bogdan_p

Ce Vreti Sa Stiti Despre ALSS?

383 posts in this topic

Si pasaricilor, daca tot nu aveti tupeu sa dati replici aici macar pastrati-va frustrarile pe mess la bere sau unde va mai intalniti voi, nu pe sectiunile private ale AISS-ului de pe site ;)

Lari...Starforce...stiu mai bine. mai sunt si altii

Ce-am scris eu si mi s-a raspuns. Si ce ton folosesti si tu. Dupa care urlati ca de ce va priveste lumea suspicios.

si de ce n-ai scris aici ce ai scris acolo?pana la urma imi vedeam de treaba mea, dar tot voi ati inceput cu persoane dubioase suspiciose si alte porcarii.Te asigur ca n-am mai discutat cu nimeni niciodata despre ce se vorbeste pe sectiunea privata AISS, dar de data asta n-am putut sa ma abtin pentru ca nu e corect. si terminati sa mai cautati cearta !

Edited by cozmin

Marius,Liga nu are inca nici membrii si tu ma intrebi de sponsori?De ce,daca are multi vrei sa te inscrii?:D

Pentru a nu inflama si mai mult spiritele aici.

Pe de alta parte, ce ai avea tu de spus daca eu m-as lua de tine pe un forum public referitor la o chestiune pe care tu ai expune-o pe un forum privat?

Ca sa nu existe discutii, pe forumul privat AISS am citat un raspuns brutal al lui Bogdan_P, scriind "Un raspuns foarte, foarte interesant". Atat si nimic mai mult.

Ca nu fiu acuzat de cine stie ce idiotenie, spun public faptul ca, desi am si eu rezervele mele privitoare la niste probleme din PN, nu am tras niciun fel de concluzie cu privire la ALSS, nu am o parere gata formata. Stiu ca in PN au ramas destui oameni extraordinari, capabili de lucruri frumoase. Atat PN, cat si PS si AISS au problemele lor, oameni care sunt priviti cu reticenta de alte grupari/organizatii si cea mai buna politica este transparenta si corectitudinea unii fata de altii.

Tocmai de aceea am dezavuat tonul unora. Nu din dispret, nu din mai stiu ce am postat chestia aia pe forumul AISS.

ba eu tot nu inteleg ..

ce tot va freaca de Peluza Nord ?!

noi suntem acolo,, voi sunteti acolo . 2 cai diferinte . nu mai vorbiti de ce nu va fierbe oala ba nene .

Sa nu ne ascundem ..

Stim cine sunt lideri pe la AISS, membri remarcanti din Peluza Sud.

Nu am zis ca In LSS vor fii numai suporteri din Peluza Nord, ba din contra am vrea sa acaparam tot .

AISS a facut multe lucruri bune, pe spatele lor am intrat in deplasarile din tur

dar parerea mea.

e urmatoare.

fiecare a luat o pe drumul sau .

deci nu ne priveste hotararea celorlalti .

deci de ce m`ar interasa despre ei ?!

e ca si cum m`ar interasa ce fac aia de la uta in peluza lor.

Eu zic ca bogdan_p se descurca foarte bine. Chiar daca rabufneste cateodata, cu unii n-ai cum sa discuti decat asa. Dar ce zici tu mai sus mai rau face.

Marius,Liga nu are inca nici membrii si tu ma intrebi de sponsori?De ce,daca are multi vrei sa te inscrii? :D

pai citisem pe suportersteaua.net ca exista deja cativa sponsori, printre care si un cabinet stomatologic ce va oferi reduceri membrilor LSS. de aia am intrebat daca respectivul cabinet se numeste Dental Med, e o curiozitate :)

de inscris in LSS n-am de gand, insa sper ca actiunile ligii sa-mi schimbe aceasta opinie.

Baieti, nu va suparat dar you're missing the point.

Daca asociatia e cum zice Bogdan si o sa protesteze impotriva ciobanului, mai mult de 3 etape eu nu le dau pana cand vor fi si ei interzisi/ nu vor mai fi lasati cu bannerele/ injurati. Indiferent ca o vor face pasnic sau nu, ciobanul e ciobanul si altceva nu stie.

