Ronnie

Mihai Stoichita

129 posts in this topic

Mihai Stoichiță a declarat că in zilele urmatoare iși va incheia conturile cu Steaua si a dat de inteles că nu ar refuza o eventuală ofertă din partea rivalei din Ștefan cel Mare. Pesedintele LPF, Dumitru Dragomir, declarase azi ca pentru linistea echipei, Dinamo ar trebui să-l aducă pe Stoichiță antrenor si pe MM Stoica presedinte.

"Încă sunt antrenorul Stelei. Am mai vorbit despre plecarea mea de la Steaua. Astept hotararea conducerii si după ce voi deveni un antrenor independent o să imi negociez viitorul, oriunde in lumea asta. De ce să nu continui in Romania? E foarte bine aici. Chiar vorbeam azi cu Parpas si imi zicea că avem un fotbal mult mai bun decat cel din Cipru. Sunt afirmatii facute de un strain. A spus 'Ca si mine, jucatorii din Liga 1 sunt superficiali'. " , a declarat Stoichiță la gsptv.

Se spune EU CONTINUU, bai, anti-analfabeti ce esti!

Continuum!! Drogatule!!

"La sfarsitul saptamanii voi discuta cu Gigi Becali despre situatia mea la Steaua. Nu regret că am venit in Ghencea in toamna am relatii stranse cu multă lume din club. Au fost unele intarzieri in privinta salariilor, dar sunt sigur că se va rezolva acest lucru. Modul oscilant de joc pe care l-am avut in retur si-a pus amprenta asupra locului ocupat de noi la finalul campionatului. La meciul cu Timisoara cred că s-a rupt totul, acolo am pierdut contactul cu echipele din fruntea clasamentului. Nu voi negocia cu nicio echipă pană nu imi vor rezolva problemele cu Steaua. Dacă am fi avut un buget de transferuri mai mare, dacă reuseam să aducem jucatori de mare valoare, poate altfel stateam lucrurile. Sunt echipe care fac investitii foarte mari si care nu obtin rezultatele dorite, totul depinde colaborarea intre antrenori, jucatori si conducere. Sper să se investească 10 milioane de euro in vară la Steaua. Proiectele nu pot fi facute pe timp indelungat, la echipele mari se cer rezultate imediat. Dacă iți propui să câștigi cu Steaua campionatul peste cinci ani, e tragic.", a spus Stoichiță la Sport.ro

el de fapt se ducea azi la palat sa se milogeasca sa-si ia banii,nu sa vada daca mai ramine sau nu antrenor la Steaua!!slugoiu a ramas si fara bani,ce bine-mi pare.asa merita.mai ales ca a pierdut si cartela pe care primea indicatii despre echipa.si se mai dadea rotund ca el nu vb cu patronul decit o data la 2 luni.cind colo....ce sa aflam,ca a pierdut cartela!!!pe vremea lui Lacatus existau abonamentendar asta n-a meritat decit o cartela.mizerie de om,cit i-a luat el apararea ciobanului si cit de mult a criticat galeria Stelei.

el de fapt se ducea azi la palat sa se milogeasca sa-si ia banii,nu sa vada daca mai ramine sau nu antrenor la Steaua!!slugoiu a ramas si fara bani,ce bine-mi pare.asa merita.mai ales ca a pierdut si cartela pe care primea indicatii despre echipa.si se mai dadea rotund ca el nu vb cu patronul decit o data la 2 luni.cind colo....ce sa aflam,ca a pierdut cartela!!!pe vremea lui Lacatus existau abonamentendar asta n-a meritat decit o cartela.mizerie de om,cit i-a luat el apararea ciobanului si cit de mult a criticat galeria Stelei.

Sunt de acord cu ce zici numa' ca nu tin minte cand a criticat galeria...a zis ca nu este de acord cu galeria dar nu a criticat-o,e diferenta.

Antrenorul Astrei Ploiesti, Mihai Stoichita, a declarat ca regreta faptul ca nu a avut in Ghencea atmosfera pe care o are acum Victor Piturca.

"Daca aveam si eu suporterii langa mine era altceva, as fi avut alte performante. Asta este insa situatia", a spus "Lippi".

"Daca m-am uitat la Steaua aseara? Da! Si mi-a placut cum a jucat", a continuat el.

gesepe

Sunt de acord cu ce zici numa' ca nu tin minte cand a criticat galeria...a zis ca nu este de acord cu galeria dar nu a criticat-o,e diferenta.

Sa fim seriosi!Nu numai odata a spus ca cei ce contesta patronul(care da banii,sic!)nu sunt suporteri adevarati,ca el personal nu-i considera suporterii Stelei.

Sa fie sanatos acolo unde este si sa suspine dupa ce are altul!

