Ronnie

Arman Karamyan

19 posts in this topic

FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorii armeni Artyom si Arman Karamyan, care au evoluat in turul acestui sezon la FC Timisoara, au fost transferati de catre clubul nostru si se vor alatura marti lotului condus de Mihai Stoichita in Antalya. Cei doi frati gemeni, nascuti pe 14 noiembrie 1979, vor purta tricourile cu numerele 77 (Artyom), respectiv 11 (Arman - numar preluat de la Romeo Surdu, care a ales sa poarte, din retur, tricoul cu numarul 24) si au semnat duminica dupa-amiaza contractele cu Steaua la sediul clubului, alaturi de presedintele Valeriu Argaseala (foto - alaturi de Artyom, Arman si impresarul lor, Arthur Karamyan).

Artyom este un mijlocas stanga, care a evoluat, de-a lungul carierei, pentru sapte echipe. De partea cealalta, Arman evolueaza ca atacant si a jucat pentru zece echipe in cariera.

Cei doi au debutat in 1996 pentru Arabkir Erevan, de unde au fost transferati, in sezonul urmator, la Pyunik Erevan. De asemenea, cei doi au mai evoluat impreuna pentru Kilikia Erevan, Panachaiki Patras, Arsenal Kiev, Rapid Bucuresti si FC Timisoara. Spre deosebire de Artyom, fratele sau, Arman, a mai jucat si pentru echipele de Liga I FC Brasov , Gloria Bistrita si Ceahlaul Piatra Neamt. In ceea ce priveste echipa nationala a Armeniei, cei doi au evoluat, incepand cu 2000, in 50 de partide (Artyom), respectiv 48 (Arman), marcand doua goluri, respectiv 5 pentru selectionata.

La nivel de palmares, Artyom se poate lauda cu performante mai mari decat fratele sau, acesta fiind dublu campion al Armeniei cu Pyunik Erevan (2001 si 2002) si castigator al Cupei Armeniei (2002) cu Pyunik, respectiv al Cupei Romaniei (2006) cu Rapid Bucuresti. De partea cealalta, Arman imparte aceleasi trofee cu fratele sau din perioada in care cei doi au jucat pentru Pyunik Erevan in 2001 si in 2002.

Suntem bucurosi ca am venit la Steaua si speram, cu ajutorul lui Dumnezeu, sa fim campionii Romaniei la vara! Asa cum am mai spus, incercam sa aducem o mare bucurie in Ghencea impreuna cu noii nostri colegi. Ne dorim din tot sufletul ca acesta sa fie anul Stelei - Artyom Karamyan, in exclusivitate pentru www.steauafc.com

Steaua este o echipa foarte mare, cu traditie pe plan intern si european, astfel incat sunt foarte bucuros ca am venit aici. Sper ca impreuna cu fratele meu si ceilallti colegi sa castigam titlul cu Steaua in aceasta vara. Stim ca suporterii iubesc foarte mult echipa si speram ca prin jocul tuturor sa-i aducem la stadion. Sprijinul lor va fi foarte important pentru toata lumea, tocmai de aceea ii asteptam in numar cat mai mare alaturi de noi. Am vorbit deja cu domnul Mihai Stoichita, care ne-a felicitat pentru ca am venit si ne-a transmis ca ne asteapta in Antalya - Arman Karamyan, in exclusivitate pentru www.steauafc.com

FC Steaua Bucuresti le ureaza bun venit si le doreste sa aiba parte de cat mai multe succese in tricoul echipei noastre!

steauafc.com

sa le dau p****l la amandoi sa mi-l manance...cand strigau ei de "bine" impotriva noastra!

Edited by mihaitza85

E mai rasarit ca frasu,asta e sigur.Totusi,nu e de foarte mare valoare.Nu cred ca va sta mai mult de 6 luni...macar sa joace ceva in astea 6 luni...

Edited by DelPiero10

Iti doresc si tie, la fel ca si fratelui tau, sa iei de la fanii Stelei ce le dadeai cand jucai sub pod

Iti doresc si tie, la fel ca si fratelui tau, sa iei de la fanii Stelei ce le dadeai cand jucai sub pod

pac pac , si de la mine la fel aceleasi urari pentru kakarieni

Edited by CreaTor

Nu Karamyenilor!!! Sa se duca cu tot cu Jiji...

Ce-mi place cand luam jucatori care au trecut pe la rivale!Eu zic sa-i luam si pe Mutu,ca tot ne apreciaza,si pe Mucescu batran antrenor ca asta nu a scuipat niciodata pe blazon!

Ce-mi place cand luam jucatori care au trecut pe la rivale!Eu zic sa-i luam si pe Mutu,ca tot ne apreciaza,si pe Mucescu batran antrenor ca asta nu a scuipat niciodata pe blazon!

Vrei sa ramanem fara liniile de tusat?

E mai rasarit ca frasu,asta e sigur.Totusi,nu e de foarte mare valoare.Nu cred ca va sta mai mult de 6 luni...macar sa joace ceva in astea 6 luni...

cand ii vad pe karamieni, ma gandesc ca Dumnezeu isi bate joc de noi. in loc sa ne ia banelul, ne-a mai adus doi baneli! si karamienii astia alearga ca bezmeticii si dau centrarile numai in spatele portii!

mi-e rau!

Nu se compara Banel cu astia.De bine,de rau,astia pot sa centreze,sa bata o lovitura libera.Nu stiu care din ei,nu-i deosebesc,le uit mereu numele.

Autor al unui gol in victoria din meciul cu Astra, jucatorul armean Arman Karamian a declarat că dedică golul familiei si suporterilor Stelei.

"Nu pot să zic că m-am simtit mai bine la Buzau ca pe Ghencea. Ghencea e totusi Ghencea. Nu vreau să comentez ce au facut suporterii in seara asta si ce au scandat. Dedic golul marcat familiei si suporterilor Stelei din toată tara. Îmi doresc să raman la Steaua si din vara dar nu depinde numai de mine, ci de domnul Gigi Becali", a spus Arman Karamian după meciul cu Astra.

Ciudata atitudinea lui, tinand cont ca acum vreo 2-3 ani ne dadea cu patos ****.

Poti sa iesi si golgheter, pentru mine tot o cioara nenorocita o sa ramai