Sign in to follow this  
Followers 0
Ronnie

Viitorul Capitan Al Stelei

Capitanul Stelei   67 members have voted

1. 1. Cine crezi ca trebuie sa fie noul capitan?

• Petre Marin
      25
    • Robinson Zapata
      20
    • Eugen Baciu
      1
    • Pawel Golanski
      0
    • Banel Nicolita
      4
    • Ovidiu Petre
      8
    • Janos Szekely
      3
    • Pantelis Kapetanos
      4
    • Cristian Tanase
      1
    • Juan Carlos Toja
      0
    • Altul - specifica pe forum
      1

Please sign in or register to vote in this poll.

49 posts in this topic

Dupa plecarea lui Sorin Ghionea la FC Rostov, banderola de capitan a Stelei ramane libera. Sunt cativa jucatori vechi care ar merita aceasta banderola, dar si cativa care au evolutii bune si ar putea sa isi construiasca o cariera care sa ramane intiparita in mintile suporterilor Stelisti.

Favoritul principal pentru banderola de capitan este Petre Marin, jucator care a mai purtat banderola cand jucatori precum Mirel Radoi, Sorin Ghionea sau Dorin Goian nu se aflau pe gazon.

Din punctul meu de vedere, cel mai bun capitan al Stelei in acest moment ar fi Robinson Zapata, un jucator iubit atat de vestiar cat si de suporteri.

sa nu uitati sa va explicati si alegerea facuta

Edited by Dragoshel

Si eu cred ca alegerea cea mai buna ar fi Zapata, poate si pentru ca imi da impresia ca este singurul jucator din lotul actual care ar putea fi un lider.

Dar, tinand cont ca antrenorul Jiji va decide, capitanul va fi Petre Marin sau Banel

Eu as vrea sa fie Zapata...Banel sau Tanase capitani ?? Doamne fereste :wall:

Toti cred ca am vrea sa fie Zapata, dar din cate se pare cica ciobanu' l-ar vrea pe Toja :hypocrite:

Iulia sa fie capitan. Cred ca i-ar placea in vestiar la baieti.

On: eu il consider pe Petre Marin cel mai indreptatit sa aiba aceasta onoare. Vechimea si varsta inaintata sunt atuurile lui. Pe locul 2 se claseaza Zapata iar pe 3 Ov. Petre urmat de Baciu (el are vechime dar nu cred ca are un cuvant de spus in vestiar).

Noi, din afara nu prea avem cum să ne dam seama cine are gura mai mare din lotul actual, cam cine e liderul. În afară de Petre Marin. Oricum el o să fie. Dar după el, nu stiu... Judecand după inteligență (modul in care deschid gura la televizor) si varsta cei mai potriviti "locotenenti" ar fi Zapata si Székely. Dar niciunul nu prea-i place la patron.

Ovidiu Petre si Eugen Baciu au vechime-n echipă dar nu prea au valoare si nici un loc de titular incontestabil. GolaÅ„sky nu se stie cat mai ramane si oricum nu-i placut lui g**i. Nu prea iese-n evidență in niciun fel. Banel niciodată nu va fi capitan la nicio echipa cu atat mai mult la Steaua. Tanase cred c-a fost pus in glumă acolo. Toja nu cred că e potrivit pentru că e relativ tanar, de putină vreme la Steaua, nu-i insurat si apare prin ziarele de scandal destul de des. Și nici ca joc nu s-a remarcat in mod deosebit chiar dacă iși face treaba si mie-mi place, in mare si-n contextul ultimilor 2 ani.

Kapetanos ar putea reprezenta o varianta din punctul meu de vedere.

Oricum, de apreciat Petre Marin. Un jucator care-a ajuns la 31 de ani la Steaua si a jucat si la Rapid reuseste să devină capitan.

Edited by 1on

Eu oscilez intre Ovidiu Petre si Zapata.Petre Marin e la pensie acus(dupa joc deja a iesit de vreo 3 ani).

O.Petre are calitati atat fotbalistice cat si de leader.Si caracter puternic,a demonstrat-o cand a reusit sa faca meciuri mari desi era huiduit la fiecare atingere de balon,dupa povestea cu Hagi.Poveste spusa si inventata de Gigi Becali.

Zapata ar putea si el,dar are perioade cand gafeaza mult,iar la portar asta se vede si nu stiu cum ar putea sa-i imbarbateze pe jucatori dupa o ipotetica serie neagra.

Mache !!!

Si daca asta micu' se accidenteaza, sa-i ia locul virgil cencelarul breloc.

Cred ca in aceste momente ni se rupe de cine va fi capitan.

Banel Nicolita e capitanul perfect pentru Fc Steaua Pipera.

Din pacate banderola o poarta...nu mai conteaza...

Becali e capitan de cativa ani ...antrenor...scouter etc etc

@ ontopic = Marin Petre

:steag_cruce_invers:

Edited by yokozuna

Cred ca in aceste momente ni se rupe de cine va fi capitan.

Sincer, mie nu mi se rupe. Nu stiu de ce. De multe lucruri mi se rupe. De ce jucatori vin, de ce jucatori pleaca de salarii, de plm... Dar de viitorul capitan nu.

Am votat Petre Marin, dar mai conteaza? Cum spunea si yokozuna, ciobanul stabileste asta si asta seara l-a propus pe Toja!

Din respect si profesionalism , Petre Marin.

Sincer nimeni nu merita banderola, plesan mi se pare jucatorul cu cea mai puternica personalitate dar din moment ce nu joaca nimic nu se pune problema.

Petrica... e veteran[de razboi] si merita macar pana "moare"...

Numarul.... cu numele... miserupe! Sa-l puna pe toja sa se faca de ras si mai tare, ca saracul toja e clown cu crosa in loc de picior, si e si fotbalistul preferat al jegului din loje.

Desi in situatia actuala nu cine va fi capitan e cel mai important,cred ca Petre Marin ar fi cel mai potrivit pentru cat timp va mai sta la Steaua.I-as mai prefera pe Zapata sau Szekely...

Nici un jucator din lotul actual nu ar merita sa fie capitan la Steaua, poate doar P.Marin. Personal, l-as fi preferat pe Onicas, insa asta nu se va intampla.

Zapata, este singurul jucator de la Steaua care stie sa faca niste declaratii in presa, si care gandeste in momentele grele pentru echipa. Este omul potrivit la locul potrivit cand echipa are nevoie.

De ce Petre Marin, cand in ultimii 2-3 ani pe partea lui a fost bulevard, iar daca va fi capitan va trebui sa fie si titular si nu prea mai face fata, e ''pensionar'' de mult. De meritat nu merita nimeni, deoarece cu 2-3 exceptii (Szekely,Zapata,Kapetanos) toti sunt praf, dupa ce ca nu au fata de Steaua culmea ar mai fi sa fie si capitani. Trebuie ales un jucator care sa aibe determinare si devotament pentru echipa(daca se poate numi echipa), caracater si ce-o mai trebui.

Eu zic sa il punem pe Surdu ca alearga si trage echipa dupa el :thumbdown:

Eu zic sa il punem pe Surdu ca alearga si trage echipa dupa el :thumbdown:

Pune'l, ma. :))

Daaa, deja e...

Sau pe nutela,ce ziceti? :|

Edited by bogdanbog