Virgil

Transferuri in vara 2010

743 posts in this topic

Oferte din Germania si Anglia pentru Kapetanos

Golgheterul Stelei din acest sezon, Pantelis Kapetanos, a anuntat ca are mai multe oferte de transfer din Germania si din Anglia si asteapta finalul sezonului pentru ca totul sa se clarifice.

"Presedintele nostru stie ce are de facut. Habar n-am ce are de gand cu mine, daca ma va lasa sa plec sau va construi o noua echipa din care sa fac si eu parte. Orice jucator isi propune sa ajunga cît mai sus in cariera, insa decizia e a clubului, nu a mea. Sunt oferte, am inteles ca din Anglia si Germania vin cele mai bune.

Nu pot sa spun ce formatii ma vor pentru ca nu e nimic oficial. Mi-am asumat un risc in momentul in care am parasit Grecia, aveam nevoie de ceva nou si am gasit asta in România. E clar, asta e cea mai buna perioada pentru mine!", a spus Pantelis Kapetanos.

Convocat in lotul preliminar pentru Cupa Mondiala, Kapetanos sustine ca momentan este concentrat doar asupra finalului de campionat de la Steaua.

"Am avut un sezon foarte bun, sper sa dau goluri si in continuare. E o onoare sa-mi reprezint tara la un campionat mondial, deci faptul ca am fost inclus pe lista preliminara a jucatorilor care pot fi in Africa de Sud ma bucura. Acum ma concentrez pe ceea ce am de facut la Steaua, mai sunt cateva etape si vreau sa-mi ajut echipa.

Ne-am descurcat bine in tur, am terminat sus, apoi nu stiu ce s-a intîmplat ca nu ne-a mai mers cum ne doream. Acum cred ca e greu sa ajungem si pe locul 2. Lumea ma apreciaza aici, presa ma lauda, iar suporterii Stelei ma iubesc. Îmi lipseste familia, dar viata in România se aseamana foarte mult cu cea pe care o aveam acasa, in Grecia", a mai spus Kapetanos.

sursa: Onlinesport

Sa vina Lovin.

oricine ar veni nu poate face nimic la Steaua atat timp cat este jijel.

Iar ne agitam degeaba...Oricum nu o sa transferam mare lucru,doar zvonuri,iar cand e sa fie ceva doar daca e gratis sau ieftin...

Plecari: Ciobanul impreuna cu toata conducerea, neamurile si rudele lui Becali impreuna cu toti cei care au legatura cu Becali sau clanul Becali, staff-ul tehnic si medical, multi jucatori si firma de paza shelter babuin security.

Sosiri: Anghel Iordanescu, Emeric Ienei, Tudorel Stoica, Lacatus, Hagi, Meme Stoica si ca antrenor Boloni.

Si as vrea o echipa asa:

Cezar Lungu (merita o sansa)

G. Ogararu -- Goian -- (Un roman) -- Rada

M. Roman -- N. Dica (capitan) -- A. Ionescu -- C. Tanase

R. Rusescu -- B. Stancu

Iar rezerve: Tatarusanu, Ochirosii, Szekely, Lovin (e lux pe langa ce avem acum), Paduretu, Frunza, Surdu, Bostina.

NUMAI ROMÂNI.

Si ar fi frumos si bine sa fie adusi jucatori noi de catre gloriile Stelei. Ei se pricep.

Edited by Fan FC Steaua

Sa plece Gigi

Huliganilor! Drogatilor! De ce nu vreti binele echipei?

Voi nu stiti ca ne-a Gigi transfera un atacant de 15 milioane in vara asta? Si ca ne-a Vali ii urmareste pe Armenteros si pe Camus? Ne intarim pentru Champions League, am zis! Sa ne distrugem rivalii (FC Vaslui si FC Cimisoara).

