bogdan_p

Ce Vreti Sa Stiti Despre ALSS?

383 posts in this topic

Messi nu ai inteles nimic.Injuratul nu ne-a adus nici un rezultat in plus fata de protestul fara.

Ideea e sa pui presiune pe el. Cu cat mai mare este presiunea pe el, cu atat el face mai multe greseli, cu atat mai greu ii este sa spuna "ii las eu pe stadion, vedeti ca nu sunt baiat rau, ci ei sunt?", cu atat mai greu le va fi celor din presa sa-l asocieze doar pe el cu numele Stelei, cu atat mai mari ne sunt sansele sa il disociem de "Io sunt, bah, Steaua".

Or, daca el dirijeaza in batjocura la "Ciobane, pleaca din Ghencea", se duce dracului tot. Presa nu o sa spuna "aia au protestat", ci "Gigi s-a amuzat cand...", chestie care duce la o perceptie complet diferita in ochii publicului.

(In opinia mea, acesta este, in primul rand, un razboi mediatic, si este esential sa aparem in ochii presei ca oameni care lupta pentru o cauza dreapta.)

Pana sa inceapa injuraturile, AISS, de exemplu, nu aparea pe nicaieri in mass-media. Ba dimpotriva, toti ne ignorau. Coincidenta sau nu, dupa ce razboiul total a inceput, parerea suporterilor a aparut des in presa, jumatatea anului 2009 fiind cea mai importanta perioada din istoria Asociatiei, ca numar al aparitiilor in presa. Cum-necum, am reusit sa convingem o parte din presa ca ii vorbim pe limba lui, oricat de neplacuta ar fi atmosfera pe stadion, oricat de mult ne-am cobori noi la nivelul lui, ca limbaj.

Ba chiar,a facut ca numarul celor care pot intra pe stadion sa conteste,sa devina nesemnificant,toti luand interdictii.Daca in 2 etape iau interdictii si cei 30 ramasi fara,care mai pot intra pe stadion sa il conteste,cine mai tine steagul sus la urmatoarele meciuri?E o ecuatie foarte simpla.

Intr-adevar, trebuie sa avem mare grija, pentru ca doar pe stadion protestele au cu adevarat ecou (este imposibil sa scoatem cateva mii de oameni pe strazi in fiecare luna).

In final, o intrebare: daca cineva este inscris in AISS, are loc si in ALSS?

P.S. Sper ca interventia mea sa nu fi fost nepoliticoasa in vreun fel!

,,Injuratul nu ne-a adus nici un rezultat in plus fata de protestul fara,,...tin sa te contrazic Bogadane,parerea mea si nu numai este ca protestand injurandu-l l-am atins exact unde il doare cel mai mult si anume ranindu-i orgoliul ,mandria si cel mai mult imaginea,imagine pe care si-a facut-o pe numele Stelei,tarandu-ne numele ,palmaresul ,glorile,miturile prin mocirla,valize si dosare...pe el il doare in p..a de Steaua si de suporterii ei,pentru el conteaza doar banii ce vin din Liga ,nu-l intereseaza performanta pe termen lung ....etc. daca noi cedam acum cand chiar am reusit ceva si anume sa-l aducem in prag de disperare nemai stiind ce sa ne faca sa ne inchida gura interzicandu-ne pe stadion,pe stadionul unde am trait poate cele mai frumoase clipe de bucurie din viata noastra, clipe pe care le-am trait doar atunci cand mi-am vazut primul copil nascandu-se ,acea senzatie placuta la driblingul lui Iordanescu la fenta din sold a lui Tudorel S. ...etc. daca noi cedam acum impartindu-ne in doua tabere(ne-incluzand ceilalti suporteri ,,cetatenii,, neutrii)pentru ca asa o sa fie ,toata lumea o sa perceapa ca voi o sa fiti oamenii lui Gigi (fara nici-o tenta de jignire) cei care vor primii bani,bilete ,facilitati...etc. si ceilalati suporteri ,protestantii,acei suporteri care viseaza la o stea curata,la o stea fara valize si procese la o stea PURA cum a fost pana sa puna gibonu mana pe ea. impreuna nemai protestand in felul asta o sa ne dezbine si o sa ne distruga(,,dezbina si castiga,,) si ultima speranta ,ultima farama de la un vis frumos.

