bogdan_p

Discutii despre galerie

3,126 posts in this topic

alinutza mai bine stai acasa..

Off topic:

App daca eram baiat imi mai raspundeai asa? :roll: ...A inceput sa mi se ia de discriminarile astea.Daca sunt fata inseamna ca sunt paralela cu fotbalul?..pe bune acum ..:roll:

Eu cred ca iti raspundea la fel si daca erai baiat :wink: ! Aici nu era vorba de discriminare ci de atitudine...pai mai bine stai in afara stadionului ca sunt mai putine sanse sa ti se arunce ceva in cap...si chiar la tribuna 2..vezi sa nu zboare vreo bricheta spre tine :roll:

Oricum nu se face deplasarea...

Pai oricum NU se merita sa faci deplasarea.

Nu ai pt cine.

A inceput sa mi se faca scarba de tot ce vad in jur.

:(

nu va inteleg pe unii...de ce ziceti ca nu se merita sa te mai duci la meci pt cele intamplate -lipsa de respect a jucatorilor fata de noi,declaratii mizerabile etc.- ..daca si pe noi o sa ne doara in p..a de Steaua....atunci ce mai ramane?Din umilul meu punct de vedere :( mai bine ne-am strange in numar cat mai mare si am contesta lucrurile care nu ne convin..Ce se va intampla,ramane de vazut,ramane la atitudinea liderilor de galerie.

si atunci haide sa ii pupam in fund si sa le permitem nesimtirea de care dau dovada,ca au avut succese in anii trecuti.Bun,au fost rezultate.Si cu prezentul cum ramane?cu viitorul?trebuie sa ne multumim in postura in care ne aflam si sa-i scuzam de nepasarea si lipsa de atitudine pozitiva de care dau dovada?

te asigur zama ca azzido n-are mentalitate de cetatean.Il cunosc,am fost cu el si-ndeplasari..ce-a scris acolo au fost doar niste vorbe spuse la nervi probabil.Dupa ce-o sa scoatem cel putin 7 puncte din urmatoarele 3 meciuri sa vezi cum o sa-si schimbe parerea :)

in ziua de azi se merita sa te duci pe stadion doar pentru istoria Stelei,doar pentru legendele din '86,pentru tot ce a insemnat Steaua pana acum.nu pentru jucatorii care nu dau 2 bani pe suporteri,nu ca sa te umileasca Becali!dar trebuie sa ne aparam blazonul,daca altii nu stiu ce inseamna culorile ros-albastre si le tarasc prin noroi

Ai rabdare, daca o sa se ia vreo hotarare, sigur o sa vezi o pozitie oficiala din partea peluzelor.

Later edit : Jucam cu Poli Timisoara in cupa.

Nu ai pentru cine.

Anul trecut, in semifinale, nu cred ca iti era prea scarba. Sau acum 2 ani cu Valencia...Nu te acuz, pentru ca nu ti-am urmarit toate postarile, dar daca chiar gandesti ce ai scris, esti praf. Inca un cetatzean care se schimba dupa cum bate vantul...

Imi pare rau pt tine, dar eu am spus cele de mai sus doar pt ca sunt profund dezamagit de ce se intampla cu echipa noastra, sunt dezamagit de atitudinea jucatorilor, a conducerii si chiar a unor suporteri de la care aveam pretentii.

In alta ordine de idei, tin sa precizez ca am facut doua deplasari in doua saptamani doar pt Steaua, chiar cunoscand ca nu jucam mai nimic si ca suntem ciuca batailor in campionat.

Daca tie ti se pare ca sunt cetatean..ok, atunci asa sa fie.

Cetateanul va ureaza o zi buna !

:?

Chiar nu se face deplasarea in tiganie? Eu chiar as fi vrut sa merg... :-<

Nu ai pentru cine.

Anul trecut, in semifinale, nu cred ca iti era prea scarba. Sau acum 2 ani cu Valencia...Nu te acuz, pentru ca nu ti-am urmarit toate postarile, dar daca chiar gandesti ce ai scris, esti praf. Inca un cetatzean care se schimba dupa cum bate vantul...

Aici gresesti putin, nu sa referit la echipa, ci la joc cred !!!

si nu poti sa zici ca esti multumit de el acum cand joaca extrem de penibil !!

cica asta a zis orieru spurcat in prosport:

Dupa ce galeria stelista a anuntat ca nu va face deplasarea la Craiova pentru meciul cu FC Arges, programat sâmbata, de la ora 20.45, în etapa a XXIII-a a Ligii I, Becali a replicat iritat: "Nu cred ca nu vor veni fanii nostri la Craiova pentru meciul cu FC Arges. Am vorbit cu cei din Peluza Nord care m-au asigurat ca vor veni. In schimb, de cei de la Peluza Sud o sa ma ocup eu. Acestia imi fac cele mai mari probleme. Vor vedea ei ce masuri o sa iau", a declarat Gigi Becali in cadrul unei conferinte de presa. :roll:

inca astept si eu o pozitie oficiala a unui lider de la nord referitor la ultima declaratie a lui Gigi.sper sa nu fie adevarat ceea ce spune pt ca ar fi un gest de imoralitate sa renuntam la protest.daca totusi e adevarat(ceea ce nu mi-ar veni sa cred),as fi curios care dintre liderii peluzei nord i-a "dat asigurari" ca vom fi prezenti la meci.

