bogdan_p

Ce Vreti Sa Stiti Despre ALSS?

383 posts in this topic

on topic: nu s'au miscat prea repede lucrurile cu asociatia asta de cand a iesit ciobanul la TV cu declaratii?? daca tot spuneti k este un plan vechi, el de unde dracu stie ?

Pitycrys,nu ma comport agitat,pur si simplu raspund cu aceeasi moneda

offtopic // tu raspunzi cu aceiasi moneda celor ce te critica pentru vocabularul cu care raspunzi criticilor aduse in legatura cu alss...si mai nimeni nu se sesizeaza cu atitudinea ta..te agiti prea mult pentru un fas, daca aveai macar putin respect si erai baiat destept nu raspundeai cu aceiasi moneda, dar pe tine atat te duce capul,si te apuca paranoia pe forum si zici k toti sunt impotriva ta si alss..rahatu asta schimba multe la nivel de peluza si conceptii.. cel mai probabil o sa ajungi sa te ia lumea la misto si o sa ajungi mustata 2 .. da zi frate odata k e asociatia lu Gigi si aia e, multi stiu de aici cine din conducerea peluzei primea bani de la cioban si primesc incontinuare pentru incetarea protestului..frate.. las'o moarta .. asociatia asta e un mare fas, du'te si cauta'ti membrii pe suporter Steaua, de aici cu siguranta nu ai sa aduni.

Edited by AG

Dani Marcu,stai linistit,oricum nu cautam genul tau de membru:),

Ok,m-am linistit!

Oricum nici eu nu ma dau in vant dupa asociatii dubioase,cu scopuri neclare.

Si si daca m-as da,as gasi una in care reprezentantii ei stiu sa poarte un dialog civilizat,chiar si cund sunt prost-dispusi sau stresati!

Oricum,va doresc succes ,in cazul in care nu veti trece de partea raului! :thumbsup:

Va rog sa nu va mai ironizati si sa nu va mai jigniti. Si forumul asta are un regulament si trebuie si el respectat.

Bogdan nu le mai raspunde celor care vorbesc ironic sau care jignesc. Raspunde doar intrebarilor puse politicos.

Sper totusi sa ii intelegi pe multi din cei care posteaza aici si care sunt nervosi. Cu sau fara vointa voastra, ciobanul si-a legat imaginea de LSS... si o cam strica. Daca momentan oamenii se poarta urat, e din cauza ciobanului, nu din cauza ta sau a LSS.

De maine incepe returul si LSS o sa poata sa arate care sunt intentiile sale si ii va lamuri pe toti.

Inca o data, va rog sa nu va mai jigniti si sa nu va mai ironizati. Pentru astfel de treburi exista mesageria privata. Daca vreti sa intrebati ceva, faceti-o politicos si veti primi raspuns in acelasi mod. Threadul are deja 9 pagini. Inainte sa puneti o intrebare, nu ar strica sa aruncati o privire peste cele 9 pagini si sa vedeti daca intrebarea a mai fost pusa sau nu.

Sper sa ne intelegem pentru ca eu nu vreau sa dau avertizari sau banuri temporare la stelisti! Si va asigur ca 99% din cei de aici(care au postat deja) sunt stelisti adevarati. Bogdan_p e 100% stelist adevarat!

Ideea este ca aceasta Liga s-a format tocmai cu 2 saptamani inainte sa inceapa returul exact cum spunea si Ciobanul,cand chiar nu era nevoie de o astfel de asociatie,mai ales in momentele astea,o sa vedeti cum o sa iasa conflicte intre AISS si ALSS in cel mai scurt timp si o sa se uite de Gigi,adica puteau sa mai amane si ei chestia asta pana la vara macar tocmai pentru a nu iesi confuzia asta...Pai acelasi discurs l-am vazut si la Gigi la televizor de 1000 de ori ca pe el nu il intereseaza protestele atata timp cat au loc intr-un mod civilizat si nu ii afecteaza echipa,exact cum vad ca tot pune accentul si aceasta asociatie despre un PROTEST CIVILIZAT.

Problema este ca la ce minte are ciobanul,o sa-l doara direct in p... de asa ceva,din pacate numai printr-un protest "necivilizat" am avea sanse sa scapam de el..

