Virgil

Steaua - Universitatea Craiova 2-0 (0-0)

Va da Steaua meciul Craiovei?   117 members have voted

1. 1. Va fi blat in favoarea oltenilor?

• Nu
      46
    • Da
      76

Please sign in or register to vote in this poll.

189 posts in this topic

Duminica 16 mai, de la orele 22:00, in penultima etapa a Ligii 1,

Steaua versus Craiova,,

meci transmis de DigiSport TV.

Steaua evolueaza pentru ultima oara in aceasta editie, in fata propriilor suporteri si doreste sa spele printr-o victorie fara echivoc, toate relele STRANSE DE-A LUNGUL UNUI AN COMPETITIONAL. Rele incepute cu demiterea nerationala a lui Bergodi si instalarea lui Stoichita, o adevarata bucata de plastilina in mainile unui copil mare ca Gigi. Caruia i-a placut sa se joace, sa se joace, sa se joace... Cu nervii nostri, cu jucatorii Stelei, cu linistea noastra... pana s-a ales ce s-a ales din aceasta editie de campionat de sansele ros-albastrilor.

Stiinta Craiova, cocheteaza la greu cu divizia B, iar pentru mine e de neinteles cum o echipa cu jucatori tineri, de valoare, se zbate din toata fiinta ei pentru a ramane si in editia viitoare intre primele 18 team-uri ale fotbalului romanesc, cand putea fi fara probleme in primele 9 echipe.

Se vorbeste prin oras ca Adrian Mititelu, ca si Gigi Becali la Steaua, ar fi fost cauza numerosilor pasi gresiti facuti de Stiinta.

O victorie a Stelei coroborata cu insuccesul Stiintei in fata Clujului in etapa 32 (2-3), duce Craiova intr-o situatie disperata. Cat de disperata va fi, vom vedea dupa partida din Ghencea.

Steaua are suficiente puncte pentru ca locul in Europa League sa-i fie asigurat. Becali e prieten la catarama cu Mititelu si il poate ferici chiar cu 3 puncte, pe care sa le recupereze in editie viitoare...

Exista posibilitatea unui troc, adica mi-l dai pe Costea, iti dau trei puncte. Evident nu gratis, dar nu-l transferi in alta parte. Eventual il detinem in coproprietate.Dar cum nimic nu e sigur, pronosticul meu va fi... 1, 2.

Pai nu? S-au mai vazut cazuri... Nu s-o face gaura in cer daca bate Craiova si Costea va fi al Stelei. Decat sa-l ia altii, mai bine ajutam noi Craiova.

Desi n-ar merita. Imi amintesc de bolovanii pe care suporterii lor ii aruncau dupa jucatorii nostri cand Radoi, Goian, Ghionea, aparau din greu o victorie la limita. Si nu uit nici ura cu care suntem primiti acolo...

FORZA Steaua!

Edited by Virgil

Din respect pentru oltenii ca tine, renunt la obsedanta strigatura.

Edited by Virgil

daca Steaua pierde azi la Vaslui imi doresc sa piarda si cu Craiova,n-ar fi corect sa retrogradeze Craiova cred ca sunt multe altele care merita,

totusi am o presimtire ca va castiga cu CFR.gUIE Migi

Meciul cu CFR mi-a aratat exact ce e bun si nu la Universitatea.

Ca jucatori, sunt mult peste pozitia aia din clasament. Dar la disciplina tactica nu am vazut echipa mai proasta. Erau 11 la 10 si au avut CFR-istii posesie vreo 70%. Nu mai vorbesc de impotenta atacurilor, de greselile flagrante, de lipsa viziunii. Daca erau sa aleaga intre o pasa buna si un al doilea dribling, erai sigur ca vor alege varianta cea mai proasta posibil. De Alexandru Piturca ce dracu sa spui? Dupa ce da un gol fantastic in prima repriza, in a doua e mort (e in careu cu alti 2 jucatori de la Craiova si 2 CFR-isti si el paseaza ceferistilor)...

Edit: ah, au dat clujenii si al treilea gol... formidabil. Prostie olteneasca :chair:

Edited by Alexandru H.

nu e prostie e.... blat

Probabil... insa descrierea echipei ramane valabila. Pacat de Timisoara si Urziceni...

