Azzido

Dinamo - Steaua 2-0 (1-0)

405 posts in this topic

deci sudul nu face deplasarea in groapa maine...foarte trist..dupa parerea mea,meriatau cu desavarsire sa fie acolo...sa faca spectacol chiar daca se mai canta doar vreo 4 5 cantece si alea impotriva ciobanului...trebuiau cantate si acolo ca sa le auda infectul ala si ca sa il macine si mai mult...dar asta e...eu mi-am luat bilet in unul dintre sectoarele cainilor de la peluza 1(ca nu fac parte din nicio brigada) si maine as fi vrut sa fortez oarecum si sa intru la meci cu stelistii dar acum ca am aflat ca sudul nu merge cred ca voi ramane in unul din sectoarele alea sperand ca voi reusi sa ma abtin de la mcar un **** Dinamo :)...sper sa se rezolve problemele cat mai rpd (stiti voi care sunt) si sa realizeze toata lumea ca acest individ trebuie sa dispara pt ca omoara tot.....a reusit sa omoare si acest derby....toate bune si maine ce o fi o fi

Edited by flow

acum sigur,dar sigur si mai mult decat atat este si cert...naomi anunta pe site-ul oficial,cica: "Borcea si Becali homosexualii! "

vine tare din urma si celalalt,pe nume,solcanu care pe blogul sau anunta altceva. "mustata si nea Vali homosexualii! "

plm acum eu pe cine sa mai cred? un prieten imi spunea sa nu imi fie frica,ca fac caterinca!

p.s. chiar este adevarat ca un pluton hamas a venit special sa sustina Peluza Sud?!si daca are cineva id-ul de mess al lui ben laden poate il face public ca vreau si eu niste toale din afganistan.ms frumos! :kisstogether:

"Ranitii" joaca toti in derby!

Dupa toate ghinioanele patite sambata la Cluj-Napoca, apar in sfarsit si vestile bune! Astfel, toti jucatorii dinamovisti accidentati in ultima perioada, cu exceptia lui Dragos Grigore, bineinteles, au sanse foarte mari sa evolueze in derby-ul cu Steaua. Andrei Cristea a facut astazi antrenament separat, de maine va intra in programul normal. Marius Niculae inca mai are dureri, dar s-a antrenat cu echipa. Pulhac, Scarlatache si Molinero nu au nicio problema. Toti vor putea, in proportie mare, sa joace miercuri!, a declarat, pentru DinamoMania, doctorul Liviu Batineanu.

sursa: dinamomania.net

Tot de la meci astta nu ma astept de la nimik decat Pleaca Ciobane Pleaca Ciobane dute si lasane :X

Dinamo - Steaua, 20.30 - Digi Sport

Dinamo: Dolha - Scarlatache, L. Goian, Moți, Pulhac - Torje, N'Doye, D. Kone, Boștină - M. Niculae, Andrei Cristea. Antrenor: Cornel Tălnar Tantaru)

Steaua: Zapata - Golanski, Parpas, Ov Petre, Petre Marin - Szekely, Plesan, Toja, Nicolita - Stancu, Kapetanos. Antrenor: Mihai Stoichiță

Arbitri: Al. Tudor - Cr. Nica, A. Oniță.

Edited by Virgil

Ov Petre?

Toja?

Nicolita?

Cam isi bate joc N-Doye singur de tot mijlocu nostru central.Ca sa nu mai zic de An. Cristea de Ov.Petre.

Eu nu stiu de ce va agitati atata. Nu se intelege, nu se simte ca derby-ul asta nu mai e derby ?

Judecand logic n-avem nici cea mai mica sansa cu actuala echipa. De ce ? Pai numai dobitoci de clasa avem, numai mercenari si numai papusi masculine gen Juan Toja, ale carui curse in cluburi sunt mai multe la nr. decat incursiunile pe stanga. Pe asta ar merita sa-l prinda vreo 2-3 sa-l tunda in scari.

Cum sa poti spera sa bati la Dinamo, care fie vorba intre noi n-a rupt gura targului, atat timp cat te prezinti penibil in meciul tur, iar in retur lucrurile stau si mai prost ? Si aici ma refer la jucatori. Singurele noastre sanse sunt legate de Kapetanos, Stancu, Zapata si sa spunem Szekely. Nici unul din astia nu face parte din linia de fund, unde greselile si gafele au ajuns la cote inimaginabile.

Da, e frumos sa ne imbarbatam, sa ne incalzim inainte, sa speram, sa fim pozitivi, dar pe ce suport ? Ca el chiar nu exista.

Pe de alta parte, chiar si reusind sa te detasezi de cioban pentru o seara, cum poti sa te uiti la meci si sa stii ca acei contestatari au interzis in timp ce baietii veseli canta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic ? Nu e bucurie daca nu ne bucuram impreuna.

faceti un efort si incercati sa ajungeti in jurul orei 6 la pasaj la victoriei decat sa intrebati disperati pe aici de bilete.

e posibil sa ramana un anumit numar de bilete si pentru cei extra-brigazi(merita sa faceti un efort si sa va incercati norocul).

fiti geana pe cei care le disribuie in caz ca raman si cam atat.

pretul normal este de 25 de lei/bilet(15 lei pretul biletului si 10 lei contributia la coregrafie pe care au dat-o cu totii).

succes.

Indiferent de rezultat, dinam0 este de c*c*t!

Am zis!

Edited by SuperstaR18

sa jucam macar pentru onoare! 0-2 :x

ALE ALE ALE ALOOOOOOOOO MULTAAAAAAAA MU|IE DINAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!

dobitoci sunt clar

si poate mai mult decat crezi

:yes::yes::yes:

Cu tentative asa palide spre penibile? Daca da atunci sunt mai dobitoci decat cred eu.

sper numai ca cei care se duc la meci sa nu se lase provocati de javre si sa castigam cu un 2-0 :steag_sah_mic:

se pare ca sunt si ceva incidente pe strazi

"Înaintea derby-ului cu Dinamo, mai multi fani ai roș-albastrilor, implicati intr-o bataie, au fost retinuti.

30 de suporteri stelisti, implicati intr-o bataie cu fani ai echipei Dinamo, au fost retinuti de Politistii Sectiei 19 .

Incidentul s-a petrecut intr-un parc din sectorul 5, cu patru ore inainte de intalnirea dintre Dinamo si Steaua, din Ștefan cel Mare, derby-ul etapei a 22-a din Liga I. Turbulentii au fost urcati in dube si condusi la sectia de Politie amintita

Vom reveni cu amanunte."

sursa: realitatea TV

Edited by crx

Zapata - Golanski, Parpas, Ov. Petre, P. Marin - Szekeley, Plesan, Toja, Nicoliță - Stancu, Kapetanos.

gsp

Chiar daca nu pot sa spun ca ma identific cu Steaua de astazi, pentru o noapte voi uita de necazuri, razboaie, conflicte interne si imi voi dori o victorie in fata lui Dinamo.

Muie Dinamo!

In Groapa se pot baga bannere?Iubeam fiecare banner cu **** Dinamo pus de baietii de la sud.

dinamo_st_08t_0__1_.jpg

Edited by David