BlackWoolfy

De ce trebuie sa plece Gigi de la Steaua ?!

1,323 posts in this topic

Haideti oameni buni sa incercam o perioada sa si fim constructivi in folosul echipei.hai sa uitam o perioada de becali,sa sustinem neconditionat echipa.haideti sa incercam sa facem ceva pozitiv,si sa intram intr-un armistitiu.razboaiele nu aduc niciodata nimic bun.deranjeaza pe cineva daca becali se va bucura sau va avea de cistigat de pe urma performantelor Stelei?pe mine unul cu siguranta nu!si vara asta,chiar il felicit pe becali pentru transferuri.chiar daca nu sunt sume exorbitante cheltuite pe jucatori.si stiti la ce ma mai gindesc?cum am putea sa il induplecam sa il cumpere pe damir sovsic?sigur nu prin ironii,nu prin injuraturi,nu prin scandal.trebuie gasita o cale paciuitoare.sigur i-ar place si lui sa il aiba la echipa.trebuie stimulta doar sa bage mina in buzunar.nu o sa ii mai cer niciodata nici un transfer daca il face pe asta.sovsic ar fi ca o "manusa pe mina" la Steaua.astfel de jucatori au existat mereu la Steaua.cu rezultate pozitive,performante.adunarea stelisti!!!sintem cel mai mare grup!sintem cei mai tari suporteri!doar atit avem de strigat: FORTA Steaua!!!nea Gigi,fa-ne un cadou si noua:SOVSIC!sunt stelist de 40 ani,si in toti anii astia am criticat daca a fost cazul,dar constructiv.asa trebuie facut si acum.hai Steaua!imi doresc un sovsic campion cu Steaua!

Esti stelist de 40 de ani si nu stii cand trebuie sa pui virgula inainte de "si"?

Esti stelist de 40 de ani si il vrei pe sovsic, un necunoscut, pe care pun pariu ca nici nu l-ai vazut in acel meci amical?

Bag mana in foc ca acest expert, stelist de 40 de ani, nu are mai mult de 14 si e un fan impatimit al football manager-ului, joc unde tocmai l-a transferat pe sovsic la Steaua si unde e impresionat de cat de bine joaca respectivul jucator virtual.

Eu, jucand football manager cu Steaua, am reusit sa ii transfer la echipa si pe Axel Witsel, Defour si Lukaku. Cer, asadar, sa facem pace cu ciobanul si sa ne apucam sa construim. Sa il rugam sa ii transfere pe acesti 3 jucatori(ma rog, 2, ca Witsel s-a dus la Benfica). Hai nea Gigi, baga mana adanc in buzunar si adu-i pe Lukaku si Defour. Sunt super jucatori si s-ar potrivi Stelei ca "o manusa". Fa-mi cadoul asta, nea Gigi. Da-l in mortii ma-si pe sovsic, adu-i pe astia doi si eu nu iti mai cer nici un transfer niciodata.

Spre 24!

Esti stelist de 40 de ani si nu stii cand trebuie sa pui virgula inainte de "si"?

Esti stelist de 40 de ani si il vrei pe sovsic, un necunoscut, pe care pun pariu ca nici nu l-ai vazut in acel meci amical?

Bag mana in foc ca acest expert, stelist de 40 de ani, nu are mai mult de 14 si e un fan impatimit al football manager-ului, joc unde tocmai l-a transferat pe sovsic la Steaua si unde e impresionat de cat de bine joaca respectivul jucator virtual.

Eu, jucand football manager cu Steaua, am reusit sa ii transfer la echipa si pe Axel Witsel, Defour si Lukaku. Cer, asadar, sa facem pace cu ciobanul si sa ne apucam sa construim. Sa il rugam sa ii transfere pe acesti 3 jucatori(ma rog, 2, ca Witsel s-a dus la Benfica). Hai nea Gigi, baga mana adanc in buzunar si adu-i pe Lukaku si Defour. Sunt super jucatori si s-ar potrivi Stelei ca "o manusa". Fa-mi cadoul asta, nea Gigi. Da-l in mortii ma-si pe sovsic, adu-i pe astia doi si eu nu iti mai cer nici un transfer niciodata.

