bogdan_p

Ce Vreti Sa Stiti Despre ALSS?

383 posts in this topic

eu totusi am o nelamurire...

daca la stadion era prezent si un reprezentant ALSS de ce bogdan_p a spus ca nu au nicio legatura si ca nu a discutat nimeni din lss cu jj ?

Reprezentant ALSS: "Totul depinde de rezultate"

Cu asta cred ca ati spus totul...

In ce context au declarat asta? Nu am urmarit emisiunea :)

Care era reprezentantul Lss de la stadion,ca eu nu il cunosc.

Va garantez ca maine la meci va fi contestat tot meciul,nu pauza,nu inainte si nu cu pleaca din Ghencea.Daca nu am dreptate,rog moderatorii sa ma baneze pe acest site.

E bine ca,chiar si pentru un singur meci s-au ridicat interdictiile tuturor?:)))))))

Marcel,conditia era sa nu mai aibe legatura cu suporterii,ca e persoana non grata,nu sa demisioneze.

Kellerman.....poti sa plangi,nu o sa murim:D

Mai scriu o data,cu majuscule,ca sa vedeti toti:VA GARANTEZ CA MAINE VA FI CONTESTAT INTREGUL MECI,LA Peluza Nord SI NU CU AFARA DIN Ghencea SAU PLEACA.Nu am fost la intalnire,dar o sa vedeti ca stiu ce vorbesc.

Mai scriu o data,cu majuscule,ca sa vedeti toti:VA GARANTEZ CA MAINE VA FI CONTESTAT INTREGUL MECI,LA Peluza Nord SI NU CU AFARA DIN Ghencea SAU PLEACA.Nu am fost la intalnire,dar o sa vedeti ca stiu ce vorbesc.
cum va fi contestat?

Pai, atunci, maine pe baricade!

@Florine, important e ca va fi contestat.

Edited by Stanici

Mai scriu o data,cu majuscule,ca sa vedeti toti:VA GARANTEZ CA MAINE VA FI CONTESTAT INTREGUL MECI,LA Peluza Nord SI NU CU AFARA DIN Ghencea SAU PLEACA.

Amin!

Marcel,nu s-a sudat nic o poarta,iti garantez eu.

Messi,erau suporteri acolo,se tinea sedinta peluzei nord si s-a discutat strict despre accesul pe stadion,de ridicarea tuturor interdictiilor pt meciul de maine.Nu stiu ce s-a rezolvat,sunt acasa:D

Bogdanele tata,nu mai face pe naivu' cu noi,sti foarte bine de ce nu te-ai dus la sedinta ,sedinta de care stiai de ceva vreme , ai ,,preferat,, sa stai acasa sa umpli topicurile cu postarile tale,sa vada lumea ce vehement impotriva ciobanului esti,dar de fapt ce vrei tu sa faci este sa-ti atragi cat mai multa lume de partea ta,sa se inscrie in Liga ,dar lumea nu stie ca tu esti un pion important intre jeg Liga si rest.suporterilor si sa duci in eroare lumea....sper ca esti constient ce a-ti putut realiza cu aceasta intalnire cu zdreanta..a-ti clacat rau si in fenomenul cu care te mandresti ,este o mare rusine pt toata suflarea stelista...sper ca in ultima ta farama de demnitate(demnitate care o aveai odata)sa-ti pare rau...oare te mai suporti ???

maine o sa fie o zi care o sa ramana multa vreme in istoria noastra...

INVINGEM sau MURIM

Doamne-ajuta!

Bogdane daca e asa cum spui tu(si am destule motive sa te cred) va fi o mare victoria impotriva jegului.O sa fie umilit daca este contestat de tot stadionul,dupa ce s-a laudat la o intreaga tara cu aceasta "pace".

Va garantez ca maine la meci va fi contestat tot meciul,nu pauza,nu inainte si nu cu pleaca din Ghencea.Daca nu am dreptate,rog moderatorii sa ma baneze pe acest site.

E bine ca,chiar si pentru un singur meci s-au ridicat interdictiile tuturor?:)))))))

Marcel,conditia era sa nu mai aibe legatura cu suporterii,ca e persoana non grata,nu sa demisioneze.