Cel mai bine ar fii sa nu mai tragem concluzii si sa asteptam meciul de sambata sa vedem ce si cum, apoi... sa tragem concluzii.

Cat despre aparitia unor conflicte intre cele doua asociatii eu nu cred ca vor exista.

Din cate am inteles nimeni nu este obligat sa se inscrie in aceasta asociatie, un singur lucru nu am inteles.... daca eu sunt interzis si nu ma inscriu in ALSS pot sa intru pe stadion?

De ce nu asteptati meciul de sambata sa vedeti daca se continua sau nu protestul, apoi sa ne dam fiecare cu parerea.

Eu sunt de parere ca daca protestul se va incheia sambata (fara nici-un rezultat, din contra ciobanul a castigat acest razboi) ar fii un mare PACAT pentru tot ceea ce am facut de cativa ani incoace, faptul ca NU NE-AM LASAT CALCATI IN PICIOARE DE NIMENI nu am dorit decat RESPECT fata de suporteri, fata de culori, fata de trecut, fata de tot ceea ce a insemnat, inseamna si va insemna Steaua amenziile pe care le-am luat, dosarele penale, umilinta la care am fost supusi(vezi deplasarile in Europa, au am patit-o la turci)..........

apropo........... bai fratilor, nu v-ati saturat sa puneti aceleasi intrebari si sa raspundeti tot voi la ele............ luati topicul de la inceput si cititi-l si daca aveti intrebari, puneti-le intr-un mod civilizat, ii dau dreptate lui bogdan_p (cu toate ca nu ne cunoastem....... personal, o singura data am vb cu el.... pe Stefan cel Mare cand ne alerga jandarmii si miroseam amandoi a gaz) cand va raspunde mai piperat.

Edited by crx

Yo cred ca, daca era un moderator(nu dau vina pe moderatori, sa nu se inteleaga gresit, vina e` a tuturor), care sa se ocupe permanent de acest topic, nu se ajungea aici.. pice

Magica Steaua !!!

:steag_cruce_invers:

Edited by Inima [email protected]@

Crx,nu va fi conditionat nici accesul pe stadion nici altceva de intrarea in Liga.Nu va zice nimeni ca vor intra pe stadion numai membrii ligii.DACA,Liga va reusi sa gaseasca o modalitate prin care,pe raspunderea ei sa intre membrii in stadion,foarte bine.In momentul de fata,am cerut ridicarea tuturor interdictiilor suporterilor stelisti,nu numai membrilor ligii si ni s-a pus conditia sa raspunda Liga de toti,ceeea ce nu este posibil.

Voi credeti ca ciobanu,daca vrea sa cumpere oameni care sa ii strige numele sau sa nu il mai injure,sau ce va mai imaginati voi,are nevoie de infiintarea unei ligi?Pai poate plati direct oamenii,nu?Pana acum ceva timp.nu credea nimeni ce zice el in presa,deodata,il credeti voi.Ciudat,nu?Liga nu a iesit acum cateva saptamani,cand a iesit el in presa sa zica ca isi face Liga.Iesise cu ceva timp inainte.El a aflat,cum a aflat si presa si alte persoane,pana la conferinta de presa si a inceput sa arunce vorbe,in presa si acum probabil se distreaza din cauza certurilor dintre noi.Sunteti constienti ca ii cantati in struna?Vi s-a zis ca mustata,care voi ziceti ca e Liga lui si e omul lu gg,nu are nici o legatura cu aceasta Liga?Daca membrii ai ligii,va scriu aici si promit ca nu va fi o Liga pro gg,dc nu asteptati sa treaca timpul sa vedeti?Nu ar fi penibil sa scriuaici ca nu vom fi si apoi sa se demonstreze opusul?Aveti rabdare si va veti convinge.

Bogdane am incercat sa nu intru in discutia asta...dar totusi vreau sa te intreb un lucru...Ce inseamna pentru tine,"nu va fi o Liga pro gg"?

Sanatate!

Edited by Radu18

in deplasari cine isi va asuma raspunderea pentru sector, AISS sau ALSS sau ambele?

Edited by ultras2004

Inca o intrebare.