Spre 24!

Lukaku s-a transferat la Chelsea. Poate il ia ne-a Gigi pe Drogba. Se alege praful de noi daca la 40 de ani poate avea asemenea gandire.

Edited by ebonyc

si stiti la ce ma mai gindesc?cum am putea sa il induplecam sa il cumpere pe damir sovsic?sigur nu prin ironii,nu prin injuraturi,nu prin scandal.trebuie gasita o cale paciuitoare.sigur i-ar place si lui sa il aiba la echipa.trebuie stimulta doar sa bage mina in buzunar.nu o sa ii mai cer niciodata nici un transfer daca il face pe asta.sovsic ar fi ca o "manusa pe mina" la Steaua.

Daca intr-un fotbal normal, la o echipa normala, care sa zicem ca isi mai doreste si performanta, trebuie ca eu ca suporter sa-l induplec pe patron,presedinte sa cumpere un jucator, sa semnez nu stiu ce petitii online, vai de noi.A,stai, ca nu suntem intr-un fotbal normal...

Si de unde stii ca e asa bun Sovsic asta?Ca asa zic aia pe la sport.ro, prosport.ro?...

Intr-adevar:vai de noi...vai de voi...nu ajungeti nici la degetul mic al suporterilor adevarati...sunteti o adunatura de *,si din pacate nici nu aveti cum sa invatati sa fiti cel putin 10% din cum erau suporterii de pe vremea "vitezistilor".e drept,becali are bubele lui.dar ale voastre le vedeti?la asa patron,asa "sudisti"...la asa cioban,s-a gasit si turma de oi:VOI!felicitari,veti reusi impreuna cu becali sa ingropati un mit,un tezaur:Steaua!

Edited by Daniel-Ionut

@ebonyc...ce-ar fi sa incepi sa cumperi tu jucatori pentru Steaua?aaa.....stai,uitasem...s-a ales praful de tine.stiu,asa e!esti praf!concluzie:decat sa mai vorbesc cu tine prefer sa acord RESPECT CONSTANTA...RESPECT PROVINCIE!!!sunt mai multi stelisti in provincie,mai cumpatati si ma de bun simt.....de aceea,pina o sa va reveniti dupa puf-uri,sper sa va plimbe becali prin provincie(daca vreti sa asistati la meciuri),poate asa o sa mai invatati si voi cate ceva din notiunile de bun simt

@moweed...si doar asa se poate duce o lupta?injurand?scandal?batai?toate astea trebuie suportate si de jucatori?cred ca se bucura tatarusanu cand aude in spatele sau urletele impotriva lui becali.nu ar fi mai binevenite incurajarile catre persoana sa si a colegilor sai de echipa?

si-l intereseaza pe tatarusanu.. de nu mai poate.

baiete, sezonul trecut contestatarii au fost prezenti.. vreo 4 meciuri maxim. in rest.. liniste si pace, 6000 de oameni la un meci cu rapid, foarte putini cu alte echipe. Si, ce s-a intamplat?

si-l intereseaza pe tatarusanu.. de nu mai poate.

baiete, sezonul trecut contestatarii au fost prezenti.. vreo 4 meciuri maxim. in rest.. liniste si pace, 6000 de oameni la un meci cu rapid, foarte putini cu alte echipe. Si, ce s-a intamplat?

copilas...e mai bine 6000 de suporteri decat 400 de descreierati...oricum,din cate vad,si ma bucur,anul asta Steaua nu va juca in Ghencea.poate e o sansa in plus sa ia campionatul.si poate,pana revine in Ghencea,se mai dezvolta si mintea ultrasilor.fotbalul e un spectacol.nu un razboiultrasi,suna a radicali?de la finetea lui Belodedici,fentele lui Lacatus,driblingurile subtile ale lui Hagi am ajuns la ultrasi?

copilas...e mai bine 6000 de suporteri decat 400 de descreierati...oricum,din cate vad,si ma bucur,anul asta Steaua nu va juca in Ghencea.poate e o sansa in plus sa ia campionatul.si poate,pana revine in Ghencea,se mai dezvolta si mintea ultrasilor.fotbalul e un spectacol.nu un razboiultrasi,suna a radicali?de la finetea lui Belodedici,fentele lui Lacatus,driblingurile subtile ale lui Hagi am ajuns la ultrasi?

