Sign in to follow this  
Followers 0
MoWeed

Relansarea Site-ului

226 posts in this topic

@lari, stii prea bine ca nu esti o piedica pt mine sau pt altcineva

@all, mariusmihet a sintetizat perfect realitatea.

in conculzie,

avem nevoie de oameni care sa se implice real. nu doar sa afirme ca se implica dar sa nu faca nimic. asta daca mai vreti sa existe siteul asta in viitor. au existat organizari si paraorganizari, dar de fiecare data ne-am lovit de aceeasi problema, implicarea personala a oamenilor.

in privinta AISS am ajuns la aceeasi concluzie, de aceea i-am redus destul de mult activitatea in ultima perioada: lipsa persoanelor care sa se implice din suflet si care sa puna pasiune in lucrurile pe care le fac.

Edited by Costi

Eu am inteles ca lumea nu poate, ca nu e nimeni angajat la site. De aia am si zis de comisia respectiva de evaluare care sa se ocupe managementul siteului. Daca x nu poate, nu are timp, etc, e inlocuit cu y. Care e problema?

Nu primeste ban, nu e injurat, nu e obligat sa se implice. E doar inlocuit.

La fel si in cazul in care unii isi fac treaba prost.

Se intalnesc oamenii, se uita ce face x, y, z, apoi iau hotarari. Daca mai e nevoie de un redactor, e chemat cutarescu, daca e nevoie de un mod, altcineva.

Normal ca lumea nu se mai implica cand se scarbeste de ce vede pe site.

Oameni care sa se implice exista, dar trebuie sa aiba un mediu unde sa se poata desfasura. Nu cum a fost faza cu mine si gandalf, cand azzido ne citea mesajele private. Sau cand eu eram banat aiurea pentru ca ii acuzam pe prietenii lui azzido ca nu-si fac treaba. Uite ca nu i-a mai acuzat nimeni de vreo 6 luni de treaba asta si au demonstrat singuri ca nu isi fac treaba. Axl unde-i? Marius? Foarte multa liniste pe aici dar fereasca Dumnezeu sa nu pun eu mana pe site, nu? Te doare capul!

A incercat cineva sa stabileasca un program al articolelor? Nu. Unii doar stau si asteapta sa scrie lumea. De ce sa se implice lumea daca nu se implica oamenii care cica lucreaza pentru site?

Cu oamenii cu care am vorbit eu (printre care si mariusmihet) puteati sa lucrati imediat. Trebuia sa le dati acces imediat si in saptamana aia sa stabiliti un program de scris articole. Asa am discutat cu toti.

Am sau nu dreptate, mariusmihet? Nu ti-am zis ca, dupa ce sunt toti oamenii noi in echipa, vom face un program al articolelor in functie de cum poate fiecare?

Asa am vorbit cu fiecare in parte si asa am reusit sa ii conving pe cei care muncesc, care au putin timp liber. Daca nu poti un articol la saptamana, poti unul la doua saptamani.

Organizare, asta trebuie! Dar daca nu s-a facut nimic...?!

Sau trebuia tot eu sa ma ocup de tot? Ca nu inteleg de ce unii asteapta sa le pice totul in farfurie. Noa, daca vreti sa asteptati, asteptati. Si o sa vedeti atunci cum chiar nu mai intra nimeni pe site.

Am adus ideea cu live videoul si sunt destul de sigur ca a fost un succes si ca traficul pe site a crescut datorita ei. Daca voi nu puteti sa rupeti 10 minute inainte de meci sa cautati un live stream sa luati codul embed si sa il puneti pe site, e doar vina voastra. Ca a mea in nici un caz nu e.

Daca nici voi nu vreti sa puneti live videoul ala pe site, atunci sa nu ne mai mire ca nu este trafic.

sport national in Romania: eu v-am spus, deci voi sunteti de vina.

asta cu "comisia de nu stiu ce" e un fel de "hai sa luam mai multe radare, nu conteaza ca n-avem drumuri".

e usor sa arati cu degetul si sa tragi la raspundere pe altii, e usor sa zici ca AISS nu face x, desi cei mai multi nu se obosesc sa contribuie cu nimic la proiectul respectiv, asa si cu articolele de pe site, tu tot timpul gasesti cate o scuza dar de contribuit nu mai contribui de mult, dar na...tu ne-ai spus.

am obosit sa repet aceleasi chestii de fiecare data, m-am plictisit sa tot incerc sa caut motivatie, drept pt care ma duc sa pierd timpul prin alte parti.

