Virgil

Steaua - Ceahlaul P. Neamt 1-3 (1-1)

429 posts in this topic

De unde stii tu ca s'au luat bani de la Becali?

Inseamna ca ori n-aveti scrupule,ori v-ati vandut ca niste lasi si tu ne aburesti.

Amice,sincer iti spun,ca desi la inceput eram extrem de indignat,am sperat pana in ultima clipa (ma refer pana putin peste inceperea reprizei secunde) ca PN se va redresa,iar incurajarea echipei din prima parte sa nu fi fost decat o capcana pentru cioban,dar se pare ca m-am inselat si increderea mea in voi a fost una prosteasca.Nu va-nteleg cum ati putut sa faceti asa ceva. Parca era vb "Ori noi ori Gigi"...sau "nu exista cale de impacare"...Toate au trecut.Vreti binele echipei acum,nu ?

Nu sunteti decat niste tradatori ! :ce_oameni:

Care va e interesul ?

Adica vrei sa zici ca nu s-au luat pentru " Haide Steaua Ale Ale Ale " din PN ?

Aseara ce s-a negociat? Crezi ca baetii din PN n-au zis " hai bre nea Gigi, da-ne si noua acolo ceva, ca urlam numai pentru matale "

Unde esti tu Țepeș doamne... :mellow:

De ce aduci acuze fara dovezi... stii tu ca a zis " hai bre nea Gigi, da'ne si noua acolo ceva, ca urlam numai pentru matale..." :ce_oameni:

MoWEED si Kellerman,mai baieti,credeti ca are vreun rost sa intram in polemici cu scursurile care tot comenteaza pe-aici ?
"scursuri"-asta tine de respectul de sine...in fine referitor la polemici clar totul e impartit in 3 tabere PS-tribunele si o parte a peluzei nord care sustine Steaua - si restul peluzei nord cumparata...toate aceste polemici duc la un numitor comun "CIOBANUL" o persoana pt care cu totii ne certam...voi nu credeti ca in curand vom ajunge sa ne batem intre noi candva suporteri adevarati ai Stelei

becaliotilor, asta nu e Steaua!

ASTA NU E Steaua! ASTA NU E Steaua! ASTA NU E Steaua!

sunteti chiar atat de bizoni incat sa nu intelegeti?!

PGB la inaltime astazi, cu el ciobandante la microfon dand tonul.

IUDELOR, ATI TRADAT Steaua! de asta-seara sunteti fani Fc Steaua!

De departe cel mai frumos a fost cand ne bateam cu zapada. :)) In rest bun rezultat, tot asa si o sa luam locul 8-9. :>

Daaaaa, trisorilor .. ati fost mult mai multi.

Respect Peluza Sud!

oricum ,pentru mine e o seara trista... Suntem mai dezbinati ca oricand, valorile noastre, odata unice si identice, sunt atat de diferite acum... ma doare ca ne injuram intre noi, ca intra copilasi "nascuti" la meciul cu Valencia sa ne faca "antistelisti" ca nu-i incurajam pe bajetii lui nea Gigi... e dureros sa observ ca tranzitia valorilor de la o generatie de stelisti la urmatoarea nu se realizeaza si nu se va realiza probabil niciodata.

asta e, imi raman amintirile atmosferei din PN de la sfarsitul anilor 1990, cateva poze din era ante-digitala, un fular vechi de cand Armata Ultra si cateva imagini pe youtube.

CEI DE LA SUD MERITA TOT RESPECTU CA NU AU DAT INAPOI IAR NOI RESTU O SA I MERGEM SA I SUSTINEM/ IAR IN NORD OR SA RAMANA DOAR CEI VANDUTI CU SEFUL LOR DE GALERIE CRAINICUL Becali

fratilor ma doare pt ce se intampla la Steaua dar FITI REALISTI NU SCAPAM DE CIOBAN SI DISTRUGEM SI MAI MULT ECHIPA...anti-Becali dar nu anti Steaua

RESPECT Peluza Sud!

nu acelasi lucru pot sa spun de Peluza Nord..s-au vandut ca niste carpe ...