Dar du-te amice Catalin in MM si sustine echipa pana nu mai poti dar nu intra tu taran basit iubitor de nea Gigi sa dai lectii de stelism cand nici nu stii cum arata Ghencea

@nemilosul: asa voi face-eu taran basit,voi merge si voi sustina Steaua

- tu,basina taraneasca,vei privi la TV si vei urla singur in casa,sau vei merge eventual pe unde a mai ramas vreun loc la peluzele din Stefan cel mare,sau giulesti,sau pe la sportul etc....noroc ca sunteti putini,ca altfel era vai de mama ei tarisoara noastra,cu de-astia ca tine,ca voi.si,iti dau lecti oricand,si de stelism,si in alte materii,dar pana atunci mai prezinta-te pe la mamica ta ca a uitat sa iti spuna cate ceva in primii 7 ani ai tai.apropo's:salut-o pe mamica ta din partea mea ;)

Sunt gata sa pun pariu cu oricine ca domnul Catalin43MS nu numai ca nu are peste 40 de ani ci nu e nici macar din Bucuresti. Deci se exclude faza cu "voi merge si voi sustina Steaua".

Mai mult, pun pariu ca nu stie nici macar un cantec iar de sustinut a sustinut echipa doar din fotoliu.

Cand omul posteaza o rugaminte pentru becalii, in care ii cere sa cumpere un jucator despre care nu stie nimic, pe care l-a vazut intr-un meci amical, nu trebuie bagat prea mult in seama. E clar ce-i poate capul.

@ebonyc...ce-ar fi sa incepi sa cumperi tu jucatori pentru Steaua?aaa.....stai,uitasem...s-a ales praful de tine.stiu,asa e!esti praf!concluzie:decat sa mai vorbesc cu tine prefer sa acord RESPECT CONSTANTA...RESPECT PROVINCIE!!!sunt mai multi stelisti in provincie,mai cumpatati si ma de bun simt.....de aceea,pina o sa va reveniti dupa puf-uri,sper sa va plimbe becali prin provincie(daca vreti sa asistati la meciuri),poate asa o sa mai invatati si voi cate ceva din notiunile de bun simt

@moweed...si doar asa se poate duce o lupta?injurand?scandal?batai?toate astea trebuie suportate si de jucatori?cred ca se bucura tatarusanu cand aude in spatele sau urletele impotriva lui becali.nu ar fi mai binevenite incurajarile catre persoana sa si a colegilor sai de echipa?

Te-ai gasit tu ala simtit. Bun simt era daca aparai clubul asta in fata idiotului de la carma ei. In schimb il pupi in cur si te rogi de el sa ti-l aduca pe Sovsici.

Crede-ma ca nici nu vreau sa vorbesti cu mine pentru ca nu-mi place mirosul de branza.

De ce nu cumperi tu jucatori pentru Steaua mai bunsimtitule? Tu chiar crezi ca numai la asta se rezuma fotbalul asta? Te vinzi pe un Costea si un Sovsic? E adevarat ca voi cu gandirea asta sunteti fericiti si aveti mintea odihnita, dar nu suntem toti asa umili ca tine. Ce-ar fi sa-ti dau eu tie cateva milioane si sa te scuip si sa-ti dau suturi in cur? Ti-ar conveni? Asta pateste acum Steaua ma individule. Deschide ochii ca nu suntem toti golani in cautare de scandal. Toti stelistii vechi (mai vechi de 40 de ani cu care et lauzi) sunt oripilati de ce face imbecilul asta si tu te rogi de el sa-ti aduca jucatori.