Cat despre noua asociatie infiintata nu mai are rost sa discutam se stie faptul pentru ce a fost ea infiintata nu are rost sa mai discutam pe tema asta , chiar daca nu este unul din cei 7 fondatori stim ca sta in spatele ei (Mustata) si in spatele lui nu mai are rost sai mai rostesc numele,sa dea domnu' sa ma insel ,iar daca nu o sa fie asa cum spui tu Bogdane,gandeste-te in ce te bagi,nu te condamna nimeni pentru ce faci ,bravo tie,stiind situatia de conjuctura in care ai fost impus ca unul dintre fondatori.

P.S tin sa precizez ca nu fac parte din nici-o grupare ,sunt doar un simplu obseravator al fenomenului...si inca ceva ,unii(printre care si eu) au dosare penale doar pentrusimplu fapt ca au indraznit sa-si faca abonamente la una dintre cele doua peluze,inaca un motiv in plus pentrurestu', sa va ganditi ce veti face pe viitor,de partea cui veti fii.

,,INVINGEM sau MURIM,,

Voi vedeti ce ati ajuns?Sa va doriti rezultate slabe ale echipei,care impreuna cu injuraturile il inebuneasca pe jeg?Pai eu nu pot fi suporter anti Becali,eu sunt suporter stelist,inainte de toate si jegul trece in planul 2.DCe suporteri sunteti voi care va doriti rezultate rele ca sa va indepliniti un scop?Trebuie sa fim intai suporterii Stelei si ca suporteri ai Stelei sa uram persoanele care ii fac rau.Cine a zis ma natarailor ca o sa se cante de 3 ori in pauza si odata subtire acolo in timpul meciului ceva cu pleaca si gata cand noi avem coregrafii impotriva lui pregatite?Fatalailor.Cu ce au efect mai puternic injuraturi 90 de min ca pe urma iei interdictie decat sa ai meci de meci mesaje,banere,sa strigi si sa ridici tot stadionul impotriva lui meci de meci?Voi sunteti genul de suporteri aparuti in generatia contesta tot.Daca maine dispare ciobanu,viner alt patron si luam titlu si totul e roz,o sa gasiti voi ceva de protestat,ca nu e frumos altfel.Trebuie sa ne simtim rebeli.Daca sunteti asa rebeli,dati-va jos fustitle de pe voi si iesiti in strada si bateti-va cu bodyguarzii si cu garda si bateti-l,spargeti-i geamurile palatului,faceti ceva de efect,nu injurati de la 2 km si cand trebuie sa vorbiti sa va rositi si sa taceti.Asta inseamna rebel,nu sa intrii pe net in spatele unui nick si sa contesti lumea.Oricum vorbele si parerile voastre nu au nici o valoare pt noi.Noi facem ce credem noi ca e mai bine,cum am facut-o de 15 ani ncoace si am reusit sa tinem steagul sus mereu.Si mereu au fost viteji ca voi care ne faceau manjiti,cumparati si mereu v-am dat peste bot si v-am aratat ca nu aveti dreptate si am contestat la fel ca ceilalti.La fel si acum,or sa treaca primele meciuri si o sa vedeti ca noi o sa putem contesta jegul prin modalitati care vor afea efect real,vom fi peste tot in timp ce voi,sau ma rog,cei in numele carora vorbiti or sa injura in fata blocului si sectorul lor din stadion,unde trebuioau sa se faca auziti,e gol.Ce se va rezolva prin absenta lor pe stadion?O sa poate sa se uite la meci cu geamul la loja deschis.Hai mars ca ati inceput sa puteti.

Bogdan , asa sa fie cum spui tu.

o intrebare am si eu : un membru AISS , se poate inscrie in aceasta Liga?

Bogdane, tu ai deschis topicul asta pentru a raspunde diverselor intrebari / nelamuriri.

Majoritatea au fost adresate exact cum ti-ai dorit, adica civilizat. Sunt nelamuriri cat se poate de firesti.