Voi trebuia sa va asumati raspunderea pentru cei interzisi.Cei interzisi nu pot intra pe stadion.De ce?Nu ati avut cojones sa fiti si voi alaturi de cei interzisi impotriva lu fecali?

Edited by Bogdan

Ce nu intelegi din Civilizat?Poatefi un mars de protest,autorizat,fara incidente.Se poate face pe stadion,cu mesaje,coregrafii,scandari,dar fara cele care va plac cu morti,raniti si copii.Un cantec cu "Steaua nu e a ta" mi se pare mai potrivit decat "in direct la otv ti-am ftt fetitele",care e o........idiotenie.Asta inseamna protest civilizat.Sa atrag sa cante cu mine toti stelistii din stadion impotriva lui,nu 30 dintr-o parte si 15 dintr-o parte:( si aceia vor mai putea intra maxim 2 etape in ritumul asta.

Nu va veti lamuri la meciul cu Ceahlaul,din pacate,de atitudinea Ligii,pt ca vezi tu,in momentul in care s-a dorit sa se discute despre accesul pe stadion am conditionat ca acceptam sa discutam doar daca se ridica interdictiile tuturor suporterilor Stelei,nu doar de la Nord sau Lss.Da na,nu conteaza asta,noi suntem aia negrii.

Marsul trebuie sa fie civilizat, de-acord. Dar pe stadion, o injuratura contra lui face mai mult decat orice scandare civilizata. Esti de acord cu mine ca a inceput sa-l doara cand il injura si nordul si sudul si toata lumea? Daca il contesti civilizat si el iese si dirijeaza corul si rade de noi, nu e logic ca tre sa te intorci la injuraturi? E un cerc vicios din care nu putem iesi. Dar nici el, ca nu poate sa ne interzica pe toti

Eu personal cred ca jijigodia n-o sa cedeze, cel putin momentan....

Din cate am inteles, noi interzisii, inca nu vom avea acces pe stadion decat daca ne inrolam in ALSS, iar asociatia o sa garanteze pentru noi ca suntem civilizati.

Asta e utopie....si Bogdan a confirmat mai sus ca alternativa asta n-a mers !

JIJIgodia vrea acest compromis pentru ca tanjeste si dupa banii nostri si dupa liniste !

Cred ca avem doua variante : ori facem iures pe stadion, dovedind ca ne tragem din daci / romani si intram peste ei....

ori, ignoram stadionul (strangulam si sursa de bani) si protestam "civilizat" in afara acestuia pana cand impotentu' asta verbal o sa plece in plm....

S-au incercat toate variantele.....ori facem revolutie ori stam cuminti si ne complacem in indolenta.......

Mihai si in momentele in care era injurat de copii a iesit pe geam si a dirijat.O face ca sa iti arate ca nu e deranjat,dar este.Daca nu il deranja,interzicea doar pe cei care il injurau,insa a interzis toti contestatarii.

PityCrys,cine a zis canoi trebuia sa asumam raspunderea pt toti interzisi?:))))))).Ai idee ce inseamna sa iti asumi raspunderea pt 2500 de persoane?Inseamna ca in cazul in care unul sare in teren,arunca cu obiecte in teren,asociatia plateste amenzile si nu sunt de 1mil,2,sunt de zeci de mil,sa nu zic mai mult,plus riscul sa fii dat in judecata.In contextul in care interzisi nu stau intr-un sg peluza,sg sector,nu ai cum sa ii controlezi,deci nu poti raspunde.Nimeni nu isi poate asuma raspunderea pt persoane care stau imprastiate in tot stadionul.Daca nu poti sa intelegi asta,.........e grav:D

Ultras2004,e deajuns una din cele doua,oricare,nu conteaza.

Radu18,f multi au zis ca este o Liga infiintata sa faca jocurile ciobanului,sa faca lumea sa nu il mai injure,conteste,ba chiar unii ca vom canta numele lui:))sau facuta ca sa faca lumea sa accepte,in schimbul accesului pe stadion,sa nu il mai conteste.Lss nu va face nici una din ele.

