Virgil

Pandurii Târgu Jiu - Steaua 0-0

115 posts in this topic

Vrei sa castige Fc Steaua , becalistule?

Nu, vreau sa castige FC Steaua Bucuresti.

Edited by Daniel-Ionut

Daca gandesc cu inima as vrea ca Steaua sa castige la panduri,dar cand imi las inima deoparte prefer sa piarda Steaua

si sper k suferinta noastra a tuturor sa fie inlaturata odata cu plecarea ciobanului

Mie personal mi se pare ca ti cu oierul,asta nu e Steaua e echipa lui si daca nu pleaca parazitul asta Steaua e terminata

Fanfaronul iar a spus ca nu vor fi probleme cu Pandurii, deci: Pierdem! De unde sa stie mizeria ce inseamna fotbal si Steaua???

De unde sa stie el ca ne chinuim mereu cu Pandurii si luam bataie mereu la ei??? Logic, in mod normal, putem spera la un egal, dar sa nu luam gol primii! Ca daca luam, s-a dus meciul! Vreau ca Steaua sa castige titlul, pentru club si suporteri si nu pentru banii pe care conteaza puroiul credincios, dar nu cred ca se poate si sper sa nu ia javrele titlul, ca aia ar pune capac umilintei totale pe care o induram sub conducerea luminata a razboinicului! Cred ca aproape toti stelistii doresc acum sanatate patronului, sanatatea mielului de pasti si a porcului de craciun! Bine, mai sunt pseudostelisti care chiar doresc sanatate adevarata acestui putregai, aia care sunt pe statul lui de bani negri si care traiesc din a-i da limbi europarlamentarului, si aici nu ma refer la angajati ci de la suporteri care stau in peluze, tribune si manipuleaza!

Deci, in concluzie, avem 1% sanse sa castigam la Pandurii, mai ales ca a revenit Cartu, chiar daca statistica spune ca Steaua e mai buna in deplasare decat acasa si ca la Pandurii, aproape niciodata nu facem nici macar egal!

FREE Steaua!

meci intre 2 echipe care practica acelasi joc de ''fotbal specatculos'' bazat pe ''faze specatculoase''....pff..cred ca meciul v`a fi unul plictisitor...in orice caz se v`a termina egal numai asa ca sa nu il mai vedem iar pe sATAN la TV toata ziua...VPM

O sa fie ca pana acum:

3-0 la Cluj

72-0 cu Urziceni

si ciuruiala cu Dinamo

Adaugam aici:

Becali: "Nu pot să am emotii la meciul cu Pandurii, jocul Stelei va incinta ochiul"

Hai sa va intreb una grea, ca si eu sunt in fata dilemei si imi e destul de greu sa aleg: ce preferati, sa pierdem cupele europene, tot, dar Dinamo sa ia campionatul sau sa-l luam noi si sa nu mai scapam de Jiji ? Eeee ? Eu personal anunt cu durere in suflet ca prefer sa ia cainii campionatul...dar asa sunt sanse mai mari sa scapam d oier si sa scapam de alte umilinte din partea javrelor in meciurile urmatoare.

Edited by DelaNord2002

la fel si eu

sper sa castigam

din punctul meu de vedere NU poti sa zici ca esti stelist si sa spui ca preferi sa ia javrele campionatul si echipa ta sa retrogradeze

cred ca s-a ajuns cam departe

eu sunt convins ca Jiji va vinde numai atunci cand ii convine financiar

tata avea o vorba, D-zeu sa-l ierte: "Nu ii da prostului bata ca stie unde sa dea cu ea!"

adica, daca i se pune pata la cioban vinde toti jucatorii, scoate la licitatie palmaresul si trofeele pe care le poate cumpara oricine...inclusiv unii adversari comunitari care pot sa ingroape definitiv Steaua...si atunci ce am realizat cu toate protestele si injuraturile???

eu incep sa cred ca cei care protesteaza in continuu fara a sustine echipa sunt adversari si nu suporteri ai echipei...asa cred eu

@kla crezi gresit. Dupa parerea ta, cand ciobanul o sa vanda palmaresul tot suporterii sunt vinovati?

Este trist ca inca exista persoane care se considera steliste si nu au ca obiectiv principal indepartarea cancerului. Dupa tot ce a facut, dupa ce a distrus echipa asta atat din punct de vedere sportiv, cat si din punct de vedere moral, dupa ce a jigniti fani, jucatori, adversari, glorii, dupa ce a purtat carpa la gat, dupa ce a scos Cupa Romaniei de pe lista obiectivelor etc etc etc, inca mai exista dobitoci care sa-l vada pe asta un rau necesar sau, mai rau, sa-l accepte.

Intelegeti odata, Steaua de azi inseamna Becali; este o echipa facuta dupa chipul si asemanarea ciobanului. Daca aceasta echipa trebuie sa moara pentru a putea renaste Steaua pe care o iubim cu totii atunci fie.

Dar ce ma chinui degeaba, cei care nici acum nu considera ca indepartarea lui Becali este cel mai important obiectiv sunt ori rau intentionati, ori suporteri de rezultat.

@Bogdan

Dupa parerea celor ca kla, suporterii sunt vinovati de tot ce e rau la Steaua, Jiji nu are nici o vina

Edited by MoWeed

la fel si eu

sper sa castigam

din punctul meu de vedere NU poti sa zici ca esti stelist si sa spui ca preferi sa ia javrele campionatul si echipa ta sa retrogradeze

tata avea o vorba, D-zeu sa-l ierte: "Nu ii da prostului bata ca stie unde sa dea cu ea!"

adica, daca i se pune pata la cioban vinde toti jucatorii, scoate la licitatie palmaresul si trofeele pe care le poate cumpara oricine...inclusiv unii adversari comunitari care pot sa ingroape definitiv Steaua...si atunci ce am realizat cu toate protestele si injuraturile???

eu incep sa cred ca cei care protesteaza in continuu fara a sustine echipa sunt adversari si nu suporteri ai echipei...asa cred eu

Doar o vorba sa te-ntreb:

Esti cumva nascut dupa data de 26 Aprilie 1986 ?

la fel si eu

sper sa castigam

De ce ma? Daca ia javrele campionatul CE o sa se intample? O sa se stea pamantu-n loc? O sa ne ajunga la numarul de trofee? O sa li se acorde un trofeu european din oficiu?

