Bogdan

Politica

Dar....eu cu cine votez?   87 members have voted

1. 1. Cu cine votezi in turul 2 al alegerilor prezidentiale?

• Traian Basescu (PDL)
      44
    • Mircea Geoana (PSD+PC)
      20
    • Anulez votul
      10
    • Nu ma duc la vot
      13

Please sign in or register to vote in this poll.

876 posts in this topic

Un topic despre actualele alegeri: simpatii, antipatii, eu cu cine votez?

Sper sa-l tinem decent fara jigniri si impotriva regulamentului..

Edited by MoWeed

271354434ae6df8344a64.jpg

Si cu asta am spus totul in clipa de fata nu vad pe altcineva capabil sa ne carmeasca tara,prea multe interese,prea multi cocosi , prea multi inculti "care este"

Edited by AG

toti sunt o apa si-un pamant; in campanie se dau zmei ca fac,ca dreg iar dupa alegeri uita tot.

Nu votez !

Io as vota cu ala care ar arunca in aer Parlamentu', intr-un moment in care s-ar afla acolo toate gunoaiele care cica formeaza "clasa politica".

eu va sfatuiesc sa faceti exact cum am facut eu anul trecut atunci cand am votat pentru primarie. am luat frumos un pix, am facut un chenar dreptunghiular in care am scris numele meu, apoi am pus stampila fix pe acel chenar. din pacate m-a batut Oprescu la mustata...

una peste alta, niciodata nu am sa votez cu psd, deoarece psd insemna fsn, adica cei ce au facut imposibila Unirea cu teritoriile romanesti care au apartinut urss, adica acei oameni care au omorat mii de romani in asa zisa revolutie, adica acei oameni care au omorat alte cateva sute de studenti atunci cand minerii au dat navala peste noi (cand de altfel chiar au refacut si spatiul verde din fata tnb-ului).

normal, de data aceasta nu am sa mai votez, dar daca in turul 2 sa zicem ca ar fi un psd-ist si oricine altcineva (inclusiv Base), as pune stampila pe ce-a de-a doua varianta.

Tinand cont ca la asa-zisa revolutie niste oameni au murit (si) pentru ca eu sa am libertatea sa votez liber, o sa particip la vot. Probabil va fi un vot anulat.

Cat despre psd, parerea mea este exact aceeasi cu a lui ytse jam

Edited by MoWeed

Vot anulat si la mine, subscriu si eu la parerea cu psd. Basescu e un mincinos ordinar, de o parsivenie cu rar mi-a fost dat sa vad. Oprescu un iprocrit care incearca sa utilizeze reteta lu Basescu, Crin un alt mincinos. 0 variante.

baieti sunt de acord ca toti sunt de cacao, dar trebuie sa ii alegem pe aia mai putin rai

eu personal probabil voi vota cu PNG ( :stupid: ) lasand gluma la o parte cred ca PNL e cea mai putin rea varianta

Dar daca noi, tinerii, anulam votul nu o sa fim condusi de un presedinte ales de pensionari. Care oricum ies in masa la vot +poamana electorala data de toate partidele.

Nu mai bine ar trebui sa iesim si sa votam un candidat?

Daca 50% ar fi voturi anulate poate am reusi sa facem ceva.

Edited by bodanelu

tinand cont ca sub mandatul lui basescu,Gigi a fost bagat la puscarie...merg in continuare pe mana lui.

Traiane,suntem cu tine!

Nu cu baseplm, ordinar imputit, nu cu crin si nu cu geoana.

personal, ori imi anulez votul cu un "**** Becali" pe buletin, ori pun stampila pe baiatul ala pletos si barbos de la verzi. macar omul e tanar si ne-mafiot :)

Daca as putea vota, evident ca nu as face-o.