Am inceput sa ne jignim si sa ne amenintam. Serios, Bogdan, nu puteai sa ii raspunzi pe un ton mai civilizat? :|

Nu e problema Nu ma sifonez eu ca Bogdan punkerul imi scrie la misto. Eu mi-am spus opinia fara a-i cere sa-mi raspunda, iar el s-a simtit dator sa o faca. Dar ai simtit amenintarea din formularea lui? Exact ce am spus, violenta si santaj.

Punkere, o mie de vorbe doi bani nu fac. Eu te apreciez insa si iti ofer 50 de bani. Cand crezi ca iti sunt de folos, anunta-ma, ne intalnim si vei intra in posesia lor.

E foarte clar ca toti sefuletii de grupuri de la NORD sunt manipulati de Gigi Becali prin Gigi Mustata. Si nu pe degeaba.

In sfarsit, faceti ce credeti, eu am spus doar ce cred. Poate ma insel, asta este insa prima mea concluzie. De ce mai era nevoie de o asociatie?

Edited by Virgil

Crx,nu va fi conditionat nici accesul pe stadion nici altceva de intrarea in Liga.Nu va zice nimeni ca vor intra pe stadion numai membrii ligii.DACA,Liga va reusi sa gaseasca o modalitate prin care,pe raspunderea ei sa intre membrii in stadion,foarte bine.In momentul de fata,am cerut ridicarea tuturor interdictiilor suporterilor stelisti,nu numai membrilor ligii si ni s-a pus conditia sa raspunda Liga de toti,ceeea ce nu este posibil.

am inteles, merci pentru raspuns

# lucvald-1902 # 100% de acord

pentru toti cei care abereaza am doua intrebari

"v-a obligat cineva sa va inscrieti in ALSS?"

"daca ALSS-ul va continua protestul ce veti face, o sa va cereti scuze?"

ii dau dreptate lui # bogdan_p # cand spune ca nu poate garanta pentru o peluza, nimeni nu poate garanta pentru o masa de oameni, nici ALSS-ul, nici AISS-ul, nici Mustata, nici Jean Pavel, nici macar ciobanu nu poate garanta ca toata peluza va fii linistita.

cred ca timpul le va rezolva pe toate.

oricum maine seara eu voi fi prezent pe stadion la T2, si din respect fata de cei interzisi il voi contesta pe cioban, cu riscul de a devenii si eu interzis.

sincer maine seara mi-as dori ca tot stadionul sa fie plin si sa-l conteste pe cioban.........dar.......... in acelasi timp mi-as dori ca stadionul sa fie gol, pentru ca asta merita ciobanu, n-a facut nimic sa arate ca ar dori sa se impace cu noi.

E foarte clar ca toti sefuletii de grupuri de la NORD sunt manipulati de Gigi Becali prin Gigi Mustata. Si nu pe degeaba.

in sfarsit ... singurul necontrolat de cioban este Adi .. implicit nucleo

Edited by AG

Ok, am citit 10 pagini si am ramas la aceeasi parere, probabil din cauza sau datorita preconceptiilor mele. Cred ca se bate apa in piua, esentiaulul s-a reptat de cateva ori, ce nu s-a spus probabil nici nu s-a intamplat inca.

Tot nu s-a reusit a se raspunde clar si concis la intrebari banale. Din start precizez ca urmatoarele interogatii sa fie tratate ca fiind retorice. Nu astept niciun raspuns, pentru ca inafara de faptele ce vor veni nu exista ceva care sa-mi schimbe opinia. Unele raspunsuri sau tentative de raspuns sunt atat de evazive si/sau fara temei logic incat mi se pare ca mi/ni se jigneste inteligenta prin pretentia de a fi luate de bune si de a fi respectate.

De ce ciobanul stia de atatea luni de infiintarea acestei ligi a suporterilor? Tot mama omida si alinierea planetelor o fi de vina?!

De ce alta denumire mai putin asemanatoare cu AISS nu s-a gasit? Hazardul, intamplarea, ce sa fi fost la mijloc?

De ce prostia cu nspe mii de asociatii e propovaduita pe un ton atat de superior, indubitabil fara echivoc? Divide et Impera a iesit din termenul de validitate sau nu mai e la moda? In cazul asta ar trebui sa aiba si zabrautenii o Liga a lor, ca si ei se pretind a fi suporteri stelisti, si deci trebuie sa fie si ei reprezentati juridic, nu? Dar daca vin cainii si-si fac si ei Liga suporteriloir stelisti nu e bine, ca ar fi cu una in plus?