Decat sa jignesti aiurea, mai bine raspunde la ele.

Ce ar fi trebuit sa fie topicul si ce a ajuns. Bai Bogdan, ori raspunzi la intrebari ori taci. Asta e fix atitudine de tip becaliot. Oricum, mie mi se pare ceva suspect... De ce ciobanul a anuntat ca va fi o asemenea Liga acum cateva luni?

Bogdane din pacate esti singurul care a iesit in fata din aceasta Liga si de aceea esti asaltat de intrebari de tot felul,unele chiar indreptatite daca nu chiar toate.Oricum sper sa mai intram si noi astia din nicio Liga si suspendati pe stadion.

Personal nu vad bine aceste noi ligi,dar astept meciul de sambata.

Moderatori modificati si voi data de disputare a meciului cu Ceahlaul!

Ok, deci injuraturile de morti si de mama zice dl. bogdan_p au adus situatia de a fi ramas 30-40 de membri in peluza neinterzisi. ( sper ca e de acord ca e o masura incalificabila care nu s-ar fi putut petrece in nicio tara normala, indiferent de intensitatea muilor luate).

DAR, daca dupa 2 meciuri in care , asa cum ni se promite, se va protesta la fel de energic dar prin alte mijloace (banere , coregrafii) se va ajunge la aceeasi situatie ?

Adica sute sau mii de interzisi la gramada!

Deci Nemernicia Sa va spune " ok baieti, sunteti entitate juridica asa cum mi-am dorit sa existe in peluza, dar nu-mi place de voi ca nu puteti barbi. Deci valea, la mine in casa fac ce vreau ! "

Ce va face ALSS in aceasta extrem de probabila situatie ? Va spune " sa traiesti nea Gigi, iarta-ne si nu mai facem, lasa-ne sa intram " sau isi asuma calitatea de interzisi si se alatura actiunii AISS-ului din instanta ?

Pun pariu cu oricine ca, in evenualitatea oricarui protest (chiar "civilizat" ) la situatia asta se va ajunge.

As mai vrea sa ne spuna dl. bogdan_p cum va reactiona daca li se va propune un dialog, chiar vreun armistitiu de genul : " hai sa ne acceptam reciproc voi ca suporteri eu ca patron in urmatoarele conditii: a)...b)... c)..." . pentru ca, dupa prerea mea, a accepta macar ideea ca acest nenorocit va mai fi in fruntea clubului ( si deci sa fie tratat si pe viitor dupa o asemenea pozitie) reprezinta deja o coabotare cu raul, ba chiar o complicitate a oricarui stelist.

Se poate negocia aproape orice cu aproape oricine pe lumea asta. Dar nu cu asemenea sarlatan nemernic care a facut atatea orori de care n-o sa se lepede vreodata.

Ce se va rezolva prin absenta lor pe stadion?O sa poate sa se uite la meci cu geamul la loja deschis.

ori ca nu e nimeni in tribune , ori ca sunt unii p`acolo in peluza care au o coregrafie , un banner de protest (important aici " fara injuraturi " ) e acelasi lucru pentru cioban. nu e cazul sa recurgi al jigniri , ca tu ai zis ca ne lamuresti .

in opinia mea singura sansa pe care o aveti sa protestati cu succes este sa aveti un contract facut cu ciobanul in care sa scrie "aveti voie cu orice ,dar fara injuraturi " , iar voi sa veniti cu o coregrafie gen o poza cu familia Becali plina de sange etc . este doar unu exemplu nu il luati in serios , insa ideea este sa aveti ceva mai mult decat vorbele ciobanului .

