bogdan_p

Discutii despre galerie

3,126 posts in this topic

Mda...a fost o aluzie la incidentele din 1996 cand au dat foc peluzei de pe Ghencea....cu atata se pot mandri si ei

Alinush nu a fost incendierea peluzei...a fost anul in care s-a 'nascut' Nuova Guardi...dar cainii n'au inteles adevaratul sens al cuvantului 'ORIGINALITATE'!

coregrafia cainilor e de acelasi gen cu una celor de la Inter intr un derby cu Milan :wink: atunci pe toata peluza era scris 1908 si un banner imens pe care scria: culorile unui oras si cifrele istoriei .sunt sigur k s au inspirat pentru meciul de aseara din aceea coregrafie :) pls spuneti mi si mie cum bag o poza pe reply k sa va arat :D

Ca cineva e de dreapta sau nationalist infocat ok. Ii accept ideologiile, convingerile (chiar daca sunteti minoritati). Dar nu pot concepe ca un pusti de 15 ani are habar de asa ceva... Sa fim seriosi! Daca ii pui 2-3 intrebari de baza din istorie nici nu stie sa raspunda! Ce sa mai zic de aprofundari pe un anumit subiect. Eu sunt la istorie si sunt pasionat de istoria sec XX. Nazismul sau fascismul nu au adus decat distrugeri. I-au omorat pe evrei, tigani, minoritari religiosi... Nu inteleg cum cineva poate sa fie de acord cu asa ceva!... Bine ca nu sunteti decat o minoritate... Ca un clan de tigani domina o anumita zona dintr-un cartier din Bucuresti nu inseamna ca toti tiganii sunt de teapa lor. Repet: la fel de bine va arat si eu clanuri de romani sau maghiari care fac asta! Asta inseamna ca toti romanii sau maghiarii sunt de acel gen?... Sa fim seriosi...

Extremismul (fie el de stanga sau de dreapta) nu aduce decat regres! In nici un caz progres!... Dominarea unui partid de extrema drepta ar duce la acelasi stil de viata ca si pe vremea comunistilor: o inchisoare! Chiar dc ai fi de extrema dreapta, tot in inchisoare ai fi! Pt ca in orice sistem totalitar si extremist, pt a pastra ordinea, conducerea e in mana unui grup restrans! Daca ar fi in mana majoritatii, ar insemna democratie... ;) Adica exact ceea ce nu accepta extremistii.

Asa ca ganditi-va inainte sa aruncati cu vorbe. Viata nu-i ca-n filmele ideologice... Sa dai cu pumnu' nu-ti trebuie mult creier... De fapt iti trebuie chiar putin.

p.s. as incepe si o discutie despre minoritati (eu traind intr-un oras cu 40% romani - 40% maghiari, 10% tigani), da' mi-e ca-mi inchid astia topicul. :)

in ce au constat coregrafiile Stelei?...poate cineva sa le descrie si sa spuna si ce mesaje au fost?

ovi666, daca critici si te delimitezi de extremele politice, de ce ai poza lui che guevara ca avatar? 8O Sau din ciclul: "mai bine fascist decat comunist" :)

foto.php?codice=52043

seamana putin cu asta?

da ceva de gen :)) si zama de e atunci an de an galeriile din italia scot mereu ceva nou ? totul tine de dorinta si inventivitate lucruri la care ultrasi cainilor stau prost rau de tot fiin aproape de NULITATE :lol:

voiam sa-ti scriu ceva, dar nu ai citi pt ca nu e-n italiana... asa ca pa pa... 'nationalistilor' :lol:

Dar tie ti se pare baietie, sa fiti la un pas sa luati foc de vii in peluza, si apoi dupa 2-3 ani, sa va ganditi ca totusi ati dat bine la TV, si sa incepeti sa sarbatoriti respectivul moment ?

Mama da' ce rau fierb...nici nu-ti imaginezi cat fierb. Mai degraba stii ca am dreptate, si de aia nu-mi raspunzi. Iar mesajul ala, nu era in mod special pentru intamplarile din 97, cred ca esti destul de inteligent sa intelegi per ansamblu la ce anume se referea...

Pai nu are rost sa intrii in discutie cu noi,ca voi ati luat foc in peluza,nu stelistii, ati fugit ingroziti de foc si de jandarmi,v-ati lasat steagurile pe gard,tarsalosilor.Sunteti masokisti de sarbatoriti ca ati luat foc?:))Daca da, va mai dam noi o data.

ovi666,du-te cu catelul asta si danseaza in flacari,extremismul aduce o ordine de care lumea in zilele noastre are nevoie ca de aer.Daca hitler avea o pasiune in a extermina rasele slabe,nu inseamna ca toti cu orientare dreapta gandesc asta.