O alta mostra de gandire obtuza. Nici nu au rost alte comentarii. Vezi ca ultras nu e totuna cu opozant. Daca nu-mi convine ce face un prost asta nu inseamna ca sunt ultras.

Esti Mihai Stoica sub acoperire?

Edited by ebonyc

Sunt gata sa pun pariu cu oricine ca domnul Catalin43MS nu numai ca nu are peste 40 de ani ci nu e nici macar din Bucuresti. Deci se exclude faza cu "voi merge si voi sustina Steaua".

Mai mult, pun pariu ca nu stie nici macar un cantec iar de sustinut a sustinut echipa doar din fotoliu.

Cand omul posteaza o rugaminte pentru becalii, in care ii cere sa cumpere un jucator despre care nu stie nimic, pe care l-a vazut intr-un meci amical, nu trebuie bagat prea mult in seama. E clar ce-i poate

CONTEAZA PREA PUTIN DACA SUNT DIN Bucuresti SAU NU>IMPORTANT E CA NU SUNT DINTRE VOI!SI MULT MAI IMPORTANT ESTE CA MAI MULTI SUNT CA MINE DECAT CA VOI!dar ,diferenta intre noi si voi,este ca noi,de rusine,nu intram in dialog cu voi.PANA AZI!pentru ca nu voi faceti legea in marea familie a Stelei!si daca chiar veti mai ajunge din greseala pe vreun teren de fotbal,sa nu uitati ca mai meritati din cand in cand cate un bastonas...asta,ca sa nu il confirm pe mitica Dragomir(chiar daca si asta e cu bube),care a spus clar unde va e locul si voua si celor de la celelalte echipe,care in afara de scandaluri,vandalizari si batai nu stiti.cand veti invata sa intrati pe stadion si sa sustineti o echipa,sa nu aveti treaba cu alta echipa,sa nu aveti treaba cu alta galerie,atunci sa vi se mai permita intrarea pe stadioane.

Intr-adevar:vai de noi...vai de voi...nu ajungeti nici la degetul mic al suporterilor adevarati...sunteti o adunatura de *,si din pacate nici nu aveti cum sa invatati sa fiti cel putin 10% din cum erau suporterii de pe vremea "vitezistilor".e drept,becali are bubele lui.dar ale voastre le vedeti?la asa patron,asa "sudisti"...la asa cioban,s-a gasit si turma de oi:VOI!felicitari,veti reusi impreuna cu becali sa ingropati un mit,un tezaur:Steaua!

Multumesc.Nici nu ma asteptam la mai mult.

Pretinzi de la altii ceea ce nici tu nu faci, sa vorbeasca civilizat, sa nu jigneasca, sa aiba sapte ani de-acasa, dar jignesti la randul tau oameni pe care nu-i cunosti...

Bine ca sunteti voi suporteri adevarati,abia astept sa vad atmosfera facuta de voi la meciuri, meciuri care nici nu mai stiti unde se disputa, azi in Constanta, maine in Ploiesti, poimaine in Cluj, etc.Dar sunt sigur ca tu vei urma echipa oriunde si o vei sustine frenetic, nu ca bagabonzii astia ca mine, care ne intereseaza ceva mai mult decat o victoire, decat un transfer si o eventuala urcare pe Maybach...

Catalin43MS

Nu, prietene. Important este ca tu esti un mincinos cu gura mare. Atat.

Tu ai venit aici ca sa dai sfaturi cand tu nu faci nimic din ceea ce ne spui noua.

Tu esti doar un baiat care se vrea rege. Vrei sa faca sclavii tai pentru tine ceea ce tu nu vrei sa faci singur.

Du-te la gara, da o gramada de bani pentru bilete, du-te cu Steaua peste tot prin tara la meciuri, incurajeaza echipa pana nu mai ai voce si abia apoi hai tu pe aici ca sa le dai la altii ordine sau sugestii sau sfaturi sau lectii de stelism.

