Virgil

Steaua - Inter. Curtea De Arges 3-2 (2-1)

171 posts in this topic

Iata-ne in fata ultimei etape a turului de campionat.

Duminica 13(multumesc Lari) decembrie 2009 de la 16:00, Steaua va intalni pe International din Curtea de Arges. Meciul va fi transmis de GSP TV.

In aceasta partida asteptam o noua victorie, care daca se va realiza ii va mentine pe ros-albastri la varful clasamentului, poate chiar ii va propulsa pe primul loc sau daca nu, in mod sigur pe podium la egalitate cu liderul.

Argesenii bine condusi de la margine de antrenorul Stefan Stoica, fostul secund al lui Protasov la Steaua, formeaza o echipa curajoasa care a obtinut victorii spectaculoase in deplasare, printre invinsele sale numarandu-se si Dinamo.

Steaua traverseaza cu siguranta o perioada fasta si mai mult ca sigur ca isi va apropia cele trei puncte puse in joc, prin ambitie, determinare si eficienta.

Pronostic Steaua - International: 1.

FORZA Steaua VINCI PER NOI!

Edited by Virgil

Hai,poate o victorie si cu astia ! Desi cu 3-4-3-ul lui Stoichita nu se stie niciodata...

In ritmul asta nu mai scapam in veci de cioban! :(

Pronostic nu mai dau decat in meciurile cu Astra! :D

Oricum ar fi nu poti sa-i urezi sa piarda echipei tale de suflet. Becali se va satura sa tot bage bani in echipa, si aici ma refer la salariile jucatorilor, ale antrenorilor si tuturor salariatilor si sa nu primeasca nimic in schimb. Intr-o zi va renunta silit de insolvabilitate, numai sa scape. E la mintea unui cocosel batran ca in aceasta perioada grea (ma refer la criza economica) va putea sa tina pasul cu nevoile consistente ale clubului.

Edited by Virgil

Oricum ar fi nu poti sa-i urezi sa piarda echipei tale de suflet. Becali se va satura sa tot bage bani in echipa, si aici ma refer la salariile jucatorilor, ale antrenorilor si tuturor salariatilor si sa nu primeasca nimic in schimb. Intr-o zi va renunta silit de insolvabilitate, numai sa scape. E la mintea unui cocosel batran ca in aceasta perioada grea (ma refer la criza economica) va putea sa tina pasul cu nevoile consistente ale clubului.

Infrangere dupa infrangere pana la victoria finala, cum spunea un alt user pe forum! ;)

Ce bani baga ciobanul in club cand el e creditor si nu finantator? El se multumeste cu locul 6, deci n-are cum sa "tina pasul cu nevoile consistente ale clubului"!

echipa sa cistige!

oricum scapam de cioban ca trimite base DNA peste el

:D ar fi prea bine ... ce facem, cum intram la meciul cu inter ?

Infrangere dupa infrangere pana la victoria finala, cum spunea un alt user pe forum! ;)

Ce bani baga ciobanul in club cand el e creditor si nu finantator? El se multumeste cu locul 6, deci n-are cum sa "tina pasul cu nevoile consistente ale clubului"!

Cum ce bani? Banii cu care crediteaza clubul si apoi nu are de unde sa-i ia inapoi. 200-300 de mii de euro lunar e putin? Cupe europene, nu; bani din bilete, fix praful de pe toba raportat la cheltuieli. Astfel incat banii din televizarea meciurilor Stelei il mai ajuta. Dar nu primeste la nivelul sumelor cu care crediteaza. Poate ai citit ca situatiile in care jucatorii nu mai primesc banii la timp au inceput sa se inmulteasca. Asta e un semn ca ii e din ce in ce mai greu.

Daca in editia asta nu prinde locul 1 sa umfle potul de la UEFA, cred ca se lasa.

Edited by Virgil

O sa se joace duminica, de la ora 16.

Multumesc Lari, am modificat. De ce la ora 16? Pentru ca sa nu se foloseasca nocturna si sa reduca din cheltuieli. Criza in economie = buget de austeritate.

La 5 se-ntuneca deja, deci faza cu nocturna pica.

Nu stiu de ce. Probabil ca tre' sa ajuga acasa sa mulga oile si sa le bage-n staul.

La 5 se-ntuneca deja, deci faza cu nocturna pica.

Nu stiu de ce. Probabil ca tre' sa ajuga acasa sa mulga oile si sa le bage-n staul.

La 5? Atunci macar o repriza economie. Vezi asta e Gigi. Umbla cu jumatati de masura. E mai bine pentru toti sa se joace la ora 4 dupa amiaza. :beer2:

Eu sper sa joace dupa cum ii canta gardienii, cat mai curand posibil!

Eu sper sa joace dupa cum ii canta detinutii mai puternici si in calduri cat mai curand posibil

Eu cred ca motto-ul lui Lari se bate in cap cu ceea ce afirma mai sus:

"Nu te comporta cu altii asa cum ti-ar placea tie sa NU fii tratat de ceilalti."

IN cazul de fata ar trebui sa-l schimbi in: "Comporta-te cu altii asa cum nu ti-ar placea sa fii tratat de ceilalti." Pai nu? :hypocrite:

Eu cred ca motto-ul lui Lari se bate in cap cu ceea ce afirma mai sus:

"Nu te comporta cu altii asa cum ti-ar placea tie sa NU fii tratat de ceilalti."

In cazul de fata ar trebui sa-l schimbi in: "Comporta-te cu altii asa cum nu ti-ar placea sa fii tratat de ceilalti." Pai nu? :hypocrite:

Solicit acelasi tratament daca voi face aceleasi lucruri de care este acuzat Gigi. ;)

Cum ce bani? Banii cu care crediteaza clubul si apoi nu are de unde sa-i ia inapoi. 200-300 de mii de euro lunar e putin? Cupe europene, nu; bani din bilete, fix praful de pe toba raportat la cheltuieli. Astfel incat banii din televizarea meciurilor Stelei il mai ajuta. Dar nu primeste la nivelul sumelor cu care crediteaza. Poate ai citit ca situatiile in care jucatorii nu mai primesc banii la timp au inceput sa se inmulteasca. Asta e un semn ca ii e din ce in ce mai greu.

Daca in editia asta nu prinde locul 1 sa umfle potul de la UEFA, cred ca se lasa.

Normal ca am citit ca doar sunt la curent cu tot ce este leagat de Steaua, dar castigand meci dupa meci si ajungand in cupele europene, poate chiar castigand campionatul, Steaua nu o sa scape de el vreodata. Sunt sigur de chestia asta. Asta pleaca de la Steaua doar daca il santajeaza cineva care il are la mana cu ceva. Altfel, n-o sa plece in veci!

Tin sa te contrazic. In ultimul an a scos de la Steaua 5 mil Euro comform declaratilor de avere. A scazut imprumut catre club de la 20 mil euro la 15 mil euro.

Eu cred ca un club ca Steaua cu un management bun poate iesi pe profit.

mai poot sa imi iau bilet gratis cu carnetu:)) sa il mai injur pe cioban la tribuna?:-s ca pe site nu mai scrie ca la Vaslui:(

mai poot sa imi iau bilet gratis cu carnetu:)) sa il mai injur pe cioban la tribuna?:-s ca pe site nu mai scrie ca la Vaslui:(

Cred ca s-a terminat cu pomana electorala in Ghencea. E posibil sa se mai intre gratuit doar la tribuna I. Insa de acest privilegiu se pot bucura numai cei care il preaslavesc pe cioban(ex:"Sa traiti domnul Becali, sunt din Buzau si sa stiti ca va admir!").

atunci sa ma pis pe el... ca nu dau 100 de mii sa vad un meci de rahat..la rapid cu brasovu le da bilete gratis si noua pttr o ultima clasata ne cere 100 de mii=))

bai...si eu am rude in Buzau si sa stii ca il admir foarte mult

Era doar un exemplu vazut de mine la TV. Astfel de free gigisti gasesti in toate orasele din Romania.

salut.unde trebuie sa trimit si eu mail ca sa imi scot interdictia? interdictia o am primita de la jandarmerie nu de club.

Edited by kaymack

salut.unde trebuie sa trimit si eu mail ca sa imi scot interdictia? interdictia o am primita de la jandarmerie nu de club.

Interdictia (pe perioada determinata) de a participa la competitii sportive, data de jandarmerie, nu se poate anula.Mai ales printr-un simplu mail.

Edited by dayra