Ca cineva e de dreapta sau nationalist infocat ok. Ii accept ideologiile, convingerile (chiar daca sunteti minoritati). Dar nu pot concepe ca un pusti de 15 ani are habar de asa ceva... Sa fim seriosi! Daca ii pui 2-3 intrebari de baza din istorie nici nu stie sa raspunda! Ce sa mai zic de aprofundari pe un anumit subiect. Eu sunt la istorie si sunt pasionat de istoria sec XX. Nazismul sau fascismul nu au adus decat distrugeri. I-au omorat pe evrei, rromi, minoritari religiosi... Nu inteleg cum cineva poate sa fie de acord cu asa ceva!... Bine ca nu sunteti decat o minoritate... Ca un clan de rromi domina o anumita zona dintr-un cartier din Bucuresti nu inseamna ca toti rromii sunt de teapa lor. Repet: la fel de bine va arat si eu clanuri de romani sau maghiari care fac asta! Asta inseamna ca toti romanii sau maghiarii sunt de acel gen?... Sa fim seriosi...  

Extremismul (fie el de stanga sau de dreapta) nu aduce decat regres! In nici un caz progres!... Dominarea unui partid de extrema drepta ar duce la acelasi stil de viata ca si pe vremea comunistilor: o inchisoare! Chiar dc ai fi de extrema dreapta, tot in inchisoare ai fi! Pt ca in orice sistem totalitar si extremist, pt a pastra ordinea, conducerea e in mana unui grup restrans! Daca ar fi in mana majoritatii, ar insemna democratie... ;) Adica exact ceea ce nu accepta extremistii.

Asa ca ganditi-va inainte sa aruncati cu vorbe. Viata nu-i ca-n filmele ideologice... Sa dai cu pumnu' nu-ti trebuie mult creier... De fapt iti trebuie chiar putin.

p.s. as incepe si o discutie despre minoritati (eu traind intr-un oras cu 40% romani - 40% maghiari, 10% rromi), da' mi-e ca-mi inchid astia topicul. :)

Cumetre...ce intelegi tu prin discuti despre suporteri? ne povestesti noua despre ce ai tu prin oras..si de secolu xx cand se omorau tigani,maghiarii..etc pai asta imi trebui mie..ma mir ca nu povestesti si de vreun partid politic...ZI DE Steaua ! DE GALERIE !

Bogdane eu sunt de alta parere....nu populatia are nevoie de un guvern totalitar la putere ci invers.O populatie linistita inseamna legi facute pentru popor si pt interesul tuturor.Normal ca e anarhie peste tot atunci cand guvernantii fac legi ad personam.Despre chestia asta putem vb. luni intregi...la urma urmei fiecare are parerea lui..democratie 8)

P.s-Te saluta Dan si Gutish di Austria!

@ovi666 - corecteaza-ma daca gresesc, democratie vine din greaca, demos = popor, kratos = putere, adica democratie = puterea poporului. Bun,... un tip mai destept probabil decat noi toti la un loc a zis cam asa, vizavi de subiectul extrema dreapta / democratie / evrei etc.: "Stiti cine a inventat democratia? Evreii. Pt ca la un moment dat Pilat a intrebat poporul: pe cine sa-l eliberez, pe Isus sau pe Barabas? Si poporul a votat, cu glasul: pe Barabas. Ala a fost primul vot democratic din istorie, iar Pilat a facut ce a zis poporul majoritar", adica l-a sacrificat pe Isus... Fara nici o aluzie am scris chestiile de mai sus.

Personal, mi-e groaza de "majoritate", mai ales de asta de acum, dar respect deciziile "boborului", ca nu-s anarhist.

Acu`, tu te afli pe siteul fcsteaua.ro, adica al echipei Steaua, careia i se mai spune si "Steaua crestina". So, nick-ul tau e @ovi666. Deci, maestre, de la ce vine 666-le tau? no offense.

Foarte bine ca e revolta fata de sistem in randul suporterilor, care e problema? Daca nu esti revoltat si nu actionezi la 25 de ani, nu schimbi nimic si nu realizezi nimic in viata. Ramai un nimeni in multime. Cand sa fii antisistem, la 60 de ani? hai sa fim seriosi

Eu vreau sa felicit pe cei care au gandit mesajele, coregrafia, pe cine a muncit cu pana 1/2 de h inainte de meci sa faca mesaje si steaguri, pe cine le-a spart coregrafia. La mai mare Respect!!! Bravo