Iar daca cumva, ca bonus, primesti vreun bastonas in deplasarile alea chiar daca nu faci nimic, doar pentru ca ii vine la unu',asa, din senin, sa dea in tine, daca idolul tau, becalii, te mai si injura si zice ca nu ai cantat destul de tare iar jucatorii iti intorc spatele dupa ce se fac de rusine pe teren, sa ne spui atunci daca mai ai aceleasi pareri.

Vorbesti despre scandaluri, vandalizari si batai. Unde? Cand? Cum? Arata-mi o dovada clara.

Ca s-au aruncat cu torte pe gazon? Aahhahahahha

Asta se intampla peste tot in lume. Stii de ce? Pentru ca asa se intampla cand faci atmosfera. In rest, Romania e una din cele mai cuminti tari in ceea ce priveste fotbalul. Ia uita-te la englezi sau la italieni ce fac. Ca sa nu mai zic de turci, greci sau argentinieni.

Tu, prietene, vorbesti din ziare si televiziune, pentru ca nu ai contact cu lumea reala. Nu stii ce se intampla pe stadioane.

Ti-am zis. Du-te intai intr-o deplasare si abia apoi sa-ti mai dai cu parerea. Ok?

Edited by Adrian

prietene @Adrian,chiar daca avem viziuni diferite,chiar daca avem contradictii,cel putin ma bucur ca vocabularul ti-a devenit mai adecvat,ai mai venit de-acasa.nu are rost sa te chinui sa deduci sau nu daca sunt un adevarat stelist.iti dau o singura mostra,cu vechime din 1986,inainte de meciul cu anderlecht:

Ti-e deschisa calea toata,

haide haide Steaua noastra,

lumea-i cu ochii pe tine,

nu te face de rusine.

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

nu-i usor ,o stim cu toti,

sa gasesti culoarul portii.

dar,asteptam cu infrigurare

sa joci finala cea mai mare.

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

ne reprezinti si,iti multumim!

sa te califici iti dorim.

si nu uita,ca orice-ar fi,

noi mereu te vom iubi.

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

hai,hai Steaua!hai,hai Steaua!hai,hai Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!

acesta e un cantec.si ma mandresc cu el.pentru ca versurile si muzica imi apartin.si chiar daca nu sunt din Bucuresti,postul local de radio,mi-a difuzat cantecul la ora respectiva.eram,poate ceva mai tanar decat voi acum.si,echipa asta ce o iubesc din toata inima,mi-a facut o prima bucurie.s-a calificat in finala.ca atare,prietenii,toti stelisti,m-au pus sa mai fac un cantec pentru finala.l-am facut,si dupa victoria din finala,il cantam in fata unei statui cunoscute in orasul nostru.

deplasari,la meciuri?fii sigur ca am facut.si am fost si injurat in orasul meu atunci cand a jucat Steaua la noi.si tot din cuvinte i-am facut pe oameni sa inteleaga ca nu se rezolva nimic cu cearta si scandal.

deci uita aprecierile legate de persoana mera.

quod erat demonstrandum

Probabil erai mult mai tanar cand le-ai scris, versurile sunt de-a dreptul infantile!

Ce-i aia "nu ne dezamagi pe noi"? :spank:

Uite,ca sa fiu on-topic,Gigi trebuie sa plece din Ghencea si pentru ca a scos la iveala cocalareala din oamenii pe care ii credeam de buna-credinta!Sau poate ar merita un premiu? :hmmm: ...

@ Catalin43MS :

Ce-a fost atunci e una, ce-i acum e altceva.Nu poti compara situatiile, nu ai cum sa fi indiferent la ce se intampla cu echipa si tot ce tine de ea in ultimii ani,sa poti doar sa o incurajezi si sa te raportezi la ea strict din punct de vedere sportiv,al rezultatelor,etc...Bine-ar fi sa fie asa, crezi ca n-am vrea sa vorbim doar de meciuri, de cum a jucat x si y, de cum sa facem performanta, etc?...