Ciobanul vorbeste acum asa pentru ca are nevoie de suporteri la stadion. Are nevoie de suporteri in speranta ca echipa va juca mai bine. Ori, si daca pica protestul si suporterii se intorc cu 180 de grade si vin langa echipa, actuala echipa nu e in stare sa faca treaba. Uitati-va numai ce aparare are.

Dupa cateva infrangeri si iesirea din lupta pentru titlu, ciobanul o sa uite de toate promisiunile si o sa sara si pe ALSS la fel ca pe nazistii din sud.

Asta daca il vor contesta.

Daca nu, atunci aceasta organizatie va arata clar care e treaba.

Nu are rost sa ne certam intre noi. Suntem o democratie, putem fi 12145198u45128104981519 de asociatii de stelisti. Nu e asta problema. Asta nu inseamna ca suntem divizati. Divizati suntem atunci cand nu mai avem acelasi scop comun: binele Stelei. In momentul acela se va putea vorbi de suporteri divizati.

Pana acum ca erau nu stiu cate brigazi, nu s-a suparat nimeni. Nu are rost sa ne suparam nici daca apare aceasta asociatie, parerea mea.

Mai ales daca bogdan_p vorbeste serios.

Adrian,esti ruda cu mama omida de stii tu ce se va intampla?Citesti si in cafea?Nu realizezi ceva:nu trebuie sa fim langa echipa doar cand e pe primul loc,trebuie sa fim si la bine si la rau.Daca Steaua nu mai castiga ani buni ceva,noi tot langa ei trebuie sa fim.Asta inseamna sa fii suporter,dar presupun ca te pricepi la moderat mai bie decat la a fi suporter.Noi nu asteptam sa faca ciobanul nici o promisiune,chiar daca face,nu ne intereseaza.Nu te iau la misto,glumesc.

Marius,aceia sunt niste colaboratori,care ofera niste reduceri de exemplu,pt membrii Lss care vor sa cumpere ceva de la ei,sau daca mergi cu firma lor de taxi,sau daca pleci intr-o excursie,atat.Sponsor ar insemna sa dea bani ligii.

Bogdan

Da' nu am zis niciodata ca stiu ce se va intampla. Am oferit doar niste scenarii care eu cred ca sunt foarte corecte.

Daca ALSS e lasata la meciuri si membrii sai il contesta pe cioban si echipa nu merge, fiti siguri ca domnul cioban o sa dea vina pe voi. Ca el nu e genul sa ia asupra lui vina sau sa recunoasca ca echipa nu merge. Chiar ieri mi se pare ca a zis ca Steaua are cel mai bun lot.

O sa dea vina pe voi ca nu sustineti destul echipa. Ca nu faceti destule bannere, ca nu cantati destul de tare, etc. Stii doar cum sta treaba.

Uita-te mai sus si citeste iar si vezi daca am zis ceva categoric. Cred ca m-ai inteles gresit. Am zis niste lucruri care s-ar putea intampla. Eu nu am absolut nimic impotriva ALSS daca scopul ei e binele Stelei si nu binele ciobanului. Ti-am zis doar. Te cunosc, stiu ca esti stelist adevarat si nu o sa imi permit vreodata sa te fac becalist. De la mine nu o sa auzi niciodata jignirea asta.

Trebuie sa ii intelegi si tu pe oamenii care nu privesc cu ochi buni aceasta asociatie. Acum cateva luni, ciobanul se dadea mare cu Liga Suporterilor. Ca o face el, ca o drege, ca ii da bani, bilete, etc. Eu am avut niste intrebari, mi-ai raspuns la ele si am fost multumit de raspuns si gata. Eu nu va judec inainte sa vad ce veti face. Daca va intereseaza doar binele Stelei, fiti siguri ca veti fi sustinuti la fel ca AISS.