Marele pippi si-a gasit un club pe masura lui la Ploiesti. Ce penibil a fost cand toate fazele invocate de el la meciul cu Dinamo ii erau prezentate de moderatorul unei emisiuni ca fiind corecte. A bagat pana la urma treaba aia cu " Bine, bine dar maniera a fost pro-Dinamo"(imi mentin parerea ca a fost blat). Se pliaza perfect langa patronul ala, Niculae, sau cum il cheama, care si dupa meciul de la Bistrita, in care Astra a primit un penalty nu foarte clar, are tupeul sa il sune pe Mititelu si sa ii propuna retragerea din fotbal :ce_oameni:

Edited by f234567k

Marele pippi si-a gasit un club pe masura lui la Ploiesti. Ce penibil a fost cand toate fazele invocate de el la meciul cu Dinamo ii erau prezentate de moderatorul unei emisiuni ca fiind corecte. A bagat pana la urma treaba aia cu " Bine, bine dar maniera a fost pro-Dinamo"(imi mentin parerea ca a fost blat). Se pliaza perfect langa patronul ala, Niculae, sau cum il cheama, care si dupa meciul de la Bistrita, in care Astra a primit un penalty nu foarte clar, are tupeul sa il sune pe Mititelu si sa ii propuna retragerea din fotbal :ce_oameni:

Hmm, ce chestie ... chiar a fost blat meciul ala. Scandalul de la final a fost o simpla diversiune ca sa abata atentia opiniei publice de la aranjamentul atat de evident.

daca baba avea un koi, era ministru de razboi. asa si cu Stoichita. daca avea el ceva creier si ceva demnitate, poate avea un alt fel de public. cum insa el statea mai tot timpul cu nasul infipt in couroul lui Jiji, nu avea de unde sa stie ce public putea avea in Ghencea!

Stoichita regreta si acum ca a plecat de la Steaua. In aceasta vara a incercat sa aduca la Astra mai multi jucatori indepartati de Piturca.

Stoichita: "M-as intoarce la Steaua!" Vezi ce jucatori a vrut sa ia din Ghencea in aceasta vara!

"Pe "Rufay" n-aveam de ce sa-l aduc, am trei portari la fel de valorosi ca el, iar cu fratii Karamyan, Plesan sau Parpas am tot vorbit, insa plafonul salarial de la Astra nu mi-a permis sa-i transfer. Pe ultimul il vrea si Dusan Uhrin jr, antrenorul lui de la AEL Limassol, cu orice pret la echipa. Ma intelesesem si cu Petre Marin si Neaga, dar mirajul Ligii Campionilor i-a facut sa se duca la Urziceni."

"Tot timpul imi e dor de Steaua. Mi-a fost si inainte sa revin, imi este si acum. E echipa pe care o iubesc cel mai mult. M-as intoarce la Steaua, de ce nu? Niciodata sa nu spui niciodata. Uitati-va la Emeric Ienei. A revenit la 73 de ani la echipa, la fel cum o mai facuse de atatea ori. Sunt in legatura permanenta cu Gigi Becali, dar si cu restul oamenilor de la club. Am ramas in relatii bune. Gigi chiar m-a sunat dupa meciul meu cu Dinamo sa vada ce mai fac. In plus, fac si eu parte din istoria Stelei, macar o bucatica acolo. Am vazut chiar ca, prin tara, sunt inca asociat ca fiind antrenorul din Ghencea. Lumea ma opreste sa-mi ceara autografe, sa faca poze cu mine, deci nu am fost chiar atat de urat acolo.", a declarat Stoichita pentru Adevarul

După ce s-a despartit in vară de Steaua, Stoichiță a fost demis si din functia de antrenor principal al Astrei Ploiesti.

Motivele demiterii sunt rezultatele slabe din ultimele etape, acumulind doar patru puncte in primele sase etape, fară nici o victorie.

gesepe

Antrenorul Mihai Stoichiță, liber de contract după demisia de la Astra, a declarat că in locul lui Razvan Lucescu l-ar convoca pe Adrian Mutu.

"Citeodata ca antrenor, trebuie să stii să fii umil. Eu m-aș fi umilit pentru Mutu. Este un jucator valoros, care nu are voie să lipsească de la echipa natională", a afirmat Stoichiță la Fanatik Show, pe Digisport.

Adrian Mutu (31 de ani) a fost suspendat nouă luni de tribunalul antidoping din cadrul Comitetului Olimpic Italian, după ce a fost depistat pozitiv cu sibutramina Suspendarea va expira la finalul lunii viitoare.

gesepe

Tipic.

Vreti sa va spun eu una dureroasa care o sa imi aduca multe injuraturi?

Stoichita este MULT mai stelist si mai educat decat M. Stoica.(desi ironic al doilea este mai bine vazut decat primul)

Nu o sa-ti aduca injuraturi. Adu si argumente pentru ce ai spus mai sus. Chiar sunt curios

Edited by Bogdan

La educatie nu cred ca sunt necesare argumentele.

Cat despre faptul ca Stoichita este mai stelist ca MM. In primul rand MM e rapidist:)) si in al doilea rand desi Stoichita a fost acuzat ca este sclavul lui Jiji (de acord) dar este la fel de stelist ca Piturca, si a declarato in repetate randuri (inainte sa vina ciobanul la Steaua).

Nu ma lua cu declaratii. Toti declara asta pentru suporteri. Ceva concret sa demonstreze ca e stelist...

Mihai Stoichiță a fost demis de la AEL Limassol, ocupanta locului sapte in prima ligă cipriota cu 23 de puncte stranse in primele 18 meciuri.

"N-am putut să transfer jucatorii pe care i-am vrut, nu-mi puteam indeplini obiectivul si am decis să ne strangem mainile, luni semnez rezilierea contractului", a declarat Stoichiță pentru Prosport.

Formatia fostului tehnician din Ghencea a pierdut două si a remizat in trei din ultimele cinci partide jucate in Cipru.