.Macar bine ca l-a castigat cineva care investeste bani in echipa,nu care are ca singur punct forte declaratii TV non-stop si circ de prost-gust.Ca suporteri stelisti trebuie sa fim in primul rand deranjati de blaturile facute de echipa noastra in anii ce au trecut,nu de ce fac alte echipe.Daca ai o echipa competitiva nu te poate bate nimeni cu toate blaturiele din lume.Din pacate la Steaua performanta si calitatea sunt cuvinte goale,necunoscute actualilor conducatori...

Cand nu ai fotbalisti,nu ai conducatori,intretii o relatie de razboi cu fanii,jignesti pe toata lumea,nu bagi mana in buzunar ,tot ce iti ramane de facut este sa te multumesti cu locul de la 5 in jos!

Prin circ la TV si management de stana nu se poate face performanta!O sa stralucim din nou doar cand Gigi Becali va pleca de la Steaua!

Bine ca am ajuns sa ne batem capul cu blaturile CFR-ului,in loc sa ne uitam in curtea proprie...

Campionatul de anul asta a fost unul foarte slab,daca aveam o echipa cat de cat decenta il castigam la pas.Macar bine ca l-a castigat cineva care investeste bani in echipa,nu care are ca singur punct forte declaratii TV non-stop si circ de prost-gust.Ca suporteri stelisti trebuie sa fim in primul rand deranjati de blaturile facute de echipa noastra in anii ce au trecut,nu de ce fac alte echipe.Daca ai o echipa competitiva nu te poate bate nimeni cu toate blaturiele din lume.Din pacate la Steaua performanta si calitatea sunt cuvinte goale,necunoscute actualilor conducatori...

Cand nu ai fotbalisti,nu ai conducatori,intretii o relatie de razboi cu fanii,jignesti pe toata lumea,nu bagi mana in buzunar ,tot ce iti ramane de facut este sa te multumesti cu locul de la 5 in jos!

Prin circ la TV si management de stana nu se poate face performanta!O sa stralucim din nou doar cand Gigi Becali va pleca de la Steaua!

Foarte bine spus...Total de acord...

Nu poti avea propriile opinii? Danimarcu nu e capabil sa vada decat unilateral problema. Sau nu vrea sa o vada decat unlilateral. E problema lui. Eu vad fotbalul in profunzimea lui. Dar... a inceput blatul si mi se pare mai important sa-l urmarim pe el decat ce debiteaza un oarecare domn aflat de ani buni in Portugalia. Deci departe de fenomen.

Virgil

Edited by Virgil

Oameni buni, intr-un fel mi-ar conveni si mie sa fie blat. Eu pariasem de acum o saptamana putini banuit pe o victorie a Craiovei, dar dupa ce am mai citit dintre opiniile de pe aici mai ca as pune si mai multi bani. Intre timp a mai scazut cota Craiovei, lucru care poate sa indice ceva, nu?

Am bagat 20 de lei acum o saptamana pe o cota de 7, iar acum Universitatea are 6.50 la Sportingbet.

Ce ziceti? Merita?

Am bagat 20 de lei acum o saptamana pe o cota de 7, iar acum Universitatea are 6.50 la Sportingbet.

Ce ziceti? Merita?

Vezi diseara.

Era mai sigur un X2, dar nu se stie.

Vezi diseara.

Era mai sigur un X2, dar nu se stie.

Da, ai dreptate, era mai sigur un X2, dar daca e blat calumea macar sa fie bine si pentru mine, nu doar pentru Mititelu :naughty:

Am lua'o la mumu daca bate Steaua. :))

Am lua'o la mumu daca bate Steaua. :))

Ete, na. Daca bate Steaua ramanem cu bucuria aia ciudata a victoriei, daca e blat si bat juvetii ramanem cu banii. :steag_sah_mic:

Oameni buni, intr-un fel mi-ar conveni si mie sa fie blat. Eu pariasem de acum o saptamana putini banuit pe o victorie a Craiovei, dar dupa ce am mai citit dintre opiniile de pe aici mai ca as pune si mai multi bani. Intre timp a mai scazut cota Craiovei, lucru care poate sa indice ceva, nu?

