bogdan_p

Discutii despre galerie

3,126 posts in this topic

Se vorbea despre faptul ca nu sunt finante, nu credeti ca trebe pus la cale un plan de autofinantre ceva gandit? avem peste 4 milioane de suporteri care la meciurile internationale vin grupa mare din provincie din strainatate de peste tot.

Nu se pot face anumite materiale cu inscriptiile brigaziilor importante care compun galeria si vandute celor care vor sa achizitioneze fulare, jobene, steaguri, cd-uri cu imagini si filmulete in care este galeria Stelei, sepci, hanorace etc.(subilniez nu cu insemnele FC Steaua ci cu insemnele unor brigazi din galerie, facute asa pentru toti suporterii)

Totul facut pe chitante si inventar ca sa nu se bata lumea pe bani ca stiu ca foamea e mare, un cont folosit numai si numai pt coregrafii, steaguri si atat. Nu pt deplasari ca e cu dus si intors si nu in functie de cat cine cum vinde si care aduce mai multi bani - totul la gramada.

Ca pe baza de donatii sau chete nu cred ca se baga lumea 1. ca prefera sa ii bea pana vad coregrafii peste tot(nu ca e ceva rau dar trebe si spectacol) 2. ca e suspicioasa si crede ca ii ia unul sau altul si isi fac buzunarul mare.

in sfarsit unul care vorbeste la obiect fara sa manance kakat,asa se face si afara,poate vede cineva ce ai scris dar nu cred

Prietene "fox"...nazisti se asluta cu HEIL si gak vrei dovada k stiu f bine ce vb ....scrie p privat si vb acolo...NU VB FARA SA STI!!!pupici

Baieti putina istorie nu strica la nimeni.Stiu ca e o moda acum sa 'fii' de dreapta dar din pacate in timpurile pe care le traim noi acum nu mai e loc de asa ceva.Extrema dreapta caracterizata de nazism, fascism s-a dus de mult,a pierit in ceata istoriei.Fanatismele de pusti nu mai au rost in acest moment deoarece extremele politice n-au facut bine nimanui si nu cred ca vor putea fi benefice niciodata.Nazismul si fascismul au avut mare putere intr-o anumita epoca istorica,intr-un anumit moment cand populatia Italie,Germaniei s.a.m.d au simtit nevoia unei schimbari radicale.Extremele politice au trait deoarece a fost un moment favorabil raspandirii acestor doctrine.Acum traim intr-un secol calm si moderat din punct de vedere istoric.NU uitati ca opinia publica acum poate face praf in 2 secunde orice incercare de a readuce la viata acele miscari(Cazul lui Jean-Marie Le Pen in Franta).

Si daca tot vrei sa fii de dreapta si te consideri nationalist(asta e unul dintre punctele principale ale dreptei) atunci de ce nu te documentezi si despre

Corneliu Zelea Codreanu doar a fost roman nu?(Garda,capitanul)!

In rest ce sa va zic...va pup si va doresc tot binele din lumea asta si continuati sa traiti in lumea voastra!

in ideea mesajului de mai sus al lui @sergiu_titan, am si eu cateva propuneri punctuale, poate-s bune de luat in considerare

