bogdan_p

Discutii despre galerie

3,126 posts in this topic

chiar apos..spune-ne tu..la ce brifada te referai?la tradizione?hai sa iti zic ceva..aproape toate numele de brigazi..sunt copiate..si de la noi/.si de la caini..si de la rrapizi...craioveni..plm.conteaza ce faci ca brigada...nu ce nume ai.dar na..tu ai ceva cu tradizione.in fine..vino la un meci..sa discutam..sa ne spui ce ai pe suflet..vbeshti de parca ne-ai cunoashte pe toti foarte bine.si asta ma surprinde.toate cele bune apos..pashte fericit!

Asa, din pacate un singur nume nu a fost copiat: Armata ULTRA!! Si inca ceva...Nici o birgada nu o sa tina 20 de ani ca la italieni(la iei sunt si mai vechi). De ce nu putem face asta? Pentru ca nu avem stare, ne schimbam de la o zi la alta, injuram echipa cand merge prost etc.Cand vom fi uniti la momentele grele atunci vom fi suporteri adevarati!

ar fi o idee sa fie foi cu cantece pentru fiecare om

Pai la un meci al Romaniei, cu Danemarca parca s-au dat pliante cu Imnul Romaniei...Majoritatea erau pe jos sau puse pe scaun...Mi-e scarba de "suporterii" care vin la stadion. Pana si in P-ta Universitatii cand s-a sarbatorit califacarea Stelei au venit toti parvenitii si au facut prezentare de masini(tot ei sunt cei care nu stiu sa cante etc).

Mi-ar fi placut ca rOMA sa fi trecut de bORO si sa vdm Tradizione vb Tradizione cu tot cu logo :lol: ! Apreciez ceea ce fac ei , dar frate ia-ti un nume cat mai original si mai reprezentativ...sa nu suferim de Italia fezi.(rOMA)... de ex. flower power :lol: no offence!!!

Ba da sunteti penibili cu brigazile voastre!Inseparabilii au nume original da e inspirat dupa IRR!In primu rand trebuie sa stiti ca o brigada nu se face de dragu de a atarna un banner pe gard sau de a ridica cateva japoneze!O brigada poate avea 2 orientari..ultras sau hool!O brigada care are orientare ultras se ocupa numai de peluza de coregrafii de cantat etc in timp ce una hool se ocupa si de coregrafii numai ca dupa cum toti stiti are foarte multe aparitii pe strada(nu foarte pasnice)!Asa ca nu va mai luati lumea in cap cu brigazile astea!Tradizione si-a indeplinit rolul de brigada ultra prin culoarea pe care o da peluzei,Titanu si-a indeplinit rolu ei(si in peluza si pe strazi) si exemplele pot continua cu Ultras Vacarm Stil Ostil Desant etc!Voi nu ar trebui sa criticati brigazile care chiar fac ceva in peluza sau pe strada ci pe alea formate din 4-5 sau 9-10 tipi care au brigada de dragu de a avea un steag pe gard si fulare personalizate!Atat am avut de zis!respect!

Mi-ar fi placut ca rOMA sa fi trecut de bORO si sa vdm Tradizione vb Tradizione cu tot cu logo ! Apreciez ceea ce fac ei , dar frate ia-ti un nume cat mai original si mai reprezentativ...sa nu suferim de Italia fezi.(rOMA)... de ex. flower power no offence!!!

stai linistit ca tradizione de la roma stiu de astia de la noi

Da stiu ca au habar de astia de la noi...si ...poate se suparau si nu mai "doreau" sa aibe treaba :lol: ..hai frate mai incetati cu XEROXUL...DIN ITALIA sau Copy/Paste :lol: :idea: MAI STITI COREGRAFIA GRUPULUI ULTRAS DIN SUPERCUPA??? DAK NU ...MAI UITATI-VA 1 DATA!!! O RI GI NA L :idea:

Da stiu ca au habar de astia de la noi...si ...poate se suparau si nu mai "doreau" sa aibe treaba  :lol: ..hai frate mai incetati cu XEROXUL...DIN ITALIA sau Copy/Paste :lol:  :idea:  MAI STITI COREGRAFIA GRUPULUI ULTRAS DIN SUPERCUPA??? daca NU ...MAI UITATI-VA 1 DATA!!!  O  RI   GI   NA  L  :idea:

bai frate, nu stiu de ce va roade atat numele asta tradizione, e probleme lor daca l-au copiat dar in general tre'sa judeci omul dupa fapte nu dupa nume, daca luam fiecare nick de pe forumul asta de fiecare poti sa zici cate ceva.....habarnam85, nick-ul tau de la ce vine ?:))

coregrafia aia a fost facuta de toate grupurile de la sud din cate stiu nu doar de ultras. ps:vezi ca n-ai despartit bine in slabe :)) =))