Bai Azzido, tot vorbesti de oameni care nu fac nimic. Dar de ce nu vorbesti de oamenii care au facut si pe care i-ati gonit?

Hai sa vorbim despre Gandalf. Ba nu, hai sa vorbim despre mine.

Cand eu eram singurul redactor activ, cand scriam articole si cronici si eram injurat de toti becalistii la care li se parea ca echipa juca magnific si merita laudata, moderatorii tai dragi ce au facut?

NIMIC!

Au stat si i-au lasat pe toti putiflenderii sa ma injure. Apoi, cand eu i-am acuzat ca nu isi fac treaba si am zis ca trebuie schimbati, m-ati banat.

Eu puneam live videoul, eu faceam cronicile de meci, eu bagam un articol pe saptamana. Uite aici un om care s-a implicat si care facea 3 lucruri diferite. Poti sa zici de altii ca nu s-au implicat, de ronnie, axl, Marius, etc. Dar nu de mine.

Eu m-am implicat si cand am cerut sa se implice si altii, m-ati dat afara. Ca voua va convenea sa stati.

Gandalf baga cate 4-5 articole pe saptamana. Istorie, opinii, analize, cu presa, etc. I-ai dat ban direct, ca te-a facut porc securist sau ce te-a mai facut. Asta in timp ce altii injurau pe site de mame si familii si nici macar nu le erau sterse comentariile.

Si cica de ce nu se implica lumea. De ce sa se implice daca voi nu va implicati?

tu tot timpul gasesti cate o scuza dar de contribuit nu mai contribui de mult,

In momentul in care am vazut ca voi tineti becalisti pe site, am anuntat ca nu mai vreau sa ma implic si ca sa nu mai contati pe mine. Nu ma priveste daca voi ati inteles sau nu mesajul. Eu nu am de gand sa lucrez alaturi de oameni care pe langa ca nu fac nimic ma mai si injura.

Cat despre comisia aia de evaluare, la majoritatea le tremura chilotii cand aud de asa ceva.

Fereasca Dumnezeu sa nu mai fie Marius in albastru sau Axl in verde. Asa ceva nu se poate.

Daca tot trebuie sa conduceti voi totul, conduceti, nu stati. Nu asteptati sa va fac eu treaba.

Bai Adriane, tu nu vrei sa intelegi ca n-avem nevoie de nicio comisie? Avem nevoie de oameni care sa se implice, care sa contribuie cu ceva, care sa faca parte dintr-o organigrama.

Am avut organizare, am avut programare de articole, am avut tot ceea ce ai enumerat tu, si existau cazuri(multe) cand oamenii nu scriau la timp si nu respectau ce s-a stabilit. Stii prea bine, pentru ca erai redactor si aveai acces si la grupul de redactori. Dar iti place sa uiti. Si iti place sa mai arati cu degetul.

Nu vrea nimeni sa conduca, dar nu poti lasa nici anarhie. Au existat niste persoane care s-au ocupat de organizarea unor treburi(Azzido, George, in special pe partea tehnica si administrativa, eu-marketing si AISS, dar o perioada si de redactori pentru ca nu mai exista nimeni care sa se ocupe, lari, armanovici, George - redactori, moweed-moderatori etc.). Au existat persoane care sa coordoneze, dar nu prea au mai existat persoane care sa contribuie si noi n-am fost in stare, implicati in 50 de mii de parti, sa gasim persoanele respective. Dar tu ne arati cu degetul ca pe principalii vinovati ca din cauza noastra nu merg treburile.

Atat azzido, lari cat si eu am spus-o de nenumarate ori, se considera cineva mai capabil, abia asteptam sa lasam pe cineva in locul nostru. Dar de fiecare data nu se gaseste nimeni, sau se gasesc 100 de persoane care sa comenteze pe tot felul de balarii, care sa lanseze o mie de polemici dar se limiteaza doar la a comenta. Asadar, daca vrei sa schimbi ceva, implica-te, nu mai arata cu degetul. Vrei sa coordonezi activitatea redactorilor, spune, vrei sa fii mod sef sau admin, zi-o! nu mai sta...

