wnsic

Transferuri Iarna 2009-2010

844 posts in this topic

daca tot se aproprie se aproprie craciunul, sper ca Mos Craciun sa vin si la Steaua anul asta.

ce ziceti de jucatori urm. pentru Steaua:

Dorian Andronic, FC Vaslui aparator central 16.10.1989

Marius Valerica Gaman, FC Universitatea Craiova apparator central 25.02.1989

LAURENTIU Catalin IORGA Otelul Galati mijlocas dreapta(?) 1988-03-17

bun ieftini si tineri ( cum ii plac lu Jiji ), ziceti ce credeti si eventual mai adaugati la lista ( cine stie poate Jiji umbla pe forumuri :w00t: )

Tu nu stii ce patroni au jucatorii aia... Mititelu si Porumboiu... si la Galati nu mai zic... mereu s-au cerut sume fabuloase cand vine vorba de Steaua... ;)

ce transferuri ? :)) , o sa aduca Stoichita cativa straini ieftini care probabil nu vor confirma (nu prea ai cum in atmosfera becaliota) .

Noi luam jucatori de pe cele mai urate piete ( america de sud , scumpi si se acomodeaza greu... aia gratis nu se pun)in loc sa ne uitam in africa , sarbi,croati,bosnieci etc... , dar asta este unul din zecile de motive pt care Gigi e contestat !

Vorbim de Jiji, deci probabil n-o sa fie nici un transfer la iarna.

Ba da .. jucatori gen Bibishkov :| care or sa vina liberi de contract:|

A vorbit deja jj cu euro-scouterii lui sa ii aduca niste dvd-uri ale unor jucatori care cer 100.000 pe an (de preferat cat mai brazilieni din ligile inferioare).

Pleaca!

Si zici ca astia sunt buni la football manager? Ii pot transfera usor si dau randament?

Da', ia zi, de vandut ii pot vinde pe bani buni?

Nu prea cred ca o sa facem cine stie ce transferuri.Jiji nu mai da bani...Bla bla....O sa aduca Stoichita ceva no name de prin Armenia,Panama,Insula Serpilor sau pe unde naiba o mai fi fost.Plus ca mai e o problema,cica li s-a stricat dvd player-ul,iar pana cumpara Jiji altul....

brandan de la Urziceni ar fi excelent pt Steaua...dar ma indoiesc ca Meme o sa il lase sa plece spre Steaua.plus ca ar fi un pret foarte mare.

din caz de Becali se uita pe forum am un mesaj PLEACA!!!!

in rest cred ca gaman de la u.Craiova este un jucator foarte bun si tot de la Craiova mai e Florin costea sau Gigel bucur de la Timisoara dar sunt foarte scumpi

Cel mai bun transfer ar fi o plecare a ciobanului.

Noi nu stim cum sa scapam de cioban (care ar fi cel mai tare transfer) si voi vorbiti de transferuri, mos craciun, bibishkov 2 si alte prostii de genul asta ...

Probabil vreo 2 armeni, nu fratii de pe bega, asta daca nu va fi dat Stoichita afara pana atunci ... si poate inca un anonim liber de contract , cu pretentii salariale foarte mici ... insa mai interesant este de vazut cine va pleca ...

Edited by Stryker

http://www.gsp.ro/fotbal/Liga-1/Steaua-lui-lippi-163405.html

Daca vin jucatori tot la fel de buni precum asthia din vara mai bine nu mai aducem.

Jucatori care ar trebui:

Un fundas central de baza. Plecarea lui Goian trebuie suplinita: Gaman, Gangioveanu

Fundasi de banda in ambele parti: In banda trebuie doi mexicani ca au plamini de fier...

Mijocas central de creatie : Marquinhos - Marcos Antônio da Silva Gonçalves , Andrezinho - Andrè Luiz Tavares, Sburlea, Roman

Mijlocsul de creatie este esential la sstilul care il joaca echipele romanesti. Daca am fi Olanda nu ar fi nevoie.

E greu sa gasesti jucatori valorosi consacrati sub 2 mil de euro.

Ar putea fi incercata si o strategie de stilul urmator. Jucatori brazilieni cumparati pe 100-200 de mii de la 18-19 ani.

Crescuti la Steaua 2 dupa care promovati la prima echipa in functie de randament. Dar nu sunt eu scouter sa la zic

la pnibilii aia din conducere ce sa faca. Argesala stie mai bine doar a jucat fotbal la viata lui ;)

Edited by ice_ball

Chiar asa, voi nu sunteti sanatosi la tartacutza? Noi ne vrem Steaua inapoi, si voua va arde de transferuri la Fc Steaua? In ce lume traiti voi? FIFA? Football manager?