Ar fi bestial! Abia astept!

Cum adica? la inceput ati spus ca il veti contesta doar CIVILIZAT iar acum ne asiguri ca maine va fi INJURAT?

Pana la urma cati membrii sunteti? 7? bafta la contestat.

Edited by Kellerman

Meciul este la mai putin de-o zi distanta, de ce nu asteptam toti sa vedem ce se intampla?

Ne fortati sa inchidem topicul iar...

Ne fortati sa inchidem topicul iar...

Mai bine il inchideti pana maine...iar ajungem la amenintari si jigniri :)

E bine ca,chiar si pentru un singur meci s-au ridicat interdictiile tuturor? :)) )))))

Bogdan asta a spus si el , ca nu vor mai fi injurii!

in rest , probabil nu o sa fie la pauza.

Am zis ca nu va fi contestat slab inainte,,,de meci,in pauza si dpa si cum a zis el cu afara din Ghencea ca nu il deranjeaza.Atat,nu am zis nimic de injurii.Chiar daca cineva a acceptat asta,eu va spun ca nu se va intampla.Va fo contestat tot meciul,cum stim noi.In plus,toti cei care vor sa il injure,maine e o sansa pt ei,se vor distra.S-a obtinut inca cel putin un meci pt ei in care o pot face.

Pace nu s-a incheiat din moment ce va fi contestat,da?S-a facut u compromis,o intelegere,un pact,pt binele echipei si pt accesul pe stadion.Nu inteleg de ce se pune pe site titlul cu pace?Cei din presa pun ce vor,dar acesta este siteul suoprterilor stelisti si stiti bine ca nu e nici o pace.Pace inseamna ca fiecare isi vede de treaba.Asta nu se va intampla.

Reprezentant ALSS: "Totul depinde de rezultate"

Cu asta cred ca ati spus totul...

Daca ai urmarit emisiunea, banuiesc ca ai urmarit reactia lui Safta referitor la suporteri si la aceste proteste. Lui Safta cu greu pot sa-i spun Stelist. :|

Eu il stiu pe Safta,e stelist.Doar pt faptul ca gandeste altfel decat noi,nnu ii sterge acest merit.

Am zis ca nu va fi contestat slab inainte,,,de meci,in pauza si dpa si cum a zis el cu afara din Ghencea ca nu il deranjeaza.Atat,nu am zis nimic de injurii.Chiar daca cineva a acceptat asta,eu va spun ca nu se va intampla.Va fo contestat tot meciul,cum stim noi.In plus,toti cei care vor sa il injure,maine e o sansa pt ei,se vor distra.S-a obtinut inca cel putin un meci pt ei in care o pot face.

Pace nu s-a incheiat din moment ce va fi contestat,da?S-a facut u compromis,o intelegere,un pact,pt binele echipei si pt accesul pe stadion.Nu inteleg de ce se pune pe site titlul cu pace?Cei din presa pun ce vor,dar acesta este siteul suoprterilor stelisti si stiti bine ca nu e nici o pace.Pace inseamna ca fiecare isi vede de treaba.Asta nu se va intampla.

ati dat inapoi, asta ati facut. Practic ati facut pasul pe care majoritatea il stiua deja de acum 2 luni de cand a anuntat ciobanul!! Degeaba ati incercat si incercati sa o dati de gard si dupa prun! Nici macar in scopul de al pacalii ( asa cum spuneti voi ) nu trebuia facut acest pas inapoi!! Cand au spus toti ca sunteti manjiti v-ati urticat... deh.. supara adevarul!

Am citit si eu ca tot muritorul de rand zecile si sutele de postari, rasturnari de situatii, intalniri care nu sunt intalniri, proteste civilizate si proteste violente.Ce mi se pare mie ciudat este ca doar Peluza Sud a raspuns printr-un comunicat oficial in timp ce Peluza Nord prefera acest joc dea contestatul-necontestatul.