In aceasta seara mi-am dat seama ca noi stelistii nu suntem uniti si ca foarte multi se vand foarte usor ...

RUSINE Peluza Nord ,rusine mustata( nu meriti sa iti scriu numele cu litera mare)

...

Imi aduc aminte si mi se pare din ce in ce mai adevat mesajul :"Tot ce iubeam si pentru ce veneam pe stadion de cand ma stiu, a disparut Si poate doar din inertie mai vreau acum aici sa fiu!"

dureros...

Inca odata RESPECT SUD si cei care au continuat sa prostesteze !

SS LUCKY,crede-ma,si eu sunt intr-o situatie similara si imi pare rau ca am ajuns sa jignesc chiar suporteri stelisti,dar nu pot sa le inteleg mentalitatea asta :" anti-Gigi dar sustin Steaua ".Este peste putinta mea de a intelege.Sper totusi sa ne revenim,catusi de putin.

Totusi,despre Nord nu-mi schimb parerea.

thumb_479_x_458_1072-221137-_alx3864.jpg

Nu mai am cuvinte.. sper sa se gaseasca o modalitate prin care infectia sa fie eliminata.

RUSINE Peluza Nord ,rusine mustata( nu meriti sa iti scriu numele cu litera mare)

Mergi si spunei lui asta... nu aici pe forum.

Sper doar sa nu ajungem de rasul curcilor si sa ne batem intre noi ca dinamovistii...

Forza Steaua!

Am incheiat discutia, pentru ca o tinem asa pana dimineata.

Edited by Daniel-Ionut

Mergi si spunei lui asta... nu aici pe forum.

Sper doar sa nu ajungem de rasul curcilor si sa ne batem intre noi ca dinamovistii...

Forza Steaua!

Am incheiat discutia, pentru ca o tinem asa pana dimineata.

asa e toti comentati pe forum dar nimeni nu ar avea curajul sa zica ceva fata in fata...asta am zs si eu sa nu ajungem sa ne batem intre noi...in rest respect o seara perfecta!!

M-am lamurit de cateva lucruri:

LSS e un rahat care corupe PN. Baieti,daca ati ajuns sa ii huiduiti pe cei de la Sud ca protesteaza e grav.

Respect Peluza Sud si Sectoarele 23 si 24 din Tribuna a II-a unde mai ales primele randuri protestau alaturi de SUD.

Cei care vor sa protesteze,va asteptam la Sud sau in sectoarele 23,24.

Noapte buna:

PS: Ce caterinca a fost cu zabrauteanul de la T2 care ii era frica de zapada =))

MAI BINE RAMANEAM INTERZISI DECAT SA NE FACEM DE RUSINEE INCA O DATA SE VEDE CA BANI POT CUMPARA SI SUPORTERI NUMAI CEI CU COLOANA VERTEBRALA AU REZISTAT

Baieti,aveti perfecta dreptate in ceea ce priveste bataia.Trebuie sa incetam,pur si simplu,ne ignoram,pentru ca , sper ca sunteti constienti ca pentru ce ati facut in seara asta sunteti de condamnat.Bafta !

P.S.:Imi doresc enorm sa nu se ajunga sa ne batem intre noi,am fi penibili,ar rade si javrele de noi.

Baieti,aveti perfecta dreptate in ceea ce priveste bataia.Trebuie sa incetam,pur si simplu,ne ignoram,pentru ca , sper ca sunteti constienti ca pentru ce ati facut in seara asta sunteti de condamnat.Bafta !

P.S.:Imi doresc enorm sa nu se ajunga sa ne batem intre noi,am fi penibili,ar rade si javrele de noi.

Io cred ca o sa se ajunga...

Si asta pentru ca unii sunt becalisti, altii doar afc prezenta acolo si altii cu adevarat stelisti..

La momentul actual suntem cel mai PRAF club la organizare..

Suporteri : unii acolo, unii dincolo

Jucatori : stiti ce se intampla..

Conducere : acelasi lucru ca mai sus

...si asta numai din cauza cancerului din frunte...

