ariven21

Imagini Tricouri Steaua

143 posts in this topic

Eu zic ca 1 dar cu cateva modificari la literele de ls "Steaua".

subscriu. varianta 1 mi se pare cea mai apropiata de adevar. o treaba superba... felicitari si mult respect

incepand de astazi, cele doua tricouri din Champions League anii 90, Prodan nr.6 si Lacatus nr.7, sunt ale mele. :beer2:

o sa revin cu poze ;)

incepand de astazi, cele doua tricouri din Champions League anii 90, Prodan nr.6 si Lacatus nr.7, sunt ale mele. :beer2:

o sa revin cu poze ;)

aia da... mai ales ala cu Prodan... si golul cu Rangers. fular-campionii

In cateva zile voi uploada imaginea kitului de echipament al lui Hagi din finala Cupei Intercontinentale. Acest meci reprezinta debutul cu gol al lui Hagi, si in acelasi timp inceputul ascensiunii lui in fotbalul mare pana in 1990 cand a plecat la Real Madrid. La "Replay", amintitnd despre sezonul 1988-89, Hagi a spus urmatoarea afirmatie care pe mine personal m-a lasat perplex: " Ni se ceruse sa castigam tot. Campionatul si Cupa Romaniei si Cupa Campionilor".

Edited by ariven21

In cateva zile voi uploada imaginea kitului de echipament al lui Hagi din finala Cupei Intercontinentale. Acest meci reprezinta debutul cu gol al lui Hagi, si in acelasi timp inceputul ascensiunii lui in fotbalul mare pana in 1990 cand a plecat la Real Madrid. La "Replay", amintitnd despre sezonul 1988-89, Hagi a spus urmatoarea afirmatie care pe mine personal m-a lasat perplex: " Ni se ceruse sa castigam tot. Campionatul si Cupa Romaniei si Cupa Campionilor".

Din Supercupa Europei :D

Din Supercupa Europei :D

Corect...

Dar ma gandeam la meciul cu River... (dumb ass what I am...)

Tricoul lui Hagi de la Monte Carlo.

_88_tricou_Hagi.jpg

Si tricoul lui Belodedici din finala pierduta la Tokio in fata lui River Plate, cu 1-0, pardida in care lui Belo i s-a anulat un gol...

tricou_Belodedici.jpg

Edited by ariven21

Off-topic

@ Boggie

Nu esti din Brasov ?

Off-topic

@ Boggie

Nu esti din Brasov ?

Si nu puteai sa il intrebi pe PM asta? :D :D :D

Edited by mstef

@ariven21, foarte misto ti-au iesit tricourile plus imaginile. dar nu ar fi mai misto ca undeva intr-un colt sa pui si o poza cu jucatorul respectiv din acel meci (sau macar cu alt jucator imortalizat pe hartie)? ceva cam cum este si in poza cu Lacatus. pentru ca omul simplu de rand ar vrea sa vada si o poza in original pentru a face o scurta comparatie cu lucrarea ta, dar si pentru a sti daca intr-adevar s-a jucat in acel echipament.

@ariven21, foarte misto ti-au iesit tricourile plus imaginile. dar nu ar fi mai misto ca undeva intr-un colt sa pui si o poza cu jucatorul respectiv din acel meci (sau macar cu alt jucator imortalizat pe hartie)? ceva cam cum este si in poza cu Lacatus. pentru ca omul simplu de rand ar vrea sa vada si o poza in original pentru a face o scurta comparatie cu lucrarea ta, dar si pentru a sti daca intr-adevar s-a jucat in acel echipament.

hm... pai asa am inceput, dar pozele nu sunt de cea mai buna calitate si de aceea am renuntat sa le pun...

in volum ma gandesc eu la o solutie...

O poza cu tricoul lui Hagi din 88 pot pune eu.E asemanatoare , am un asemenea tricou , dar replica nu original cumparat de la magazinul oficial.

Daca vrei pot pune poza :unsure:

Tricoul lui Hagi de la Monte Carlo.

Data din poza ar treb sa fie 24 februarie 1987, nu 88. Si scuze ca e a 2a oara cand te corectez, nu vreau sa fiu carcotas, ci doar sa te ajut la superbul proiect pe care il desfasori :) numai bine!

