bogdan_p

Discutii despre galerie

3,126 posts in this topic

Trebuie sa recunosc ca ambele mesaje sunt facute cu mult cap. Felicitari celui (celor) care au avut ideea si la cat mai multe astfel de mesaje.

Un alt mesaj foarte inspirat a fost cel de la meciul cu FCM Bacau: "Regele Demisioneaza, Ciobanul Antreneaza!" Felicitari baietilor!

SCUZE!!!!

deci,vreau sa-mi cer scuze ultrasilor din galeria Stelei!!!in primele mele zile pe acest forum am spus cateva lucruri despre fenomenul ultras de la Steaua care au deranjat.acum recunosc:am vorbit fara sa stiu despre ce e vorba exact!!!parerea mea despre ultrasi era una cu totul si cu totul gresita!!!am avut ocazia aseara sa inteleg cate ceva despre acest fenomen,si de aceea imi cer scuze pentru ce am zis!!!

desi nu stiu cat de mult conteaza sa stiti ca din partea mea aveti tot respectul si toata stima,pentru ce faceti pe stadion!!!!

inca o data:SCUZE SI RESPECT BAIETI!!!!!

Un alt mesaj foarte inspirat a fost cel de la meciul cu FCM Bacau: "Regele Demisioneaza, Ciobanul Antreneaza!" Felicitari baietilor!

Pacat ca n-a fost al nostru :laugh: :laugh:

Greseala mea! Chiar nu stiam ca a fos facut de baietii de la Bacau. Oircum bravo lor si scuze pentru confuzie!

Una peste alta, sper ca liderii galeriei sa dea dovada de intelepciune si sa se abtina in a da tonul la scandari impotriva echipei sau sa tolereze astfel de manifestari, este realmente ultimul lucru de care are Steaua nevoie acum.

Cu totii am fost dezolati de modul in care Hagi a parasit corabia, e frumos sa ii strigam in continuare numele, ramane un gigant al stelismului, dar in opinia mea Stelei ii va merge mai bine fara el pe post de antrenor, cel putin in prezent si in vitorul apropiat si nu ar trebui sa basculam vina esecului lui exclusiv catre jucatori.

Asadar, cu totii maine la stadion, strigand la unison, Forza Steaua, Vinci per noi!

Piece, te stiu baiat inteligent. Vina esecului lui? Ce s-a petrecut la Steaua in ultimul timp nu i se poate imputa in nici un fel lui Gica. Vinovatii trebuie cautati in loja , dar si pe teren. Fara concursul evident al unor jucatori, Gigi n-ar fi reusit ceea ce si-a propus. E la fel de alarmant faptul ca unii jucatori au o explozie de forma tocmai dupa ce Hagi a fost indepartat. Sa fie factorul psihologic? Eu unul nu prea cred. Toti vrem binele Stelei, dar compromisul deja pare o utopie. De fapt, nu o utopie. Compromisul deja ar insemna compromiterea valorilor in care cred toti stelistii si pe fundamentul carora a fost cladit clubul de-a lungul istoriei.

@noname_fu - bine zis.

Daca voi aveti impresia ca jucatorii l-au lucrat pe Hagi, in eventualitatea in care asa s-ar fi petrecut lucrurile, v-ati pus cumva intrebarea ce i-ar fi determinat pe jucatori sa o faca? Lasand la o parte faptul ca nici un jucator din lumea asta nu ar juca impotriva antrenorului, pentru ca implicit s-ar lucra pe sine insusi daca echipa ar avea rezultate negative, pierzand prime de joc sau obiectiv, stie cineva dintre voi cum se comporta Hagi la antrenamente cu jucatorii? Cum ar fi sa va faca si pe voi profesorii "boi", "prosti" sau sa va injure atunci cand gresiti ceva? V-ar conveni? Ati mai veni la cursuri/ore cu placere?

Toata lumea ii deplange acum soarta lui Hagi, dar uita ca am avut parte de exact acelasi film ca si la Bursa, ca si la Galata, ca si la Timisoara. Mult entuziasm la numire, multe promisiuni, declaratii de iubire, scandal cu jucatorii, cu cei din conducere, joc prost, lipsa de rezultate...demisie!

Da, Gigi e o mizerie umana, da, Hagi trebuia sa ramana pana in iarna si atunci sa se fi facut o analiza judicioasa (atat cat se poate face in Ghencea in actualele conditii) a activitatii sale, dar nu cred ca Steaua ar fi avut vreun viitor cu el pe banca. Cand antrenezi 5 echipe si de la fiecare pleci prin demisie, inseamna ca problema e la tine, in speta la Hagi.

Haideti sa lasam la o parte protestele adresate jucatorilor si sa incurajam echipa maine. E un meci vital, pe care trebuie sa-l castigam cu orice pret, altfel riscam sa pierdem trena liderului.

pentru banii lui Gigi, in cel mai bun caz de frica lui. Pai hai sa nu mai presupunem noi ca Hagi nu s-ar fi descurcat. Hai sa privim realitatea: n-a fost lasat sa lucreze, sa-si construiasca echipa pe baza propriilor idei. Poate ne ducea in B, poate ieseam din grupele CL. Dar isi indeplinea functia de antrenor. Fiecare va face cum simte. Oricum, jucatorii declara peste tot ca pe ei nu-i afecteaza nici pozitiv nici negativ modul in care sunt tratati de galerie.