Intrebare:Este o strategie pentru a introduce toata lumea pe stadion pentru a fi contestat Jiji.Va aparea un comunicat oficial dupa meciul cu Ceahlaul cum ca Razboiul continua din partea Peluzei Nord?Daca totul este o farsa jucata lui Jiji de ce Peluza Sud a raspuns atat de prompt "zvonurilor".

ati dat inapoi, asta ati facut. Practic ati facut pasul pe care majoritatea il stiua deja de acum 2 luni de cand a anuntat ciobanul!! Degeaba ati incercat si incercati sa o dati de gard si dupa prun! Nici macar in scopul de al pacalii ( asa cum spuneti voi ) nu trebuia facut acest pas inapoi!! Cand au spus toti ca sunteti manjiti v-ati urticat... deh.. supara adevarul!

daca luam bani isi mai batea cineva capul 13 pagini cu voi aici?

1 - Scuze publice fata de toate fostele glorii jignite de-a lungul anilor in principal lui : Gheorghe Hagi, Gabi Balint, Ion Alexandrescu, Boloni, Adrian Ilie, etc. Suporterii nu vor mai tolera jignirea fostelor glorii care au activat la echipa noastra de suflet, lucru cotidian in administratia domnului Becali.

2 “ Scuze publice fata de toti suporterii stelisti pentru toate injuriile si jignirile aduse acestora si anume : trimiterea bodyguarzilor, jignirea in presa ( golani, derbedei, drogati ), interzicerea a mii de oameni pe propriul stadion, interzicerea deplasarilor interne si internationale, implementarea celor mai drastice metode de control al vanzarii de bilete ( omul, buletinul si biletul ) si promisiunea ca nimic din ce am mentionat mai sus nu se va mai intampla.

3 “ In relatia suporteri “ echipa - club sa nu mai fie niciodata pomenit numele Valeriu Argaseala. Singura persoana din actuala conducere agreeata de suporteri fiind Basarab Nica Panduru, fost mare jucator la Steaua Bucuresti.

4 “ Respectarea dorintei noastre de a fi independenti financiar fata de club. Ne delimitam fata de orice persoana care cere/incaseaza bani ori alte foloase necuvenite de la Clubul Steaua in numele suporterilor. In conditiile date sa nu mai fie niciodata adus in discutie acest aspect.

5 “ Eliminarea tuturor interdictiilor date de FC Steaua impotriva contestatarilor conducerii si stergerea lor din baza de date indiferent daca acestia fac parte sau nu din L.S.S

6 “ Accesul la stadion fara buletin. Un singur om sa poata cumpara pana la 4 bilete, nu mai mult pentru a nu se incuraja bisnita.

7 “ Inlesnirea procurarii a cel putin 5% (conform legilor in vigoare), contra cost, din biletele meciurilor sustinute de Steaua Bucuresti in deplasare.

8 “ Permiterea accesului pe stadion cu materialele specifice fenomenului ultras ( tobe, steaguri de fluturat de diferite marimi ce au ca suport tevi din PVC, coregrafii si bannere fara expresii jignitoare ori rasiste, admise de legile in vigoare) din momentul in care se face accesul in stadion pana la sfarsitul meciului, nu ca pana acum cand trebuia sa venim cu 4 ore inainte de meci pentru a prezenta materialele mai sus mentionate

9 “ Interzicerea goarnelor si a semintelor pe stadion intrucat aduc deservicii FC Steaua atat din punct de vedere acustic (oamenii nu mai incurajeaza echipa) cat si din punctul de vedere al sigurantei jucatorilor din teren ( se poate arunca cu aceste obiecte pe gazon fapt ce duce la suspendarea echipei, vezi cazul Trica )

10 “ Neinplicarea in alcatuirea echipei, aceste lucru revenindu-i numai si numai antrenorului echipei din momentul de fata

11 “ Asa cum mai sus mentionam dar cu o accentuare mai mare la acest punct , Valeriu Argaseala este declarata persoana non grata, NICIODATA NU VREM A MAI AVEA DE-A FACE CU ACEST INDIVID

12 “ Sa nu mai fie sustinute ideile comuniste ale anumitor conducatori de la LPF ori FRF

de ingradire a libertatii de exprimare, de interzicere a deplasarilor suporterilor, ori a materialelor coregrafice permise de lege.