@ ss lucky

@ tanaru young

Nu ma vad ca facand parte din cei "nascuti" la meciul cu Valencia, si nici din cei cu mentalitate "anti-Gigi dar sustin Steaua", dar cred ca ar trebui sa clarific niste lucruri. Am fost facut "becaliot" si recunosc ca ma doare. Ceea ce am vrut eu sa exprim este ca sa te bucuri cand echipa ta pierde intrece orice protest [email protected] si orice limita a frustrarii si penibilului. Multi spun ca in seara asta a pierdut FC [email protected] 2003, dar adevarul e ca FC Steaua Bucuresti este marea infranta. Facand abstractie de scor, am ajuns sa ne injuram intre noi, am ajuns sa calcam in picioare principii extrem de importante, am ajuns sa facem compromisuri pentru niste cacaturi de interdictii, pentru ca nu vreau sa imi inchipui ca cei de la Nord au facut asta pentru bani, am ajuns sa ne mintim, sa ne huiduim si sa aruncam cu noroi unii in altii de parca am tine cu echipe diferite. Din aceste motive, nu FC [email protected] 2003 a pierdut, pentru ca putin ii pasa lui de acest rezultat sau de ce se intampla la nivel de peluze, ci noi!

M-am lamurit de cateva lucruri:

LSS e un rahat care corupe PN. Baieti,daca ati ajuns sa ii huiduiti pe cei de la Sud ca protesteaza e grav.

Respect Peluza Sud si Sectoarele 23 si 24 din Tribuna a II-a unde mai ales primele randuri protestau alaturi de SUD.

Cei care vor sa protesteze,va asteptam la Sud sau in sectoarele 23,24.

Noapte buna:

PS: Ce caterinca a fost cu zabrauteanul de la T2 care ii era frica de zapada =))

Din nord nu huiduiau,doar lideri dateau tonul imediat cand era vb de Becali..

Edited by r3fl3x

In alta ordine de idei, se stie ca avem o simpatie pentru echipele aflate pe ultimul loc si ne place sa le cedam puncte. Sper sa nu stricam traditia in acest meci.

Vezi Virgil. Am avut dreptate. Ai inceput sa imbatranesti, nu mai faci avancronici bune :D

P.S. Derbedeilor, data viitoare nu ne mai lasa sa intram cu zapada in peluza.

@ ss lucky

@ tanaru young

Nu ma vad ca facand parte din cei "nascuti" la meciul cu Valencia, si nici din cei cu mentalitate "anti-Gigi dar sustin Steaua", dar cred ca ar trebui sa clarific niste lucruri. Am fost facut "becaliot" si recunosc ca ma doare. Ceea ce am vrut eu sa exprim este ca sa te bucuri cand echipa ta pierde intrece orice protest [email protected] si orice limita a frustrarii si penibilului. Multi spun ca in seara asta a pierdut FC [email protected] 2003, dar adevarul e ca FC Steaua Bucuresti este marea infranta. Facand abstractie de scor, am ajuns sa ne injuram intre noi, am ajuns sa calcam in picioare principii extrem de importante, am ajuns sa facem compromisuri pentru niste cacaturi de interdictii, pentru ca nu vreau sa imi inchipui ca cei de la Nord au facut asta pentru bani, am ajuns sa ne mintim, sa ne huiduim si sa aruncam cu noroi unii in altii de parca am tine cu echipe diferite. Din aceste motive, nu FC [email protected] 2003 a pierdut, pentru ca putin ii pasa lui de acest rezultat sau de ce se intampla la nivel de peluze, ci noi!

stiu ca nu-i pasa ce se intampla la nivel de peluze (de fapt ii pasa mai mult decat credem noi) dar cu siguranta ii pasa de bani. Si cand acestia n-o sa mai vina (prin necastigarea titlului) o sa-l doara rau. Nici jucatori nu mai are de vandut (Radoi, Ogararu, Goian, Nesu sunt out), nici numele Steaua nu mai sperie pe nmimeni, nici salariile nu le mai putea sustine, nici trecere pe la Comisii nu mai are... Si uite asa scapam de el incet, dar sigur.

e dureros sa observ ca tranzitia valorilor de la o generatie de stelisti la urmatoarea nu se realizeaza si nu se va realiza probabil niciodata.