Adrian, subsciu la ce a zis Costi, iti pot da acces si ce mai vrei tu si sa ai mai departe anumite responsabilitati. Singura problema a mea fata de tine este ca nu esti echilibrat si nici nu poti sa respecti parerile altora. Daca ceilalti sunt de parere ca nu am dreptate, atunci eu las de la mine si iti dau acces, asadar convinge-l pe Costi sau pe Lari ca nu e asa cum zic eu si o sa ai acces.

Edited by Azzido

Avem nevoie de oameni care sa se implice

Care sa munceasca in timp ce altii stau? Mult succes sa gasesti fraieri.

Am avut organizare, am avut programare de articole, am avut tot ceea ce ai enumerat tu, si existau cazuri(multe) cand oamenii nu scriau la timp si nu respectau ce s-a stabilit. Stii prea bine, pentru ca erai redactor si aveai acces si la grupul de redactori. Dar iti place sa uiti. Si iti place sa mai arati cu degetul.

Stiu prea bine, ca si eu am zis de unul din aia, care de cativa ani e redactor doar cu numele, sta doar invizibil pe site si se tot roaga de azzido sa fie moderator.

Tocmai ca sa nu se mai intample din astea, am zis ca e nevoie de niste oameni care sa ii supravegheze.

Dar tu ne arati cu degetul ca pe principalii vinovati ca din cauza noastra nu merg treburile.

Pai, o fi vina mea, nu? Ai zis-o cu gura ta ca ati fost implicat in 1000 de treburi. Daca a fost asa, de ce nu i-ati lasat pe altii sa se implice la redactori si moderatori?

Si eu stiam ca Lari e ocupat, de multa vreme. Stiam si de tine ca esti ocupat si ca te implici la AISS in diferite treburi. Nimeni nu poate sa fie in 1000 de locuri in acelasi timp. Dar daca voi vreti asa neaparat, in nici un caz nu e vina mea, ci a voastra.

Nu e nici o rusine sa zici "frate, nu am vreme, mai bine las pe altcineva". Acum e poate prea tarziu ca sa mai chemi lume sa se implice, dar la momentul in care am venit prima data cu propunerea aia, erau multi oameni pe site dispusi sa faca ceva. Asumati-va raspunderea, ca nu v-am obligat eu sa va incarcati la maxim ca sa nu puteti sa faceti nimic.

Atat azzido, lari cat si eu am spus-o de nenumarate ori, se considera cineva mai capabil, abia asteptam sa lasam pe cineva in locul nostru. Dar de fiecare data nu se gaseste nimeni, sau se gasesc 100 de persoane care sa comenteze pe tot felul de balarii, care sa lanseze o mie de polemici dar se limiteaza doar la a comenta. Asadar, daca vrei sa schimbi ceva, implica-te, nu mai arata cu degetul. Vrei sa coordonezi activitatea redactorilor, spune, vrei sa fii mod sef sau admin, zi-o! nu mai sta...

Costi si Azzido.

Am zis chestia asta. ALO!

Ati uitat?!

Cand am zis ca sa se faca respectiva comisie am si propus cativa utilizatori care pot face parte din ea, utilzatori respectabili ai siteului. Ati uitat? Aia ar fi coordonat tot si ar fi evaluat si munca moderatorilor si a redactorilor.

Problema a fost ca, in momentul in care eu am zis asta, nimeni n-a vrut sa renunte la putere. Atunci nu gandeati asa.

De gasit eu am gasit oameni. Am gasit oameni pentru redactie si puteam gasi oameni si pentru moderare, daca mi se cerea.

Sa nu ne facem acum ca nu mai stim ce fel de utilizatori erau pe site acum un an. Ca 100% nu era ca acum, o pustietate in care comenteaza doar baietii care nu prea au nimic de zis. Politica siteului i-a gonit, nu eu.

Vlad a plecat, Tupac refuza sa mai intre, predatorpulse7 la fel, de gandalf nu stiu nimic, altii nu mai intra pentru ca n-au de ce. Nu mai gasesc nimic interesant aici.

Vreti sa conduc eu, conduc. Dar ma lasati pe mine sa imi aleg oamenii si nu mi-i bagati pe gat toti prietenii si cunostintele.

Singura problema a mea fata de tine este ca nu esti echilibrat si nici nu poti sa respecti parerile altora.

Bullshit!

Respect parerile oamenilor adevarati. Nu respect curvele. Nu am de ce sa-i respect pe cei care nu ma respecta, nu pup in fund si nu vreau sa fiu pupat in fund. Prefer oamenii seriosi, care sa isi faca treaba serios, care nu urmaresc propriile lor agende.

