Virgil

Transferuri in vara 2010

743 posts in this topic

ce naiba sa caute Bonfim asta la Steaua?

lui Mustata nu i se acorda nicio sansa ,in schimb aduci un brazilian limitat cand deja mai ai doi fundasi dreapta plus unul de perspectiva...

Voi chiar credeti ca vom lua titlul?Eu zic sa fim realisti.Echipa nu e omogena,e greu de crezut ca vom cuceri titlul ANUL ASTA.O clasare pe podium ar fi buna pentru inceput.Tot ce imi doresc este ca gibonul sa-si tine fleanca si ca echipa sa joace FOTBAL.

am transferat prea multi fundasi

sa-i vedem intai si dupa aia vorbim.de Goian cine auzise cand a venit de la o echipa mediocra ca bacau.

daca nu sunt bani de jucatori straini care chiar stiu fotbal,trebuie sa ne multumim ce ce produce Romania in momentul de fata.in rest...echipa de c.l. nu vom avea pina cand ciobanul nu-si ia oile in spinare si pleaca acasa.

sa-i vedem intai si dupa aia vorbim.de Goian cine auzise cand a venit de la o echipa mediocra ca bacau.

Goian era unul dintre cei mai buni fundasi la vremea aceea, in Liga 1,avea o cota foarte buna,si daca nu ma inseala memoria, inainte sa ajunga in Ghencea, a inscris in poarta Stelei un gol cu,capul, intr'un meci ce se disputa pe municipalul din bacau

Goian era unul dintre cei mai buni fundasi la vremea aceea, in Liga 1,avea o cota foarte buna,si daca nu ma inseala memoria, inainte sa ajunga in Ghencea, a inscris in poarta Stelei un gol cu,capul, intr'un meci ce se disputa pe municipalul din bacau

Noiembrie 2004.

Fcm Bacau - Steaua 2:2

min 31 , 1-0, gol Goian .

media : " Steaua, norocoasa, scapa cu un egal de pe municipalul din Bacau. "

Bonfim asta e genul de jucator muncitor, de travaliu care stim noi cui ii este pe plac ... activeaza pe postul de fundas dreapta, post care la ora actuala este cam deficitar la noi, dupa plecarea lui Golanski ... Eme s-a vazut ca nu se descurca prea grozav acolo, el find mai mult fundas de stanga, iar Todorov nu a dat satisfactie, cred ca Dananae de la Craiova, ca tot sa vorbit de el, ar fi o solutie mai buna decat Bonfim.

Dananae ar fi fost miezul, insa nu-l da cheliosu de la Craiova. Daca Dananae ajungea la Steaua in acest mandat al lui Piturca ramanea titular necontestabil si la echipa nationala.

Plesan la Nizhny Novgorod din Liga a 2-a rusa pe 50.000 de euro.

Plesan nu valoreaza nici cat un apartament :))

Mai bine sa se titularizeze Mustata decat sa il aducem pe Bonfim sau sa il titularizeze pe bulgarul Todorov

Plesan la Nizhny Novgorod din Liga a 2-a rusa pe 50.000 de euro.

Faci si tu ca aia de la ProSport? Specifica despre cine este vorba pentru ca sunt 2 echipe din acel oras in Liga a II-a din Rusia.

PS: Este vorba de FC Nizhny Novgorod! ;)

ce naiba sa caute Bonfim asta la Steaua?

lui Mustata nu i se acorda nicio sansa ,in schimb aduci un brazilian limitat cand deja mai ai doi fundasi dreapta plus unul de perspectiva...

Tare mi-e ca Lato si Bonfim sunt alte tepe pe directia Iancu-Jiji! :|

astristul, cred si sper sa fi fost ironic.nu fi Jiji 2 care spulbera tot cu generalii lui.

mai bine pretentii mai mici si rezultate peste asteptari decat dezamagiri crunte.

Eram ironic. Acum daca imi va iesi pronosticul sa stii ca nu ma supar. Orice scor e binevenit atata timp cat vorbim despre o victorie a Stelei.

Edited by Astristul

Mai aveam nevoie si de un atacant...Sa atacam toate fronturile! :D

Ai dreptate. Kapetanos, Stancu si Surdu mi se pare prea putin in conditiile in care Vaduva, Batfoi sau Rusu sunt la Steaua II si nu par sa intre in vederile lui Piturca prea curand. :rolleyes:

Poate aducem unul,timp mai e! :)

Face alergie Piturca daca aduce macar unu' din cei 3...si asa stam slab in atac , iar Vaduva , Batfoi sau Rusu sunt peste Romica fara frica.

Ce glume bune aveti in voi!