Daca voi aveti impresia ca jucatorii l-au lucrat pe Hagi, in eventualitatea in care asa s-ar fi petrecut lucrurile, v-ati pus cumva intrebarea ce i-ar fi determinat pe jucatori sa o faca? Lasand la o parte faptul ca nici un jucator din lumea asta nu ar juca impotriva antrenorului, pentru ca implicit s-ar lucra pe sine insusi daca echipa ar avea rezultate negative, pierzand prime de joc sau obiectiv, stie cineva dintre voi cum se comporta Hagi la antrenamente cu jucatorii? Cum ar fi sa va faca si pe voi profesorii "boi", "prosti" sau sa va injure atunci cand gresiti ceva? V-ar conveni? Ati mai veni la cursuri/ore cu placere?

Toata lumea ii deplange acum soarta lui Hagi, dar uita ca am avut parte de exact acelasi film ca si la Bursa, ca si la Galata, ca si la Timisoara. Mult entuziasm la numire, multe promisiuni, declaratii de iubire, scandal cu jucatorii, cu cei din conducere, joc prost, lipsa de rezultate...demisie!

Da, Gigi e o mizerie umana, da, Hagi trebuia sa ramana pana in iarna si atunci sa se fi facut o analiza judicioasa (atat cat se poate face in Ghencea in actualele conditii) a activitatii sale, dar nu cred ca Steaua ar fi avut vreun viitor cu el pe banca. Cand antrenezi 5 echipe si de la fiecare pleci prin demisie, inseamna ca problema e la tine, in speta la Hagi.

Haideti sa lasam la o parte protestele adresate jucatorilor si sa incurajam echipa maine. E un meci vital, pe care trebuie sa-l castigam cu orice pret, altfel riscam sa pierdem trena liderului.

Pozitia ta fata de antrenorul Hagi ma intristeaza mult, tocmai pentru ca vine de la tine. Am observat ca inca dupa ce am pierdut la Urziceni , postarile tale semanau izbitor cu cele ale atator idioti parasutati pe acest site, care cred ca daca au vazut (pe viu sau la TV) 50 de jocuri ale Stelei si inteleg ce inseamna echipa asta : "Hagi du-te invartindu-te " sau "pleaca mai repede". Te recunosti, nu? Am incercat sa iti respect pdv si n-am vrut sa intru in polemica, dar acum chiar vreau sa-mi dai totusi niste argumente solide prin care crezi ca Hagi nu era de Steaua, sau ca de acum ne va fi mai bine fara el. Am inteles ca ai niste informatii ca si-ar fi jignit jucatorii, ca nu comunica cu ei suficient de bine, etc. Sincer ,nu cred asta sau oricum nu e asa de relevant in a te dezlantui impotriva lui. Nu discut cum se comporta el cu jucatorii la celelalte echipe,n-avem de unde sa stim. DAR cred ca toata lumea a observat ca de cand a venit la Steaua Hagi e alt om ,inclusiv cu presa pe care i-a tratat de multe ori in sictir inainte. Cu ciobanul la fel, s-a comportat ca un om intelept, educat iar reactia lui parca a aruncat o mai mare lumina asupra nemerniciei mizerabilului de patron. De ce a facut toate astea, de unde scimbarea lui fata de cei din jur? E clar , fiindca isi vazuse visul implinit si nu vroia sa faca nici o gresala care sa-l coste mai tarziu.Asa ca a ales calea prudentei, a omului calculat ! Ei, si acum sari tu ca injura tocmai jucatorii,practic cei pe care trebuia sa si-i apropie ?! Adica se purta bine cu Tolontan si-l injura pe Dica ? Chiar si daca ar fi fost asa, un Ochirosii ( elocvent exemplu, nu?) n-ar trebui sa se supere la o palma dupa ceafa, ca doar si Hagi si-a luat destule la viata lui si nu i-a prins rau. Sau tu stii cate suturi in fund dadea Lacatus, in calitate de secunt al lui Stochita? Sabin Ilie si Miu pot confirma ce am vazut eu cu ochii mei.

Deci faza cu "a pierdut vestiarul" e o marota,un cliseu care nu tine.Si daca sa zicem jucatorii nu-l vroiau,asta s-a intamplat fiindca de la inceput jegul de Gigi a transmis semnale ca Hagi e unul care e acolo cel mult asa, de conjunctura ,ca doar prietenul lor, Oli sa poate oricand intoarce. Exact aceiasi situatie a fost ca in 2002. Atunci sforarea Paunescu iar papusarii s-au numit f. Dumitru,raducan, p. Stoica si altii.