Problema e ca daca ajung eu acolo sus, unii dintre prietenii tai nu vor mai face parte din echipa siteului. Si nu pentru ca as avea eu ceva personal cu ei. Ci pentru simplul fapt ca stau degeaba acolo! Asa cum s-a si vazut in ultimii ani si foarte clar in ultimele 6 luni.

Eu nu sunt curva si nu fac compromisuri. Nu tradez ideile si principiile mele si nu indoi genunchiul in fata nimanui. Nu ma dau cu x si cu y si daca vreti sa va convingeti de ceva in ceea ce ma priveste pe mine, uitati-va peste munca pe care am depus-o pentru acest site. Sa vorbeasca aia pentru mine ca altceva eu nu am cu ce sa va conving.

Cand am moderat, nu am moderat preferential si baietii aia 2 cu care m-am tot certat, chiorix si redondo, pana la urma cred ca v-ati convins si voi ce fel de oameni sunt, ca doar voi i-ati banat permanent, nu eu. Iar ca redactor nu stiu ce ar avea cineva sa-mi reproseze. Poate ca am mai intarziat eu sa pun embedul cateodata dar in rest...

Asumati-va raspunderea, ca nu v-am obligat eu sa va incarcati la maxim ca sa nu puteti sa faceti nimic.

Vorbesc in nume propriu in acest caz, asa cum e normal, pen'ca nu am de unde sa stiu care ce face in viata de zi cu zi.

A fost unicul motiv (timpul necesar) pentru care l-am refuzat pe Costi in ceea ce priveste o groaza de lucruri, inca de pe la sfarsitul lui 2008, cred, de la purtator de cuvant, la orice altceva. Iar el poate sa confirme/infirme.

Mai mult, cand acelasi Costi m-a rugat insistent, cu argumentul ca nu avea pe cine sa puna, am si scris pe topicul special ca am nevoie de o droaie de ajutoare si ca unicul rol pe care mi-l pot asuma e acela de a sugera teme de discutie/dezbatere/articole, ori de a tine o anume linie editoriala.

Iar tu, Adrian, stii bine toate lucrurile astea. Mai ales ca eu l-am rugat pe Azzido sa-ti dea din nou acces ca redactor, ori ca te-am rugat personal sa te ocupi de recrutare.

Tu consideri ca multi din staff sunt becalisti si ca nu vrei sa lucrezi cu ei. Bun, s-a inteles. Puteti/putem discuta, va rog, in particular? E de-un penibil cumplit sa spalam rufele-n public. Mult mai penibil decat ce face 2gi.

Iar ca s-o spunem pe aia buna pana la capat, dezinteresul, delasarea, lips pasiunii si certurile inutile au adus siteul asta la un nivel minim istoric. Deci daca va pasa, contribuiti! Daca nu...probabil ca o sa fim nevoiti sa remodelam siteul sau chiar sa-l inchidem, deci daca vreti mai mult prosport si gsp, atunci continuati pe aceeasi linie.

Site-ul e la un nivel minim de cand te-ai decis sa fii si antrenor, si patron. Si din februarie, de cand i-ai facut vant lui Gandalf, nu stiu daca am mai vayut ceva interesant pe site.

Dar ma rog, asta deja e o discutie veche si plictisitoare. Mai ramane sa vina Bodanel din nou si sa ne repete ca ne consumam energia criticand aiurea pe site. Desigur ca va primi 10 like-uri si totul ca reveni la normal.

Gandalf si-a facut vant singur. El si in momentul asta are contul activ si nerestrictionat, cum l-a avut si atunci, exceptie facand un ban de o saptamana care l-a luat pe merit.

Probabil ca se astepta sa-i facem plecaciuni, pt ca el este Gandalf si scrie articole despre istorie. Ghici ce? Fcsteaua.ro nu a inceput cu el si nici nu se va termina cu el. Sunt redactori mult mai talentati si care au facut mult mai multe pt site decat el si nu au ifose de mari vedete pe aici.

Lasand la o parte comentariile aproape inutile, daca aveti de gand sa contribuiti cu ceva, va rog sa-mi spuneti.

@azzido,

nu neg, or fi si alti redactori, dar eu unul chiar i-am apreciat munca si mi s-a parut cea mai interesanta initiativa de cand cunosc eu siteul...adica de prin 2004. De fapt Gandalf si OmBun, care au facut chestii super misto pe domeniile lor(evident ca au existat si altii dar ei chiar mi se par reprezentativi).

@Adrian,

am zis-o de o mie de ori, nu trebuia sa trimitem invitatii speciale. Am spus-o pe forumul privat, in sedintele redactori/moderatori. Au fost chiar si cateva articole pe site prin care faceam apel la useri sa se implice activ, si o serie de mass-mailuri, dar degeaba. Daca la anunturi publice nu au aparut, crede-ma ca n-o sa stau sa alerg dupa ei sa-i caut prin pamant, ca numai de asta n-am chef.

am ocupat loc de organizare a site-ului si de staff pentru ca nu mai exstau persoane care sa se implice, nu pentru ca mi-as fi dorit. de altfel ani de zile am incercat sa scap de treaba asta ca sa pot sa ma implic mai mult la AISS, dar nu am reusit.

la AISS, acelasi lucru. si daca vorbesti de prosti care sa munceasca in timp ce altii stau, crede-ma ca exista. si o fac din pasiune, nu pentru ranguri. si fara sa vreau sa epatez cu ceva, peste 90% din activitatea AISS a stat pe umerii mei ani de zile, asa ca scutiti-ma cu ifose din astea, ca nici eu, nici lari sau azzido nu castigam absolut nimic(nici financiar, nici spiritual), ca ocupam functiile pulii in viata virtuala.

apoi, tu vorbesti de multe chestii corecte, dar lucruri care nu sunt valabile in realitate. de exemplu cu mersul la meci(nici eu n-am mers de vreo 2 ani si refuz sa o fac in continuare), dar un protest de genul asta in momentul de fata nu are niciun fel de valoare. nu ai cu cine sa-l faci, nu-ti iese nimic si dupa cum vezi nu te baga nimeni in seama. nici protest pe stadion nu poti sa mai faci, tot ca nu ai cu cine, cand peluzele iti sustin echipa. asa ca ce pana mea incercam noi sa facem aici?

In primul rand Costi, stii foarte bine ca nu am facut referire la tine sau la Lari cand am vorbit despre oamenii care nu se implica, care scriu articole o data la 3 ani, care stau pe invizibil ca sa ii sanctioneze doar pe cei pe care au boala, etc. Stii bine tu la cine m-am referit. Ca m-am saturat deja sa le tot scriu numele.

Inca o data iti zic ca tot ce am propus eu a venit fix ca sa mai imparta din sarcini, sa nu faca un grup mic totul.

La momentul asta nu cred ca se mai poate face ce am vrut eu sa fac acum un an sau chiar acum 6 luni. Siteul e chiar foarte pustiu. Nu stiu daca mai poate fi salvata situatia.

Siteul nu este pustiu, nu mai exagera! In momentul asta sunt 600 de oameni online. Nu stiu cate siteuri din .ro au atatia useri conectati in acelasi timp. Ca nu se mai comenteaza prea mult, ca nivelul discutiilor e mai scazut, ca e delasare, lipsa de motivatie - asta e alta discutie. Hai sa schimbam chestiile astea, ca de discutii cred ca toti ne-am saturat.

Salutare oameni buni si bine v-am regasit,

nu sunt eu in masura sa va dau sfaturi dar o parere pot sa-mi exprim in urma lecturarii ultimelor pagini:

In ultimii ani multe s-au schimbat in .ro inclusiv timpul alocat de useri forumurilor ... pentru asta se pot gasi multe cauze dar majoritatea's generate de criza economica ce-a lovit aprig o tara care in care nu se produce mai nimic si a carei 'conducere' a pompat sume enorme spre buzunarele proprii (clientelism rapace) fara a se face nimic in directia economica (creere de joburi, facilitati pentru societati, nimic in agricultura nimic in turism ... zero pe toate planurile). Multe companii au inchis iar cele ramase si-au restrans activitatea marind 'incarcare' pe salariatii existenti (si odata cu asta stresul datorat jobului) ... au mai venit taierile de 25% + imposibiltatea de a plati imprumuturile pe la banci si gata! viata in .ro a devenit o fuga dupa castigarea existentei. Multi dintre cei care stiau ce vor face in viitorii ani au fost retrogradati brusc si, fara sa-si dea seama, la baza piramdei lui Maslow bajbaind neputinciosi prin viata ... realmente neintelegand 'de ce nu se mai ajung cu banii'

Poate ca certurile voastre chiar au un temei real dar chiar si asa tot nu vad rostul postarii 'la vedere' pe un forum public :O. Eu unul nu cred ca-i este folositoare discutia asta (in public) fcsteaua.ro. AKA (co)munitatii din care, cu onor, faceti/m parte cu totii ... daca Adrian are acces la grupul redactorlor (l-am vazut 'marcat') mutati acolo aceasta discutie (totul din 27June de ex.) si, important, lamuriti problema!

Hotarati cine ce face, cum face si cat timp ... faceti un 'contract' cu deadline ca in viata reala celor numiti in functie si, la sfarsitul 'mandatului' moderatorul/ redactorul/ managerul sa raspunda sau sa fie validat in continuare daca si-a facut treaba. Nu o lasati nerezolvata ca stiti vorba aia Boala lunga moarte sigura!

Adrian, oamenii evolueaza, se maturizeaza si-si gasesc alte preocupari in timpul cand nu sunt la munca ... unii pleaca din tara, se muta pe alt forum unde incearca sa-si gasesca parteneri de relationare mai convenabili, ... sau se insoara/fac copii/ au decese in familie ... asa e in viata. Nu stiu ce s-a intamplat pe forumul asta in ultimii ani si crede-ma ca nu am de ce (+ ca nici nu am ) dezgrop mortii ... e imposibil sa schimbi trecutul!, priveste inainte si, daca poti, construieste cu ce ai.

Incercati, daca e posibil, sa mutati.

Va urez numai bine, intelepciune si pe masura ce-i posibil incercati sa tineti aproape!

E plin de javre 'pe afara'! :)

Edited by novac

O spun inca o data, pentru a n-a oara, EU NU VREAU SA FAC PARTE DINTR-O ECHIPA UNDE SUNT ACCEPTATE OI BECALISTE! De cand m-am retras am cerut sa fiu scos de la toate grupurile, sa nu mai am acces, sa nu mai nu stiu ce. Daca ei nu vor sa ma scoata de la redactori in speranta ca fraierul de Adrian o sa se reapuce iar de munca, singur, ca doar e fraier, e problema lor.

Spre deosebire de altii, eu nu tin mortis sa fiu inalbastrit sau inverzit si o emblema de redactor nu imi da aripi.

Cat despre spalatul rufelor in public, eu cred ca ce s-a spus pana acum nu e noutate. Cei care au avut ochi, au vazut si singuri cum s-a dus siteul dracului. Nu cred ca era nevoie sa vin eu sa postez la Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului.

Daca lumea vrea sa ma ocup eu de site, am scris mai sus conditiile mele. Numai ca unii se fac ca nu le vad in speranta ca nu va trebui sa-si scoata prietenii din grupurile privilegiate.

nu e neaparat de delegat responsabilitati, ci de a vedea lucrurile facute bine. responsabilitatile s-au delegat cu usurinta cand existau oameni care sa se implice.. in domeniul asta, de voluntariat, degeaba delegi responsabilitati iar ele nu sunt duse la bun sfarsit. nu ai cum sa pedepsesti neimplicarea, poti doar uneori sa motivezi sau sa creezi placerea de a face lucruri.

cand nu mai ai placerea si nici motivatia de a face lucruri, se duce dracu totul. asadar, parerea mea este ca problema tine de conjunctura, de mentalitate si de o strategie gresita(de a merge cu capul inainte) care ne-a adus aici, nu de probleme manageriale.

Il intreb pe Novac daca vrea sa revina printre noi?

Costi, mai intreaba-l o data pe Joseph daca vrea sa-i pregatim un loc la noi, in celula. :yes:

Ati vorbit cu Harald si cu restu'?

Vedeti, bah, ca io stiu sa deleg responsabilitati? :clap:

Da pentru novac. Voi il stiti, eu nu cunosc, dar se vede treaba ca omu` este pertinent.

Pe Harald si Alexandru H. i-am intrebat => raspunsuri negative. Eu am editat acolo la ''Avem nevoie de moderatori'' ca sa nu postez consecutiv. Postarile consecutive mi se par mega triste. :steag_sah_mic:

@mariusmihet:

''Faptul ca nu am scris nimic pana acum se datoreaza intr-o mare masura lipsei timpului, a job-ului de fapt iar intr-o mai mica dar deloc nesemnificativa parte, a senzatiei de neapartenenta la acest grup. Sincer va spun ca ma asteptam la altceva, credeam ca fiecare dintre noi are niste sarcini mai mult sau mai putin bine stabilite si ca "munca" aici se desfasoara intr-un mod mult mai organizat decat il vad eu. Nu incerc sa spun ca modul meu de a vedea lucrurile m-a oprit sa scriu....nu, nu am idei preconcepute dar de fiecare data cand m-am regasit in fata tastaurii sa scriu ceva priveam cateva minute asa zisa activitate de pe site.''

''Cred ca e mult prea generala sintagma "faceti ceva", sunt multi care ar face orice insa nu stiu cum. Sa scrii cateva randuri poate fi usor dar poate fi si extrem de greu, asta daca esti constient ca ceea ce pui pe site va fi analizat la sange de toti iar asta e un lucru care te poate descumpani.''

Am decupat fragmentele acestea doua din discursul tau pentru mie, sincer, nu mi-au placut.

Din punctul meu de vedere, timpul pe care ti l-ai ocupat scriind in public intr-o zi mai mult decat ai scris in tot timpul de cand ai fost facut redactor, atat in topicul special, cat si pentru public, ar fi putut fi alocat acum unui articol cool din partea ta.

Pe partea redactorala, Lari a trasat niste sarcini destul de evidente la care nu prea s-au ingramadit redactorii si, bineinteles, nici moderatorii. Ca nu s-a ingramadit lumea e o problema, dar sa zici ca n-au existat niste cerinte, iar asta in public, mi s-a parut un pic aiurea.

Am vazut ca ai simtit o senzatie de neapartenenta, nu ai de ce! Gandeste-te ca toti suntem stelisti, poate doar difera modul in care ne manifestam.

Daca te linisteste cu ceva, eu nu stiu personal pe nimeni din staff, asta nu m-a impiedicat sa incerc sa am niste actiuni legate de scrierea unei pareri intr-un articol, remodelat una-alta pe forum, nimic foarte important, dar macar am incercat.

Nu mai sta sa te gandesti cum vor analiza unii sau altii scrierile tale sau daca vei fi descumpanit. E foarte important sa curga atat opiniile pro, cat si cele contra, ca doar nu scrii doar ca sa citesti laude, eu unul prefer un critic cu argumente, pe care le accept mai mult sau mai putin, in locul unuia care mi-ar scrie '' uaaaaaaaa, blindica, uaaaaaaaaa, felicitari! ''

Edited by blindica

@mariusmihet: merci pentru raspuns

Eu unul am incredere ca ai ceva de spus. O parere despre o actiune a suporterilor, a conducerii, ceva legat de jucatori, de meciuri, ceva important din viata sportiva internationala, orice, sigur ai opinii pertinente pe temele respective.

Deci... ar fi lucruri in jurul carora ne-am putea face o ocupatie fara a ne fi trasate niste sarcini exacte. Plus ca, daca ar veni lumea cu initiativa de genul '' uite, bai, eu am asta'' sau '' si eu am asta '', sigur s-ar putea planifica si o ordine in care sa fie expuse toate elementele.

L.E.: mai am o nelamurire:

- comentariile negative preponderente la adresa conducerii mai continua in politica site-ului?

Edited by blindica

cu tot circul facut de Adrian pe forumul public(care evident a fost facut cu un scop), vreau sa va ganditi daca il implicati mai mult in activitatea siteului sau nu, si cine vorbeste cu el sa-i explice ca daca vrea sa faca parte dintr-un colectiv nu merge cu chestii de genul eu nu lucrez cu ala sau v-am zis eu acu juma de an, acum nu mai vreau. daca are de gand sa continue cu treburi din astea mai bine sa taca, daca nu vrea sa faca nimic constructiv.

@azzido, poti, te rog, sa faci o activitate a moderatorilor in ultima perioada? stiu ca ai postat la un moment dat cine a fost activ si cine nu, dar nu mai gasesc unde(stiu ca stanici nu mai intrase de nu stiu cand). as vrea ca cei care n-au mai avut activitate in ultima perioada sa le fie luat dreptul de la moderare.