Daca ALSS dezminte din start acceptarea lui Becali de ce nu s-a incercat colaborarea cu AISS (tinand cont de notorietatea crescanda a asociatiei, si neuitand ca e nevoie de mediatizare pentru a spera si la rezultate concrete), sub aceeasi deviza actuala: renasterea Stelei, posibila DOAR prin indepartarea lui Becali prin orice mijloc? Frustrarile personale sau dorinta egosita a unor persoane de a-si demonstra ceva sa fi invins stelismul?; notiune care nu este compatibila cu acceptarea prostiei, marlaniei, sfidarii, grobianismului, grotescului, prostului gust? Disperarea ca nu vor mai fi ocazii pentru unii sa-si etaleze telentele ultra´? Ca ce ne facem noi, cei care vopsim toate mesajele si facem toate deplasarile, daca trebuie sa mai asteptam 10 ani pentru a sustine adevarata Steaua? Sunt convins ca sunt destui pentru care dependenta de fenomenul ultra´, o dependenta egoista si foarte personala, a invins neclintirea in fata ciobanului, a invins speranta ca Steaua va respira candva fara cancer.

Cum se reuseste delimitarea dintre echipa alaturi de care cu siguranta ca trebuie sa fim mereu alaturi si toate celelelalte aspecte de mai sus care si-au gasit casa in templul fotbalului romanesc? Flacara violet, spiritism?

De ce se marseaza pe ideea nesimtita in opinia mea, conform careia multi daca nu toti dintre cei care nu vad cale de compromis cu Becali sub niciun fel sunt doar niste rebeli ai varstei, de conjunctura, de moda? Sa se fi uitat asa usor ca motivatia o reprezinta doar renasterea Stelei, renastere sinonima cu plecarea ciobanului?

Nu inteleg de ce se militeaza atat pentru acceptarea/tolerarea, ba chuar respectarea unor aspecte nedemne. Daca un lucru mise pare a fi de kkt atunci e normal sa zic ca e de kkt si ca pute. Sper ca libera exprimare, sub pecetea careia s-au postat atatea mizerii de articole in viziunea mea, sa nu-si piarda brusc din conotatii. Deja cred ca acest ALSS a primit prea multa publicitate pe acest site, mai ales daca nu exista vreo colaborare concreta cu fcsteaua.ro si AISS.

E normal, logic, legitim si cum mai vreti sa ne indoim de infiintarea acum acestui ALSS, de care se leaga atatea intrebari fara raspuns. Nu suntem toti idioti, emo sau paranoici. In cazul acesta, ALSS poate da mostre de bun simt doar tacand si facand. Numai prin fapte vor putea risipi noianul de indoilei justificate.

Edited by sabin1307

Eu ma intreb cum ati facut voi deja bannere si coregrafii anti-Gigi pentru ca ati spus ca daca majoritatea vor vota sa fie PRO Gigi, atunci toti vor fi pro Gigi.

Eu cred ca Liga asta e o mare tampenie, daca erati oamenii calumea, mergeati si ati fi ajutat AISS-ul sa se dezvolte, nu ati fi facut o alta asociatie care sa concureze cu ea. Terminati cu rahaturile.

Diseara, de la ora 22, ALSS este invitata la Telesport.

Eu spun sa cascam cu totii si ochii si urechile.

Lari, se aplica in mod legitim prezumtia de vinovatie pana la probele contrarii. :) Motivele se regasesc mai sus si in celelalte pagini.

Oricum, cu siguranta faptele vor fi cele mai graitoare si cele mai lamuritoare.

Virgil,daca suntem toti sefuletii de la nord manipulati,cum am protestat de fiecare data?Si nu ca oricare suporter care a strigat si el o data m..e gg,am vopsit mesaje,le-am bagat in stadion cum am putut,am dat tonul intregii peluze cu scandari antii jj,am facut tot stadionul sa cante cu noi.Si totusi suntem platiti de jj.Explica tu cum.