Poate si noi cei de-acum o iubim mult, la fel de mult, poate din cauza asta suntem asa inversunati impotriva ciobanului.Si sa fi avut rezultate echipa in ultimii ani si tot nu pot fi multumit,incantat cand vad in ce hal a ajuns intreg clubul de fotbal,incepand de la copii si pana la seniori,ca sa spun doar atat...

Edited by red&blue_boy

@danimarcu: da,eram tanar,iar atunci cand nu voi mai fi,ma voi multumi ca am lasat in urma ceva,indiferent cat de putin.dar cand ma uit la voi...nu-mi ramane decat sa imi fac cruce.DE ACEEA TREBUIE SA PLECE BECALI DIN Ghencea!chiar daca nu sunt pro-becali,sa plece ca sa scape de voi.sa aiba Steaua o viata linistita.tot din cauza voastra,au ajuns jucatorii sa dea interviuri cu periutza.de frica voastra.asa ceva nu a fost niciodata la Steaua.de-am trai noi astia mai varstnici cat mai mult sa poata respira tara asta.ca voi,o puneti pe janta........

red&blue boy iti dau dreptate partial.nu zic sa nu contestati.tot ce am sustinut e sa o faceti in alte imprejurari,nu pe stadion,nu in timpul meciului,nu fata de jucatori,nu fata de ceilalti oameni care au platit bilete(inclusiv batrani,copii,femei........contra MAN de ce nu ati scos o vorba?vi se pare normal sa se plateasca atatia bani?

DE ACEEA TREBUIE SA PLECE BECALI DIN Ghencea!chiar daca nu sunt pro-becali,sa plece ca sa scape de voi.sa aiba Steaua o viata linistita.tot din cauza voastra,au ajuns jucatorii sa dea interviuri cu periutza.de frica voastra.asa ceva nu a fost niciodata la Steaua.de-am trai noi astia mai varstnici cat mai mult sa poata respira tara asta.ca voi,o puneti pe janta........

Exagerezi mult, iar daca si crezi cu adevarat ceea ce spui, e pacat...

Sa lasam tara la o parte, uita-te putin in ce hal a ajuns fotbalul si sportul in general din Romania.Din cauza noastra?Nu din cauza unor indivizi gen Becali,Dragomir,Sandu,Mititelu,fratii Becali,Borcea,etc?Din cauza noastra se antreneaza sportivii la sarituri de la trambulina pe saltele,fara un bazin cu apa?Din cauza noastra joaca copiii pe terenuri pline de namol si tremurand de frig iarna?Ca sa dau doar doua exemple...

Edited by red&blue_boy

@danimarcu: da,eram tanar,iar atunci cand nu voi mai fi,ma voi multumi ca am lasat in urma ceva,indiferent cat de putin.dar cand ma uit la voi...nu-mi ramane decat sa imi fac cruce.DE ACEEA TREBUIE SA PLECE BECALI DIN Ghencea!chiar daca nu sunt pro-becali,sa plece ca sa scape de voi.sa aiba Steaua o viata linistita.tot din cauza voastra,au ajuns jucatorii sa dea interviuri cu periutza.de frica voastra.asa ceva nu a fost niciodata la Steaua.de-am trai noi astia mai varstnici cat mai mult sa poata respira tara asta.ca voi,o puneti pe janta........

red&blue boy iti dau dreptate partial.nu zic sa nu contestati.tot ce am sustinut e sa o faceti in alte imprejurari,nu pe stadion,nu in timpul meciului,nu fata de jucatori,nu fata de ceilalti oameni care au platit bilete(inclusiv batrani,copii,femei........contra MAN de ce nu ati scos o vorba?vi se pare normal sa se plateasca atatia bani?

Intelege un lucru: becaly si linistea nu pot coexista. Cu ultrasi, fanatici, golani sau fara ei Steaua nu va avea liniste cu becaly in frunte.

