Sign in to follow this  
Followers 0
Adrian

Un An De La Moartea Lui Marian Cozma

12 posts in this topic

Peste cateva zile se va implini un an de cand Marian Cozma a fost omorat de acei tigani unguri.

Se pare ca deja politia maghiara a descoperit vinovatul: Raffael Sandor. Acestuia i-au fost complici Nemeth Gyozo si Ivan Stojka.

Pun mai jos niste articole legate de acest caz:

Unul dintre invinuitii din cazul uciderii handbalistului Marian Cozma rupe tacerea si recunoaste, că el a provocat incidentul care a dus la injunghierea romanului si la ranirea gravă a doi dinte colegii sai de la Veszprem.

La aproape un an de la disparitia lui "Pasarilă, Nemeth Gyozo povesteste versiunea sa despre cele intamplate in noaptea de 8 februarie 2009. "În acea noapte mă aflam in localul Patriota din Veszprem. Eu de obicei nu beau, fiindcă nu am rezistență la bautura În acea seară am baut două pahare de whisky si deja mi-am pierdut controlul. Eu nu stiu ce dovezi sunt, care să arate, că eu fac parte dintr-o gască de recuperatori, cand eu mi-am trait toată viață de pană acum intr-un cadru legal, ca zugrav. În ultimul timp mi s-au ivit unele oportunități de afaceri in toată Europa despre care nu vreau să vorbesc.

"M-a enervat stilul de dans al lui Cozma!"

"Handbalistii nu au fost nevinovati. A fost o agresivitate reciprocă care a dus la acea bataie, dorită de ei la fel de mult ca si de noi. Cand noi am ajuns in local, ei deja sarbatoreau acolo si mi s-a parut că lor nu le-a convenit, că vrem si noi să ne distram acolo. Eu nu stiam că sunt handbalisti, mai degrabă pareau niste mafioti. Dacă mă gandesc la cele intamplate, aspectul fizic al lui Marian Cozma pare mai mult al unui mafiot, decat cel al unui sportiv. Îmi amintesc exact că in acea seară acel baiat inalt, Marian Cozma, a deranjat mai multă lume cu stilul lui de dans. Se lovea de toată lumea din jurul lui, de vreo două ori m-a impins si pe mine. Era evident că baiatul asta e agresiv. M-a impins intentionat si nu fiindcă nu avea loc pe ringul de dans sau că nu stia să danseze, vroia să mă provoace. Am inceput să ne imbrancim, iar de acolo a plecat toată bataia. Nu a fost o bataie generala doar vreo 3-4 baieti de la noi si vreo 3 de la ei. Acum, dacă mă gandesc bine, trebuie să recunosc că a fost o bataie scurta dar buna Ne-am batut cu barbati adevarati, ne-au impartit cateva palme, le-am simtit, dar nu am avut vreo problemă cu asta, fiindcă am ripostat si noi. M-am bucurat că am gasit pe cineva cu care să ne batem. După aceea bataia s-a mutat afara Eu nu l-am injunghiat pe Cozma. Am vazut că cineva e la pamant si cineva e in genunchi langă el. Am crezut că cel de jos e unul de-al nostru si atunci am fugit si l-am lovit cu piciorul in cap pe cel aflat in genunchi (Zarko Sesum). Eu am plecat ultimul de la local, fiindcă nu imi gaseam prietenul, pe R.Sandor.

"Nu merit inchisoarea pe viață

"Am observat că lumea s-a adunat in jurul cuiva cazut pe jos, insa nu m-a interesat si am fugit. Am plecat acasă si am dormit foarte linistit. De ce să nu fi dormit linistit? Nu aveam nicio remuscare, fiindcă nu stiam că a murit cineva, m-am bucurat doar că am avut parte de o bataie pe cinste. A doua zi, m-am trezit, am mancat linistit, m-am intilnit cu prietenii, care nu mi-au zis nimic.

Abia cand am plecat spre Austria, care era o excursie planuită cu mult timp in urma am auzit la radio că a murit handbalistul Marian Cozma. Dacă aș fi aflat din timp, m-aș fi predat Politiei, insă eram aproape de Austria si nu am facut-o. Apoi ne-a prins Politia. sunt efectiv socat că procurorii cer inchisoarea pe viață doar fiindcă am lovit cu piciorul pe cineva. Nu mă astept să fiu eliberat acum. Vreau să platesc pentru pacatele mele. Să stau 5-6 ani pentru ce am facut, insă ce va fi peste această pedeapsa este deja nemeritat, a declarat Nemeth Gyozo intr-un interviu acordat din inchisoare, unei post de televiziune maghiar.

Este senzational cum acest baiat, gyozo, a avut atata ghinion. Fix cand voia el sa plece in Austria...

thumb_300_x_198_1056-215017-cozma11.jpgInspectorul general al Politiei din Veszprem a dezvaluit, joi, rezultatul anchetei in cazul uciderii fostului handbalist roman, Marian Cozma. La aproape un an de la inceperea investigatiei, autoritățile au confirmat presupunerile presei din Ungaria: Raffael Sandor este cel care l-a injunghiat mortal de trei ori in inima pe Cozma in 8 februarie 2009, in fata unui club din Veszprem, informeaza presa din Ungaria. "Parerile expertilor, declaratiile martorilor si alte probe au dus la concluzia ca R. Sandor a fost cel care l-a injunghiat pe fostul handbalist roman in inima", a declarat Pogany Peter, inspectorul Politiei din Veszprem, in cadrul unei conferinte de presă de joi. De asemenea, oficialii au confirmat si faptul ca Nemeth Gyozo si Ivan Sztojka au participat la atacul asupra lui Marian Cozma.

Potrivit rezultatului anchetei, Nemeth Gyozo a fost cel care l-a injunghiat pe portarul croat al echipei MKB Veszprem in zona rinichilor, după care l-a lovit in cap si pe Zarko Sesum, handbalistul fiind in genunchi lingă Marian Cozma, incercand să il ajute. Informează www.hotnews.ro

Sper ca cei vinovati sa crape in puscarie, ca parintii lui Marian sa isi gaseasca in sfarsit linistea si ca Marian sa se odihneasca in sfarsit linistit.

Eu tot sper ca tatal sarbului ala care a fost injunghiat sa angajeze niste asasini sa le faca felul...

Peste cateva zile se va implini un an de cand Marian Cozma a fost omorat de acei tigani unguri.

Se pare ca deja politia maghiara a descoperit vinovatul: Raffael Sandor. Acestuia i-au fost complici Nemeth Gyozo si Ivan Stojka.

Pun mai jos niste articole legate de acest caz:

Este senzational cum acest baiat, gyozo, a avut atata ghinion. Fix cand voia el sa plece in Austria...

Sper ca cei vinovati sa crape in puscarie, ca parintii lui Marian sa isi gaseasca in sfarsit linistea si ca Marian sa se odihneasca in sfarsit linistit.

subscriu.

Vor deveni printese in inchisoare aia 2. Oricum, dupa cateva zile vor muri in inchisoare, tatal sarbului aluia va avea grija de asta.

Pai a fost vorba de mafia tiganeasca, sunt convins ca, altfel, aia erau deja cu gaozu' spart la parnaie.

Le-a trebuit 1 an sa finalizeze ancheta aia ...

la noi pe langa faptul ca le luau si mai mult nu le faceau nimic la zburatoare, bagau o procedura din aia gen legitima aparare si scapa cu 2 de suspendare.

Si ca o completare, vad ca toti stelistii sunt indureratii, marcati etc de moartea lui Cozma, dar in cazul lui Haldan nu prea procedam la fel, s-au scandat multe despre el desi era mort. Situatiile sunt aproape la fel, handbalistul este plans ca un prunc celalalt,-fotbalistul injurat ca un hot de tramvai.

Odihneste-te in pace, Mariane

Eu nu i-as omora.As incerca cu tot posibilu sa ii scot.Apoi le-as face un tratament special , dezbracati taiate palmele urechile si labele piciorului pe viu , apoi taiati cu lama , apoi udati cu spirt , apoi stropiti cu benzina si arsi.Merita sa fie chinuiti nu sa moara si sa se termine totul asa...

Aia nu e dreptate.E doar ura.Ei l-au omorat,justitia sa-i omoare pe ei.Ochi pentru ochis si dinte pentru dinte.

Asteptam in continuare "reactia" tatalui sarbului.

Cat despre ceea ce spunea "Le reseau pensant" : da! ai foarte mare dreptate,ar trebui sa avem aceeasi atitudine si fata de Catalin Haldan.Desi stim ce culori a aparat,oameni `stem.

Dumnezeu sa-i odihneasca-n pace pe-amandoi si condoleante familiei Cozma.(Eu personal cand il vad pe tatal lui Marian la TV,mai am putin si "ma ud la ochI" )

Ca de obicei , mwie la tigani si la BOZ GORI!.

RIP "Pasarila"

DE CE DRACU SE CENZUREAZA BOZ GORI IN UNGURI?

Edited by pytycrys

Cheguevara mai esti :alcoholic:

Eu nu i-as omora.As incerca cu tot posibilu sa ii scot.Apoi le-as face un tratament special , dezbracati taiate palmele urechile si labele piciorului pe viu , apoi taiati cu lama , apoi udati cu spirt , apoi stropiti cu benzina si arsi.Merita sa fie chinuiti nu sa moara si sa se termine totul asa...