Ce ziceti? Merita?

Daca i-ai bagat,nu iti ramane decat sa asteptam meciul de diseara!Bafta ,sper sa castigi.

Eu nu m-as ambala totusi la un astfel de meci,echipe astea doua sunt atat de slabe si de oscilante in evolutii incat cred ca nici de-un blat nu sunt in stare s-o puna!...

Daca totusi as juca la pariuri,as paria x pauza/x final!

Daca i-ai bagat,nu iti ramane decat sa asteptam meciul de diseara!Bafta ,sper sa castigi.

Eu nu m-as ambala totusi la un astfel de meci,echipe astea doua sunt atat de slabe si de oscilante in evolutii incat cred ca nici de-un blat nu sunt in stare s-o puna!...

Daca totusi as juca la pariuri,as paria x pauza/x final!

Nu ma ambalez deloc. Ma gandesc doar ca un astfel de meci are numai doua posibile variante de a se termina.

1 solist - daca Steaua joaca asa cum trebuie sa joace, pentru ca dpdv al valorii lotului cred ca suntem peste olteni.

2 solist - daca se fac jocuri in culise pentru ca Universitatea sa castige si sa scape de la retrogradare.

un egal ar fi un rezultat sec si trist, dar daca stau bine si ma gandesc e un rezultat pe care l-ar merita ambele echipe...

Muicaaaaaaa joaca Universitatea Severin la Bucuresti!!! :w00t:

Rezultat final: ICS!

Edited by Daniel-Ionut

un link cv unde pot sa vad meciu?:|

Am studiat putin clasamentul si ultimele 2 etape si nu mai sunt asa convins ca oltenii vor fi lasati sa castige.

Iata de ce zic asa:

14.Craiova 33p

15.Iasi 31p

16.Pandurii 30p

Program Craiova: Steaua (D), Otelul(A)

Program Iasi: Bistrita(D), Urziceni(A)

Program Pandurii: Timisoara(A), Alba Iulia(D)

Cu ambele contracandidate la retrogradare Craiova are avantajul meciurilor directe.

Eu unul merg pe teoria ca Mititelu deja si-a asigurat victoria cu Otelul, iar aceste speculatii despre blat cu Steaua au fost lansate doar pentru a distrage atentia de la adevaratele aranjamente ce vor urma. In aceste conditii, pentru a mai putea fi depasiti, Iasiul trebuie sa castige ambele meciuri. Maine, Gloria - Poli Iasi se joaca de la ora 16:00 si in functie de cum se va termina acolo, se va decide si ce se va intampla in Ghencea.

Daca Iasiul bate, Craiova va avea nevoie de un punct Ghencea. Daca Iasiul nu bate, Craiova poate sa si piarda.

As inclina mai mult spre un X, de fapt pe un 1 pauza / X final, ca sa se repete putin scenariul din meciul cu CFR, dar de data aceasta Craiova sa fie echipa care revine "miraculos".

Craiova e pe minus la rezultate directe cu Iasiul. 2-1 la Craiova si 1-0 la Iasi! ;)

"radusteaua23 :"hadeti cu toti la meci nu mai stati in casa "

Si eu cu ce ma intorc in Crangasi la 12? -.-

Edited by rnz

hadeti cu toti la meci nu mai stati in casa

daca ma aduci tu la Blaj dupa :-? vin la meci :)

Blatul a inceput!

Spre rusinea mea, in seara asta nu sunt pe stadion dar ma bucur cand vad ca baietii sunt la datorie la tribuna I. Respect!!!

Sa ma bata tata ce nervi am cu Sopcastu' asta... s-au gasit astia taman acum sa lucreze la el.

Steaua: Tătărușanu - Emeghara, Parpas, Jelev, P.Marin - C.Tănase, Ov.Petre, Pleșan, Arman Karamayan - Surdu, Stancu

Craiova: Lung - Bărboianu, Dănănae, Iliev, Bălace - Firțulescu, Prepeliță, Dilevski, Gângioveanu - Mihai Costea, Dina