Sabin,la intrebarea"cum de ciobanul stia de Liga de acum cateva luni" s-a mai raspuns.Iti mai raspund o data si tie:multa lume de la Peluza Nord,Peluza Sud si cateva persoane de la AISS stiau de mull de aceasta Liga.Daca nu crezi,intereseaza-te.Cum a aflat ciobanul?Cum afla de multe treburi.Cum afla presa mereu de locuri si ore de intalnire ale suporterilor,cand le cunosc doar cateva zeci de persoane?Cum afla inaintea celor care ar trebui sa afle?Simplu,cu ajutorul gurilor sparte,gurilor rele.Din momentul in care s-a scris pe un forum,poate afla oricine.Asemanarea de nume cu AISS este logica,doar pt tine paranoica.Asociatie te obliga legea sa ii spui,ca sa definesti domeniul de activitate.Ca este o Liga a suporterilor stelisti,e clar.Stiu,ati fi vrut sa ii zicem Liga suporterilor proGG,dar nu ati mai fu avut motive de scandal pe aici,asa ca ne-am gandit si la voi.Daca exista Pro TV dc antena 1?Daca exista psd dc pnl?De ce atatea intrebari?V-am spus de la inceput ca vom colabora cu AISS,i-am invitat la intalniri de la inceput,am si avut 2 intalniri,vi s-a si confirmat.Am spus ca nu dorim nici macar concurenta Aissului,dapoisa bagam bete in roate.S-a plans cineva de la AISS ca le-am bagat bete in roate sau asa ceva de le purtati voi atat de grija?NU.Si nici nu se va intampla,AISS si Alss sunt asociatii ale suporterilor stelisti,nu rivale.Noi nu cautam compromis cu Becali,am zis doar ca vrem sa fim langa echipa.De ce persoanele care gandesc altfel decat voi sunt dubiosi?Daca gandeam ca vrem pace cu Becali,intelegeam sa ne injurati,dar am zis ca asta nu se va intampla niciodata,ici macar negocieri,pt ca ce a facut el nu poate fi iertat,uitat.Vezi cate3 idei eronate ai avut?SI te superi ca spun ca paranoia e in voi.Vad ca functioneaza foarte bine.De ce se aplica in mod legitim prezumtia de vinovatie pana la probele contrarii si nu invers,cum e normal?De ce in loc sa spuneti,succes Lss-ului si spe3ram sa ne aratati ca trebuia sa avem incredere in voi de la inceput.Sau,speram sa ne dati peste nas,sau sa dati tuturor peste nas si sa dovediti ca sunteti stelisti adevarati?AAAsa trebuia procedat,suntem o Liga a suporterilor stelisti,aveti rabdare,nu un an,2,3luni,cateva meciuri si atunci,trageti concluziile.

Kellerman,puteai citi putin in urma,sa vezi.Nu vor intra in Liga mambrii pro gg,eu ma ocup de asta.Cum?In momentul in care ma conving de atitudinea lor,ii dau afara,simplu.Nu concuram cu AISS,pur si simplu vrem sa acoperim alte nevoi,avem alte ambitii.Stelisti sunt foarte multi,destui pt AISS si Alss si inca alte 20 de ligi.Care e problema?Macar sa ajunga cat mai multi sa fie organizati prin aceste asociatii.Nu batem omu sa intre in Alss.Gandeste si alege.Daca vom fi manjiti,e clar ca nu va intra nimeni si am facut asociatia degeaba.Chiar e mai usor sa acuzi aici decat sa astepti 2-3 saptamani sa te cnvingi?Ciudat.Si eu sunt ala agresiv:D,a?

Diseara, de la ora 22, ALSS este invitata la Telesport.

Eu spun sa cascam cu totii si ochii si urechile.

Hmmm... foarte interesant, de-abia astept sa vad.

bogdan_p, o sa fii si tu la Telesport? :hmmm:

bogdan_p, o sa fii si tu la Telesport? :hmmm:

Din cate stiu eu, da, Bogdan va fi unul dintre invitati.

As avea rugamintea sa inregistreze cineva emisiunea, daca se poate, intrucat unii dintre noi nu receptioneaza canalul respectiv in grila de programe.

Guest
This topic is now closed to further replies.