Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Gaz Metan 2-0 (0-0)

158 posts in this topic

Apropo de teoria conspiratiei.Poate criza se datoreaza si creditelor de 20000 de euro cu buletinul dar a fost premeditata tot de catre organizatiile financiar-bancare,ei au crescut artificial preturile la terenuri si case pentru ca apoi tot ei sa vina sa ne ofere credite si multi dintre noi am cazut in plasa la fel cum s-a petrecut in perioada interbelica cind oamenii se imprumutau de la banca ,apoi nu mai puteau sa dea banii inapoi dupa care banca venea si-ti lua vaca,porcul din ograda,dar se pare ca multi dintre noi nu au invatat nimic din trecut.In spatele roganizatiilor financiar-bancare stau organizatiile masonice in care rolul conducator il au evreii.Deci FMI sau Banca Mondiala ne-au imprumutat cu bani ,TARA e datoare vinduta FMI-ului copii si nepotii nostri o sa plateasca datoria pe care guvernantii de acum o fac.Dar un lucru e curios totusi ca banii de la FMI au venit dar dispar fara urma.In buzunarele cui dispar acesti bani?Spuneai ca nu sunt hoti in Bucuresti?Stii prea bine la ce hoti ma refer.Raportul de tara a fost inaintat catre UE. si in el scrie:Marile cazuri de coruptie din Romania sunt achitate ,nu s-a facut nici o condamnare,dosarele se suspenda,se amina,se tergiverseaza iar justitia romana se misca in pas de melc.Mi-ar lua 3 foi ca sa insirui toti marii corupti din Romania.Deci criza e produsa de organizatiile masonice si camarila sionului care vor sa retraga toata masa monetara de pe mapamond si sa ne omoare prin infometare.

Spuneai ca bucurestenii nu si-au uitat originile?Eu cred ca te inseli,ba din contra bucurestenii si-au uitat originile si au copiat modelul tiganesc vulgar de as comporta si a se manifesta,adica asculta manele tiganesti,vorbesc in jargon tiganesc(misto,mincati-as,s,a.m.d.)pentru ca in Bucuresti in perioada interbelica tiganii erau robi iar apoi dupa ce s-a abolit robia romanii care mai ramasesera in Bucuresti au fost coplesiti de catre tigani,si au imprumutat de la tigani traditiile lor si obiceiurile lor.Si acum stam si ne uitam ca prostii in gura tiganilor pe la televizor,la scorpia si vipera si mahalagioaica aia de oana zavoranu,pepe tiganu,si multi altii.

Romanii din Ardeal nu si-au uitat originea si si-au pastrat traditiile si obiceiurile si credinta cu toate ca au fost incercari din partea regimului Horty-st de converti pe roamni la catolicism si schimbarea numelui de roaman in nume de ungur.

Greseala!Ardealul nu a fost eliberat de bucuresteni si olteni.Regele Carol I a fost cel care a adus Indepedenta Romaniei,iar regele Ferdinand a realizat intregirea neamului Deci sa fim bine intelesi ca daca nu erau baietii astia doi Romania se limita numai la Oltenia si Muntenia.Deci numai baietii astia doi care cu toate ca nu erau de origine romana au facut cele mai bune lucruri in Romania.Restul care au condus Romania s-au dedat la jefuirea tarii ,la acte de tradare si aservire a tarii unora si altora s-au tradat unii pe altii si s-au vindut ca si acum puterilor din epoca respectiva.Singurii domnitori care pot sta la loc de cinste in istoria Romaniei sunt:Stefan cel Mare,Mihai Viteazu,Vlad Tepes,Iancu de Hunedoara,Mircea cel Batrin,regel Carol I,regele Ferdinand,Alexandru Ioan Cuza,maresalul Antonescu.

Si apoi in timpul primului razboi mondial armatele austro-ungare si ale Kaiserului au ocupat toata Transilvania,toata Tara Romaneasca si guvernul s-a mutat la Iasi.da?Parca asa e,nu?Ei si apoi bineinteles ca soarta primului rzboi s-a scris la batalia de pe Marna.Aici armatele austro-ungare au fost invinse si gata s-a terminat razboiul.Ce a urmat apoi a fost retragerea armatelor austro-ungare si bineinteles ca teritoriile lasate fara aparare au fost invadate de catre armatele romane dar ei au ocupat un teritoriu care a fost abandonat,poate ca nu s-a tras nici un foc de arma

Si apoi ei au invadat transilavania nu ca sa elibereze pe cineva ci ca sa puna mina pe resuresele solului si subsolui,pentru ca nu-i asa Transilvania si Aedealul sunt regiunile cele mai bogate din Romania.