Voi vedeti ce ati ajuns?Sa va doriti rezultate slabe ale echipei,care impreuna cu injuraturile il inebuneasca pe jeg?Pai eu nu pot fi suporter anti Becali,eu sunt suporter stelist,inainte de toate si jegul trece in planul 2.DCe suporteri sunteti voi care va doriti rezultate rele ca sa va indepliniti un scop?Trebuie sa fim intai suporterii Stelei si ca suporteri ai Stelei sa uram persoanele care ii fac rau.Cine a zis ma natarailor ca o sa se cante de 3 ori in pauza si odata subtire acolo in timpul meciului ceva cu pleaca si gata cand noi avem coregrafii impotriva lui pregatite?Fatalailor.Cu ce au efect mai puternic injuraturi 90 de min ca pe urma iei interdictie decat sa ai meci de meci mesaje,banere,sa strigi si sa ridici tot stadionul impotriva lui meci de meci?Voi sunteti genul de suporteri aparuti in generatia contesta tot.Daca maine dispare ciobanu,viner alt patron si luam titlu si totul e roz,o sa gasiti voi ceva de protestat,ca nu e frumos altfel.Trebuie sa ne simtim rebeli.Daca sunteti asa rebeli,dati-va jos fustitle de pe voi si iesiti in strada si bateti-va cu bodyguarzii si cu garda si bateti-l,spargeti-i geamurile palatului,faceti ceva de efect,nu injurati de la 2 km si cand trebuie sa vorbiti sa va rositi si sa taceti.Asta inseamna rebel,nu sa intrii pe net in spatele unui nick si sa contesti lumea.Oricum vorbele si parerile voastre nu au nici o valoare pt noi.Noi facem ce credem noi ca e mai bine,cum am facut-o de 15 ani ncoace si am reusit sa tinem steagul sus mereu.Si mereu au fost viteji ca voi care ne faceau manjiti,cumparati si mereu v-am dat peste bot si v-am aratat ca nu aveti dreptate si am contestat la fel ca ceilalti.La fel si acum,or sa treaca primele meciuri si o sa vedeti ca noi o sa putem contesta jegul prin modalitati care vor afea efect real,vom fi peste tot in timp ce voi,sau ma rog,cei in numele carora vorbiti or sa injura in fata blocului si sectorul lor din stadion,unde trebuioau sa se faca auziti,e gol.Ce se va rezolva prin absenta lor pe stadion?O sa poate sa se uite la meci cu geamul la loja deschis.Hai mars ca ati inceput sa puteti.

cu asa atitudine "NATARAULE" cu siguranta o sa aveti un numar foarte mare de simpatizanti... pro cioban! Bogdane, daca tot ai avut tupeul de a iesi in fata sa oferi raspunsuri la intrebarile civilizate, macar incearca sa te comporti civilizat ca nu esti pe maidan. Daca esti nevrotic si nu ai rabdare nu te baga in astfel de lucruri. In alta ordine de idei, observ ca raspunzi evaziv, doar la ce iti convine, nu prea ai raspunsuri concrete si mai mult te eschivezi.. lucru care da foarte mult de gandit despre seriozitatea acestei asociatii cat si directia pro sau contra fata de lichelele din conducerea FCSB.. noapte buna!

Imi pare rau ca intervin o intrebare pentru membrii AISS ( vad o mare parte ) .

De ce va intereseaza asa mult ASPN daca voi sunteti membrii AISS ?!

Din cate cunosc fiecare peluza a luat`o pe drumul sau .

Sper sa nu fie socotita ca o intrebare rautacioasa !

Parerea mea e ca te zbati degeaba Bogdan. Pentru ei , noi ramanem "vanzatori" .

Detaliile vor aparea oricum pe site din data de 20 din cate am citit mai sus .

Edited by SteLuTzZz

Eu nu bag botul la divide et impera, asa ca va doresc tot binele din lume, atat timp cat el reprezenta si binele Stelei.

PN e PN, PS e PS, iar AISS nu face parte din niciuna.

Nu inteleg de ce va ofticati asa. Raspunde-ti mai la niste banale si JUSTIFICATE intrebari, ca nu da nimeni cu paru'.

Sunt simple intrebari.

Edited by onlySteaua

Nu stiu de unde atata incordare...

De ce v-a dati in cap unii la altii ??

Yo zic, sa asteptam meciu`, sa vedem cum se prezinta treaba, si abia apoi sa ne dam cu parerea, despre ce, cum, cand, unde, cat.. s.a.m.d.