- sa se faca o Asociatie (non-profit) - ca forma juridica - a suporterilor stelisti, de pretutindeni. Denumirea ei nu e o problema. Sa se finanteze prin taxe anuale, sa zicem 500 000 sau 1 milion de om, sau mai putin, cat credeti, taxe care inseamna inscrierea in asociatie + drept de vot. Sa se faca un plan bun de marketing pt atragere de fonduri (inclusiv reclama pe site-ul asta, articole publicitare la firme de echipament sportiv etc etc), sa vina toata lumea cu idei. Sa se dea un termen, din data de X intr-o luna se fac actele, care da banii in perioada asta e membru fondator. Sa se faca un statut cu accent pe transparenta fondurilor. O firma sa tina gratis contabilitatea, iar alte persoane sa fie cenzori, fara legatura cu prima firma. Nimeni sa nu ia bani ca si salariati sau ma stiu eu cum, sa fie un administrator, dar sa-si doneze banii asociatiei. Nefiind din Bucuresti, un meci al Stelei cu motorina si cazare ma costa pe la 5 milioane, totusi eu n-as da nici 500 000 daca nu stiu pe facturi unde se duc banii. Toti banii sa fie bagati in coregrafii pt meciuri, nu deplasari sau mai stiu eu ce... Se face la inceput un buget de venituri si cheltuieli si se trece la treaba. Sa se afiseze toate datele referitoare la venituri si cheltuieli pe siteul asta, si sa aiba acces la ele numai membri asociatiei, pe baza de parola. Oricum, daca ar fi sa se faca, eu as da maine banii, si i-as propune in conducere pe unul din baietii care au avut initiativa siteului astuia. Si cred ca sunt multi in situatia mea. Chiar daca stiu ca eu nu pot ajunge la toate meciurile, daca banii sunt cheltuiti pentru Steaua as fi incantat. A, si inca ceva - coregrafiile sa fie facute democratic, pe tot stadionul, nu numai la peluza X sau Y, sau numai la baietii din brigada A sau B. Sa fie niste fete frumoase care la inceputul meciului le dau samantarilor niste steaguri, d exemplu, poate ca asa o sa fie mai miscati. Si sa nu fie nici o relatie d subordonare sau angajat / patron intre asociatie, liderii ei si clubul Steaua, una-i una , alta-i alta. Conducatorii Stelei vin , pleaca etc, Steaua si suporterii ei sunt vesnici.

PS: Evident ca sunt dispus sa vin si cu chestii concrete la propunerile de mai sus, dupa cum sunt pregatit sa o si incasez, daca am aberat sau am jignit ceva orgolii.

cred ca cea mai simpla solutie ar fi deschiderea unui nr special prin care sa trimiti prin sms o anumita suma

sub forma de donatie sunt sigur ca oricine ar da 5- 10$.

SS LAZIO Lazialii sant adeptii fascismului invocand la fiecare meci numele celui ce a fost fondatorul in Italia Benito Mussolini,mare atentie,noi santem Romani,cred,urmasii Garzii De Fier,de Dreapta inseamna NATIONALIST,te rog frumos,sigur k din pacate nu va mai fi niciodata ce a fost,dar nici sa ne lasam calcati de minoritati la noi acasa,napolitanul spune ca visam,defapt santem in moarte clinica,manelistii ne conduc sub forma de klanuri de tigani temute de toti,politisti,judecatori,deputati etc.Ce vedem la Sabah sant minciuni,dar asta e o alta poveste.

RIP adeptii dreptatii.

Unde e mey MUSTAZA? Asa de rau am ajuns sa ne kaptureze asa zis koregrafie de la meciul ku Rapid?

Parka auzisem pe aici ka nu am faku koregrafie la meciul ku Rapid. Si facem la meciul ku dinam0. Ce rau am ajuns.

parerea mea e ca trebuia sa facem la ambele meciuri coregrafie si la rapid si la Dinamo. cat ne mai costa??? sar fi strans bani

Cu cine sa faci mah coregrafie?! Cu 40-45 de minute inainte sa inceapa meciul cu Rapid, cand de-abea iesisera la incalzire jucatorii deja se "scandalizau" niste tarani/tigani din spatele meu ca de ce tin steagu ridicat ca ei vor sa vada... terenu gol, nici nu stiu ce puteau sa vada ca nu se intampla absolut nimic. Cand au intrat echipele a trebuit sa merg pe scari sa tin steagu ca sa nu stau sa ma cert cu respectivii. Iti dai seama daca se incerca o coregrafie la inceputul meciului ca nici nu s-ar fi pus problema sa participe si specimenele respective, si ca ei erau multi in peluza, din pacate...

cred ca ar fi cazul sa ne grupam si sa-i invatam minte o data pt tot deauna ca Noi facem legea in Romania, Bucuresti. Au inceput sa aibe prea mult tupeu care ar trebui sa-le iasa pe nas.(asa cum joi seara porumbeii au avut de suferit in jurul pietii coresii). Hai sa-i calcam pe cap!

Unde e mey MUSTAZA? Asa de rau am ajuns sa ne kaptureze asa  zis koregrafie de la meciul ku Rapid?

