Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Steaua II Bucuresti - Farul Constanta

19 posts in this topic

Sambata 28 Noiembrie, ora 11:00, terenul 5 din Complexul Sportiv Steaua

Steaua ll Bucuresti - Farul Constanta

Clasament:

6 - Farul Constanta - 26p

13 - Steaua ll - 17p

Ultimele rezultate:

Sportul Studentesc - Steaua ll - 0-0

Farul Constanta - Tricolorul Breaza - 3-0

Florentin Matei, sub comanda lui Strizu

Antrenorul Leonard Strizu se confruntă cu probleme de efectiv inaintea meciului cu Farul Constanța, din cadrul etapei a 16-a a ligii secunde. Mai mulți jucători au probleme medicale și nu se poate conta pe recuperarea lor in timp util. În aceste condiții, tehnicianul caută soluții pentru inlocuirea lor, fiind prezent la meciul din Liga a IV-a dintre Steaua III și Concordia II Chiajna, câștigat de elevii lui Gheorghe Gigel cu 1-0.

La final, Strizu a decis să convoace la antrenamentele echipei secunde trei dintre jucătorii care au evoluat pe sinteticul din Ghencea impotriva ilfovenilor. Este vorba de Ionuț Nicolae și de doi juniori, Florentin Matei ('93) și Roberto Drăgan ('94).

Florentin Matei este mare speranță pentru viitorul clubului din Ghencea, patronul plătind la inceputul anului pentru a-și asigura serviciile tânărului fotbalist, dorit și de Espanyol Barcelona, nu mai puțin de 225.000 de euro, sumă pe care și ibericii erau dispuși să o achite. De asemenea, Matei are la Steaua un contract lunar de 3.000 de euro.

Meciul se va diputa astazi la ora 13:00 pe terenul nr 5 din complexul sportiv Steaua!

Si inca o data s'a dovedit ca siteul "oficial" este numai pentru dezmintirile din presa...

Meciul se va diputa astazi la ora 13:00 pe terenul nr 5 din complexul sportiv Steaua!

Si inca o data s'a dovedit ca siteul "oficial" este numai pentru dezmintirile din presa...

Ti`am zis eu :))

De ce demisia,frate ? Farul spera la promovare ,nu e o echipa usor de batut .

Tu tii cu Farul nu? :hmmm:

Nu mai bate pe nimeni Steaua 2...Pacat,mi-e ca ne ducem inapoi in C...

Farul e o echipa slaba pe care trebuia sa o batem. Am pierdut meciul pe mana lui Strizu.

Pai...da...insa nu pot uita copilaria legata de Steaua .

Da ce nu intelegi ca Strizu nu are ce cauta la Steaua 2...

Asta strica viitorul unor fotbalisti!!!

Sign in to follow this  
Followers 0