Ca urmare a declaratiilor publice facute de patronului FC Steaua la adresa fanilor echipei, suporterii din Peluza Nord si Peluza Sud au decis, in semn de protest, sa nu efectueze deplasarea la Craiova pentru meciul din etapa a XXIII-a contra echipei FC Arges.

Dupa cum toata lumea a putut citi si auzi, patronul celui mai mare club din Romania a spus intr-un interviu acordat unui ziar de sport, ca noi, suporterii echipei, suntem cei care distrugem imaginea Stelei si ca nu are nevoie de noi. Acestea nu sunt primele declaratii de acest gen facute de-a lungul timpului, iar gravitatea este cu atat mai mare cu cat un club precum Steaua se bucura de foarte multi sustinatori in Romania, dar si in strainatate.

N-am vrea sa fim catalogati drept lasi pentru ca nu ne deplasam pentru echipa noastra.

Am facut-o in nenumarate randuri indiferent de distanta ce o aveam de parcurs

Am fost ani de zile langa niste jucatori care probabil nu meritau asta

Am inchis ochii cand meciul cu UTA a fost pus la 600 km de Bucuresti pentru ca unii din conducerea Stelei sa-si creeze o imagine buna in politica

Am facut mult prea multe pentru clubul asta. Da, pentru club, nu pentru patroni sau jucatori, personaje care vin si pleaca de aici. Nu ei sunt cei care traiesc pentru clubul acesta, ci noi. Noi suporterii stelisti de pretutindeni, de la peluza, de la tribuna, din Capitala, din provincie sau din strainatate. Dupa toate eforturile depuse de noi, nu ne-am bucurat nici macar de un salut la sfarsitul meciurilor, lucru ce ne-a pus pe ganduri si ne-a facut sa ne intrebam daca ideile expuse intr-un ziar de patronul clubului nu sunt mai vechi si n-au influentat la timpul lor si jucatorii.

Suporterul trebuie respectat pentru ca fara el nu ar exista fotbal. Noi suntem cei care fac atmosfera pe stadioane. Un steag il fluturam pentru voi, o torta o aprindem pentru voi, o deplasare o facem pentru voi.

Traim pentru clubul Steaua insa asa nu se mai poate. Fiecare om din conducere si fiecare jucator TREBUIE sa inteleaga ca fara noi, ei nu exista.

Facem apel la identitatea fiecarei persoane care doreste sa se deplaseze la Craiova, sa nu o faca. Trebuie fiecare sa deshida ochii si sa vada un lucru foarte clar :

AM FOST FOLOSITI IN DESE RANDURI PENTRU A FACE PROPAGANDA POLITICA UNORA, PENTRU A LE UMPLE BUZUNARELE, INSA NICIODATA EI NU NE-AU RESPECAT. ESTE MOMENTUL SA ARATAM CA FARA SUPORTERI, FOTBALUL NU CONTEAZA !!! ESTE MOMENTUL CA CEI CE CRED CA SUNT STAPANII ABSOLUTI AI CULORILOR ROS-ALBASTRE SA INTELEAGA DEFINITIV CA NOI CONTAM! CONTAM INCA DIN 1947!

intrebarea e: daca PN nu se duce la Craiova, Becali va considera ca are probleme si cu ei si se va ocupa de ei cum si-a propus sa se ocupe de cei din Sud? :lol:

presimt ca urmeaza perioade negre intre cele 2 peluze si sper sa ma insel :roll:

bai veniti cu picioarele pe pamant si cu mintea la locul ei!asta nu stie care sunt peluzele, nord si sud,nu a declarat nimic in legatura cu faptul ca el a vorbit cu cei de la PN si au spus ca la meciul cu Arges sunt prezenti!a facut o referire la "aia 200,nu unde sta galeria mare ".treziti-va odata si va dau un argument:ambele articole care fac referire la declaratiile astuia despre suporteri sunt semnate de acelasi autor in acelasi ziar "PSP" (prosport)!NUMAI CREDETI TOT CE SCRIU ASTIA IN ZIARE CA O HALITI AIUREA! daca a vazut/auzit cineva declaratiile la un post de televiziune sau le-a auzit la un post de radio sa-ma contrazica!pai nu face mare caz de lucrurile astea TV Sport sau "ilaritatea TV" si credeti tot ce cititi???dar la cata "inteligenta" zace in tara asta ce sa mai....SPER ca macar cativa care stiu si cunosc sa priceapa.restul Dumnezeu cu mila!

@godsaveultras da, e adevarat, ce au scris cei din prosport este fals. Ciobanu a zis: Si daca nu vin la meci care e problema mea? si a mai zis ca sunt vreo 200, nu la galeria mare, care fac probleme, dar o sa am eu grija de ei. o sa trimit din galeria mare la ei, si cum dau cu torte cum...

asta am vazut eu la TV aseara...

Extraordinar,inca astepti pozitia oficiala.O sa numim un purtator de cuvant special pt tine.Si celalalt presimte o perioada neagra.INstinctul tau de necunoscator te inseala.