Acum sa vedem cu interdictia cum facem, ca si yo am abonament la PN, daca nu se rezolva nimic, ma duc frumos si imi iau banii pe el.

Cel mai frumos protest, dupa parerea mea, ar fi sa-l lasam balta tot returu`, sa nu intre nimeni pe Ghencea, si sa se faca doar deplasari in care sa-l injuram non-stop.(doar o simpla parere)

Ori noi, ori el !!!

Presimt ca sfarsitu` lui se apropie...

Magica Steaua !!!

@stelutzz: mi se pare ca un membru din brigada din care faci parte e in AISS ... deci pe undeva afirmatiile tale sunt gresite ...

de asemenea poate unii memrii AISS nu privesc ALLS la fel cum privesti tu ... ca reprezentant al unei peluze ... ci privesc asociatia ca o Liga a suporterilor care se vrea a tuturor celor care iubesc Steaua si vor sa se implice MAI activ decat o fac pana acum in a ajuta echipa ! Poate ei gasesc in ALLS lucruri/facilitati care poate lipsesc din AISS .. si doresc sa sprijine aceste asociatii pt a-si indeplinii amandoua proiectele, pt a-si duce amandoua la capat planurile.Bogdan spunea mai sus ca asociatia doreste sa uneasca suporterii stelisti de pretutindeni!

Poate ca alls s-a infintat datorita oamenilor ca tine care privesc aceste asociatii ca reprezentate ale unei peluze, a unui ideal ... si care nu s-au inscris pana acum in AISS deoarece au privit-o ca pe o asociatie a peluzei sud !

Cum zicea un coleg din AISS, asociatiile de suporteri sunt viitorul .. numai organizati sub o forma vom mai putea realiza ceva !

De unde stitzi ca poate peste 1 an 2 aceste 2 asociatii, 3 ...4 cate vor fi ana atunci (poate apare si AST0 .. sau AST1 .. asociatii de tribune...) nu se vor unii pt ca asta a fost planul ... facem asociatii de suporteri in toate zonele stadionului, atragem oamenii ... ii facem sa priveasca cu alti ochi fenomenul, ii facem sa inteleaga ca doar IMPLICANDU-TE activ... si nu doar rontaind semnite sau uitandu-te la TV ... potzi avea dreptul la UN CUVANT in fata unui patron, antrenor, jucator? Primul pas a fost facut de suporterii care de ani de zile fac sacrificii pt echipa. AISS a atras cateva sute de persoane alaturi care poate privesc cu alti ochi suporterii decat ii priveau inainte. Poate .. si le doresc tot succesul ... alls vor strnge de 10 ori mai multi oameni si vor putea si ei la randul lor sa transforme din niste fani in niste suporteri activi care se implica!

Tu ar trebui sa sti mai bine stelutzz ... suporterii din peluze aveau o forma de organizare a lor care era brigada... participau la sedinte luau decizii mergeau la discutii cu antrenorul, discutii cu jandarmeria, dadeau comunicate etc. Insa deja suntem prea putini si prea mici.Legile se inaspresc suntem constransi din toate partile !Avem nevoie de suporterii din toate zonele stadionului alaturi, din toata tara sau din toata lumea ... pt a mai putea avea un cuvant puternic de spus!(si aici nu ma refer doar la lupta impotriva ciobanului) Pt asta, lor trebuie sa li se arate diferenta inte a fi un simplu admirator/fan si un suporter activ, iar asta nu se poate face decat daca ei sunt inscrisi in o asociatie, iau parte la discutii alaturi de cei care la TV sunt facuti drogati, huligani s.a.m.d si li se arata aceste diferente!