Radule te rog eu copilule nu te mai baga la afirmatii...cand nu stii ceva taci din gura

Cu cine sa faci mah coregrafie?! Cu 40-45 de minute inainte sa inceapa meciul cu Rapid, cand de-abea iesisera la incalzire jucatorii deja se "scandalizau" niste tarani/rromi din spatele meu ca de ce tin steagu ridicat ca ei vor sa vada... terenu gol, nici nu stiu ce puteau sa vada ca nu se intampla absolut nimic. Cand au intrat echipele a trebuit sa merg pe scari sa tin steagu ca sa nu stau sa ma cert cu respectivii. Iti dai seama daca se incerca o coregrafie la inceputul meciului ca nici nu s-ar fi pus problema sa participe si specimenele respective, si ca ei erau multi in peluza, din pacate...

ba pe astia nu tre sai rogi sa faca o corrgrafie, tre sa se ocupe liderii galeriei si sa le impuna so faca. asta e solutia.... si yu te pomeni cai fost prost si nai mai fluturat steagu cau zis niste tarani!

Nu mah, m-am dus pe scari tocmai ca sa-l tin si nu sa stau sa ma cert cu tiganii.

si asta era o optiunem dar puteai sai bagi in **** masii si sa continui sa-ti sustii echipa! asta e important e ca neam calificat.

FORZA Steaua

mor cand ii aud pe aia cand tipa "lasa ba steagu jos"

asta e..

toronto...crezi ca tu esti in masura sa te adresezi altora cu "copilule"?? :lol: :lol:

cei ce se vor d dreapta, habarnam parca (nu e nimic personal, doar ca e singurul nick care mi-a ramas in minte) parerea mea la noi in tara nu exista o ideologie politica in adevaratul sens al cuvantului (nu conteaza de dreapta sau de stanga), ci, parerea mea, maxim simpatizanti ai ideologiilor politice...multi, din pacate foarte multi indivizi, cumpara si ei din piata un tricou cu Che Guevara si brusc "sunt de stanga" (ei necunoscand nici de departe cine a fost, ce a facut, pt ce a luptat, etc Che Guevara), de cealalta parte (si aici sunt mai multi ca cei cu Che Guevara) sunt cei "de dreapta" acestia observa ca e pur si simplu trendy sa fi "de dreapta", la fel ca inainte ei necunoscand ideologia politica, ei doar stiu ca trebuie sa urasti tiganii si negrii si esti "de dreapta" (desi acasa poate mai asculta si el ca baiatu' o manea, sau un 50 cent sau usher...da' el e nazist, nu inghite tiganii :) )

cat despre eternele probleme cu "lasa steagu jos" "vreau sa vad meciul" nu stiu daca interminailele discutii pe forumuri vor avea vreodata vreun efect, nu stiu de ce dar aici toti sunt impotriva acelor tarani cu "lasa steagul jos" insa oare pe stadion toti sunt la fel ca aici? :roll:

Frate la mine nu e un trend ca sunt de dreapta si crede-ma , cunosc foarte bine ideologiile!!! Stiu "cu ce se maninca"! si nu vb duar sa ma aflu asa in treaba . Sunt NATIONALIST ...respect

Eu am o problema cu baietii care sunt din tabara adversa "gay" dar nu sunt de drepta de nici un fel iar discutzia asta cu apartenente politice ale galeriei, e putin aiurea deoarece contigentul de suporteri e imens si fiecare e cu cel doare. Parerea mea ca noi intre noi stelistii trebe sa fim mai uniti peste apartenente politice, etnii, statut social sau situatie financiara deorece cred ca suntem legati de idealuri mult mai nobile. Bine asta pana la baietii care se dau cu baieti lucuru care mi se pare periculos pentru supravietuirea rasei umane.

Intrebare intrebatoare:Se gaseste vreo modalitate sa facem si noi ceva frumos la meciu cu Middlesbroug?Nu de alta da ar fi pacat sa nu oferim si noi un spectacol.Macar un steag imens cat toata peluza cu un mesaj semnificativ...

nici nu sa comparat '1996' lor cu baneru nostru urias, si dupa aia toate mesajele. in plus majoritatea timpului galeria noastra se auzea.

chestia ce ma enrvat cel mai nasol cand au inceput sa strige de [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], dar le-am raspuns de Hildan.... :twisted: :twisted: :twisted: