Ronnie

Preliminariile Euro 2012 - Ucraina Si Polonia

193 posts in this topic

Daca este sa fiu realist, eu prefer pe Torje in locul lui Szekely si Ghioane in locul lui O.Petre. Pe partea stanga este problema noastra, nu avem un mijlocas stanga de picior stanga bun. Poate Varga, desi el la Urziceni a jucat mai bine pe dreapta.

Probabil, cuplul de atac va fi format din Tanase si Marica, avand in vedere ca preferatul lui Lucescu, Niculae, nu prea mai joaca la Auxerre.

Dupa cum bine zicea si MoWeed, cel mai bine stam in spate. Alegerea mea persoanal ar fi Sapunaru-R.Stefan,Chivu-Rat. L-as fi ales pe Radoi, dar nu stiu ce randament poate da avand in vedere ca joaca la Al-Hilal mijlocas central si nici macar nu e un campionat extraordinar. Radu Stefan a inceput sa fie titular meci de meci la Lazio si joaca chiar bine. Iar ca portar, eu l-as vrea pe Pantilimon, in cazul in care Lobont nu isi gaseste echipa la care sa joace meci de meci.

Speranta mea pentru aceste preliminarii este Razvan Lucescu.

@Ronnie. Tanase joaca aproape tot timpul pe stanga.As zice ca e o solutie buna.

Surdu,poate Mutu,poate Dica,sunt jucatori care au sanse sa joace atacanti pana incep preliminariile.(App,2011?)

Si mai doresc sa mentionez ca in 2008 ne-am castigat grupa,desi Olanda este o echipa mai puternica decat Franta.

Daca Tanase va juca meci de meci la Steaua varf nu cred ca la nationala va fi folosit pe alt post.

Speranta mea pentru aceste preliminarii este Razvan Lucescu.

Si a mea la fel! :)

Rugati-va sa aiba Franta un turneu final bun, sa nu-l dea afara pe Domenech.

Eu am inteles ca indiferent de parcursul lor la CM 2010, Domenech va fi inlocuit de la carma nationalei. Cu cine, ramane de vazut, dar 100% nu va mai continua. Ce a aparut cu Laurent Blanc sunt doar zvonuri. Niciuna dintre parti nu a confirmat niste eventuale tratative!

Edited by Astristul

Daca vine Blanc, Franta face maxim de puncte in grupa si ajunge mai departe de sferturile de finala.

Eu cred ca e o grupa destul de acceptabila.Puteam cadea si mai rau...Dar problema e la noi,cum ziceti si voi,nu prea mai avem jucatori de valoare,in special de la mijloc in sus.Si conteaza cum incepem,daca legam cateva victorii e bine pentru moral.Plus ca e important sa nu pierdem puncte cu echipele mai mici,ca si inainte am facut doua egaluri cu Franta si degeaba,daca ne-am incurcat cu Austria sau Lituania...

Banuiesc ca asta va fi primul 11.

-----------------Coman------------------

--Sapunaru--Radoi-Chivu---Rat---

-Szekely--Apostol--Roman--Tanase

-----------Dica------Andrei Cristea--

Banuiesc ca asta va fi primul 11.

-----------------Coman------------------

--Sapunaru--Radoi-Chivu---Rat---

-Szekely--Apostol--Roman--Tanase

-----------Dica------Andrei Cristea--

Roman e mijlocas lateral, nu poate juca in centru. Mai potrivit acolo ar fi Ghioane, zic eu.

Eu as vedea urmatorul prim 11

Lobont - Sapunaru,Stefan(Galamaz),Chivu,Rat(Nesu) - Szekely,Apostol(Radoi,Lazar),Ghioane,Varga(Tanase,Roman,Costea) - Dica(Tanase),Marica(Andrei Cristea)

Edited by MoWeed

In opinia mea nici Varga nici Ghioane nu au treaba cu nationala.Decat asa l-as prefera pe Plesan.

Varga, poate. Ghioane? Eu zic ca e unul dintre mijlocasii de valoare ai Romaniei. In Ucraina este apreciat!

Sunt eu al naibii de subiectiv cand il consider pe Lucescu mai slab decat Piturca?

Eu zic ca si Oli e mai bun ca Razvan doar ca asta are pile...

Edited by bogdanbog

Sunt eu al naibii de subiectiv cand il consider pe Lucescu mai slab decat Piturca?

Razvan e inca tanar. Mai are timp sa invete!

Eu cred ca la noi principala problema e lipsa jucatorilor de valoare si apoi cea a antrenorului...Si acest lucru este evidentiat prin numarul mic de stranieri si echipele la care joaca acestia...

E un antrenor bun si Olaroiu, dar R.Lucescu este peste el. In opinia mea, el este cel mai bun antrenor roman.

Si ta-su e mai bun decat Razvanel.Cum sa fie Dan Petrescu mai slab decat el?

Olaroiu s-a cam compromis,a iesit din centrul atentiei,de cand a mers in Arabia,pentru bani...Orice s-ar zice,nivelul de acolo e mult sub cel din Europa...Mi-e sa n-aiba si Dan Petrescu aceeasi soarta...

Programul meciurilor Romaniei:

2010:

3 Septembrie: Romania - ALBANIA

7 Septembrie: BELARUS - Romania

9 Octombrie: FRANTA - Romania

2011:

26 Martie: BOSNIA - Romania

29 Martie: Romania - LUXEMBURG

3 Iunie: Romania - BOSNIA

2 Septembrie: LUXEMBURG - Romania

6 Septembrie: Romania - FRANTA

7 Octombrie: Romania - BELARUS

11 Octombrie: ALBANIA - Romania

Avem si program bun si o grupa acceptabila(se putea si mai bine, se putea si mai rau). Daca nici acum nu ne calificam, ne meritam soarta

Programul e bun, pana la ultimul meci... Era mult mai bine sa terminam acasa.

Poate ca e mai bine ca terminam afara. Cine stie, poate vin baietii din Albania gloriosi, obtinand calificarea directa la Euro 2012?! :)

Cine stie, poate vin baietii din Albania gloriosi, obtinand calificarea directa la Euro 2012?! :)

Nu cred ca se pune problema sa se intample asa ceva. Franta nu va face nimic la mondiale, si Domenech va pleca...

Bine, mai exista si o mica posibilitate sa ne calificam direct de pe locul 2.