bogdan_p

Discutii despre galerie

3,126 posts in this topic

Indiferent de peluza din care incurajati Steaua in acest moment,indiferent de ce orientare aveti,stanga sau dreapta,indiferent de anturajul pe care il aveti,impreuna,trebuie sa recunoastem,ca ,in randul suporterilor stelisti are loc un conflict intre generatii,in care, majoritatea suporterilor,indiferent de peluza din care incurajeaza echipa,se lovesc de vorbele:eu vin de 20 de ani, tu de 1, eu m-am batut cu x, tu cu cartoane.Meriti respectat daca vii de 20 de ani si meriri respectat daca vii de 1 an si ti-ai dedciat 1 an pt Steaua.Stiu ca am adus o gramada de acuze celor tineri, care practic nu au nici o vina ca nu au 10 ani de galerie.ASi eu am fost copil in galerie si credeti-ma,plecam in deplasari,cei mari ne luau fularele,paketele cu mancare,banii din buzunare,ne bateau,dar in momentul in care strigau"punkistule,treci si tine toba, ma bucram ca ma recunosteau".Cand am infiintat Armata ultr4a,am plecat din Peluza Nord la Peluza Sud si jean si Marin au venit peste noi si ne-au lovit.Nici asta nu ne- a facut sa renuntam.in momentul in care am simtit ca peluza are nevoie de noi, am mers napoi, calcand peste mandrie.Am asistat la dezmembrarea armatei ultra,divizare in multe grupuri,unele supravietuind si azi(respect T.ca care niciodata nu au fost inclusi in vreun scandal, cearta intre gryupuri de stelisti si insurgentii),respect nucleo,desi au suportat modificari,tin steagul susu in deplasari si meciuri acasa.Respect baietilor care n estim si in ciuda vorbelor scoase de rai intentionati, am ramas frati.Respect pt Micutzu,Garla,Zama,Lece,iACOPINO,Nasu si toti bauietzii de la desant,scuze celor care nu le-am spus nunmele,respect tradizione pt sufletul vostru ros-albastru.Tuturor,va dedic,acest vers:uniti,uniti,uniti la bine si la greu,asa vrem sa fim mereu,ubiti la bine si la greu,asa vrem sa fim mereu.Sper ca intr-o zi, sa trecem peste conceptii diferite,peluze,ambitii,eyc si sa formam xcea mai atre galerie din tara.V a salut!!!

pt bogdanP:tanara generatie de stelisti nu te stie si nu te respecta!ar fi insa bine in interesul echipei sa trecem peste diferente de opinie si sa reunim peluzele!exact ce spuneai cu mandria!nu sunt de la sud ci sunt de la nord dar as vrea aceasta reconciliere in mumele Stelei pe care cu totii o iubim,indiferent de peluza in care activam!cam atat am vrut sa iti zic! PS: RESPECT pt TITAN!

Ma gandeam acum ca progresul ar putea iesi din competitie iar daca cei din sud s-ar intoarce in peluza(sud) si s-ar confrunta cu NORDUL numai prin coregrafii, mentalitate, in deplasari numeric, steaguri, mesaje, cantece fara confruntari fizice si fara jigniri gratuite ar fi ok! iar atmosfera din stadion ar fi incendiara

Deci ideea ar fi sa castige cei care isi incurajeaza mai frumos, spectaculos si mai puternic echipa ... si cine ne face respectati pe strazi;)

Ma gandeam acum ca progresul ar putea iesi din competitie iar daca cei din sud s-ar intoarce in peluza(sud) si s-ar confrunta cu NORDUL numai prin coregrafii, mentalitate, in deplasari numeric, steaguri, mesaje, cantece fara confruntari fizice si fara jigniri gratuite ar fi ok! iar atmosfera din stadion ar fi incendiara

Deci ideea ar fi sa castige cei care isi incurajeaza mai frumos, spectaculos si mai puternic echipa ... si cine ne face respectati pe strazi;)

O idee foarte buna. Acu 2 saptamani a inceput la Crystal Palace (Anglia) o rivalitate prieteneasca intre doua tribune. De atunci atmosfera e de 10 ori mai buna...