Sunt un suporter independent, stau in PS de 3 ani ... pana atunci am vaz meciurile de la PN.Vin pe stadion de prin 98. Nu inteleg nici acum orgoliile acetea care sunt de fiecare parte a stadionuli care mai nou se extind si la nivel de asociatii ! Undeva se greseste, insa tare imi doresc sa nu ajungem sa facem din asociatii REPREZENTANTE ale peluzelor, sa avem aceleasi razboaie de orgolii si interese care ne-au dus in jos atat de mult in ultimii ani incat a ajuns un analfabet si un pupincurist sa stearga cu noi pe jos !

eu unul zic sa avem putina rabdare... sa vedem ce face nordul(ALSS) in primele etape in legatura cu protestul... si daca o sa fie bine, eu, ca membru AISS cred ca am sa ma inscriu si acolo...

nu trebuie sa ne dezbinam acum. cum zicea si Bogdan, nu e o asociatie a cainilor. cu aia tre' sa ne f.utem, nu sa ne f.tem stelistii intre noi,

Acum intrebarea pt ALSS: ce inseamna sustinerea celor cu dificultati? Adica vine oricine si zice ca e calic si are bilet moca?

Edited by john_86

Bai bogdane tu nici nu esti in stare sa raspunzi frumos,ce pretenti ai sa te si credem,tot ce stim e ca ciobanul a zis ca o sa apareti si o sa stingeti conflictul si hop chiar ati aparut,nu mai te da asa tare ultras si raspunde frumos pentru ca noi chiar vrem sa credem ca sunteti curati desi pareti niste parveniti(fara suparare).indiferent de banii care vi i-ati luat,noi pe cioban il vrem plecat....

@bobo

Te referi la cozmin . afla ca el a platit decat taxa de inscriere de la inceput. apoi n`a mai avut bani . dar i`a ramas tagu .

Sa nu ne ascundem ..

Stim cine sunt lideri pe la AISS, membri remarcanti din Peluza Sud.

Nu am zis ca In LSS vor fii numai suporteri din Peluza Nord, ba din contra am vrea sa acaparam tot .

Dar nu cred ca o sa fie vrun sudist care o sa se inscrie in LSS . :))

AISS a facut multe lucruri bune, pe spatele lor am intrat in deplasarile din tur, ei au luat sectoarele respective, si tin sa le multumesc pe aceasta cale.

Nu o privesc ca o rivalitate eu .. avand in vedere ca am si eu prieteni la sud.

Nu poti sa negi vorbele care se tot aud " v-ati vandut !", " luati bani ", " sclavii lu Gigi " etc .

S-auzim de bine !

Edited by SteLuTzZz

la mine a venit criza inca de prin 2007 si n-am avut decat bani de inscriere in AISS, acum sunt in regres si totii banii merg la ALSR. :D Rog pe cineva inca o data sa-mi scoata emblema AISS de la avatar pentru a nu se mai produce confuzii

Edited by cozmin

sa astemptam pana sa judecam, actiunile unei asociatii de suporteri ( la fel ca si a unei brigazi, indeferent daca sta la PS, PN, T0,T1, T2) se vor vedea in timp, si nu intr-un timp relativ scurt de cateva etape. in 2-3 ani putem sa ne dam cu adevarat seama de actiunile acestei noi asociatii. momentan AISS si-a castigat acest drept prin multe actiuni de care au avut parte multi suporteri.

este doar o parere personala.

Edited by mihaitza85

Pai am incercat sa raspund cat de frumos se poate,am repetat anumite raspunsuri pt ca le e greu sa citeasca de la ineput posturile mele,pun aceleasi intrebari,le raspund si pe urma dau tot ei raspunsul,ca stiu ei ca nu va fi asa.Atunci de ce mai puneti intrebari?Cie a vorbit de vreun compromis sau negocieri?Nu vor exista asa ceva.Terminatilor,cum va imaginati ca ar fi posibil sa ne luam bani de la cioban si la meciuri sa il injuram cum am facut pana acum?Sa facem coregrafii impotriva lui,steaguri,mesaje,etc?Nu va e clar ca ar fi iesit imediat in presa siar fi tipat?Daca niciodata nu ati crezut ce zice ciobanul in presa de ce credeti acum?A, vine postul Pastelui si un poate sa minta.Nu vedeti ca u se leaga nimic din ce ziceti?Co-Steaua....asa ti se pare ca ma dau ultras?:)))))Din start nu mai meriti sda te bag in seama.Toata viata mea a fst dedicata Stelei nataraule,de mic copil,am sacrificat tot pt Steaua.M-am certat cu familia,prieteni,am pierdut slujbe,bani,ani de facultate,cand trebuia s dau licenta eram in deplasare cu Steaua,asa mic exemplu,sa ityi dai seama pe cine acuzi,tocilarule.Am pierdut ani intregi pe drumuri si niciodata nu m-am manjit,de aceea oamenii din PN au incredere in mine si ma lasa sa ii reprezint.Si de aceea stiu ca nu ma voi vinde niciodata si pt ei fac ce fac,nu pt guri rewle ca tine de internet.