In privinta asta cred ca-ti pot spune sa stai linistit. Valorile nu mor si inca se vor mai transmite din generatie in generatie, chiar si in aceasta societate romaneasca schimonosita. Spun asta chiar daca eu am auzit de Steaua abia prin ´95-´96. Acest site si AISS aduc o contributie mare, iar cei care inteleg si-si insusesc valorile steliste se cern singuri, nu trebuie sa fie ¨educati¨ in spiritul stelist, nu trebuie sa fie ¨rugati¨ in sensul asta. Daca e sa devenim o minoritate atunci asa sa fie, nu platim orice pret de dragul ideii de majoritar. Ne ramane doar sa fim clari in exprimare si neclintiti in gandire si in fapte. Seara aceasta ne-a aratat ca se poate, chiar si cu o contributie a hazardului.

Terminati cu ironiile ! Daca jucam cu Liverpool, nu cu Ceahlaul, castigam cu 24-0 . A zis nea jj .

In alta ordine de idei :

- sa te bucuri de infrangerea Stelei, hmm, nasol. Avem un nenorocit si tb sa-l eliminam ;

- nu mai confundati PN-ul cu unul sau mai multi cocalari ! PN nu a fluierat PS !

- bulgarele de zapada care l-a nimerit pe Szekely avea ca tinta pe m Stoichita .

avem ocazia de a va prezenta noile servicii ale PGB disponibile la abonament, cartela, precum si extraoptiunile pe care vi le putem

oferi

a) abonamente:

1. abonamentul PGB Avantaj pe Tabela

- in fiecare etapa, TU hotarasti cat vrei sa cantam si pe ce vrei sa-ti intocmim factura pentru minutele de voce

- reincarci conturile liderilor nostri cand vrei si apoi folosesti creditul la orice alt meci pentru ca are valoare nelimitata

- mai mult, la orice reincarcare, beneficiezi de bonus in minute de cantat

- ai acelasi tarif/minut voce cantat/persoana chiar daca vrei sa cantam si pentru rivali

- ai acces la serviciile PGB in Deplasare Internationala si PGB Roaming

- beneficiezi de programul de loialitate PGB pentru TINE prin care iti recompensam vechimea in famiglie(sau clan) si valoarea

facturii

1.1. tarife

- abonament lunar: 2,4eur/persoana

- tarife etape nationale acasa: 0,24eur/minut voce cantat/persoana

- tarife etape nationale deplasare: 0,48eur/minut voce cantat/persoana

- tarife SMS (Serviciul Mesaje Slugarnice) national (indiferent stadion): 0,024eur/rand

- tarife SMS (Serviciul Mesaje Slugarnice) international: 0,048eur/litera

- tarife deplasare internationala (UCL si Muntele Athos): 2,4eur/minut voce cantat/persoana

- tarife deplasare internationala (Europa League): 1,2eur/minut voce cantat/persoana

1.2. extraoptiuni

- extraoptiunea 30 SMS (Serviciul Mesaje Slugarnice): beneficiezi de 30 de sms-uri la pretul promotional de doar 0,666eur

- extraoptiunea PGB Trafic de Date Personale: tarifarea se face la CNP, iar fiecare CNP primit costa doar 2,4eur; dupa primul CNP,

tarifarea se face la Serie&NumarBuletin (SNB), fiecare SNB fiind tarifat cu 0,24eur (10SNB=1CNP); exemplu: 2*CNP

+6*SNB=6,24eur

1.3. recompense loialitate

- primesti pentru vechimea colaborarii gratuit minute de cantat, indiferent de stadion, astfel: dupa 1an, 10minute/voce/persoana,

dupa 2ani, 15minute cantat/voce/persoana iar dupa 3 ani, nu mai putin de 24 de minute/persoana!!