Data din poza ar treb sa fie 24 februarie 1987, nu 88. Si scuze ca e a 2a oara cand te corectez, nu vreau sa fiu carcotas, ci doar sa te ajut la superbul proiect pe care il desfasori :) numai bine!

multumesc. Nu-i nici un bai, imi asum greselile.

O poza cu tricoul lui Hagi din 88 pot pune eu.E asemanatoare , am un asemenea tricou , dar replica nu original cumparat de la magazinul oficial.

Daca vrei pot pune poza :unsure:

pune... tot ce crezi ca merge.

Question > aveti imagini cu tricourile acelea rosu cu galben ale Stelei,de aveau sponsor Rehau,daca nu ma insel...?

Question > aveti imagini cu tricourile acelea rosu cu galben ale Stelei,de aveau sponsor Rehau,daca nu ma insel...?

da da... dar in prima faza au fost dialog din ce tin eu minte... era o imagine cu Duro.. cred ca o am pe undeva... Mai jos o imagine din meciul pierdut cu javrele dupa ce Tibi Lung aparase un penalty al lui Lupescu, a reusit performanta sa isi introduca in poarta o minge simpla... In imagine Rosu, sponsorul fiind BCR... poate pe spate era rehau?

rosu_bun.jpg

Edited by ariven21

Am gasit si cu Duro cu sponsor Dialog. Cred c aeste unul din tricourile care nu a facut cinste, pentru ca nu era al doilea echipament, doar asta era... Si daca va uitati la short si jambiere, este clar ca e un echipament de conjuctura, ca sa nu ii spun altfel...

17513.jpg

Edited by ariven21

Ariven,multumesc pt imagini.Nu mai stiu sigur daca era Rehau.Imi aduc si eu aminte de golul acela luat de Tibi Lung dintr-un sut al lui Florentin Petre,parca,aproape de coltul terenului. :ras: Parca era o vreme cand Rocar inca mai juca in Bucuresti.

Rog pe toti care au in posesie tricouri imprimate cu numar si/sau numesa le posteze aici si mai ales va rog sa imi dati pentru fiecare tricou dimensiunea in cm. lungime si latime a numarului si numelui.

De asemenea daca stiti ceva despre fonturile folosite la incriptionarea tricourilor, mi-ar fi de mare folos.

Nu in ultimul rand, o mica lista cu ceea ce va aparea in curand:

Stefan Iovan sau Dan Petrescu, finala din 89 a CL.

Ladislau Boloni finala 86 si meciul cu Anderlecht.

Lacatus in 88-89 cu cele doua variante de tricouri Ford.

Dupa un tricou postat aici pe site, finala Cupei Romaniei 1989.

Inceputul anilor 80, Steaua pre-sevillana.

Primavara lui 1990.

Echipament de portari in perioada, in functie de imaginile care le am, cu Stangaciu, Duckadam, Lung, si o prezenta uluitoare, Vasile Iordache pentru meciul de la Tokio, unde, din cauza problemelor lui Duckadam a fost ales sa fie rezerva lui Stangaciu.

Cei care au imagini, pot sa contribuie cu incredere...

Cu aceste desene cred ca am acoperit macar ce era mai important din anii 80. Urmatoarea provocare anii 90... dar asta dupa ce termin cu ce ii mai sus.

tine-o tot asa

o sa mai adaug cateva poze, dar sunt cu tricouri dupa '95

felicitari

Nu in ultimul rand, o mica lista cu ceea ce va aparea in curand:

Asteptam in continuare cu interes... :)

Link 1 -> Un tricou pe care probabil foarte rar o sa il mai gasim de vanzare, dar a sarit peste posibilitatile mele actuale... mai mult de 75 de euro nu m-a tinut buzunarul sa ofer :)

Link 2, Link 3 -> Comparati short-ul asta cu imaginile de la finala de la sevilla si vedeti ce iese :) si aici pretul este unul pe masura.

Le-am postat aici pentru ca sunt niste materiale cum rar intalnesti la vanzare, adevarate piese de colectie. Acum sa va mai tina si buzunarul...

Edited by mstef