De transferuri, imnuri, coregrafii si alte bunatati abia dupa ce pleaca Gigi.

Va spun cum le spun parintii copiilor:

Intai temele, apoi fifa!

sa continuam transferul de carne in gura lui jijel pana se satura, si apoi mai vedem daca avem nevoie de transferuri.

pentru ce sa facem transferuri acum? sa creasca si mai mult datoriile Stelei fata de creditor? da 100.000 pe vreun ecuadorian, trece in acte un comision de 1.5 milioane pentru fratii Becali, si uite asa ia si comisionul inapoi de la verii lui, si inca o data toata suma de la cel ce va cumpara Steaua de la boul universului! nu v-ati prins ca asta a ramas cea mai tare afacere a ciobanului?

Chiar asa, voi nu sunteti sanatosi la tartacutza? Noi ne vrem Steaua inapoi, si voua va arde de transferuri la Fc Steaua? In ce lume traiti voi? FIFA? Football manager?

De transferuri, imnuri, coregrafii si alte bunatati abia dupa ce pleaca Gigi.

Va spun cum le spun parintii copiilor:

Intai temele, apoi fifa!

Ai dreptate ! Desi toti iubim Steaua , acest lucru fiind cel ce ne uneste , ar trebui ca toti sa venim cu idei ( nu neaparat pe forum) si cu metode de a elibera Steaua de dictatori.Si eu imi doresc transferuri tari , sa joace Steaua foarte bine , sa castige campionatul ... DAR in acelas timp ma doare sufletul cand vad ca peluzele sunt goale , atmosfera care se facea la meciuri precum Steaua - Galata anu trecut imi lipseste , desi iubesc Steaua si am dat bani sa vin pe stadion sau sa imi fac abonament , ciobanul ne lasa pe afara ca asa considera el. Sau cand castiga Steaua sa zica el ca datorita lui a castigat .

Nu va e dor sa iesim pe strada ? Sa ne bucuram de multe victorii? Toate aceste lucruri ne lipsesc de cand a plecat ... Meme ! Cat timp a fost Meme , desi unii l-au criticat pentru pumnul acela , Steaua era reprezentata de el , ciobanul nu prea era asa de mult bagat in seama , de aceea a si scapat de el ciobanul.

Haideti sa gasim o metoda , sa facem ceva, dar tot uniti , acesta sa fie un scop al nostru , al iubitorilor Stelei.

Transferuri ??

Vise...vise

Ma astept totusi la 2-3 jucatori armeni sau kazahi sau in cel mai bun caz il vom transfera pe capitanul nationalei Rwandei despre care vom spune ca e un jucator senzational si ca Steaua s-a batut cu multe cluburi pt a-l lua.

Bineinteles ca dupa 1 luna vor deveni oameni de baza...la Steaua II

Aduce vreun Toja iar de ne sparge cu declaratii de presa si vreo doi brazilieni sa intarzie la cantonamente si luam titlul sigur.

Si eu sunt de parere ca cel mai bun transfer pentru Steaua este plecarea Ciobanului(dau 100 de euro la cheta pt asta)

Edited by Free_Steaua

luchin,gangioveanu,gaman,dadanae,fisezan,sburlea,nesu,Ogararu, cam de jucatorii astia am avea nevoie,

Fisezan ?? Asta cine e ?

Din cei care ai zis Ogararu sunt sanse cele mai mari sa il aducem , sper sa accepte el.Cu Gaman , Gangioveanu si Luchin va fi greu , la ce patroni au.

Desi as vrea neaparat sa facem transferuri iarna asta sa aducem ceva bun am o presimtire ca nu vom aduce decat ciurucuri din Armenia sau Kazahstan despre care vom spune ca au dat 9999991 goluri in 10 meciuri si ca vor ajuta mult Steaua...Steaua II dupa 2 saptamani.

fisezan e junior la U Cluj , fundas de banda, joaca pe ambele parti, si pe dreapta si pe stanga

Vine Sopo Lopo Gumba Hembe Dembe Vopo Dumba!E un jucator valoros din Liga a VI-a in Kenya,acesta reusind performanta de a marca 343231252343442 goluri in 10 minute in derbiul mahalelei Gura Leului.Sa ne asteptam la multe succesuri cu el la Steaua.A pariat Jiji ca in 2 ani va valora mai mult decat Zidane!Se asteapta sa il vanda la Real pe 80 de milioane de euro si sa isi cumere o oaie fermecata facatoare de minuni din banii astia.

Degeaba ne gandim noi aici ce jucatori ne-ar trebui la Steaua; stim cu totii ca Jiji va aduce doar jucatori liberi de contract studiati intens de Virgil si Mache pe DVD-uri