# pentru informatii privind PACTUL contractual necesar semnarii unui abonament PGB Avantaj pe Tabela, scrieti la adresa Bucuresti,

aleea Alexandru 1-3C

2. abonamentul PGB In Famiglie (sau Clan)

- PGB iti ofera prin acest abonament minute voce cantat in cadrul famigliei (sau clanului) tale (tau)

- minute voce cantat incluse si pentru orice alt numar doresti, din orice alt Clan (fie el si rival)

- tarif 0 (zero!) pentru minutele voce cantat folosite in procesele de recuperare a lucrurilor "ratacite" (autovehicule de lux, bulgari de

cas, mere, portiere de maybach, libertate, sanatate mintala etc)

- tarif 0 (zero!) pentru minutele de videoconferinta si pentru MMS-urile (filmulete video, instantanee) folosite in procesele descrise

mai sus, atata timp cat sunt in afara razei de acoperire a legii

2.1. tarife

- abonament lunar: 24eur/persoana (240 de minute voce cantat incluse)

- tarife in interiorul Famigliei (sau Clanului): 2,4eur/minut voce cantat suplimentar

- tarife in afara Famigliei (sau Clanului): 4,8eur/minut voce cantat, national si international (atat in UCL, in Europa League cat si la

Muntele Athos)

- tarife SMS (Serviciul Mesaje Slugarnice): unic, 0,024eur/rand, pe orice stadion national, indiferent de Famiglie (sau Clan)

- tarife SMS (Serviciul Mesaje Slugarnice) internationale (UCL, Europa League si Muntele Athos): 0,24eur/litera, doar pentru

utilizatorii posesori de certificare schizofrenica, si doar pentru SMS-urile afisate la meciurile din Parlamentul European, Stadion

Bruxelles

2.2. extraoptiuni

- extraoptiunea PGB Eliberare Conditionata: PGB este alaturi de tine in momentele grele si iti ofera 240 minute cantat voce de

fiecare data cand esti eliberat conditionat din arest; totusi minutele vor putea fi oferite si impreuna cu toti rezidentii nomazi aflati in

raza de acoperire a releelor Zabrauti, Ferentari; tarif: 2,4eur/minut voce cantat/persoana

- extraoptiunea PGB la Palat: minute nelimitate de cantat voce/persoana, atata timp cat sunt folosite la adapostul usilor inchise din

Palat; tarif unic, 24eur/brigada

# pentru informatii privind PACTUL contractual necesar unui abonament PGB In Famiglie (sau Clan), scrieti la adresa Bucuresti, aleea

Alexandru 1-3C

b) cartela PGB PrePay

- fara PACTURI, fara facturi, fara obligatii; TU platesti, NOI CANTAM, nicio urma nu ramane

- flexibilitate maxima: cantam doar cand iti poti permite sa ne cumperi serviciile, la orele la care iti convine, intre reprize, inainte de

sau dupa meciuri, acasa sau in deplasare, national sau international

- nu trebuie sa ne anunti inainte: doar reincarca-le conturile liderilor nostri si-ti vom activa imediat creditul de minute cantat voce

- creditul incarcat NU EXPIRA, asadar te vei putea baza pe serviciile noastre pana la epuizarea lui......sau a noastra

- tarif unic: 0,72eur/minut cantat voce/persoana pe stadioanele nationale, atat acasa cat si in deplasare

- tarif unic: 2,48eur/minut cantat voce/persoana pe stadioanele internationale (UCL, Europa League si Muntele Athos)

- tarif special: 3,24eur/minut cantat voce/persoana valabil pentru sedintele de incurajare din varful Muntelui Athos si din peluzele

Parlamentului European (certificarea schizofreniei este imperios necesara)

- data fiind imprevizibilitatea solicitarii serviciilor noastre, regretam, dar nu putem oferi Servicul Mesaje Slugarnice

3.2. extraoptiuni

- extraoptiunea PGB Trafic de Date Personale, idem 1.2.

va multumim si va asteptam.

cu drag, echipa PGB

Edited by saptemai

In alta ordine de idei, se stie ca avem o simpatie pentru echipele aflate pe ultimul loc si ne place sa le cedam puncte. Sper sa nu stricam traditia in acest meci.

Daca o dadeai asa la pariuri luai ceva, ca aveau aia o cota "obscena"