@cristty_bossul da numele tau de la ce vine? esti cumva vre`un mare patron? :lol:

Nu ma intelege gresit.. nu am zis ca e obligatoriu hanorac si blugi dar nici pantofi si camasa in peluza... Ganditi-va la peluzele din Italia si mentalitatea suporterului de rand de acolo (si nu vreau sa aud chestii de genul "nu ne comparam cu ei", pt ca ar trebui sa o facem, sa ne dorim mai mult nu sa stam pe loc).

Cat despre acele foi cu reguli DA, ma ofer voluntar sa fac io cateva sute!(si cred ca mai sunt multi cu aceasta posibilitate) Nu vreau sa transform pe toata lumea in ultrasi, doar in fani care sunt atenti la liderul galeriei si canta de placere pt echipa lor, nu numai sa injure echipa adversa. Amintiti-va doar rezultatele obtinute de echipa in Ghencea, cu atmosfera de rigoare :D

Bai Criti scris cu 2t si ygrec, si pe deasupra si boss-ul :lol: nu am despartit bine in silabe... :lol: , atunci tre sa sti k nici nu am avut aceasta intentie :D , penibilule incercam sa redau piesele din puzzle asa cum era scris pe ele :wink: si nu mai vb u de Xeroxuri decat daca esti in tema !!!

P.s ...cauta pe google de unde vine "habarnam" si 85 e anul de nastere ...sa nu zica lumea ca vb cu copii!

SSLazio..vezi ca si PTM sunt putini(9-10)...si nu cred ca au brigada doar d dragu d a avea steag p gard si fulare :wink: Ai vazut coregrafia d brigada(brigazi)d la meciu cu Dinamo facuta d PTM si Tradizione(care tot este criticata)?......VaNdAlS GruP......

SSLazio..vezi ca si PTM sunt putini(9-10)...si nu cred ca au brigada doar d dragu d a avea steag p gard si fulare :wink: Ai vazut coregrafia d brigada(brigazi)d la meciu cu Dinamo facuta d PTM si Tradizione(care tot este criticata)?......VaNdAlS GruP......

de cand exista brigada "vandals"?k eu nu am vazut pana acu nici un banner nimic?si app cred k e un conflict aici....

da... chiar ar merge o coregrafie sambata la polivalenta

da dar nu toti ar da bani pt coregrafie la handbal...

Mi-ar fi placut ca rOMA sa fi trecut de bORO si sa vdm Tradizione vb Tradizione cu tot cu logo  :lol: ! Apreciez ceea ce fac ei , dar frate ia-ti un nume cat mai original si mai reprezentativ...sa nu suferim de Italia fezi.(rOMA)... de ex. flower power  :lol:  no offence!!!
CREZI CA DOAR TIE TI-AR FI PLACUT POATE NOUA MAI MULT DECAT VOUA. Legat de coregrafie sambata la handbal tre sa luam legatura si vedem ar trebui sa facem sa vedem ce banii avem si cred ca se rezolva.

o sa fie si un steag p gard :wink: si brigada este d o luna

si cati sunteti voi prietene....apropo uitate mai atent la avataru meu :twisted:

katau..tu de ce te ataci..ca din ce vad..stai in Manchester.:)..ca sa zici ca ei ti-au luat numele..cand tu eshti in Manchester..nu prea e frumos!

katau..tu de ce te ataci..ca din ce vad..stai in Manchester.:)..ca sa zici ca ei ti-au luat numele..cand tu eshti in Manchester..nu prea e frumos!

stau si`n Manchester si`n Romania,peste 2 sapt ma intorc in tara :twisted:

pai si aici ai brigada?cu numele asta?vandals?ai steag de gard..cu de toate?

Galeria a intrecut si de aceasta data echipa.In multe momente dominau corul sonor,bv baieti.Din nou am dovedit ca suntem cei mai multi si cei mai buni.Pacat de jocul echipei.FORZA Steaua.Spre 23