Si daca mai traia putin maresalul Antonescu nu mai vedeam picior de tigan in Bucuresti si in Romania.

Dar nu-i nimic pentru ca Hitler si Antonescu s-au reicarnat si de data asta vor duce la bun sfirsit ceea ce au inceput inaintasii lor.

Edited by Fane

Bine ca nu e nimeni off... Ca cine stie unde se ajungea.

:D mai poti sa le zici ceva ?

Nu trebuie sa invadam terenul, asta ar fi o solutie, dar putem sa mergem cu mesaje rasiste sau sa cantam ceva rasist, mai ales ca sigur echipa adversa va avea minim un jucator de culoare. Si din cate stiu eu , suntem recidivisti dupa bennerul de anul trecut asa ca vom primii minim un an pentru asa ceva.

"velclaudiu" :

Nu stiu in ce carti de istorie ai citit tu ca insa toate documentarele arata cum tara romaneasca vine si scapa ardealul de ocupatia austro-ungara , iar generalul destinat cu aceasta lupta a ascultat in lux de amanunte planul de front al lui Antonescu. La voi probabil se face alta istorie decat cea nationala . Poti sa gasesti aceleasi date in cartile despre Maresalul Antonescu (una din ele este cea mai recenta dintre ele, scrisa de Petre Turlea ) si in ziarele din acea vreme(parca era o arhiva online dar nu-i mai stiu adresa). Nu inteleg ce va convinge pe voi ca nu noi v-am eliberat dar ceva gresit se intampla in Ardeal si are tenta ungureasca.

Ardealul cu ce sa fie mai bogat baiete? ??? cine ti-a spus asta? Numai Bucurestiul inseamna 33% din PIB-ul Romaniei pentru un an, nu exista termeni de comparatie intre Bucuresti si tot Ardealul, si nici solul nu se compara cu cel de la campie, care poate fi si exploatat si inca este de petrol si dupa o scurta perioada de timp poti sa cultivi orice.

Daca tot vorbesti despre cum vorbim noi , vreau sa te intreb cati oameni din Bucuresti cunosti tu? De cate ori ai fost in Bucuresti? Un concert de manele aici are cam 2000-3000 de spectatori in Constitutiei dar cand vine Iris se strang aproape 20.000 de oameni care nu asculta manele(deci vorbesti fara sa cunosti).

Cine ti-a creat tie impresia ca noi vorbim cu accente de tigan nu inteleg insa data viitoare cand vei face vreo vizita prin Bucuresti sa ma anunti, sa-ti arat eu adevarata fata a Capitalei in materie de cultura,muzica,stilul de a vorbi si comportament.

Hai ca suntem de mult pe off-topic, pt chestiuni de genul asta propun sa facem un topic pe care sa nu-l mai stearga adminii din distractie.

Nenilor, mai putin offtopic va rog!

Exista locuri special amenajate pentru dezbateri. Aici se discuta Steaua - Gaz Metan.

Doamne, dumnezeule mare da ce se petrece aici?De unde au aparut si ce doleante au,ca eu unul nu prea ii inteleg,motivele fiind evidente cred.

Linisteeeee!

Edited by clausblaus

Ma bucu ca au fost 2500 spectatori la meciul cu Medias. Pentru ca era vreme frumoasa si ma gandeam ca odata cu ea o sa apara si suporterii de primavara - vara. Dar se pare ca nu. Tare curios sunt, la meciul cu Brasov, cati o sa fie. Sper nu mai mult de 1500.

Oricum, asa dor imi este sa cant pentru Steaua, sa vin la meciuri pplion de emotie, sa sufar, sa plang, sa ma bucur, sa fiu in extaz...vise, toate par atat de departe. Chiar nu stiti mah niciunul un sniper ieftin ? :bananadance:

Pacat de Bergodi.

pacata de bergodi.. pacat de Lacatus.. pacata de Olaroiu... pacat de Goian si de Ghionea .. pacat de Danciulescu si Andrei Cristea, si catzi mai sunt..... doar din cauza unui tampit :steag_cruce_invers:

Sign in to follow this  
Followers 0