Tie chiar iti place cand becaly iese la televizor si face scandal? Iti place ca minte in fiecare zi si va amageste ca pe prosti cu sovsici si atacanti de 5 milioane? Te mandresti cu faptul ca becaly alerga cu valizele dupa echipe prin tara? Te mandresti cu faptul ca abia leaga 2 cuvinte? Te mandresti cu faptul ca a preluat abuziv clubul? Te mandresti cu faptul ca toate gloriile alea la care ai fost tu la meci acum sunt luate la misto de pramatia asta? Iti place faptul ca in fiecare zi se pisa pe culorile si palmaresul nostru?

Asculta ce iti zic: daca lucrurile astea nu te deranjeaza sau te deranjeaza, dar mergi pe burta, va veni momentul cand pramatia asta de om va baga Steaua in pamant de tot si o sa regreti ca atunci cand se putea face ceva ai tacut si inghitit. Stii vorba aia: tara arde si baba se piaptana.

Si nu te chinui sa dai reply-uri inteligente ca nu ma intereseaza. Ce ti-am spus in prima jumatate a postului sunt fapte si nu pot fi contestate. Ce am scris in a doua jumatate va fi dovedit in timp si sa-ti aduci aminte de mine cand o sa se intample. Pana atunci uita-ma.

Edited by ebonyc

nu are rost sa te chinui sa deduci sau nu daca sunt un adevarat stelist.iti dau o singura mostra,cu vechime din 1986,inainte de meciul cu anderlecht:

acesta e un cantec.si ma mandresc cu el.pentru ca versurile si muzica imi apartin.si chiar daca nu sunt din Bucuresti,postul local de radio,mi-a difuzat cantecul la ora respectiva.eram,poate ceva mai tanar decat voi acum.

haaaaaaa

Doamne ce cantec, niste versuri de-a dreptul penibile, fara nicio logica si cu rimele cele mai infecte posibile noi/voi alaturi de clisee celbre din spatele blocului. Acum o alta mostra de logica de 14 ani, baietelul spune ca adunatura de cuvinte de mai sus a fost difuzata la postul de radio din localitate, dar dupa cum bine se stie in Romania anului 1986 exista un radio national si 2 sau 3 posturi regionale, la Craiova, Iasi, posturi care oricum nu difuzau "cuvinte goale" ale picilor.

PS: ca sa iti dai seama de cat de penibil esti, meciul Stelei din acel moment era cat pe ce sa nu fie televizat, dar in schimb niste versuri jalnice erau difuzate la radio.

In al doilea rand, se vede mai baietel ca esti crescut dupa 90 cand puzderia de radiouri private a invadat toata tara, ai impresia ca asa era si inainte de 90, dar surpriza uite ca singurel de tai de gol.

Edited by Le reseau pansant

@stelist de la 3 ani

Comenteaza declaratia "iluminatului:"Florin Costea este mult mai talentat(si deci mai bun?!!!)decat Lacatus"!

Chiar sunt curios sa-ti aud parerea de stelist(de 40 de ani).

Doar si pentru astfel de declaratii si tot ar trebui sa plece,dar de,se mai gasesc(destui,dupa cum singur afirmai)si din astia care il iarta la nesfarsit si inghit cu lacomie toate galustele aruncate de marele conducator de osti.

Ii blamezi pe contestatari,dar in acelasi timp le ceri sa vina alaturi de voi.."stelistii",vorbesti de 400(asta de la cioban o stii)de huligani care-l doresc plecat pe creditor,dar habar nu ai cati suntem cu adevarat cei ce-l urasc pe groparul Stelei.Cei 3-400 sunt cei ce se sacrifica in numele tuturor celorlalti,care dintr-un motiv sau altul nu pot s-o faca.Asa ca nu mai vorbi in numele altor suporteri.

ps:"tarisoara asta draga" merge prost datorita VOUA,celor ca tine care mergeti pe principiul-capul plecat sabia nu-l taie......insa te face cocosat,as adauga eu daca-mi permiti.

Sanatate!