Toti sunt niste mafioti, fura din banii statului sa faca avere.Va dau si un exemplu cat se poate de bun: Cati km de autostrada s-au construit in Romania de la revolutie incoace? Va spun eu, 40 la numar. Croatii de pilda , munceau sambata seara la autostrada!La noi se lucreaza de luni pana marti, 10 min munca , o ora pauza.Nici macar sa nu ne miram daca o sa imbatranim cu infrastructura asta de toata jena.

mu3 jj!

Corect, Mariuse, verzii nu-s mafioti, au toate fondurile la vedere, sursele de finantare sunt facute publice etc.

Baaah, acu' vreo 3 ani verzii aveau bani sa cumpere stiri pozitive in mai toata mass-media. Plus congrese si sindrofii prin locuri ieftine rau...

In politica se spala bani cam ca la fotbal, tind sa cred ca si mai multi.

In urma cu vreo 5-6 ani, surse (personale) foarte bine informate afirmau ca Alianta pentru Romania (partid al independentului si invinsului de securishti nea Milica) primea milioane de euro anual, pe sestake (evident), de la niste oameni - si straini si autohtoni - care aveau interes ca sistemul judiciar din tara asta sa nu mearga.

Asta e si miza tutoror, de fapt: Justitia si Internele.

Intreb si io ca prostu': de ce s-au pus PSD, PC si Antenele calare pe Basescu dupa ce Monica Macovei a reusit sa mai rascoleasca buda din tara asta?

Nu intreb si de ce Basescu e o japitza din atatea alte puncte de vedere, pentru ca e evident.

O idee gresita parerea mea sa anulezi votul sau sa nu te prezinti la vot.

Traian Basescu.

Motivele cred ca le stiti toti!

Eu va indemn sa mergeti la vot , indiferent cu cine votati.E pacat sa nu participi la vot si daca e nevoie va dau cate argumente vreti.

De ce le e frica , nu scapa ! :)

Intreb si io ca prostu': de ce s-au pus PSD, PC si Antenele calare pe Basescu dupa ce Monica Macovei a reusit sa mai rascoleasca buda din tara asta?

Stai linistit ca erau puse de mult si vor mai fi puse multa vreme de acum.

Eu altceva nu pricep...Romanu`de rand care merge si pune stampila pe pesede , nu isi da seama ce face?Chiar poarta toti ochelari de cal?

Traian Basescu.

Motivele cred ca le stiti toti!

Eu va indemn sa mergeti la vot , indiferent cu cine votati.E pacat sa nu participi la vot si daca e nevoie va dau cate argumente vreti.

De ce le e frica , nu scapa ! :)

wtf? daca-mi spui macar un motiv pentru care baselu merita votat iti promit ca-i dau o stampila :)

Lasa-ne mah cu propaganda ta electorala.

De ce as face propaganda electorala aici ? Din cate observ de ceva timp majoritatea userilor care spun ceva pe site-ul asta au deja formata o idee politica si nu as castiga nimic propagand ideile aici.E doar un raspuns la un topic si pot demonstra si purta o discutie cu oricine de aici care crede ca Traian Basescu nu este potrivit pentru cea mai inalta functie din stat.

wtf? daca-mi spui macar un motiv pentru care baselu merita votat iti promit ca-i dau o stampila :)

Pe privat sau aici?

Eu zic ca nu merita Base presedinte. Da-mi argumente in sustinerea acestei afirmatii

Eu zic ca nu merita Base presedinte. Da-mi argumente in sustinerea acestei afirmatii

Da-mi tu argumente de ce nu merita.

Marius

Redau o declaratie din raportul de activitate 2004-2009 al presedintelui Basescu:

`in 2004 in turul 2 de scrutin ma intrebam cat de blestemat sa fie aceasta tara de trebuie sa mai aleaga si dupa 15 ani de libertate intre 2 fosti comunisti , unul activ si unul de nevoie`.

Te stiu un baiat destept , sigur o sa te prinzi de subinteles si motiv.

Guest
This topic is now closed to further replies.