Si bine de noi!

Daca oltenii luau cele 3 puncte cu CFR, faceau blat cu noi. Asa, Mititelu e nevoit sa joace pe bune in Ghencea.

Eu chiar nu inteleg cum a pierdut Timisoara acasa in fata lui Gaz Metan (0-2), ocazie cu care Sabau a demisionat. Banuiesc ca Pusztai e un antrenor cerebral, dar nu sunt sigur.

Edited by Virgil

Craiova a facut blat pentru ca echipa clujana sa invinga, sa ia cele 3 puncte si sa se mentina lider.

Oltenii au avut 2-0 la pauza si un om in plus! Si cu toate astea au luat bataie! Ziarele sportive vuiesc in legatura cu acest blat rusinos. Craiova nu merita sa joace in Liga 1.

Sper sa ia bataie si sa se duca dracului.

Daca CFR va lua titlul, va fi pentru a doua oara o campioana mincinoasa. Nenorocitii dracului!

Nu stiu ce s-a intamplat la Craiova-CFR,in repriza a doua...Nu se poate sa cazi in halul ala,sa nu mai joci nimic,sa mai ai si om in plus...Iar 11-le m facut de bulgar in prelungiri a fost penibil.Daca a fost ceva murdar la mijloc,rusine in primul rand Craiovei,ca la CFR nu mai ma mira...

Craiova a facut blat pentru ca echipa clujana sa invinga, sa ia cele 3 puncte si sa se mentina lider.

Oltenii au avut 2-0 la pauza si un om in plus! Si cu toate astea au luat bataie! Ziarele sportive vuiesc in legatura cu acest blat rusinos. Craiova nu merita sa joace in Liga 1.

Sper sa ia bataie si sa se duca dracului.

Daca CFR va lua titlul, va fi pentru a doua oara o campioana mincinoasa. Nenorocitii dracului!

Si care e noutatea? Mai tineti minte cum a luat titlul Cluj ultima data? Bine,nici cu noi nu mi-e rusine,facand blat cu buzaul ultima etapa. Bilica a facut un penalty super clar si apoi s-a carat de la u Cluj. Si daca tin minte bine fusese contactat de niste jucatori clujeni inainte.

Chiar nu sufar de scenarita insa ce s-a intamplat la Craiova a fost blat pur si simplu,insa blat clasic romanesc,cu cativa jucatori nu cu toata echipa. Nici o echipa din lume nu are voie primeasca 3 goluri dupa ce conduce cu 2-0 si are un om in plus. Si exact ca in cazul lui bilica,bulgaroiul a facut un penalty clar in ultimul minut ca sa nu fie dubii. Mingea mergea toata ziulica la portar si s-a gasit bulgarul sa puna mana pe traore in ultimul minut. Scenariu perfect.

Pana si balaci a zis ca i s-a parut un mic blatut in a doua repriza si el e craiovean. Ma intreb ce s-o fi intamplat la pauza? :bananadance:

La ce lot are Cluj,trebuiau sa defileze in cacareaza league 1 insa abia abia se urnesc si ei din loc. Nu sunt neaparat mai profesionisti decat altii insa sunt mai destepti la mijloacele folosite. Dupa cum vedeti au contactat in ambele cazuri cativa jucatori straini din loturile echipelor adverse si ca sa aiba spatele asigurat au avut si cateva pile la arbitraje. Insa cum ei PAR mai profesionisti decat restul si sunt in general mai linistiti decat alde Borcea,Becali,Iancu,porumboiu sunt putini cei care isi pun intrebari in privinta lor.

Nu stiu ce s-a intamplat la Craiova-CFR,in repriza a doua...Nu se poate sa cazi in halul ala,sa nu mai joci nimic,sa mai ai si om in plus...Iar 11-le m facut de bulgar in prelungiri a fost penibil.Daca a fost ceva murdar la mijloc,rusine in primul rand Craiovei,ca la CFR nu mai ma mira...

Off:

Cate similititudini intre meciul acesta si meciul dintre U Cluj si CFR de acum 2 sezoane.

UC- Universitatea Cluj

UC-Universitatea Craiova.