Deci inainte sa spunem ca Hagi nu e antrenor mai bine sa ne gandim daca la Steaua a fost lasat sa ajunga antrenor.Doar nu crezi in juramintele maleficului ? Eu zic ca in locul lui, nici Mourinhio nu avea cum sa scoata mai mult, in conditiile in care mereu ti se transmit semnale cu cine trebuie sa joci ,pe cine ai voie sa schimbi,pe ce posturi sa-i bagi . Sau ca antrenorul dinainte era mult mai bun, ca oricum Nemernicia Sa cunoaste mai bine Steaua de azi decat cel pe care l-a angajat. Nici un om normal,deci nici Hagi nu poate fi Isus sa-si vada linistit de treba lui cand i se toarna in cap atatea umilinte. Cum sa te mai concetrezi pe joc,pe tactica,ce autoritate mai ai in fata jucatorilor ? Iar despre jucatori...despre cum au fost obisnuiti de Oala,despre toanele lor, despre caracterul multora, despre stelismul lor adevarat , mai bine sa nu discutam

Si la fel,las-o mai usor cu Bursa, Poli, si alte echipe d-astea obscure. Nici Zenga n-a rezistat in Turcia la o echipa de pluton, ial la taranii aia nimeni nu si-a indeplinit vreodata obiectivul, desi au schimbat o caruta de antrenori.Diferenta a fost ca numirile lui Hagi au fost mai mediatizate si astfel si esecurile.

Ca sa inchei, nici eu nu stiu cu adevarat daca Hagi e antrenor de Steaua ( e oricum mai mult decat Lacatus,asta-i clar) dar nici nu putem sa punem tunurile pe el fiiinda niciodata,nici un antrenor, n-a mai lucrat in conditiile astea. Totusi, in niste conditii normale , cu stelismul lui feroce ( cel mai mare decat la toti ceilalti mari jucatori,am argumente o mie pentru asta) , cu sprijinul fantastic al publicului cred ca ar fi reusit macar sa imprime jocul spectaculos de care tot vorbea ca l-a invatat de la Cruiff si pe care l-a impus si la nationala ,cand numai ghinionul l-a facut sa nu se califice. (parca a fost Steaua-Rosemborg)

Pace 4 zile

"Mã doare în pãlãrie cã mã contestã lumea", a spus Gigi Becali, spunînd cã nu-l intereseazã dacã va fi huiduit la meciul cu FC Vaslui. Joi searã însã, Valeriu Argãsealã s-a întîlnit și el cu liderii galeriei, solicitîndu-le acestora sã nu continue protestele împotriva echipei. S-a ajuns la o înțelegere, astfel cã din partea galeriei nu vor fi fluierãturi și huiduieli la adresa jucãtorilor, dar nici împotriva lui Becali, pe care fanii îl vor ignora. Argãsealã a primit promisiunea susporterilor cã va fi pace doar pentru meciurile cu Vaslui și Arsenal.

gsp

e adevarata stirea din carpeta?

stiti de ce a spus Lovin ca am luat bataie la praga ?Ca nu am avut antrenor pe banca.si cu asta am spus cit de mult a fost de lucrat Hagi de jucatori

Unde ai auzit tu asta?

Mai conteaza? Esentialul e ca pe Hagi l-au "lucrat jucatorii". Peste tot pe unde a fost...

confirm si eu faptul ca giga le vorbea urat jucatorilor..ii injura de morti de mame etc..daca v-ar interesa va spun si sursa

stiti de ce a spus Lovin ca am luat bataie la praga ?Ca nu am avut antrenor pe banca.si cu asta am spus cit de mult a fost de lucrat Hagi de jucatori

chiar unde ai auzit tu asta.. pentru ca eu am vazut declaratia lui Lovin dupa meci si ori esti tu batut in cap ori eu... deci te rog... explica

Mia spus el personal ,neam intilnit intimplator si din vorba in vorba a spus si asta

Unu' arunca 2 vorbe si 20 se chinuie sa inteleaga. Omu' face bascalie ma, ce nu-i clar. A iesit el la o bere cu Lovin, si in timp ce-i povestea ultimele bancuri din cantonament, cu ce tipe a mai iesit si ce a mai visat cu o seara inainte, i-a mai zis si de ce au pierdut ei la Praga.

chiar unde ai auzit tu asta.. pentru ca eu am vazut declaratia lui Lovin dupa meci si ori esti tu batut in cap ori eu... deci te rog... explica

1.in primul rind vb frumos ca nu ne cunoastem si eu nu stiu daca vorbeai despre tine.

2.mia spus el personal miercuri

si ua declara la TV si una vb in particular

Unu' arunca 2 vorbe si 20 se chinuie sa inteleaga. Omu' face bascalie ma, ce nu-i clar. A iesit el la o bere cu Lovin, si in timp ce-i povestea ultimele bancuri din cantonament, cu ce tipe a mai iesit si ce a mai visat cu o seara inainte, i-a mai zis si de ce au pierdut ei la Praga.

esti pe aproape ,dar asta a zis-o pe bune

1 Ce legatura are discutia voastra cu galeria, ca eu nu o vad???

2 Bafta celor care se duc azi la meci, sper sa iasa ceva frumos