Cum sa scoata la licitatie palmaresul si trofeele? Tu ai idee despre ce vorbesti? Palmaresul si trofeele apartin JURIDIC si FOTBALISTIC unei asociatii. Poate ai auzit de ea: AFC Steaua Bucuresti. El este actionar la alta societate, care impreuna cu AFC, formeaza Steaua de azi. El nu poate sa scoata la licitatie ce nu-i apartine. Mai mult, el este un CREDITOR. A imprumutat firma cu bani. Atat. Poate sa vanda toti jucatorii, s-o faca. Sunt toti niste mercenari si o sa vina altii in loc.

Esti un retard, daca ai peste 23 de ani, daca nu, te rog sa ma scuzi. In Italia s-a scos la licitatie palmaresul Fiorentinei, al lui Napoli, al lui Torino, al lui Genoa. Si? Au venit rivalii sa le cumpere? NU! Niciunde in lume nu se dau milioane ca sa stai in pat cu palmaresul.

Dar tu de unde sa stii? "Eu sunt convins ca Jiji va vinde numai atunci cand ii convine financiar" - pai si cand o sa-i convina? Cand o sa ia 15 milioane de la UEFA pentru castigarea titlului? Nu vezi ca e un non-sens aici? Atunci nu inseamna ca sustinand echipa, sustii posibilitatea ca el sa se umple de bani si astfel, sustii AMANAREA momentului cand va fi nevoit sa vanda?

Tu esti unul din aia care nu numai ca il considera pe Jiji un rau necesar, ba chiar consideri ca numai el poate tine Steaua. Bai baiete, trezeste-te la realitate, sunt sute de oameni mult mai bogati ca oierul care ar cumpara Steaua. Si sunt de buna credinta. Daca apare la sportro si zice ca e bogat, NU inseamna ca e, adormitule.

Retine atat: daca esti atat de prost incat sa crezi ca Borcea este dusmanul lui Becali si ca ar cumpara palmaresul Stelei, esti complet dobitoc. Daca va cadea Becali, vor urma mai multi. Inclusiv Borcea! N-ai vazut ca toti se apara intre ei? De ce crezi?

@kla2005, asta crezi ca e Steaua Bucuresti, echipa tuturor? Te inseli ! La fel cum a spus altcineva aici pe forum, asta nu mai este Steaua echipa tuturor, ci este Steaua familiei Becali. Deci o echipa de familie care apara interesele financiare ale acelei familii! O familie de bisnitari si interlopi carora nu le pasa de absolut nimic si nimeni decat de buzunarul lor. Li se rupe de suporteri (dupa cum vezi, cu interzicerile), li se rupe de ce vrem noi (prioritatile clubului sunt numai copetitile profitabile financiar), li se rupe de stelism si traditii (au/a jignit fostele glorii, cupa Romaniei o iau in bataie de joc cu echipa a doua)... Au luat echipa doar pentru imagine, profit si distractie. Au facut echipa cum au vrut ei, si vezi la ce s-a ajuns. Si-a batut joc, si noua nu ne place! Ne vrem echipa inapoi!

Singura prioritate a noastra e sa scapam de acesti interlopi care conduc Steaua! Gandeste-te cati bani castiga daca vor lua campionatul sau daca prind un loc in cupele europene...

Edited by Fan FC Steaua

mie mi se pare sau aici doar discutii despre Dl Becali?

parca este vorba despre meciul Pandurii Tg. Jiu - Steaua?

poate mai discutam si despre partida? cine va juca si cine nu? cine ar fi mai bine sa joace?

poate mai discutam si despre partida? cine va juca si cine nu? cine ar fi mai bine sa joace?

asa este! eu sper ca in aparare sa fie Baciu iar in poarta Tatarusanu, asa vom primi garantat 2 goluri. In atac sper ca, Kape si cu Stancu sa fie, dar sa aiba ghinion ca sa nu se lipeasca de gol. Restul vine de la sine!

@Mihai nu are sens sa te stresezi sa explici celor care se autocontrazic si se pierd in cuvinte. Asa cum ai observat si tu omul zice ca ciubanul nu o sa vanda decat daca nu mai renteaza afacerea dar in acelasi timp spera sa luam campionatul sa ii mai intre oierului un minim de 12 milioane de euro in buzunar. Vorbeste gura fara el!

Edited by aklik

Asta e si probema, ca nu te poti gandi detasat la un meci fara sa vezi ditamai pata, care nici domn nu-i.

cine ar fi mai bine sa joace?

Cel mai bine ar fi sa joace fix Jiji, cu Stoichita, Argaseala, Sponte si tot neamul lor, dar nu pot fi atat de optimist.

asa este! eu sper ca in aparare sa fie Baciu iar in poarta Tatarusanu, asa vom primi garantat 2 goluri. In atac sper ca, Kape si cu Stancu sa fie, dar sa aiba ghinion ca sa nu se lipeasca de gol. Restul vine de la sine!

Eu sper ca in poarta sa fie Baciu si in aparare Tatarusanu :thumbsup: , iar Kape si Stancu sa ia exemplul lu' Nicolita din meciul cu Real Madrid :D:D