Si o stire de ultima ora: se pare ca Mache este pus serios pe "scouting" in campionatul Maltei. Am auzit ca dupa plecarile lui Parpas si Golansky, o sa ne intareasca apararea cu niste fundasi maltezi si/sau din Madagascar. Desi nu m-ar deranja nici niste fundasi centrali zdraveni din Somalia. Si neaparat dar neaparat un atacant Sud-American! Din Guyana Franceza daca e liber de contract.

Pe un ton mai serios: Daca pleaca Pantelis, s-a dus in MM FC Steaua 2003. Ar fi pentru a nu stiu cata oara cand politica de transferuri falimentara a acestui club dominat de un cioban analfabet indeparteaza jucatori cu mult peste media campionatului, in loc sa tina cu dintii de ei (Ogararu, Nesu, Tiago, Thereau, Mendoza, Habibou, Dayro, chiar si Golanski daca pleaca e o pierdere imensa, Elton - da, radeti cat vreti de piticul ala care facea cu mingea ce vroia, mistocarilor). Multi dintre ei ar fi ramas sau s-ar fi intors la noi daca aveam o conducere profesionista.

Edited by SuperstaR18

Sa vina Lovin.

A fost printre singurii care a avut sange in el si i'a raspuns mereu ciobanului.

Sunt 100% sigur ca nu revine nimeni din cei mentionati mai sus.Cat despre cei de la Brasov si Urziceni,depinde.In primul rand,trebuie sa transferam un antrenor,un presedinte executiv,un manager general,ceva (ca patronul se pare ca are contract nedeterminat).

Cum mai zicea cineva mai sus,atat timp cat e Jiji degeaba si am aduce ceva jucatori mai rasariti,ca oricum-i termina el.....Si nu prea mai vine nimeni,stiind ce-i asteapta...

Ar fi frumos sa vina un nou patron..

Si o echipa de scouteri capabila...ca astia de acum...daca ma filmez cand joc fotbal si le trimit caseta/dvd-u cu un CV cred ca imi fac contract pe loc.

marile transferuri ar fi doar plecarile tuturor cu functii "inalte" si a antrenorului si atat.

Sa plece toti in frunte Jiji,Argatseala si Pippi.Suma de transfer 0 Euro.

Transferuri de jucatori nu se vor face...chiar credeti in vorbele machedonului ?

Singurele transferuri bune ar fi plecarea intregii conduceri , in frunte cu Becali , Argaseala , scoteru Mache si toti becaliotii din clubul nostru .

Draga Mache, si eu stiu ca tu nu stii sa citesti insa sunt convins ca un valet de-al tau sta cu ochii pe site si iti povesteste tot ce se scrie pe aici asa ca hai sa-ti dau un pont.vezi ca sunt fundasi buni la echipa de tineret,sub 20 de ani,a Insulelor Capului Verde.sunt ieftini,daca nu cumva chiar gratis,au remizat 0-0 cu nationala Romaniei si astfel ii si faci pe plac patronului care vrea sa isi faca o noua echipa.dar poate in alta parte,poate il convingi totusi sa plecati din Ghencea undeva unde sa aveti parte de o atmosfera propice unei performante asa ca pentru voi...pe lumea ailalta!

Edited by godsaveultras

eu l-as vrea pe Marius Constantin...si sa ramana si golanski..chiar avem nevoie in aparare..mare nevoie

eu l-as vrea pe Marius Constantin...si sa ramana si golanski..chiar avem nevoie in aparare..mare nevoie

Ar fi bine. Dar daca as avea decizia intre MS si golanski, mai bine sa tinem de Golanski.

Ce naiba sa caute tiganul ala la noi? Sau ati uitat cum ne dadea m***, acolo sub pod?

Lasa-i, ei probabil sunt fani si ai armenilor. Deh, doar au dat goluri.

sincer as vrea sa vina jucatori care nustiu sa dea in minge inca un an ca acesta si am scapat de cioban ;)

eu l-as vrea pe Marius Constantin...

Dupa Karamieni,asta ne-ar mai lipsi...Bine ca nu-l vrem si pe Iencsi...