Dar totusi, pe Ghencea ar fi mai bine daca ar exista numai o galerie... 5000 de oameni care sa cante tot timpul, si la bine si la rau. Dar nimeni nu cred ca va trece peste orgoliu..

si la bine tot primele 3 randuri canta..si brigazile consacrate..in rest..de la randul 5 in sus..nimeni.si la cantece impotriva lui Dinamo si rapid..desi jucam cu CFR Cluj..explodeaza toti.. de ce?

Am si eu o intrebare... cand au dat caini foc la peluza .. ca asa zic ei ca a fost premiditat incendiu...ce steaguri de gard au fost lasate pe .. gard si au fost laute de noi ?... ca daca era premeditat trebuiai sa-si ia masuri sa nu ramana steagurile lor pe gard .. in sfarsit daca am spus vreo aberatie va rog sa ma lamuriti si pe mine eventual sa raspunda unu care a fost la meci zby

Nu a fost nimic premeditat,au vazut foc si fugeau in toate patrtile speriati de flacari si steagurile nu au fost lasate pe gard, au fost luate cand ei erau in peluza si ii caftea garda:) si un lucru trebuia retinut:acolo au ars dinamovisti,nu stelisti,deci lozinca ar trebui sa fie:noi am ars in peluza din Ghencea!!!din ce imi amintesc s-au luat nuova guardia,oposta fazione,.......nu mai tin minte, mai erau, sopra tutti siamo noi,etc

care stie detalii despre incidenul cu nunta de olteni care s-au gasit viteji sa injure galeria Stelei??

Extremisti, in cazul de mai sus, se refera la 'extrema prostie' :))

"Voi sarbatoriti incendii intamplatoare, noi sarbatorim 'Sevilla' - cea mai mare realizare" - ult*ras 2004

nici acum nu stiu cum sa o dea ca sa ca da ei bine, dar tot prosti sunt.

Oricum, cica vor sa ne pregateasca ceva in 2007.....

Am si eu o intrebare... cand au dat caini foc la peluza .. ca asa zic ei ca a fost premiditat incendiu...ce steaguri de gard au fost lasate pe .. gard si au fost laute de noi ?... ca daca era premeditat trebuiai sa-si ia masuri sa nu ramana steagurile lor pe gard .. in sfarsit daca am spus vreo aberatie va rog sa ma lamuriti si pe mine eventual sa raspunda unu care a fost la meci  zby

nuova guardia, dracula boys, brigate, oposta fazione, dogs........adica TOT(dupa cum se vede si in poza)."anul' acesta cainii n-au steaguri!"

10MAI97_03.jpg

amice,indiferent de ce zice Bogdan si mie mi-ar place sa fim cu toti uniti.lasati vorbele ca la nord fac legea veteranii,voi ati incercat sa va faceti remarcati numai prin proteste,chiar si cand nu era cazul.conceptul de ultras nu este numai sa faceti coregrafii asa ca as dori sa imi sppui si mie la cate maceluri ai participat.lupta se da pe strada!

Ce confruntare? Nici o coregrafie nu s-a facut pentru "confruntarea" cu Peluza Nord ci pentru Steaua...cine zice ca e bine sa fie doua peluze ale aceleiasi echipe care sa se "confrunte" nu intelege nimic...Peluza Sud nu exista pentru a se "confrunta" sau a rivaliza cu Peluza Nord...

Mai ganditi-va si la ce spuneti...poate ai vrut sa te referi la ce-am zis eu dar ai lasat de inteles altceva.

Baietii de baieti s-au separat de mult!!!

Ma gandeam la un compromis, ceva ca sa poata si brigazile din sud sa se manifeste in returul asta si ca sa aibe si ei un pretext cand scriu la sfarsitu fiecarui mesaj SUD sau pe coregrafii SUD ca unii inteleg in asa fel ca baietii de la sud se ocupa si cu mediatizarea peluzei de la tabela.

Baietii de baieti s-au separat de mult!!!

cel mai bine ar fi sa fim toti uniti pt ca toti tinem si iubim Steaua sper sa revina ULTRAS , STIL OSTIL SI VACARM FORZA Steaua

mai bine ar fi sa revina : A.U. !

Citeste excelentul interviu realizat de noi cu doi ex-membri AU.

La meciul cu Heerenveen galeriile se vor bate din nou in coregrafii?Orice ar fi,tot Nord-ul face legea :D