Becali pacalit de suporteri

Este un link din online sport. Cititi-l

Asa cum voi sunteti reticienti in privinta ligii noastre, asa si eu am o banuiala cum ca unii dintre voi care ne sunteti impotriva si ne bagati bete in roate , sa aveti legatura cu articolul de mai sus, asa cum s-a intamplat probabil si in cel cu mustata.

nu mai zic nimic eu ma .. va las pe voi, ca voi sunteti atot stiutori si atot cunoscatori.

Regret ca m-am bagat in mizeria asta !

Si eu la fel o sa ezit sa mai comentez ceva, lasati-ne pe noi sa traim stelismul ( cu sau fara titluri-cupe-eventuri) pe Ghencea si in deplasari, voi faceti-o pe forum ca la asta va pricepeti cel mai bine.

Tot ce scriu acum e strict o parere personala!

Faza asta cu proteste civilizate este exact intorsatura de 180 de grade pe care o voia JJ!De ce?

Abia astept sa vad(la TV-bineinteles,pt ca sunt interzis) cum voi veti striga si veti face coregrafii civilizate si el va dirija frumos de la geam,plescaind frumos zeama marului curatat!

Veti incuraja echipa! OK,sper sa incurajati echipa,sa luam titlul,sa jucam in CL,sa face 0/1 puncte,iar cand va veni vremea sa jucam in cupa,sa ne scoata Avantu Ciorogarla!Sa ne batem sezonul viitor pt locul 2 aducator de CL!

Eu unu' am vazut la JJ disperarea pierderii banilor pe bilete in direct la prost.ro,l-am vazut pe viu inchizand un geam si privind lung la injuraturile de neam si familie! L-am vazut trimitand cheliosi peste oamenii care ii injurau fetele,l-am vazut disperat,cautand pace!

Si acum,hai sa facem proteste civilizate,cum ne spunea el de f mult timp,solicitand sa fie injurat in pauza!

VOI NU VA DATI SEAMA CA EL DACA NU IA CAMPIONATUL,VA PLECA 90%! VOI NU REALIZATI CA BANII SCOSI DIN CLUB SUNT PRINCIPALA LUI TINTA? VOI NU VEDETI CA SCADE SALARII SI CONCEDIAZA ANGAJATI,TAIE RATII DE MANCARE LA JUNIORI SI VINDE TOT CE PRINDE?

Nu vreau sa zic ca ati luat bani sau alte cacaturi,doar ca protestele civilizate sunt un mare pas inapoi!

Intrebare: Nu credeti ca toate telurile asociatiei voastre erau puse in practica sau incercate de mult timp de AISS?

Cosmin , stelist la stelist baga bete-n roata?

pacat ca gandesti asa

nu credeam ca o sa ajungem , sa ne mancam ca , cainii intre noi

Baieti,va rog eu,lasati orice polemica.Nu inteleg de ce trebuie sa fiti cu totii atat de pesimisti.Sa asteptam putin si vom vedea dupa aceea de ce este in stare LSS.Eu le doresc mult succes si sper sa faca o treaba foarte buna ! BAFTA !

# bogdan_p #

daca aceasta asociatie doreste binele echipei, atunci nu vad de ce trebuie sa ne certam intre noi (PN, PS, T) toti avem acelasi scop(sper) fiecare are dreptu sa aleaga sau nu, sa faca parte din ce asociatie doreste(ca este AISS sau ALSS, parerea mea este ca nu are nici-o importanta atat timp cat se doreste binele echipei, si atata timp cat exista transparenta in aceste asociatii)

nu are rost sa ne certam intre noi, e pacat ca se intampla asta.

nu fac parte din AISS, dar trebuie sa recunosc ca au facut multe lucruri bune(deplasari in tara si strainatate,....) si nu putem decat sa le multumim.

daca si ALSS isi va merita respectul, din partea noastra a tuturor, acesta sigur va veni, timpul le va demonstra pe toate.

dar, ar fii pacat sa incetam protestul si sa-i dam satisfactie maimutei de la loja.......ar insemna sa-i acceptam abuzurile, sa inchidem ochii la toate cele.........ar fii pacat.