Penalti facut de Bilica

Penalti facut de Iliev

B(Brazilia)-B(Bulgaria). Probabil ca si Iliev va ajunge pe la turci.

Penalti executat de acelasi Cadu in ambele meciuri.

Am facut un scenariu SF. De dragul amuzamentului.

PS Cheia a fost acelasi Eugen Trica :)

On:

Prefer pe Alba Iulia in B . Nu a existat o curva mai mare in Liga 1 ca Unirea Alba Iulia. Tarfa lui Dinamo.

CFR ,intamplator sau nu,a devenit o mare "forta" de cand e tara in portocaliu.

Ma intreb ce s-o fi intamplat la pauza? :bananadance:

Nu vom sti niciodata. Cel putin asa a zis Cadu. Ca ramane intre ei ce s-a discutat.

Zmeura de Aur pentru Mititelu. Care facea pe prostul si pe indureratul dupa acest meci.

Edited by vlad

Poate o batem pe Craiova macar cu 1-0 sa se duca in Liga a 2 X( oltenii astia care fac blatX( cu CFR...

JoS Cu Craiova !!!!

Poate o batem pe Craiova macar cu 1-0 sa se duca in Liga a 2 X( oltenii astia care fac blatX( cu CFR...

JoS Cu Craiova !!!!

Astia-s mai amarati ca aia de la Faurei. Jos cu echipe gen Alba Iulia, Ceahlaul sau Astra.

Cum s-a nimerit sa-l (re)aresteze astia pe Penescu cu... cateva zile inaintea acestui meci? Penescu care tot discuta cu Mititelu la telefon despre creme,blaturi si altele.

Nu vedeti ca politicul s-a implicat si-n sport? Si se mai vaitau altii de Ceuasescu.

Sper sa dea si Boc din manutza lui mica si sa castige echipa lui de suflet (CFR?) CL cum a dat nea Nicu in '86. Smecher si Ceausescu ala! Il stiau toti de frica prin Europa.

Rahatii aia de la CFR aveau 3 suporteri pe meci. Acum s-a umplut stadionul (nu stiu de unde au aparut atatia suporteri) Doar sa nu aiba carnete de partid.

Nea Arpad sa traiasca. Cere si ti se va da!

Edited by vlad

va rog eu sa discutati despre Steaua-UC.

Eu as paria un 2. Noi nu mai avem sanse la CL, locul in EL e asigurat si Craiova are nevoie de 3 pct. Gigi prieten cu mititelu... deci un 2...

Eu as paria un 2. Noi nu mai avem sanse la CL, locul in EL e asigurat si Craiova are nevoie de 3 pct. Gigi prieten cu mititelu... deci un 2...

@ Bodanelu

Voi merge pe mana ta. :))

Sigur va avea cota buna Craiova.

3 luam sigur,la ce echipa de sparti avem.Doamne fie-ti mila de noi si scapa-ne de ciobanul asta

JoS Cu Craiova !!!!

exact cum spunea cineva,se vede ca baiatul asta este stelist adevarat si nu oricum ci cu "a" mare...de aia nu mai putem noi de cine retrogradeaza cand ne-a ala in continuare se preface ca e finantator.asa e,jos Craiova,jos alba iulia,jos Bistrita,jos dinamu,jos crapid si ne-a Gigi (oricare dintre ei) liber.e deja prea tarziu pentru unii sa mai revina la realitate!

urmatorul.jpg

Echipa blatistilor din Craiova. Sau ma rog, ce-a mai ramas din ea.

Universitatea Craiova - CFR Cluj 2-3

● Final de meci

Min. 93: Iliev faultează in careu și se acordă penalti. Bulgarul primește cartonaș roșu și este eliminat...

Min. 93: Gol CFR Cluj, 2-3. Înscrie din penalti Cadu

Blatisti ordinari! Ar trebui descalificate ambele echipe si trimise in Liga a doua!

Edited by Virgil

Al naibii de evident :))

NIci nu vreau sa stiu cat se term scoru la Steaua cu Craiova dar vreau sa-l muim pe Jiji frumos :X tot stadionnu

va rog eu sa discutati despre Steaua-UC.

In functie de rezultatele de azi, lui Mititelu cred ca i-ar conveni si un X.