13 “ Absolut toate meciurile Stelei sa fie disputate doar pe teren si sa nu mai fie terfelit numele Steaua in cazuri gen Valiza

14 “ Profesionalism desavarsit in cadrul FC Steaua , asta implicand mai ales eliminarea nepotismului.

15 “ Cupa Romaniei sa fie unul dintre obiectivele importante in viitor. Nu acceptam sa fim eliminati din nou pentru ca am jucat cu rezervele ori fara interes.

16 “ Niciodata, locul 2 in clasament sa nu mai fie adus in discutii ca o realizare. Castigarea campionatului fiind mereu pe primul plan acesta fiind singurul mod in care putem spune ca am avut un an bun.

17 “ Niciodata numele Steaua Bucuresti sa nu mai fie folosit in scopuri personale, politice.

18 “ Nicioadata patronul Stelei sa nu se mai afiseze in public purtand insemne ale cluburilor rivale.

19 “ Niciodata sa nu mai fie adusa in discutie schimbarea emblemei FC Steaua Bucuresti.

Incalcarea oricarui punct din cele mentionate mai sus va duce la proteste fara precedent din partea LSS.

Noi, suporterii, am fost, suntem si vom ramane o forta!

Nu dorim decat binele Stelei!

"I-a dezbinat cumva pe fani. Prin această intelegere, care poate fi incalcată de oricare dintre semnatari in orice moment, se face un prim pas"

zice bine nea Filoti din prosport.cititi va rog articolul scris de el.reda intocmai senzatia pe care mi-a lasat-o aceasta interventie din partea gibonului.a fost un nou circ facut de el.nu erau afara suporteri,nicidecum sa fie vorba de filmat..pentru ca nu era nimeni afara.la fel la un moment dat a zis ca sunt acolo suporterii in camera,la fel o noua minciuna.un circ continuu,incheiat cu o conditie sa ne invrajbaeasca intre noi: stie el ca Nordul nu o sa il dezamageasca (din sursele lui de nebun) si ca daca Sudul calca stramb revine la vechile metode.deci dintr-o data a uitat ca a fost injurat de tot stadionul si da vina pe Sud,tocmai sa ne faca sa ne certam.

sper ca asta sa nu va faca sa va ganditi sa incurajati echipa,pentru ca practic asa cum a zis si Bogdan,rostul scrisorii era sa picam noi bine in fata lui.si am reusit.cine e un pic istet isi da seama de cacealmaua facuta de fecali.

ok, sa spunem ca au dat inapoi......asta inseamna ca maine in PN vor fi pe langa cei maxim 32 de suporteri cati au fost la ultimul meci si cei 6 membrii ALSS, restul vor sta acasa, avand statutul de INTERZISI????? Oare cei INTERZISI nu se bucura ca au din nou prilejul sa-l conteste pe cioban? Oare cei INTERZISI nu vor venii la stadion sa-l conteste pe cioban?

de ce nu recunoasteti ca maine aveti sansa din nou sa-l contestati pe cioban din peluze?

sa vedem un pic in viitor...... daca acest pact nu avea loc..... ce se intampla maine la meci..... un mare NIMIC..... in tribune erau maxim 1000-2000 de oameni, din care cei 300-400 de SUPORTERI de la T2 il contestau pe cioban....... restul ori aplaudau, ori huiduiau....... ce impact avea asupra ciobanului?........ NICI UNUL....... ciobanul explicand ca vremea a tinut suporterii departe...... iar cei 300-400 care l-au contestat, o parte vor fii identificati...... bla, bla, bla

nimeni nu poate spune exact ce se va intampla maine, eu zic sa amanam discutia pentru maine seara

Edited by crx

nu erau afara suporteri,nicidecum sa fie vorba de filmat..pentru ca nu era nimeni afara.la fel la un moment dat a zis ca sunt acolo suporterii in camera,la fel o noua minciuna.

ba se pare ca erau, dar o sa vedem maine ce si cum

erau suporteri acolo,se tinea sedinta peluzei nord si s-a discutat strict despre accesul pe stadion,de ridicarea tuturor interdictiilor pt meciul de maine.Nu stiu ce s-a rezolvat,sunt acasa:D

Guest
This topic is now closed to further replies.