Bai bogdane tu nici nu esti in stare sa raspunzi frumos,ce pretenti ai sa te si credem,tot ce stim e ca ciobanul a zis ca o sa apareti si o sa stingeti conflictul si hop chiar ati aparut,nu mai te da asa tare ultras si raspunde frumos pentru ca noi chiar vrem sa credem ca sunteti curati desi pareti niste parveniti(fara suparare).indiferent de banii care vi i-ati luat,noi pe cioban il vrem plecat....

1. Nu va obliga nimeni sa va inscrieti in asociatie.

2. Cred ca vi s-a mai explicat de 100 de ori, bazele acestei asociatii au fost puse inca de anul trecut, chiar din primavara, doar ca s-a hotarat sa i se dea drumul din iarna. Intelegeti odata ca nu s-a facut pt ca asa a zis Gigi, bai capete seci!

3. Tot o tineti una si buna, ca de ce nu s-a alaturat lumea AISS-ului, si s-a creeat o asociatie noua. Dar cand s-a infiintat Sudul de ce nu ati mai sarit asa de cur in sus?

4. Nu mai judecati inainte sa vedeti faptele asociatiei. Desi nici dupa nu prea aveti voi motive sa judecati pe nimeni din Nord.

5. Mai repet odata, nu va obliga absolut nimeni sa intrati in asociatie, poate ca nici eu nu o voi face.

6. Daca tot vreti sa va raspunda Bogdan sau oricare altul la intrebari in mod civilizat, adresati intrebarile fara tente ironice de sobolani bibliotecari si spuneti si cine sunteti. Asa e de bun simt, sa ne recomandam, nu sa ne ascundem in spatele unui id si sa incepem cu acuzele.

Iacopino.

Bogdane !

Iti inteleg aroganta fata de unii useri de 20 de ani care de-abia au descoperit Steaua si cred ca pot sa judece ei acum oameni, situatii...

DAR...tot n-ai raspuns puctual la asta :

Daca dupa meciul cu Ceahlaul, sau ma rog, dupa inca o etapa, ciobanul se va suci si va v-a baga interdictie ( fiindcalui nu-i plac protestele din principiu, aia cu "nu ma mai injurati, atat vreau !" e o vrajeala), ce veti face ? Vezi face manifestatie la stadion, il veti da in judecata, veti merge sa va intalniti cu el pentru ca v-a pacalit (in sensul ca v-ati facut o asociatie si el isi incalca cuvantul si va refuza accesul) ?

Sper sa nu aud vreun invectiv ca n-ai dreptul , fiindca eu spre deosebire de altii, am sute de meciuri pe Ghencea, banere, amenzi si sacrificii facute pentru Steaua .

Daca se respecta intr-adevar promisiunile LSS, este foarte bine. Pare un proiect interesant. Ma rog, nu are rost sa comentam inainte sa apara o pozitie oficiala a lor si sa treaca o perioada de timp.

@ Bogdan_p si ceilalti implicati, multa bafta! Personal, apreciez aceasta metoda de "protest civilizat" pe care incercati sa o impuneti (daca va fi asa cum spuneti)!

O intrebare am si eu: Daca stau de obicei la tribuna a 2a, iar voi "grosul" acestei ligi sunteti la Peluza Nord, si as vrea "teoretic" sa ader la LSS, ce fac? Tre' sa vin si eu la nord? Pentru ca voi spuneti ca aveti "obiective mult mai mari decat AISS" si ca doriti sa atrageti suporteri aflati in diferite colturi ale stadionului/tarii. Mersi.

Guest
This topic is now closed to further replies.