Lazar a fost printre cei mai buni stelisti in aceasta perioada de pregatire. A fost primul la testele fizice, a aratat ca e fotbalist in meciurile de pregatire, a dat si pase de gol. Pe scurt, si-a facut treaba si a aratat ca e pregatit sa faca pasul la prima echipa.

Raspunsul lui Piturca:

I-a adus pe Voiculet-giuvaer si pe Cosmin Matei, omul care a facut pregatirea cu Steaua II si pe care l-a trimis sa stea in tribune.

Nu o sa vedeti voi copii promovati in sezonul asta la Steaua. Stati linistiti. Saracu' Gardos, o sa isi dea in curand seama ce greseala a facut ca a avut incredere in Piti. Asta daca chiar avea ofertele alea de la Ajax si Panathinaikos.

Cand o sa isi revina si Angelov ala, o sa vedeti ca si Radut iasa din schema.

Piturca se pricepe la promovat tineri asa cum ma pricep eu la bowling.

Pe Radoi stiti cum l-a bagat titular?

Nu a vrut Miu sa joace fundas stanga. Ala avea personalitate, l-a refuzat pentru ca nu voia sa joace pe un post pe care nu il stapanea. L-a bagat pe Radoi din necesitate ca daca nu...

Sa speram ca nu o sa avem in primul 11 doar jucatori de peste 28 de ani...

Steaua, dupa Goga de la Timisoara?

Goga i-a dat goluri Stelei si cu U Cluj si cu Timisoara. Deocamdata, Steaua i-a transferat de la Timisoara pe Latovlevici si Bonfim.

Steaua l-a mai vrut pe Goga cand acesta era la U Cluj. Intre timp, Becali s-a certat cu atacantul anchetat de DNA in scandalul valiza de la Cluj.

Goga are sanse mici sa ajunga in Ghencea. E scump.

Pe Bonfim, brazilianul transferat de la Timisoara, Steaua a platit 300 de mii de Euro. Ca sa joace pentru Steaua in Europa, Bonfim n-a mai intrat in meciul Timisoarei din Finlanda. De acolo a venit imediat in Banat sa-si faca bagajele pentru Steaua.

Gigi Becali neaga ca l-ar vrea pe Goga, asa cum a negat si in cazul lui Bonfim. Bonfim a ajuns insa la Steaua:

"Nu e vorba de Goga! Piturca mai vrea doi jucatori, dar nu de la Timisoara. Piturca mi-a spus ca vrea sa aiba doua echipe, ca are planuri cu Steaua!", a spus Gigi Becali la gsptv.

"Nu stiu nimic, nu s-a pus problema! A fost o discutie, un interes, o intrebare... de un alt jucator, dar nu cred ca se pune problema ca Goga sa plece de la Timisoara. Poli a platit o suma destul de mare pe Goga si nu cred ca ar pleca pe mai putin", a spus Daniel Stanciu la gspTV.

sport.ro

Asta chiar imi place cum joaca, ar fii bun. :D

Lasa ma, ca vine Tshabalala la pachet cu Camus si Armenteros si ne scoatem.

fara un atacant de careu suntem in pom si pomul in aer...

de fapt trebuiesc doi...

poate in lipsa de altceva il va promova pe Rusu...

Poate il reprofileaza pe Banel atacant :D

Mai trebuie sa joace portar , atacant si fundas central si completeaza albumu

Faci si tu ca aia de la ProSport? Specifica despre cine este vorba pentru ca sunt 2 echipe din acel oras in Liga a II-a din Rusia.

PS: Este vorba de FC Nizhny Novgorod! ;)

Hai sa lasam ironiile ca nu ne pricepem, mai ales cand nu sunt informati. Stiu ca sunt 2 echipe Nizhny Novgorod. Dar pentru cultura ta generala, echipa cealalta se numeste Volga Nizhny Novgorod.

Daca am zis doar Nizhny Novgorod, era clar ca nu ma refer la Volga Nizhny Novgorod.

Edited by RobYnho

Pe Goga nu cred ca ni-l da Iancu,nu cred sa fie adevarat...

Hai sa lasam ironiile ca nu ne pricepem, mai ales cand nu sunt informati. Stiu ca sunt 2 echipe Nizhny Novgorod. Dar pentru cultura ta generala, echipa cealalta se numeste Volga Nizhny Novgorod.

Daca am zis doar Nizhny Novgorod, era clar ca nu ma refer la Volga Nizhny Novgorod.

Eu nu eram ironic, dar vad ca tu esti. Stiu si eu ca cealalta se numeste Volga dar de exemplu in ProSport scria ca echipa care l-a luat era pe 5 in clasamentul la zi si pe 5 era Volga.

Edited by Astristul