iti dau dreptate cand spui...... mai bine 20.000 decat 30...... dar sa nu uitam cum am devenit "30"...... nici eu nu sunt de acord cu acele injuraturi (l-am injurat si eu bineinteles) dar numai asa il puteam lovii pe cioban si s-a vazut ca la deranjat acest lucru continuand abuzurile(mai multi interzisi, alte jigniri, gorile in tribune scuipand suporteri,......) ar fii pacat sa stergem cu buretele cele intamplate.

timpul ne va demonstra daca merita sa ne inscriem in ALSS.

uitasem sa ma prezint

Adrian, abonat de 3 ani T2, fost abonat vreo 10 ani PN

Edited by crx

Confunzi meciurile, coregrafia cu "Piei Satana" a fost cu Vaslui, dar campionatul trecut cand inca se putea intra cu orice fel de coregrafie sau mesaj. Ragnarok si ceilalti useri vorbesc despre acest campionat cand nu s-a mai putut intra cu absolut nimic, chiar daca nu erau mesaje anti cioban.

Imi cer scuze ca o sa jignesc acum, dar chiar nu pot sa ma abtin. Bai cretinul pamantului, tu chiar crezi ca se putea intra pe bune cu coregrafia cu Satana ? Cam cat de prost sa fii?

@Iacopino

Normal ca nu intri cu ea pe bune, nu m-am nascut azi. Era vorba de cu totul altceva. Campionatul trecut situatia era diferita, protestele nu erau asa dure, nu existau suporteri interzisi, ciobanul era mai tolerant, iar controalele de la portile de acces erau lejere si puteai sa intri cu materiale ascunse destul de usor. Dar sezonul asta, controalele s-au inasprit si inmultit si cred ca iti reamintesti de catre filtre trebuia sa treci pana sa intri pe stadion. Daca reusiti in prima etapa sa intrati cu ce v-ati propus, va felicit pentru ca veti continua protestul. Nu a zis nimeni ca e imposibil.

P.S. Daca memoria nu imi joaca feste, cred ca te stiu din vedere si esti unul dintre cei din peluza care lasa o parere buna despre ei si tind sa cred ca rabufnirea de mai devreme a fost pe fondul unei neintelegeri. Bafta LSS-ului.

@Iacopino

Normal ca nu intri cu ea pe bune, nu m-am nascut azi. Era vorba de cu totul altceva. Campionatul trecut situatia era diferita, protestele nu erau asa dure, nu existau suporteri interzisi, ciobanul era mai tolerant, iar controalele de la portile de acces erau lejere si puteai sa intri cu materiale ascunse destul de usor. Dar sezonul asta, controalele s-au inasprit si inmultit si cred ca iti reamintesti de catre filtre trebuia sa treci pana sa intri pe stadion. Daca reusiti in prima etapa sa intrati cu ce v-ati propus, va felicit pentru ca veti continua protestul. Nu a zis nimeni ca e imposibil.

P.S. Daca memoria nu imi joaca feste, cred ca te stiu din vedere si esti unul dintre cei din peluza care lasa o parere buna despre ei si tind sa cred ca rabufnirea de mai devreme a fost pe fondul unei neintelegeri. Bafta LSS-ului.

Ok. Imi cer scuze. Intotdeauna las o parere buna :D

Marius,aceia sunt niste colaboratori,care ofera niste reduceri de exemplu,pt membrii Lss care vor sa cumpere ceva de la ei,sau daca mergi cu firma lor de taxi,sau daca pleci intr-o excursie,atat.Sponsor ar insemna sa dea bani ligii.

Greseala mea, imi cer scuze. Poti totusi sa dai numele acestor colaboratori? A celor care au afirmat ferm ca vor colabora cu LSS, binenteles.

Si voiam sa te mai intreb de unde va avea LSS bani pentru a-si asuma raspunderea in prima deplasare a sezonului?

deci.....daca ati inceput toti sa va cereti scuze... acest topic se va numi "iarta-ma" :ce_oameni: (glumimnd un pic)

ar fii un inceput daca intrebarile si raspunsurile vor merge pe acest ton civilizat :worthy:

Guest
This topic is now closed to further replies.