@lari, acelasi lucru te rog si cu echipa redactionala, sa vedem cine a mai avut cineva de spus si cine nu, ca sa ne numaram sa vedem cati suntem.

situatia e trista, n-au mai fost articole in ultima perioada, acum a inceput sezonul si s-ar putea sa fie mai multa activitate. as vrea ca macar niste informatii minime sa existe in ziua unui meci si live-video la meci(daca tot dam vreo 6 milioane pe luna ca sa tinem siteurile, macar sa avem de ce sa le tinem, ca la un trafic de 3000 pe zi nu avem de ce sa dam atatia bani)

@lari, acelasi lucru te rog si cu echipa redactionala, sa vedem cine a mai avut cineva de spus si cine nu, ca sa ne numaram sa vedem cati suntem.

Aici propun sa o luam de la zero. Sa se intrebe aici cineva vrea sa ajute la articole si cine nu si cu asta, basta.

Eu nu stiu sa pun live video (HELP!) si am pierdut si numele site-ului care ofera cod embed (HELP!). Pana acu', am noroc cu Dragoshel si Adrian.

uite aici am postat:

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...0&start=380

-Stanici care nu a mai intrat pe forum de o luna si nu a mai postat de doua.
-Vlad care nu a mai intrat pe forum de 5 luni
- I.N.Money care mi-a solicitat sa-i scot accesul.

dintre cei care aveau acces partial:
- Alex, inactiv de doua luni
- dragos_drlsteaua inactiv de doua luni

Avem cel putin 3 posturi libere pe partea de moderare. Avem propuneri de inlocuire ?

sa-mi ziceti voi cine sa zboare.

1on.jpg

alecs.jpg

axl.jpg

blindica.jpg

costi.jpg

daniel_ionut.jpg

dragoshel.jpg

eboync.jpg

fane.jpg

gio.jpg

ionut83.jpg

lari.jpg

marius.jpg

maye.jpg

moweed.jpg

noname.jpg

pacurar.jpg

rezistenta.jpg

Axl unde-i?

Ti-e dor de mine, drace?

Salutare colegii. Dupa cum am si anuntat in topicul de indisponibilitati, am plecat in februarie la un curs si m-am intors in iulie, pe toata durata asta avand net de la un stick digi intr-o zona fara semnal. Apoi, ca sa tratez corect intrebarea de mai sus, am intrat in concediu. Am fost o perioada la Petrosani, am urcat pe Parangul Mic, Parangul Mare, Carja, am fost la lacul Mija, am fost pe Transalpina, am avut niste drumetii si chiar un mic traseu de creasta foarte placute, cu afine si nori sub mine. E foarte frumoasa zona, pacat ca am nimerit in momentul in care se construiau niste piste de schi si era ceva praf. Dupa munte am ales sa petrec ceva vreme la bunicii mei, la Ruginoasa. La fel, caldura mare si praf mult. In palat n-am intrat deoarece se reconditioneaza, in schimb am petrecut niste seri placute cu nasii mei de botez si-un butoi cu vin. Am avut ocazia sa vad si chiar sa port un obrazar, care este o masca traditionala specifica Ruginoasei si se poarta pe 31 decembrie. Dupa Ruginoasa m-am intors vreo 3 zile la mare unde am bagat ceva snorkeling dupa midii si rapane dar am scos doar in prima zi deoarece s-a bulit marea si aveam vizibilitate 0. Apoi m-am pornit intr-o tura de pestereala dobrogeana, cu Limanu, Coroana, La Adam, Gura Dobrogei, un prospect de mina si un aven tulcean despre care v-am vorbit in alta parte. Ei bine, afla Adriene ca intrarea accesibila din aven era abolut colmatata de gunoaie. Sa-mi sara ochii, erau pe putin 5 camioane rasturnate acolo. Neavand ham, coarda, casca sau pitoane la mine n-am facut altceva decat sa stau pe buza avenului si sa suspin in van. Dupa dezamagirea tulceana am decis sa merg in Delta, la Caraorman. Merg la nea Ilie cam o data la doi ani, este ceva aproape magnific. Acum 2 ore m-am intors, c-un somn de 12 kile (cumparat!). Mai am concediu pana miercuri. Maine imi vin niste prieteni dragi in vizita si stau vreo 3 zile. Dar dupa ce pleaca iti promit solemn ca o sa moderez cu cea mai mare placere multele comentarii inevitabile de la articolele tale. Sa auzim de bine.

P.S. Sa-mi spui daca te multumeste explicatia, ca daca nu sa atasez printuri, poze, chitante.

Asa, ca sa ma mandresc un pic.

_ABF4043.JPG

_ABF4045.JPG

Sign in to follow this  
Followers 0