Virgil

Unirea Alba Iulia - Steaua 2-1(1-1)

107 posts in this topic

Sambata 1 mai 2010, de la orele 17:00, pe stadionul Cetate din Alba Iulia,

Unirea - Steaua

Meci transmis de Digi Sport TV.

Steaua e in pericol sa scape printre degete si locul 2 pe final de campionat, dupa ce a pierdut doua puncte mari in Ghencea in fata ingamfatei si nesuferitei FC Timisoara.

Ca si in campionatul trecut, fara a face mare tam-tam, Urziceniul a ajuns pe locul doi, la egalitate de puncte cu Steaua, si in mod sigur va trage cu dintii sa-l pastreze.

Unirea Alba Iulia, aflata pe ultimul loc in clasament, nu mai are ce pierde si joaca fiecare meci dezinvolt, la victorie. Si o face bine.

Steaua a avut o tresarire de orgoliu ieri in Ghencea, dar zeii nu i-au putut asigura decat un punct, pentru ca echipa lui Sabau a venit chitita sa ia totul.

Probabil ca sambata la Alba, ros-albastrii vor dori cu ardoare victoria, pentru a ramane in carti pentru locul secund.

Va fi un meci disputat, in care invingatoarea va fi cunoscuta la finalul celor 90 de minute. Daca nu cumva meciul se va termina la egalitate.

FORZA Steaua!

Edited by Virgil

In ultimii 3 ani de zile Steaua nu a castigat niciodata impotriva echipei de pe ultimul loc. Asa ca imi bag totii banii de pe bwin pe 1x.

Nu e ceva sa zicem ca bate Steaua si pac pac , vedeti ca cele mai mici echipa pun cele mai mari probleme , CFR aproapa ca sio lua de la Alba Iulia. Steaua-Unirea Alba Iulia 3-1 ! Pariez 20 lei la Mozzart (cota de 43):x!

O sa mor de ras la meciul asta, stand in tribunele (daca le pot numi asa) infecte ale stadionului Unirii si cantandu-i de familie, pomelnicul si iertaciunile lui Becali. De abia astept :))

Vroiam sa merg la Alba Iulia impreuna cu niste prieteni, dar dupa prestatia de aseara m-am razgandit...

Totusi baietii de la handbal merita felicitati pt determinarea de care au dat dovada :) de asemenea Peluza Sud a fost la inaltime si doresc sa la multumesc tuturor suporterilor prezenti la Polivalenta care au incurajat Steaua admirabil pe toata durata partidei.

Doamne-ajuta sa prindem finala si sa ii ajutam pe baieti sa o aduca in vitrina noastra de trofee!!

Edited by JackDaniels99MC

Ca tot se vorbeste de pariuri, vin si eu cu unul (doua) ponturi:

Peste 1,5 goluri

X pauza/2 final

y la pauza,3 final. :bananadance:

dicanio10dicanio ...... ...... am mai mult stai linistit ce te int asa mult am deranjat pe cineva nu cred ca te int varsta mea

vinde pleaca mori ai mai mult de 14 ani?? mi-e teama ca nu!

Tu nu ai simtit nevoia sa tastezi de dragul de a tasta?

Tu nu ai fost curios sa afli unde se aduna contestatarii?

Tu nu ai fost curios daca mai sunt bilete?

Asta inseamna ca esti mult prea rautacios,ce naiba!

El este "doar curios",nimic mai mult!!!

Meciul va fi condus la centru de ceasul rau-pisica neagra, Teodor Craciunescu din Rm Valcea. A1 va fi Nica Cristian din Ploiesti, iar A2 Dumitrescu Eduard din Pitesti.

Rezerva de arbitru: Popa Catalin din Pitesti.

Observator: Nicolae Grigorescu din Timisoara.

La 1x are cota 2.25 ...

Eu nu ma risc :)

Oricum eu as vrea sa bata Steaua , si cred ca toti vrem sa bata Steaua ...

La 1x are cota 2.25 ...

Eu nu ma risc :)

Oricum eu as vrea sa bata Steaua , si cred ca toti vrem sa bata Steaua ...

intr-o lume perfecta.. da toti am vrea ca Steaua sa castige.. altfel.. eu NU vreau sa bata Steaua! :steag_cruce_invers::bananadance:

Vroiam sa merg la Alba Iulia impreuna cu niste prieteni, dar dupa prestatia de aseara m-am razgandit...

Totusi baietii de la handbal merita felicitati pt determinarea de care au dat dovada :) de asemenea Peluza Sud a fost la inaltime si doresc sa la multumesc tuturor suporterilor prezenti la Polivalenta care au incurajat Steaua admirabil pe toata durata partidei.

Doamne-ajuta sa prindem finala si sa ii ajutam pe baieti sa o aduca in vitrina noastra de trofee!!

Eu as merge mai degraba pe 2 pauza / X final :) Ar fi bine sa ma insel, dar de cele mai multe ori le cam nimeresk.

meci de adormit copiii!:)

0-0 ca la teatru

Bate Steaua la trei goluri.!

Doar la trei goluri???Putin... :P

y la pauza,3 final. :bananadance:

Eu as merge pe-un Z pauza,0 final.Se poate ? :))

Indiferent de rezultat,pe Gigi il vrem plecat ! :D